Великден иде, шарим пъстри яйчица, а в креватчетата греят априлски личица!

  • 11 512
  • 175
  •   1
Отговори
# 120
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Честито на Мама Ави за прекрасната бебка! Да са живи, здрави и щастливи и двечките!   bouquet   bouquet   bouquet

# 121
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
t ilieva,гледам че вашия батко е долу горе на същата възраст като при нас. Сподели как прие бебчо, има ли ревност, помага ли? Simple Smile
Ами засега много и се радва! Гали я, целува я и дори и дава да яде   Crazy  например от неговия банан, ябълка....   Laughing Аз му обяснявам, че тя е още малка и не яде такива неща, и че след 6-7 месеца ще може да ги яде, но той настоява  Laughing 
Вероятно в скоро време ще се появи и ревността - чета как трябва да се справим с нея - дано успеем!  Praynig
Успех и на вас!  Hug

# 122
  • Мнения: 23
ИМАМ НОВИНААААААА!!!  newsm44  newsm44  newsm44
 newsm51
ПРЕДИ МАЛКО СЕ ЧУХ С ТОКУ-ЩО РОДИЛАТА МАМА DEVI! ТЯ ВЕЧЕ СИ ИМА МОМЧЕНЦЕ - АЛЕКСАНДЪР! МЛАДЕЖЪТ ТЕЖИ 3650 ГР И Е ДЪЛЪГ 52 СМ! ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ! ГОЛЯЯЯЯЯЯМ ДА ПОРАСТНЕ! DEVI БЕШЕ ВЛЯЗЛА ДНЕС ЗА ПРЕДИЗВИКВАНЕ НА РАЖДАНЕ, НО В КРАЙНА СМЕТКА СЕ Е НАЛОЖИЛО СЕКЦИО. ЗА ПОВЕЧЕ ПОДРОБНОСТИ ЩЕ ЧАКАМЕ САМАТА ТЯ ДА РАЗКАЗВА КОГАТО СЕ ПРИБЕРАТ С БЕБО! ПОЖЕЛАХ Й МНОГО ПОЗДРАВИ ОТ ВСИЧКИ НАС И БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ, А ТЯ КАЗА, ДА ПРЕДАМ НА ОЩЕ НЕОБЕБЕНИТЕ, ВЪОБЩЕ ДА НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАМЕ, ЧЕ ХИЧ НЕ БИЛО СТРАШНО!!!
  newsm51

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 18:31 от galivo

# 123
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ха честито и на DEVI за синчето Александър! Много здраве и късмет!

Ееех, ама много е хубаво да има такива новини!  Hug

# 124
  • Мнения: 6
Здр мамчета,

Нямам време да изчета вси4ко, само на бързо се записвам. Много благодаря за вси4ки поздравления и пожелания. Ние се прибрахме с Борянчето в петък и все още се опитваме да се нагодим.
Да разкажа за раждането - не е толкова страшно. Приеха ме в 10 ч, и в 11.15 родих Боряна Simple Smile

Към 6 часа сутринта се събудих от леко подмокряне, ама беше толкова малко че въобще не си помислих за води, а и никакви болки нямах. Към 8 обаче се започна с леки болки и аз си мисля ха подготвителни контракции. И на почивките между контракциите търчах в тоалетната по голяма и малка нужда. Към 9 вече започнаха да стават на 15, на 10, на 7 минути ама аз пак си мисля че не е започнало раждането. Мислех си че трябва по-дълго да се задържи на равен брой минути. Към 9.30 мъжа ми вика дай да отидем до болницата, пък ако не ще ни върнат. /Добре че милия не отиде на работа, той още като ме видял сутринта и се досетил/. Пред болницата вече, все още не вярвах и чаках 10 -тина минути в колата да съм сигурна че имам контракции и няма да спрат. Приеха ме с 3.5 см разкритие и изтекли води. Сложиха ме на тонове и оттук нататък толкова бързо се развиха нещата, че някои моменти ми се губят. Нямаше време за клизма, добре че вкъщи свърших работата и тоалет си бях направила. Около мен се разтичаха лекари, колко силни контракции имам, пуснаха ми бусколизин венозно и докато се усетя хайде на стола и Борянка се появи. Неприятната част е че ме срязаха, за да може да излезе, и са ме шили с пълна упойка. След като се освестих малко, близо 6 часа след раждането ми дадоха маймунчето. По-късно пак ме шиха, че нещо не било както трябва. Близо седмица не можех да сядам, стоя дълго права и прочее. Добре че са майка ми и мъжа ми да помагат. Както и да е, чак днес успях да се освестя малко от емоции, болки, свалиха ми конците и така.
Мили все още бременни майчета не се притеснявайте, бъдете спокойни и ще мине по вода. Бях чула една диета за леко раждане - да се ядат бобови култури и да се избягват млечни продукти. Приложих я и малката се появи бързо. Успех.

