За хорската лошотия...

  • 7 840
  • 229
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 163
Liska правилно ви го е написала, ама не щете да четете и пак едно си знаете - тука, българите, в България...  Crazy не момичета, на т.нар. Запад е още по-така, тъй че свиквайте!
Направо ме изуми, Симпли! Моите впечатления са коренно различни и от твоите, и от Лискините. Така са ми угаждали и помагали непознати хора и като бях бременна, и сега... Спирали са колите си, за да ме питат дали имам нужда от помощ, като са ме виждали ходеща с бебе в слинга и с по 2 торби пазарувано в ръка; разтоварвали са ми пазаруваното от количката върху лентата на касата; отстъпвали са ми място; отваряли са само за мен каса, като са ме виждали в напреднала бременност към края на опашка в магазин... Да не говорим колко много радост и глезотия са предизвиквали и бременният ми корем, и децата у абсолютно случайни хора.

Права е Анета Христова, "Неприемането на ненормалното създава  т.нар. "гражданско самосъзнание"... Бременни и майки с деца трябва да са с предимство, защото е нормално и човечно. "

# 31
  • София
  • Мнения: 932
И аз докато бях бременна , а и сега с бебка , не мисля че някой ми е длъжен и задължен, но ми става много приятно когато някой забележи бебето примерно на касите в магазина и бебка се дере. Има и случай когато хората се правят на приятно разсеяни, точно когато най-имам нужда. Между другото повече мъже са ми правили услуги и път ако са с кола, а не жени. Жените и пенсионерите на най-разсеяни ми са се правили, всеедно не ме забелязват , а има и случай когато са ми правили забележка - защо реве бебето, да го накарм д амлъкне че им пречи.
Ето това е тъжно найстина.

# 32
  • Мнения: 1 671
И аз съм от търпеливо чакащите на опашки, да пресекат улицата и какво ли още не. Половината център ми е недостъпен, защото не мога да мина през подлезите с количката, а мога да пазарувам само от едно квартално магазинче. Като цяло щом някой види майка с малко дете или бременна си обръща главата на другата страна. Винаги съм отстъпвала място на бременни и майки с деца, надявам се и моите деца да възпитам по този начин. Жалко за хората, които не мислят така.

# 33
  • Мнения: 623
  Докато бях бременна обаче ,и след това докато децата бяха малки ми правеше впечатление,че най-малко ми отстъпваха жени на средна възраст.Които най-вероятно вече са минали по този път и знаят какво е.
 
Това е нещото,което и мен ме изуми тотално като бях бременна.Жени на средна възраст и нагоре никога не са ми отстъпвали място.А и техните дъщери са раждали или ще раждат някой ден....
За превозни средства за мен си е закон да освободя място. Колкото и здраво да се  държи бременната - едно рязко спиране и не се знае къде ще падне и как ще се удари, а носи живот в себе си.А те ще седят,ще гледат през прозореца и ще се правят на ударени Mr. Green.Може на някой да му е лошо,да е преуморен, но не бива така......Не всеки път може да те возят или да ползваш такси.......
И хайде,в трамвай в автобус - ще кажат,че не са те видяли,ами в метрото - там седящите гледат точно срещу правостоящите.Веднъж с корема стоях права срещу едно семейство - костюмиран господин,съпругата и сина,ученик в началните класове.Въпросния господин си ме гледаше.....и нищо - останах си права с мойта рискова,многоплодна бременност Confused.Е ....като му дават такъв пример на това дете - утре как да очакваме то да постъпва другояче?

# 34
  • Мнения: 1 745
Аз за 9 месеца ЖК и сега това ни е 6-та ДК за първи път отидох сама,точно защото знам какво ще се случи.Но мъжа ми не може всеки месец да си взима почивен ден,за да ни закара,сестра ми беше на работа,както и майка ми.  Rolling Eyes За друг не се сетих,който да помоля да ме закара или да дойде с мен.Пък и аз съм си по-такава,странна,и ми е неудобно да моля за услуги останалите.Дето писахте -никой не е длъжен да ме кара или да ме придружава.  Wink та и на мен ми е неудобно да искам от тях.

simplyaven,отвратителна случка си имала.  #Cussing out Аз не казвам,че само тук е така,но наблюденията ми са само от БГ,за това така го написах.

nellyani,наскоро пак в поликлиниката една мама плачеше,защото едни такива пенсионери я бяха направили на 2 ст.,защото бебенцето плачело,не можели да издържат,ужасно било...  #Crazy Та тя се разплака и ми стана много жал за нея,ама...  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 239
Liska правилно ви го е написала, ама не щете да четете и пак едно си знаете - тука, българите, в България...  Crazy не момичета, на т.нар. Запад е още по-така, тъй че свиквайте! в БГ има много повече топлина и човещина в отношенията, не знам що живеете с такива погрешни очаквания, че ще се променят нещата към по-добро  Rolling Eyes

Мдам, и тука е същото. Дали бременна или с дете, няма значение. Никой не ти прави място, никой не ти помага, не ти отстъпва място в автобуса, дори би те избутал, за да седне той.

Подкрепям. В Германия предимно възрастни хора са ми отстъпвали място и са ми помагали, когато бях бременна. Но не съм очаквла и кой знае какво, защото много години точно в прехвалената Бавария съм ги наблюдавала, как влезе в автобуса някоя баба с патерици или майка с количка и никой не се мръдва да помогне или да отстъпи място #Crazy И мъжът ми скачаше веднага да помага или да отстъпи място и хорицата не можеха да повярват на очите си и благодаряха все едно, че незнам какво си направил за тях.  Thinking Така че ми прави впечатление, че младите там са адски невъзпитани, а по- възрастните са сякаш други, много са мили  newsm78

Във Франция пък доста пъти като влезеше майка с дете или бременна или възрастен човек и скачаха едновременно няколко човека  Rolling Eyes А в България, честно казано не мога засега да се оплача, дори в администрации и т.н., дето уж преди бяха едни чавки невъзпитани, сега направо ме изумиха, чак неудобно ми ставаше. Има разбира се и не дотам възпитани хора, но аз незнам случайно ли попадам на такива по- мили хора, ама да чукна на дърво до сега винаги са ми помагали в България като ме видят с количка или с кенгуруто или пък като бременна. Даже един човек ми се извини от прозореца на колата си един път, че не можел незнам си какво да ми помогне с количката, а един друг, слизайки от колата си, взе да се оправдава без да го питам, че е паркирал на тротоара, защото ме видя, че не мога да мина с количката по тротоара от него. В администрациите навсякъде ме викаха да мина пред другите, защото бях с огромен корем вече, а беше топло. Дори в НОИ един служител тъкмо излизаше в обедна почивка, но като ме видя с корема и седна до мен на диванчето и ме разпита за какво чакам и ми даде мн. добри съвети. А пък като отидох да плащам веднъж интернет с детето, жената, която работеше там си прекъсна обедната почивка и отключи офиса, за да мога да платя по- бързо  Peace Много са ме трогвали такива дребни неща, но навсякъде си има хора и хора. Една част са възпитани, друга част не. Просто не обръщам внимание на невъзпитаните, не може всички да са еднакви  Hug

# 36
  • Мнения: 452
уфффффффф то на пенсионерите живота им пречи ....винаги търсят да се заядат с някой- просто отминавайте с усмивка - те са като малки деца

# 37
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
И на мен ми прави впечатление, че именно жените на средна възраст у нас са най-нетолерантни. Като бременна със сина ми се случи да се спъна на улицата и да падна - право върху корема си. През очите на много хора. Няколко минути не смеех да мръдна, защото не знаех какво съм направила. В това време край мен минаваха точно жени на средна възраст, които най-вероятно са били майки, поглеждаха ме и ме подминаваха. А бях с вече напреднала бременност и ми личеше отдалеч, че чакам дете. За капак една дори ми прескочи краката и ме погледна възмутено, че препречвам тротоара. И така, докато от близкото кафене не изкочиха няколко тийнейджъра-момчета и ми помогнаха да се изправя. Искаха да ми хванат такси, но аз бях близо до вкъщи. Докато вървях изплаках сълзите си не от болката от ожулените ръце и крака, а от обидата. Добре поне, че на детето нищо му нямаше. Но беше ужасно грозна картина. Незнам в други страни как е, но се съмнявам в една Германия да речем, така да подминават бременна жена с окървавени крака и ръце. За протокола - случката стана точно на обед, когато на улицата имаше куп народ. Но жените ме подминаха.

# 38
  • Мнения: 1 103
Като бях бременна  винаги ми отстъпваха място може би е случайност  Mr. Green незнам.

# 39
  • Мнения: 165
 За жалост е така и аз съм се сблъсквала с подобни работи. Дори когато бях бременна в 9 месец, едно момиче имаше нахалството да ме пререди в магазина, но аз не си замълчах, защото много се ядосах #Sniper  fight

# 40
  • Мнения: 257
Докато бях бременна,не само че не ми даваха ред на опашката , а и ме пререждаха-говоря вече в 9 мес с огромния корем.Не ми пречеше да чакам ,но то е въпрос на възпитание.
Единствено по-възрастни хора са правили такива жестове,даже и сега с количката 2 ма дедковци ме пуснаха на опашката пред тях,толко мило ми стана Rolling Eyes
Не са длъжни,но може някой път да се направи тая "жертва" заради бременна жена Blush

# 41
  • Мнения: 3 034

Направо ме изуми, Симпли! Моите впечатления са коренно различни и от твоите, и от Лискините.
Права е Анета Христова, "Неприемането на ненормалното създава  т.нар. "гражданско самосъзнание"... Бременни и майки с деца трябва да са с предимство, защото е нормално и човечно. "


това е положението  Confused и аз се изумих, не - направо се шокирах по време на бременността си, но ... с останалото съм много съгласна и затова демонстративно отстъпвам ред, място и т.н. повечето ме гледат неразбиращо  Shocked аз го отдавам на вманиачената им борба за еманципация и доказване на кой е по-по-най-, сега берат плодовете, но те са си доволни да бъдат третирани наравно с мъжете и това е, радват се сигурно, знам ли  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 452
хм - много неприянто е това,което разказваш за жените наистина ......
но пък
аз пък сякаш имам чувството ,че когато жените разберат ,че си бременна са много състрадателни .....винаги преди са ми се мусели и са ми говорели троснато ,но сега като съм бременна толкова топлина и състрадание получавам ,че се изумявам - как си променят отношението като разберат ,че си бременна .....гледат да помогнат с каквото могат ,супер различно им е отношението ,толкова мили ,любезни ......незнам поне при мене е така

# 43
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз пък помня преди повече от 20 години бях малка, с мама в трамвая, влиза бременна и 3-4 минути никой не се сеща да стане. Стана един господин, извини се че не я е видял по-рано, обърна се изгледа хората и каза " Толкова много хора без култура, морал и човещинка не бях виждал на едно място". Имаше неловка тишина и много изчервени лица.

За мен нормално е бременни и майки с малки деца да минават отпред, да си плащат и да не се тормозят кой какво си мисли и казва. Жалко, че и аз съм от тези бели птици които си чакат реда, независимо дали беба плаче, нервничи или направо се дере.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 558
За съжаление хората са лоши.Тук не става въпрос за някакви права,а просто за човещина.А у нас ЛИПСВА! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт