ОТСЛАБВАЙТЕ С МЕН -2 ЧАСТ

  • 16 137
  • 261
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 329
памси,а какво стана като стана на 1.2 мес да не би да почна да заспива сам? лейди,може да ядеш месо ,само месо всякакво и по всякакъв начин приготвено без пане,може белтъци на омлет с шунка или сварени-това е,някой хапват и салатки и пак имат ефект,но ако искаш бързо и много да отслабнеш не те съветвам да ги ядеш... п.п. втори ден съм и 58.7 ,но днес май се поиздъних пак...ядох пържола с 3 гъби и мъничко кашкавал,утре пак ще скърцам със зъби като видя кантара Mr. Green

Последна редакция: нд, 18 май 2008, 17:20 от анабел

# 61
 Здравейте готини момичета!

Спокойно мога да заявя, че съм на финала.   newsm44  newsm10

да припомня: миналия понеделник направих само за ден лунната диета и от вторник до петък включително беше при мен втория тур от 4 дни на месо и риба, аз нали ги правя не 3, а 4. така и в момента съм 57,300 ...тръгнах от 63кг. резултатът - 5,700 за  2 седмици.
А сега продължавам на риба, пилешко месо и ще добавя салати и кисело мляко, яйца не обичам никак и хапвам варено 1-2 на месец. Твърдо не поглеждам от 2 седмици и за напред шоколад, хляб, всякаква любима моя италианска паста, газирано, плодове. на един свален килограм се падат 10 дни за задържане на кг..т.е аз ще се храня така 2 месеца до около 20 юли. Искам да споделя, че като прясно изцеден сок ще пийвам 3 пъти на ден по половин грейпфрут, остават и чайчетата, които си обичам.

Днес си купих от щанда на Лечител в Халите чай "Honeybush", преведено е чай от меден храст. 40 пакетчета за 4,90 лв. Освен че е антиоксидант, пише че "Флавоноидите оказват благоприятен ефект върху мастната и въглехидратна обмяна и съдействат за поддържането на здравословни нива на холестерола и глюкозата в кръвта. Стимулира функциата на червата и намалява риска от запек. Потиска влечението към сладки храни." Ето цитирах част от описанието. Не съдържа кофеин, това също е важно. изобщо добър чай, а вече си направих и е много вкусен и има хубав аромат.
Ами ще продължавам да влизам и пиша при вас, ако нямате нищо напротив, за да ви давам кураж и да бъда близо до вас, за да ви е по-лесно да се борите.   Hug Аз пък ще ви разказвм как е добавяйки зеленчуците и млечните...
Анабел, Памси, милички, какво искате да кажете??? Че дечицата ви по друг начин не заспиват? А не искат ли до вас на леглото и да им четете приказка или просто да ги галите по главицата? Ох, съчувствам ви искрено...то оставете матраците....но за вас и мъничетата е напрежение голямо!!!! Но вие пробвайте и нещо друго, не се отказвайте.
Прегръщам ви. И помнете! Хранителният режим на милата Анабел - работи! И не го наричам диета, защото не се гладува. Но трябва да се спазва, за да се случват нещата, макар и малко нарушение си е сериозно нарушение, затова не го допускайте! Тогава всичко ще е наред.
 Hug  Hug  Hug   bouquet

# 62
  • София
  • Мнения: 329
кармела,браво,поздравления! ти си взела най доброто от 1-2 диети,знам го това за грейпфрута Wink блазя ти кармелкеее,блазя ти,да видим аз кви ще ги натворя...оффф.

# 63
  • Мнения: 181
Здравейте! И аз да дам отчет за деня. Сутринта изядох едно твърдо сварено яйце със шунка. И после май сгафих   Sick  Ядох за обяд кюфтета, а за вечеря кренвирши и чак сега като прочетох по-обстойно видях, че пишете, че не трябва кренвирши  #Crazy  Ех, издъних се още на първия ден  Tired Дано да не се дъня повече...
Искам да попитам към рибените работи спадат ли ролцата от раци или само чиста риба?

# 64
  • София
  • Мнения: 329
може и да нямаш ядове заради кремвиршите,но знам че в тях има соя  ,а кюфтетата ти надявам се били  са  без хляб,ролцата от раци са химия и в тях има нишесте,а рибата чиста ,пържена ако е без брашно..

# 65
  • Мнения: 181
Анабел, благодаря ти за бързичкия отговор. Ами кюфтетата бяха бяз хляб, но с готова кайма. А понеже съм малко неука и не зная , та да попитам  Embarassed соята какво съдържа и много ли е вредна за диетата ?

# 66
Лейди, ето мъничко информация за соята, бобова култура.

За първи път соята е била използвана като храна на трапезата на китайските императори от династията Чау преди повече от 3000 години. Постепенно специфичната култура се разпространила в цяла Азия, а в началото на 20-и век навлязла и в Европа. Въпреки че е разпространена по целия свят обаче, у нас соята тепърва набира популярност.
Редица проучвания показват, че соята е богата на протеини, лецитин, омега-3 полиненаситени мастни киселини. Изчислено е, че в соята има около 43% белтъчини, докато във фасула те са 23%, а в лещата - 30%. Освен това в соята има различни количества витамини от В-групата, особено важни за обмяната на белтъците и повишаване кислородния капацитет на кръвта.


Соевите семена съдържат и различни полезни минерални соли. Изчислено е, че по количество на фосфор соята е 5 пъти по-богата от пълнозърнестото пшеничено брашно, а по количество на калций се доближава до млякото. Например половин чаша тофу /соево сирене/ съдържа 130 милиграма калций, а чаша соево мляко има 80 милиграма калций.

