Да помрънкаме малко: графини и лордове 3

  • 33 089
  • 478
  •   1
Отговори
# 465
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Аз честно не мога да го разбера този упрек за апатия.

Да, писани са писма преди година и нещо. Доколкото прочетох всички активно пишещи и четящи във форума са писали писма.
Но нима да не четеш и пишеш по форуми в Интернет е признак на апатия?  Rolling Eyes
До лятото на миналата година аз съм влизала инцидентно в този форум когато съм търсила материали свързани с осиновяването и четях преди всичко темите, в които споделят осиновените деца.
После се зачетох и в другите.... и се осмелих и аз да пиша.
Имам предвид, че много малко хора знаят за съществуването на ГИОО и за инициативите й. Затова и те нямат широка подкрепа. По някакъв начин трябва да им се даде гласност.

Другото, което не разбирам, е как така на държавата нищо няма да й струва? Нали тези пари за майчинството трябва да се осигурят отнякъде?

# 466
  • София
  • Мнения: 9 517
Ганката, ти да не стана защитник на държавата  Wink
Нищо няма да й струва, на фона на майчинството, което плаща при раждане на дете, и процентното съотношение което е осиновяването спрямо раждането, пък и за нашите деца в голямата им част, майчинство не е ползвано от родилката, но не това е въпросът.
Дар, не съм съвсем съгласна - повечето тук се опитхме да направим нещо, лошото е че явно осиновителите не сме толкова много или не можем да се организираме, някои осиновители дори и не искат хората да знаят, че са такива, на кандидатите не им пари на дупето - може би си мислят, че ще вземат детето и ще го пратят на детска, както си мислех и аз /сега естествено осъзнавам, че така не става, но сега/ ... абе проблеми много. Това, което знам със сигурност е, че тази година и 2 месеца, които изкарах в къщи със сина си бяха от ужасно огромно значение и за него и за мен, така че това е изключително необходимо - нищо ново не казвам. А как да се постигне? Явно няма как или явно на хората, на които този проблем им предстои не им пука. Аз съм минала и заминала, повече няма да ми се налага да се ползвам или не от такава отпуска, но съм готова с всички сили да помогна тя да стане факт, защото осъзнавам колко е важно.
Абе, май не казах нищо ново, ама хайде...

Конкретно към Светкавица - защо не говориш със социалната си? Тя може да ти помогне ако има желание - все пак доколкото ми е известно, те отговарят по някакъв начин и за детските градини, или бъркам... newsm78

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 11:43 от Фоксче

# 467
  • Мнения: 3 246
Аз също си мислех за това, Ганката вярно че на държавата ще и струва, само че си представи всяка жена се осигуряа за този осигурен социален риск, а именно - майчинство, по същия начин се осигурява всяка осиновителка, но тя не може да се възползва на практика от това си право никога. С предоставянето на 6 месеца платено майчинство, примерно на деца до 7 годишна възраст се дава възможност за адаптация на детето и семейството също, като не се накърняват првата на държавата
Фоксче вече е  писала Hug

# 468
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Пази Боже аз да съм защитник на този абсурдистан, в който живеем! Някой да е гледал снощния репортаж за парите за близнаците? Наредба, обнародвана в Държавен вестник има, а тепърва се чудят от кой фонд, как, кога... Ето това имах предвид - че когато опре до даване на пари винаги има хиляди въртели.

Моето убеждение, обаче е, че тези които сме тук, без да получим по-широка подкрепа на хора, които не четат в Интернет, нищо не можем да направим. Капка в морето сме и само ще ни подмятат насам-натам по министерства и ведомства. Организация ни трябва, съгласна съм с Фоксче.  Hug

Лично аз съм готова да участвам във всякакви мероприятия за нормализиране на държавата ни, каквото и впрочем правя от 20 години насам, ама май все се оказват кауза пердутта.

ПП. Фокче, бъркаш за социалните и връзките им с детските градини. На мен на подобно питане ми отговориха: "Под различни шапки сме".

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 12:09 от Gankata

# 469
  • Мнения: 1 325
Фоксче, много си права. Осиновителите не са много,повечето не се афишират като такива, а кандидатите още не са съвсем на ясно какво ги чака. И аз си правех планове да пратя дъщеря ми след месец (платена отпуска) на ясла. Тогава моята социална ме посъветва да я погладам по-дълго време в къщи. Съгласна съм, че трябва да се осигури време на майката и детето да бъдат заедно, да свикват един с друг. Това е изключително важно.  Но...с какви пари да издържам детето си, когато не ходя на работа - с 220 + детски???? Как да стане!! Като не могат да ми предложат приемлив вариант, да не ми дават "акъл"!!! Хем....(да не казвам цинизми), хем душата в рая. Ми, ние да не сме извънземни. Хора сме като всички други. По тази логика само имотни семейства, в които майката може да си позволи да не работи, могат да осиновяват. Да не говорим, че както казва Кали7, се осигурявам от панти века на пълния размер на заплатата си и моя работодател плаща като луд осигуровки, които никога няма да ползвам - нито ще забременея, нито ще излезна в майчинство.

