За хорската лошотия...

  • 7 834
  • 229
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 733
Не се ядосвай. За съжаление ще ни трябва още много време докато се научим да бъдем толерантни и възпитани.
Само едно не разбрах - ти като беше вече взела бананите,защо ги остави? Другата жена само си е мислила да ги вземе..., но ти си го направила.

# 16
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Лично аз винаги отстъпвам и помагам на майки с колички.
 Докато бях бременна обаче ,и след това докато децата бяха малки ми правеше впечатление,че най-малко ми отстъпваха жени на средна възраст.Които най-вероятно вече са минали по този път и знаят какво е.
 Озтанах като гръмната когато един шфьор на автобус слезе и лично дойде да ми помогне да си кача количката,понеже никой от чакащите на спирката не си направи труда да го направи. ooooh!
 Най-големия цирк беше,когато аз тръгнала да раждам се сещам ,че не сме купили памперси.Спираме пред една аптека,слязох аз,че не беше разрешено паркирането там влизам вътре.И хоп контракция,докато ми размине едно бабче се шмугна пред мен на опашката и поиска да види няколко вида аспирин да си избере. ooooh!Малииииии,подивях.

# 17
  • Мнения: 1 745
Не се ядосвай. За съжаление ще ни трябва още много време докато се научим да бъдем толерантни и възпитани.
Само едно не разбрах - ти като беше вече взела бананите,защо ги остави? Другата жена само си е мислила да ги вземе..., но ти си го направила.

Ами аз тръгнах да ги взимам и тя каза "Ооо,момиче,аз щях да ги взимам,само да си сложа ябълките...Много се извинявам,ама..." И аз ги оставих.  Rolling Eyes

По принцип мъжа ми много обича да казва,че истината винаги е по средата и е прав.Може би просто на мен по някога ми идва в повече. Tired Но самия факт,че ставаме все по-лоши и груби,ме натъжава...Вярно е,че всеки е с проблемите си,но ако продължаваме така,няма да стигнем далече...Сам не се живее!
 Hug  bouquet Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 6 268
Много ми е познато това. Нито ми отстъпваха място, нито ред, когато бях бременна, нито съм си търсила правата. Същото е и сега. Че даже и ме предреждат. И в автобуса щяха да ме смачкат в 8 месец и никой не пожела да ми отстъпи място. И в Метро и аз съм чакала на опашка 45 мин. За мен това наистина не означава, че са ни длъжни, но възпитанието и човечността са важни в случая. Никога не съм настоявала да мина пред другите, защото съм бременна или съм с детето. Но най-мразя да се опитат да ме предредят най-нагло.

Но медала има две страни - считате ли за нормално да кажете едно благодаря, като ви направят път, пуснат ви отпред на опашката, отстъпят ви място? Аз мисля, че възпитанието изисква поне едно "благодаря". Но знете ли колко често не го чувам? И съм се чудила дали това е нормално...

С случая с бананите е просто... нямам думи. Чак толкова не мога да го приема това  ooooh! Простотията оп хората ходи.

# 19
  • Мнения: 236
Аз пък не мога да се оплача. Откакто ми личи, че съм бременна (а при мен това стана чак в края на 7 месец) хората са много отзивчиви и любезни. Но и аз никога не съм си представяла, че трябва задължително да ми отстъпват място. Даже се чувствам малко неудобно.
Щом съм си замъкнала задника до центъра на шопинг, си понасям отговорността и се връщам с такси ако се изморя непредвидено. Когато не се чувствам добре избягвам да ходя далече.
Ако на някого му липсва възпитание (и съпричастност към бременни и майки с деца), аз нищо не мога да направя, съобразявам се с действителността и не се ядосвам излишно.

# 20
  • Мнения: 26
И моите впечатления са, че като цяло хората обичат да се правят на разсеяни, когато се стигне до ситуация да помогнт на някой друг. И тук нещата не опират до това кой на кого е длъжен, а до елелментарни ЧОВЕШКИ взаимоотношения!!! Жалко е да ходиш да се криеш, докато майка с количка се мъчи по стълбите. Жалко е до теб  в абтобуса да стои бременна жена и ти да не и остъпиш място, защото виждаш ли ти не си и длъжен, а пък тя е проявила и наглостта да излезе по време на бремеността си!

# 21
  • Earth
  • Мнения: 1 952
pebs  - тука е така.....

Както виждаш и от отговорите, никой не е свикнал да помага на другият или да му съчувства. Crossing Arms

Да, така е. Права си да се ядосваш. Неприемането на ненормалното създава  т.нар. "гражданско самосъзнание" .

Ядосвай се. ...Защото си права. Бременни и майки с деца трябва да са с предимство, защото е нормално и човечно. 