Така. Полезна храна, но до някъде. Не бива да се прекалява с нейната употреба. за съжаление производителите на храни по целия свят злоупотребяват и я слагат навсякъде и в големи количества, защото е евтина. Тя е полезна за хората, които имат непоносимост към белтъка в млякото. Във всички големи магазини за хранителни стоки като Била, Фантастико, Пикадили се продава сирене и кашкавал на соева основа. За много хора с проблеми е панацея, но иначе никак не е вкусен, особен вкус.
При диета не пиемаме храни на соева основа, пълнее се от тях, няма диета при която бобовите култури да са позволени, особено да речем на първия етап когато трябва да се разделим с килограмите.
Дано съм била полезна.
Лейди, ако искаш да постигнеш резултат не бива да хапваш кремвирши, наденички, кърначета и тем подобни, защото в тях има голям процент мазнини, а и соя, всъщност това са неща които трябва да хапваме рядко дори и да не сме на диета. За кюфтетата...когато си на хранителен режим, изключи ги от менюто...обикновено е съставена уж, но само уж от 60% свинско и 40% телешко....но можем ли да сме сигурни и да вярваме...аз лично не.....позволяват си да слагат малко месо и повече соя..това е факт....най хубаво е да си купуваме парче телешко парче свинско и пред нас да го смелят. Ако искаш да постигнеш добър и траен резултат 3 дни ги направи наистина на риба и пилешко месо/ бяло, гърди, може и бутче но го опечи на фурна с малко вода и когато получи златиста коричка и е готово, махни кожата...са за съжаление е вкусна, но не е полезна, а тези три дни не я яж.....по-късно след време си я хапвай, но докато спазваш, опитай се да я пренебрегваш.
За рибата... горещо препоръчвам филе от тилапия..страхотно вкусна риба....няма никакви костици...направих смес от чаена лъжичка копър,2 скилидки чесън и мъничко девисил една идея зехтин, за да се получи смес, която да се намаже по филетата и после сложете в тавичка и сипете вода, малко колкото да потънат и опечете за около 20-30 минути...Препоръчвам мерлузата, също филе от морската хищна риба баракуда..навсякъде я има...изключително вкусна!!!! Или печете в тавичка като преди това сте я мариновали 10 минути, или сварете на пара, пак предварително намазана с подправките, които споменах. Морски дарове могат да се хапват по време на диета, но вземете си тези дето продават в рибарските магазини като салата морски дарове, а Анабел съвсем точно го е казала тези розови пръстчета дето продават замразени...са химия..имат мирис и край нищо общо с раците   Joy
Анабел, не се безпокой, ще се справиш....за теб е важно да си спокойна, защото трябва да се справяш с дечицата.
Хубава вечер!

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
анабел след това ми омръзна така да го приспивам по сто часа и започнах да го оставам до мен на спалнята-той се въртеше докато се умори и заспиваше  Wink
Така да кажа днес съм много режимна-дано утре кантара го отбележи  Praynig Бях цял ден на телешки пържоли.Бяхме цял следобед на лунапарк и изкарахме страхотно-така не се сетих даже и за ядене.Сега нахраних децата и си пийнах едно чайче  Hug
Лека вечер  Heart Eyes

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Karmella забравих да те поздравя за зтрахотния резултат,който си постигнала   bouquet

# 69
  • Мнения: 181
Кармела, благодаря ти от сърце за разяснението относно соята. Значи никаква соя докато съм на диета. Всъщност днес за учудване на самата себе си не ми се яде кой знае колко. Пък и последно хапнах в 17ч един кренвирш, на обяд 2 кюфтета и сутринта 1 яйце с 4 парченца шунка. Не е никак много като за мен. Последно одеве докато гледах филма по БТВ изпих един чай букет и дори и не усещам глад в момента.
Но за целия ден съм изпила около 3 литра вода и може би тя ми убива глада.
Като за първи ден отбелязвам, че мина добре. Ще видим как ще продължа по-нататъка...
П.С. И за да съм по-стриктна, ще давам отчети поне в началото, докато свикна с режима!

# 70
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Днес сутринта кантара отчете намаление с 400гр,което е добре т.е за два дни -1.300  Peace днес ще съм на риба,а утре на плодове  Party
Надявам се от срда да свалям по-лесно тъй като утре е пълнолуние а след това луната намалява,което подпомага отслабването  Grinning
Лек и режимен ден  Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 329
памси,сигурна ли си че искаш да ядеш плодове?! Stop

# 72
  • Мнения: 409
Здравеите и от мен Hug.Аз си ви следа редовно,и се радвам на вси4ки постигнати резултати.Карамели браво Peaceвсе така напред.Аз днеска по4вам сега отивам да си направя куфтенца и за ве4еря риба.дано ози пат не се предам лесно Praynig,4е каквато сам несирозница.После мисля да запо4на захранване по Дукан,но това ми е доста дале4е ooooh!.Хаеде днес много минус4ета

# 73
  • Мнения: 624
Здравейте и от мен!
Анабел, Karmella, поздравявам ви за постигнатите резултати и силната воля!  thumbsup
Отдавна не съм писала в темата, защото тези дни бях много заета и въобще не съм влизала във форума. А и с диетата приключих (за сега), смятам след около седмица да попазя, но пак суровоядство. Не мога да си представя да съм цял ден основно на месо  Sick.
Останаха ми да свалям 3 килца, но по принцип лятно време си ги свалям и без диета и се надявам и това лято да не пропусна  Laughing   . А и смятам да започна по-усилено да тренирам. Важното е, че запазих онези свалените 2 - 3кг, въпреки че започнах да се храня нормално.

# 74
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
памси,сигурна ли си че искаш да ядеш плодове?! Stop
Защо?Днес съм на фрешчета от грейпфрут Hug

Общи условия

Активация на акаунт