# 470
  • София
  • Мнения: 9 517
и моя работодател плаща като луд осигуровки, които никога няма да ползвам - нито ще забременея, нито ще излезна в майчинство.
Не само работодателя ти, но и ти плащаш част от тези осигуровки. Ако имаше начин да спрем да ги плащаме, да видим тогава, какво щеше да каже държавата, ама няма...
Но това сме го говорили, говорили и файда няма - всеки се спасява поединично.

# 471
  • Мнения: 1 325
За съжаление, Фоксче, е точно така. Затова и аз изобщо не разчитам на никаква държава. От край време!

# 472
  • Мнения: 3 715
И какво да направим, на мен директорка на софийска детска градина ми каза: "Ми да сте мислили като сте осиновявали." Аз лично манталитет не смятам да променям, както и да превъзпитавам тъпаци. Затова, понеже с мъжа ми имаме гордост и искаме да запазим достойнството си, пътуваме на ден по 150 км., за да ходи детето на детска градина. Достатъчно се молихме и унижавахме.

# 473
  • Мнения: 11 918
За съжаление нямам документ за правоуправление на МПС, това е един от личните ми провали, не намерих време и мотивация да стана шофьор.Поради което разстоянията са ми пречка.Мъжът ми често пътува, аз също понякога поради служебна заетост.Затова си мислех, че най-нормално е да разчитам на една-две детски градини в квартала, в който семейството ми/това от което произхождам и това, което съм създала/ живее от 1929година до наши дни.А предците са живели на около един-два км по-далече в същия град.

 Благодаря на всички които изразиха отношение, особено на ЛС, като се надявам по някакъв начин да се разрешат проблемите.Много искам най- доброто за детето, то коя ли майка не го иска.Но за себе си взех решение "да отрежа" социалните при следващо изискване за следосиновителна среща.Не ми помагат, поне да не ми пречат в отглеждане на детето.

И още- ще бъда благодарна ако споделите/ вкл. на ЛС / идеи ,препоръки и изисквания към детегледачки

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 22:56 от Светкавица

# 474
  • Мнения: 1 843
Не беше упрек моето, а проста констатация.
Ако щете дори в Интернет, четящите бъдещи осиновители са много повече от участващите настоящи такива.

Но в онзи период, на отчитаните тук действия и идеи, 1-2 взеха отношение и обърнаха внимание, хайде - 3 да са били! А като се замислим, именно те, бъдещите осиновители са най-заинтересовани.
И за промени в закона, и от обучение, и от много неща.
Но не ми се прави анализ какво и защо.

Важното е, че набираме кураж да си търсим правата и тези на децата ни, едва когато повечето от нас са решили по някакъв начин ситуацията си. За съжаление обаче, това е периодът, когато вече времето ни става изключително кът.

Що касае организацията, аз още известен период, освен някои дребни рутинни действия по следенето на администрацията на ГИОО, няма кога да върша. И да пиша, когато и където мога. Щом малката тръгне на ясла и си нормализирам и работните ангажименти, ще се опитам да "ръчкам" в любимата ми посока - майчинството.
Не искам вече да повтарям грешките от по-миналата година. Децата ми имат нужда от майка, не от революционер. Simple Smile

А координацията на едно организирано масивно движение от хора в цялата страна, е доста ангажираща и трудоемка задача, което не знам дали е възможно, ако човек не се посвети изцяло на подобна кауза. Но тогава опираме до... възможности.

# 475
  • Мнения: 2 172
Ей, що не мрънкате, вече втори месец? newsm78
Аз откривам сезона. Със страх,че щерките ми  може да прочетат.
Снощи след порения спор, голямата казва- ами консултирай се, нали за това си пишете в разни форуми за осиновените си деца! Shocked
Най вече това, че не говорим по темата вкъщи ме притеснява, а току изтърси нещо и то с една терминология дето никога не съм я употребявала.
Естествено, че я навях и насях,и приказките й, и гаджето й, и майка му и баща му, Crazy.
Оплаках се и отивам да се срамувам.
 

# 476
  • Мнения: 4 138
растат, нахитряват.............

е кво ся имат общо пък майка му и баща му Mr. Green

# 477
  • Мнения: 2 172
аааа, има, например ,аз за всичко съм виновна, що пък други да не обират пешкира също Mr. Green

абе, не знам дали съм разкрита, ама четат, диванетат му с диванета Rolling Eyes (всъщност, засичат ме да пиша)

# 478
  • Мнения: 65
Да помрънкам малко и аз. Започваме ремонт на спалнята и банята и не ми се мисли.  Най- лошото е че синът ми е станал ужасен.  От миналото лято го гони страшен пубертет. Ако един месец сме добре после почват ужасии.  Няма никакво уважение, сякаш през тези години на нищо не сме го научили. Като се започне от заплахи, че ще отиде да се оплаче от нас на социалните, полиция и това , че не съм му никаква и нищо не мога да му кажа.  Върхът беше оня ден като ми каза , че искал да отиде да живее в дом.  И това започва когато му кажа да не крещи да учи и да ни уважава.  Просто съм се хванала за главата и не зная как да се държа и какво да правя. 

Общи условия

Активация на акаунт