За хорската лошотия...

  • 7 839
  • 229
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 723
За съжаление у нас е така. Хората са много студени и не проявяват човечност. Разбирам те напълно как се чувстваш. И аз съм попадала в ситуация да стоя 1/2 час в рейса права без никой да се сети да ми стане, а ми личи от 1/2 км, че съм бременна. При това стоях до жена, която чак като тръгна да слиза от рейса, се направи, че чак сега ме вижда.

Не знам какво значи "у нас е така". Същата работа е навсякъде.
Бях в 8 месец бременна, когато ми се наложи да пътувам за Люксембург.
Да ти кажа в рейса никой не си мръдна задника да ми отстъпи място.
Да не говорим, че по летищата е караха по 5 пъти да минавам през металните детектори, като изобщо не съм длъжна да го правя като съм бременна Tired

# 46
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
и на мен ми се е случвало, и с количката по стълби, и с бебето Party
Но това са хората ...
Възпитанието им е такова Crazy

# 47
  • Мнения: 683
Не знам дали темата е за тук,но просто съм адски ядосана и искам да споделя,че да ми олекне.
Вече ми дойде до гуша от лошотията и простотията.  Close
Още като бях бременна никой не ми е правил място в трамвая,нито на опашките в магазините,да не говорим,че в Метро 1-2 пъти припадах и сядах на земята до касите и пак си чакахме реда.  #Cussing out
В 8-мия месец в кварталното магазинче тъкмо взимам последните 3 банана и някаква лелка,която си слагаше ябълки ми заяви,че тя щяла да ги вземе след като си сложи ябълки.Много ми се извинява,много съжалява,но не се сети да ми даде да си купя поне 1 от трите банана.  Close
Като родих и ходя с бебка на пазар или да плащам сметки,пак си чакам реда,нищо,че едва я нося.
Поредната простотия ми се случи днес в полоклиниката.Нямаме рампа и си качих количката по стълбите с една ръка,а в другата държах бебка.Нямаше никой наоколо,който да помоля за помощ.На тръгване пак се повтаря процедурата,но в това време излезе една жена на средна възраст.В момента,в който ме видя,се върна обратно вътре и надничаше от вратата кога ще сляза.Като слязох си излезе и застана пред входа,явно да чака някой. Close Много ми стана обидно,криво и се ядосах,но както и във всички останали случаи си замълчах,може би от прекалено добро възпитание.
Та тука няма въпроси,няма отговори.
Възмутена съм от начина,по който днес се отнасят с бременните и с майките с малки деца.
Най-лошото е,че няма какво да се направи.Никой не може да повлияе на другия,но просто е жалко...Вместо да ставаме по-добри и да помагаме с елементарни неща,ние правим обратното...
Тъжно е!  Cry

Има много безсърдечни хора, не трябва да им се даваме. Аз като бях в края на 8-я месец ходих до Метро за памперси и имаше огромна опашка, но и през ум не ми мина да чакам, отидох най-отпред на една от касите застанах до касиерката, обърнах се към опашката и казах, нали нямате нищо против да мина... никой не възрази, поне никой не посмя да се обади...  Mr. Green
Иначе в автобуса винаги са ми правили място, а ако никой не се е сещал, кондукторката помня, че веднъж накара едни ученици да станат, за да седна.

# 48
  • Мнения: 6 442
Ох,Пебс,разбирам те много добре защо си ядосана.Наистина никой не е длъжен,но незнам как им дава съреце да стоят отстрани и да гледат ooooh! Не е с всички така,има и много добри хора,но точно тези,на които не им пука,са ми като трън в очите.

# 49
  • Мнения: 14 654
Това, което зависи от теб, е да направиш така, че по-рядко да попадаш в подобни ситуации. Никога не чакам на опашка ако има повече от 3-4 човека, просто друг път ще отида. Но си признавам, че когато съм си плащала семестриалните такси в университета, винаги взимах детето с мен, за да не чакам. Ясно ми е, че не е особено честно, но пък това мен ме улесняваше.
В поликлиниката ходя, когато знам, че няма да има хора, ако има повече от 2-ма човека пред мен- заминавам си. В градския транспорт съм се возила безброй пъти с дете, но не и с количка, и всякога се намира някой да ми отстъпи място. Ако видя, че автобусът е претъпкан- не се качвам с детето вътре, а хващам такси. Няма какво да се ядосваш, че хората по принцип не мислят за теб, а гледай да направиш всичко възможно да си улесниш живота  Wink

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
То няма май бременна или майка която да не се е сблъсквала с подобно отношение  Confused Вече гледам да не обръщам много внимание на тези неща.Един единствен път съм крещяла като луда в центъра на Бургас, защото докато си бутах количката по тротоара един дядо с някакъв таралясник реши да паркира на тротоара точно пред мен.Направо си изкарах акъла в последния момент дръпнах количката назад а той изцепи че не ме видял  ooooh!  #Cussing out
Иначе на такива по-дребни неща вече спрях да обръщам внимание, защото те са на всяка втора крачка  Tired

# 51
  • Мнения: 132
И аз за това се ядосвам #Cussing outКато бях бременна първия път един мъж ми каза всеки си носи гайлето #Cussing out
Аз сега съм бременна и качвам количка сама по стълбите на входа и пак ме подминават и само ме попоглеждат и като се кача след като старателно са ме гледали как влача количката на последните две стъпала се притичва някой и казва "Ама дайде да ви помогна" #Cussing out