Разгукахме се до след малко.





# 125
  • Мнения: 794
Изтече ми тапата! Тра-ла-ла-ла-ла! Най-после! Ама да ви питам де - нали е като светло розово течение? Пък и цял следобед ме боли кръстът ниско долу, нещо средно между омалял кръст от тоене дълго прав и позиви за ходене по голяма нужда... Мъжът ми ще се прибере към 8 ч., аз сега ще полегна, че много ме боли, и ако дотогава не ми минат болките, звъня на доктора! Ама то такива дълги разходки правих вчера и днес, направо до изнемога, няма къде да ходи малката, ще излезе...

# 126
  • Бургас
  • Мнения: 328
Привет на всички бъдещи и настоящи мами!
Първо искам да благодаря на всички за сърдечните пожелания! Моята мечта да имам дъщеричка се сбъдна и мога да кажа само, че съм безумно щастлива. А на моята АГ ще предложа да си скъса дипломата и да си хвърли ехографа за всичките пъти, в които ми казваше, че ще имам момченце  Laughing
Вече сме си в къщи и за сега малката Мария спинка, яде и ака. Много ми е миличка и ако можеше, щях само да си я гушкам. На 8-мия ден ни падна пъпчето и вече се къпем по-смело.
Честито на всички обебили се мами, а на чакащите - късмет!!!
Сложих 2 снимки в албумчета да ни видите!  Grinning

# 127
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Вие кога започнахте да изкарвате бебоците навън , имам предвид на кой ден?
Haliotis Всичко ще е наред и с теб и с бебо ще видиш.

arodoet2, ние сме връстници с вас и днес направихме първата разходка

# 128
  • Мнения: 534
asja  наистина е тапата,защото и аз от тази сутрин съм така с прецапвания и болки като контракции ,но не са се учестили и аз си чакам още в нас ... и ако мога да попитам ти къде си решила да раждаш ?

# 129
  • Мнения: 354
Хайде, Ася, явно разходките са дали резултат!!! Ще вися като паяк тука да чакам новини от теб, чу ли!
Маги, хайде и ти си наред

# 130
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
asja, m_a_g_i_vs, стискам палци!  Peace

# 131
  • Мнения: 794
asja  наистина е тапата,защото и аз от тази сутрин съм така с прецапвания и болки като контракции ,но не са се учестили и аз си чакам още в нас ... и ако мога да попитам ти къде си решила да раждаш ?
Във ІІ-ра градска при доктор Бабаков. Отделението и малко и много хубаво и лекарите са добри. Шеф е д-р Карагьозян, който има много добра репутация. Айде, ако не си решила, къде да раждаш, идва да си правим компания тази нощ... Grinning Че моите болки в кръста нещо много зачестиха, та чакам мъжо, обадих му се да идва. Сега влизам в банята за тоалет!
СТИСКАЙТЕ ПАЛЦИ!!! И НА КРАКАТА!
tanzen   love001

t_ilieva, благодаря ти много!

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 19:57 от asja

# 132
  • Мнения: 23
asja  наистина е тапата,защото и аз от тази сутрин съм така с прецапвания и болки като контракции ,но не са се учестили и аз си чакам още в нас ... и ако мога да попитам ти къде си решила да раждаш ?
Във ІІ-ра градска при доктор Бабаков. Отделението и малко и много хубаво и лекарите са добри. Шеф е д-р Карагьозян, който има много добра репутация. Айде, ако не си решила, къде да раждаш, идва да си правим компания тази нощ... Grinning Че моите болки в кръста нещо много зачестиха, та чакам мъжо, обадих му се да идва. Сега влизам в банята за тоалет!
СТИСКАЙТЕ ПАЛЦИ!!! И НА КРАКАТА!
tanzen,   love001
t_ilieva, благодаря ти много!
Хайде asjaaaaaaaa!!!! Най-накрая!!! Бебката тръгна ще знаеш! Стискаме ти мноооооого палци мила!!!  Praynig  Hug

# 133
  • Мнения: 242
Хайде Асяяяяяяяяя ,завързаха ми се  рацъте  Hug

# 134
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
хайде Ася стисаме палци да се похвалиш скоро с малкото си съковище и всичко да мине благополучно

Ясмина май ми се струва все още незакрепнала за разходка , но мисля до неделя вече да се навън.
Да попитам давате ли залагалка newsm78 аз я дадох ей сега , дали не е рано newsm78

Общи условия

Активация на акаунт