# 22
  • Мнения: 3 034
Liska правилно ви го е написала, ама не щете да четете и пак едно си знаете - тука, българите, в България...  Crazy не момичета, на т.нар. Запад е още по-така, тъй че свиквайте! в БГ има много повече топлина и човещина в отношенията, не знам що живеете с такива погрешни очаквания, че ще се променят нещата към по-добро  Rolling Eyes ами тук ще цитирам само една по-фрапираща случка: в 8-мия месец си изпуснах цялата торба с покупки от магазина, всичко се разпиля, около мен хора много, но никой не е изявил желание да ми помогне, оставих ги, нямаше как да се наведа  Confused така че, добре дошли в така чакания Запад   Tired

# 23
  • Мнения: 452
хехе- аз пък много се забавлявах скоро- пътуваме в тролея с мъжа ми - аз съм бременна ,но още не ми личи ,но като си в началото знаете как е гадно .....и си седим ,обаче две бабички до нас тръгнали на разходка се възмутиха що не сме станали да им направим място .......е кво да седна да им обяснявам ,че съм бременна и ми е лошо- няма да повярват- та ги оставих да си мърморят и още ми е смешно като се сетя- не че бяха немощни - просто са нахални ..... така че всеки си знае какво му е и защо не отстъпва място ......понякога и младите хора не се чувстват добре - така че ...не съдете толкова строго

# 24
  • Мнения: 2 131
си замълчах,може би от прекалено добро възпитание.
Е, моето добро възпитание явно вече се е изпарило. Онзи ден един тъпанар си паркира микробуса точно върху пешеходната пътека, при това на кръстовище. Аз бях на един метър, с количката, и тъкмо щях да пресичам. Защото аз спазвам правилника и пресичам на пешеходна пътека. Толкова се ядосах, че го изчаках да слезе и му обясних какво мисля по въпроса. Той ме гледаше като треснат, дума не обели.
Та той човекът правилника не спазва, не - грубо го нарушава, ние сме тръгнали да търсим човешко отношение.  Crazy
Е, хубавото е, че не всички хора са такива поне.  Laughing

# 25
  • Мнения: 2 825
Liska правилно ви го е написала, ама не щете да четете и пак едно си знаете - тука, българите, в България...  Crazy не момичета, на т.нар. Запад е още по-така, тъй че свиквайте! в БГ има много повече топлина и човещина в отношенията, не знам що живеете с такива погрешни очаквания, че ще се променят нещата към по-добро  Rolling Eyes ами тук ще цитирам само една по-фрапираща случка: в 8-мия месец си изпуснах цялата торба с покупки от магазина, всичко се разпиля, около мен хора много, но никой не е изявил желание да ми помогне, оставих ги, нямаше как да се наведа  Confused така че, добре дошли в така чакания Запад   Tired

Мдам, и тука е същото. Дали бременна или с дете, няма значение. Никой не ти прави място, никой не ти помага, не ти отстъпва място в автобуса, дори би те избутал, за да седне той. Това е Европа, на никого не му пука за другите.

# 26
  • Мнения: 164
за себе си знам ,че бих помогнала на бременна или майка ,която има нужда от помощ,бих преотстъпила място или ре(-ще се опитам да възпитам и детето си така ),но истината е ,че много често ми се налага да вися по опашки ,да чакам да пресека натоварена улица  #Cussing outи ваобще такива неща-вярно ,че никой не им е длъжен на бременните,но нали сме хора все пак  Peace

# 27
  • Мнения: 2 439
Защо си била в поликлиниката сама? Аз винаги ходех с придружител, а понеже ходех на консултации преди времето на здравната каса, та лекарите ме бъзикаха кой точно е бащата на децата. Винаги си осигурявах логистична подкрепа от родата.

# 28
  • Мнения: 9 973
Май pebs имаше предвид по-скоро, че вместо да срещат човечност, съчуствие и разбиране от околните, бременните и майките на малки дечица, все по-често се сблъсват с пълна незаинтересованост и безчуствие. Никой не им е длъжен разбира се, но е въпрос както на възпитание, така и на човещина. В крайна сметка те все пак са до известна степен в по-особено "затруднено" положение.
Защо си била в поликлиниката сама? Аз винаги ходех с придружител, а понеже ходех на консултации преди времето на здравната каса, та лекарите ме бъзикаха кой точно е бащата на децата. Винаги си осигурявах логистична подкрепа от родата.
а ако като мен е цял ден сама?
Аз плащам ток,вода,телефон,кабелна........но това си е мой избор и никога не съм молила за ред,дори и детето да се дере(тогава ме пускат)

# 29
  • Мнения: 9 814
Така е, никой на никого не е длъжен, но все пак говорим за бременни и/или жени с деца. Стояла съм права в автобуса, докато седналите разглеждат пейзажа навън все едно са на екскурзия в Париж, чакала съм пред лекарския кабинет, падала съм бременна в 9-ия месец и никой не си направи труда да ми помогне да стана, предреждали са ме в магазина..... В началото се ядосвах, но после разбрах, че това не е хорска лошотия, а хорска простотия.
Ето и днес, редим се на опашка за тиквички и един господин реши, че може да си вземе ябълки преди мен и детето. Е, спретнах мини скандал Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт