ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ - тема 2

  • 71 442
  • 714
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Денди, днес ми е 15 ден закъснение. Цикъла ми стана доста дълъг след хистероскопията - около 35-37 дни с овулация 23-25 ден. Този цикъл я засякох на 24-25 ден като ползвах тестове, следих за ЦС, а освен това аз си усещам пукането на фоликула. Гледам си и графиката и колкото и да ми се иска да съм сбъркала просто няма как грешката в овулацията да е повече от 2-3 дни максимум. Лаборекспрес няма да работят, но доктора в Майчин Дом ми каза, че тяхната лаборатория ще работи на 5.05. т.е. утре и ще ида там да си пусна ЧХГ и ще се моля да пада. Зацапването не е постоянно и не прилича на кръв наистина - по-скоро е водно както ти казваш.

Скарлет, в Майчин дом Варна Корновски е много добър диагностик на извънматочна.Може  и с него да си направиш консулт. Аз като имах такава, Халачева ми беше лекарката, но Корновски хвана извънматочната.Оперираха ме двамата заедно.Болката при вагиналния преглед ми бяха казали , че е когато е започнало вече някакво кървене към корема.Не искам да те плаша, но си имай едно на ум за твоя сигурност.Не оставай по никакъв повод сама. Болката от същинското голямо пукане на тръбата е толкова силна, че не мижеш и до телефона си да идеш.

# 16
  • Мнения: 989
Pukanka, за кой от двамата Корновски става дума - те нали са баща и син? Иначе аз ходих при д-р М.Яков в сряда и каза, че не вижда данни за извънматочна, но предвид това, че в матката също не се вижда нищо и закъснението ми е голямо каза да ида пак след седмица като не изключва все пак варианта извънматочна. Вчера ме гледа д-р Георгиев, защото той беше дежурен и каза, че болката вдясно най-вероятно е от жълтото тяло.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Pukanka, за кой от двамата Корновски става дума - те нали са баща и син? Иначе аз ходих при д-р М.Яков в сряда и каза, че не вижда данни за извънматочна, но предвид това, че в матката също не се вижда нищо и закъснението ми е голямо каза да ида пак след седмица като не изключва все пак варианта извънматочна. Вчера ме гледа д-р Георгиев, защото той беше дежурен и каза, че болката вдясно най-вероятно е от жълтото тяло.

Всичко което разправяш ми е до болка позната. Всички отричаха извънматочната, а имае един известен умник в АГ/няма да му споменавам името/ дето отряза даже че е апендесит. Та като тебе и вярвайки на повечето лекари си стоях у дома и вярвах на повечето лекари,защото не виждат нищо.Е как да видят.В тръба като е няма как ехограф да го хване. Това е коварството на извънмаочната, че до последно не се вижда.
Стария Корновски каза че е извънматочна, след 5 минути вече бях в операционната.Показали са на мъжа ми отрязаната тръбичка с ембриона вътре.
Ако бях на твое място щях да искам от Яков диагностична лапароскопия.Така ще ти запазят тръбата ако има нещо, а с лапароскопията няма начин да не се установи извънматочната.
Според мене така стоиш и рискуваш спукване на тръбата.

# 18
  • Мнения: 3 010
Скарлет и аз имам опит с "диагностиците" от МД  Close Съветът ми е обади се на Александров /знам че е много зает и изнервен и т.н/ и настоявай да те прегледа, кажи му че си много притеснена и те е страх безумно, защото имаш симптомите на извънматочна, кажи му че са ти казали, че е добър диагностик на извънматочна / а това той го е казвал и е вярно, защото при мен и двата пъти я видя/, кажи му че няма при кого да отидеш, така вярвам няма да ти откаже, а после ако се потвърди нека те посъветва или насочи към някой за да те поеме. Лапаро прави и младият Козовски в АГ. Дано не стигаш до там миличка  Praynig даноооооо  Cry

# 19
  • Мнения: 3 010
Колкото до празниците и почивните дни в АГ не почиват, защото нали имат започнати моми4ета с инвитро.

# 20
  • Мнения: 989
Пуканка, благодаря за съветите ти  Hug Аз почти нямам съмнения вече, че е извънматочна, но не мисля да правя лапарото в Майчин Дом. Ако д-р Александров не се съгласи да ми го направи ще се обърна към д-р Козовски. Ако не ме беше страх, че нещо може да стане по пътя бих отишла в София при лекарката, която ми прави предното лапаро и хистерото, но сега май няма как да стане  Rolling Eyes
Денди, ще изчакам до утре да видя какво ще покаже ЧХГ и ще се обадя на Александров. При предния преглед той каза, че дори и да е извънматочна до вторник сряда нищо нямало да стане. Опитвам се да му вярвам, макар че ми е много трудно и много ме е страх.
Все още имам някаква малка надежда ЧХГ да започне да пада и лапарото да ми се размине  Praynig

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 576

Като отидеш питай ги помнят ли момичето, което щяха да убият, защото го оставиха и пратиха в спешното да се спасява,защото апендисит било? Добре че избягах и отидох в Майчин дом, където видяха за разлика от АГ и спецовете там, половин литър кръв в корема ми ш ми оперираха слава богу от извънматочна, което спаси живота ми. Темата не е за тука ,но и при първото ми раждане бях в АГ и едва оживях от немърливостта им там.

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 13:24 от ПуканкаZ

# 22
  • Мнения: 989
Пуканка, много съжалявам, че е станало така - надявам се, че няма да ми се наложи и на мен да бягам, все пак при мен е ясно вече почти, че е извънматочна. Наистина ми се щеше да мога да ида в София при д-р Тюфекчиева, но сега ще ми се наложи да се доверя на варненските лекари.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Пуканка, много съжалявам, че е станало така - надявам се, че няма да ми се наложи и на мен да бягам, все пак при мен е ясно вече почти, че е извънматочна. Наистина ми се щеше да мога да ида в София при д-р Тюфекчиева, но сега ще ми се наложи да се доверя на варненските лекари.

Просто бъди бдителна и запомни историята ми.Ти си умно момиче и едва ли ще повярваш също ако някой тъпак ти каже че е апендисит,  въпреки ЧХГто ти.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Скарлет, не мога да ти кажа нищо различно. Ако искаш диагностично лапаро, младият Борис Яков се специализира в това, беше 1 г. в Израел по този повод. Виж ЧХГ-то утре и не бързай да се настройваш. Стискам ти палци и мисля за теб. Дръж ни в течение!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Пуканка, много съжалявам, че е станало така - надявам се, че няма да ми се наложи и на мен да бягам, все пак при мен е ясно вече почти, че е извънматочна. Наистина ми се щеше да мога да ида в София при д-р Тюфекчиева, но сега ще ми се наложи да се доверя на варненските лекари.
Въобще не бъди сигурна че е извънматочна, защото дори да е в матката, ще се види чак при ЧХГ над 2000.Ще се моля да е второто.

# 26
  • Мнения: 989
Светли, Пуканка, Денди, благодаря ви, момичета! Страхотни сте!  Hug
Ще пиша утре като излезе резултата от ЧХГ - по мои сметки, ако все пак не е извънматочна или аборт, утре вече трябва да е над 2000.

# 27
  • Мнения: 82
Скарлет, стискаме палци опасенията ти да са грешни! Дано всичко е наред, да имаш късмет!
Представям си какво ти е тези дни...  ooooh!  Имай сили и кураж!
Нека Бог е с теб и ти покаже правилния път! Peace
 Praynig  Praynig

# 28
Scarlet, включвам се и аз да ти кажа" Кураж"..Напълно знам как се чувстваш и колко си изплашена..Но си мисля, че не бива така да стоиш и да чакаш...и да се доверяваш само на един лекар, ако трябва отиди на няколко , и в АГ и в МАйчин дом...но просто не бездействай.Диагностичната лапароспокопия също може да не е лошо решение..Дано все пак нещата се разминат и не се стигне дотам.Но в никакъв случай не стой у вас и не чакай да стане нещо.КАзвам ти го от опит Hug

# 29
  • Мнения: 989
ЧХГ днес е 1409. Преди 5 дни беше 655. Очевидно има проблем. Сега въпросът ми към вас е дали има значение, че двете изследвания са правени в различни лаборатории, като и референтните стойности са различни? Първото изследване е в Лаборекспрес където реф.стойности са 0-5, а второто в Лаборатория Статус с реф.стойности 0-1.

Общи условия

Активация на акаунт