# 52
  • Мнения: 3 695
Наистина няма бременна, която да не се сблъсквала с това.
И като бременна, и като майка с малко дете винаги съм изхождала от мислълта, че съм равнопоставена и никой не е длъжен да се съобразява с мен. Така, ако някой предложи помощ, съм приятно изнанадана и не се зареждам с отрицателни мисли и чувства, както би било, ако очаквах обратното. Вярно е, че карах лека бременност, имах малък корем и никой не го забелязваше. Само, когато ми причерняваше с тенденция да припадна, съм питала дали ще ми освободят място в автобуса и не е било проблем. Peace

# 53
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Хора всякакви!Аз живея в малко градче,където всички се знаем и като се замисля сякаш не съм  попадала в такива ситуации,но си представям колко е гадно.Хората станахме големи егоисти!

# 54
  • Мнения: 14 654
Какво значи егоисти? Всеки си мисли, че на него му е най-зле. Примерно пред лекарския кабинет всяка кокошка иска да мине първа, понеже нейното дете е по-болно или по-малко. А моето като е на 5 и няма температура кога да му дойде редът? Или пък да съм в начална бременност и някаква коза да иска да и качвам количката в автобуса- ми няма да и помогна и няма да и обяснявам.

# 55
  • Мнения: 132
Какво значи егоисти? Всеки си мисли, че на него му е най-зле. Примерно пред лекарския кабинет всяка кокошка иска да мине първа, понеже нейното дете е по-болно или по-малко. А моето като е на 5 и няма температура кога да му дойде редът? Или пък да съм в начална бременност и някаква коза да иска да и качвам количката в автобуса- ми няма да и помогна и няма да и обяснявам.
С епитети като коза и кокошка не мисля че обиждаш само мен!
Няма бременна която да не я било яд за пренебрежението на хората това не означава че всички записали се "кози" и "кокошки" сами са си просили място, не са си чакали реда или т.н. просто споделяме а не търсим обяснение

# 56
  • Мнения: 8 917
Еее,като се хванете за нещо и не пускате."Длъжен" или НЕ!
Не казвам,че някой е длъжен да ми помага,да ми прави място,да ми отстъпва ред и т.н.Всичко е въпрос на възпитание и човечност-да!Къде отиде тогава тази човечност?!!Защо нещата опират до това,дали някой е "длъжен"?Какво ще ковства на човек да помогне на майка с количка по стълбите,вместо да седи и да я гледа?...  Rolling Eyes
Излиза,че аз се глезя и искам някакво специално отношение към мен,а хората,които се държат като дебили и коне с капаци са прави...  Tired
pebs, разбирам те прекрасно и пак казвам - има хора всякакви. Има такива, които ще ти помогнат, има такива, които ще се направят, че не те виждат и такива, които ще са те видяли и няма да направят нищо. Нека има повече от първите, а за останалите - не се наказвай заради тях да се ядосваш.

# 57
  • Мнения: 1 008
Съгласна съм с твърдението, че никой не е длъжен да прави еди какво си.
Но защо трябва винаги да правим нещата по задължение?
Задължение ли е да бъдеш възпитан?
Задължение ли е да си добър човек?
Задължение ли е да бъдеш учтив?
Еми не е, ама то човек или си му идва от вътре, или казва,че не е длъжен.
Пък после се тюхкаме, че навсякъде срещаме само лошотия....

# 58
  • София
  • Мнения: 1 735
Всичко е до човечност и възпитание.Има хора,които помагат и такива,които даже гледат да ти е по-кофти,защото те самите са нещастници.Аз се чувствам вътрешно удволетворена от живата си и когато направя на някой и малка услуга се чувствам още по-щастлива. LaughingВ градския транспорт рядко са ми ставали/добре,че и рядко го ползвам/,таксиджиите-едни любезни,други брутални!Ще ти разкажа за нашия блок-плащаме по 30лв на месец и имаме дядовци портиери,които в повечето случаи като ме видят с количката се крият в бутката,за да не ми отворят вратата.Само един е добро изключение,защото има внуци и знае колко е трудно.Влача количката по 2 стълбища,ами сега малоумниците решили и едната от 2-те врати,които преминавам е с резе и здрав механизъм, който връща вратата и удря количката или ръката ми.Или имам синки на ръката или си разпрах пръста на резето миналата седмица.Та до човечността-та говорих с домоуправителката поне резетата да не се пуска-НЕ МОЖЕ!Защо ли пък ще се направи да е  удобно на майките и бебетата-трябва да им е гадно и трудно!Ама съм убедена,че човек,когато нарочно прави лошо,то...Та в нашия случай и си плащаме и се мъчим.Така,че не си вгорчавай деня от недостойни хора. Wink

# 59
  • Мнения: 7
Не всички, които не отстъпват място или ред на опашка например за някоя бременна жена са с ниско възпитание или манталитет. Просто някои хората в България поради ниския стандарт на живот или поради нещо друго са озлобени и някои са стигнали чак до там , че започват да се чувстват малко по-добре ако видят че някой друг е по зле от тях. Затова не само че не помагат, а някои се мъчат даже да ти пречат нарочно.  Нещастници мнооооого !

Общи условия

Активация на акаунт