да готвим за бебенцата си или да ползваме детската кухня?

  • 19 444
  • 367
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 524
Не съм била рязка така, че няма нужда и ти да бъдеш, днес не ми е ден за спорове и не търся такива.
Само дето индиректно ме нарече "патка", но както вече казах хорското мнение , включително и твоето, не ме интересува.
Струва ми се обаче, че тази тема ще стане поредния спор стил "аз съм най-добрата и перфектна майка " с класация "кой е по-по-най".

# 31
  • Мнения: 5 940
Мисля, че всеки избира как да храни детето си и подобни глупави спорове и нападки показват единствено, че до такава степен някои хора са се вкопчили в ежедневието си, че не могат да намерят друго поле за самоизява, освен това около грижите за децата им. Темата е безсмислена, защото авторът има твърда позиция, че храната от кухнята е кофти.  Ако е за събиране на съмишленици, стана ясно, че има доста. Може да бъде разпечатана и занесена на "патките" в градинката.
Ако детето расте здраво, жизнено, развива се добре емоционално, умствено и физически, значи нашата грижа за него е добра, включително и храненето му.

# 32
  • Мнения: 135
Аз също си приготвям сама пюретата,вече и супите,както и кремчетата и киселите ,и всичко с което се храни моето дете.Според мен така е и по-здравосовно, и по-хигиенично- подчертавам това си е лично мое мнение.Не ми тежи,не ми пречи,даже ми е приятно.Също и не отнема много време.Дъщеричката ми е на 10 месеца и спи на ден по два пъти-преди обяд по около 1 час от 10 до 11 и след обяд-от 14 до към 16,30.Докато спи преди обяд аз й приготвям менюто за деня.Никоя от моите приятелки,които също използват  детската кухня  не може да ме убеди ,че е по-добре да храня детето си с храна приготвеена от някакви непознати,отколкото да си му я приготвям аз лично.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз също си приготвям сама пюретата,вече и супите,както и кремчетата и киселите ,и всичко с което се храни моето дете.Според мен така е и по-здравосовно, и по-хигиенично- подчертавам това си е лично мое мнение.Не ми тежи,не ми пречи,даже ми е приятно.Също и не отнема много време.

и аз така  Peace

# 34
  • Мнения: 421
ехооо някой да сподели каде ги тези частни кухни?

# 35
  • Мнения: 5 940
ехооо някой да сподели каде ги тези частни кухни?
Взимам от "Ози", доставят ми я вкъщи. Мисля, че е в "Хаджи Димитър". Имат интернет страница, пусни търсачка, излиза.

# 36
  • Мнения: 421
ехооо някой да сподели каде ги тези частни кухни?
Взимам от "Ози", доставят ми я вкъщи. Мисля, че е в "Хаджи Димитър". Имат интернет страница, пусни търсачка, излиза.

  bouquet

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз пък съм го записала нашия на кухня,защото не съм по готвенето изобщо.
Храната му харесва и всеки ден всичко се изяжда до последно.
Готвя му събота и неделя или по празници/както сега/.
Голямо удобство си е  кухнята.Поне за мен.
Всичко е въпрос на избор! Peace

# 38
  • Мнения: 1 062
Не съм била рязка така, че няма нужда и ти да бъдеш, днес не ми е ден за спорове и не търся такива.
Само дето индиректно ме нарече "патка", но както вече казах хорското мнение , включително и твоето, не ме интересува.
Струва ми се обаче, че тази тема ще стане поредния спор стил "аз съм най-добрата и перфектна майка " с класация "кой е по-по-най".



Грешно си ме разбрала, съвсем друг смисъл съм вложила в изказването си насочено към теб. Просто ти обиди всички, които не са на вашето мнение и взимат храна от кухните. Използва този епитет и аз ти казах, че може някой ден някой теб да нарече така само защото за теб нещата не стоят така както за тях. Както и да е. Стана глупав спор, за нещо, което няма кой знае какво значение. Не виждам смисъл да те наричам по някакъв начин, след като не те познавам и както вече подчертах няколко пъти, за сега не взимам храна от кухня, но не отхвърлям и този вариант за разлика от вас. И още нещо - нито се имам за перфектна майка, нито пък това готвиш или не на детето си ( по принцип за всички говоря да не ме разбереш пак погрешно) е критерии за перфектна майка. Приключвам с тази тема, защото наистина не ми се спори, не желая никой да обиждам и да критикувам, а понякога се дразня от обиди, епитети и квалификации, затова често не мога да се въздържа. Всичко хубаво и си хранете децата кой, както намери за добре, но да не обижда и избора на другия.

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Дъщеря ми е яла и домашно приготвена храна, и такава от кухнята. На 11 месеца я записах на ясли, откъдето ползвахме храната за вкъщи. За мен беше по- удобно да взема готова храна, отколкото да готвя.

# 40
  • Мнения: 9 973
моето дете не ще моите манджи и ще ползвам кухнята

# 41
  • Силистра
  • Мнения: 23
Аз също готвя на дъщеричката си.Все ми е на ума,че онези лели дето готвят ще сложат същата порцийка месо като моята или пък ще измият така старателно зеленчуците.От любопитство взех едно картофено пюре и намерих обелка . И мен ме мислят за луда другите майки,но на мен не ми пука,защото дъщеря ми яде храна приготвена с любов,а не с косъм.Смятам,че е много важно децата да се хранят здравословно като например със зеленчуци на пара и с определено количество месо,а не с едно парче за 60 порции или кайма с неясен произход.Така съм се специализирала вече,че приготвям храната малко преди да е огладняла и да си призная понякога ми дотежава от всичкото това миене после,но няма по-голяма отплата от това да виждам как моето слънчице расте здраво и щасливо.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Цитат
мисля че имаш нужда отново да прочетеш постинга ми вместо да умуваш какво точно съм искала да кажа.аз мисля че съм се изразила ясно така че няма нужда да търсиш под вола теле и  да четеш между редовете за да търсиш някакъв подтекст
Darinachristova Не се заяждай! mile_vale е права и ти открито нападаш майките, които ползват услугите на детската кухня. Няма да се принизявам до нивото ти, но по-спокойно и когато не си права по-добре замълчи  Peace.
Относно това кое е по-добро за детето - естествено домашно приготвената храна, но не изключвам и детската кухня като алтернатива, при положение, че майката няма нужното време и възможност да приготви храна за детето си.

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 23:53 от riri_tol

# 43
  • Мнения: 2 524
quote]  но не изключвам и детската кухня като алтернатива, при положение, че майката няма нужното време и възможност да приготви храна за детето си.
[/quote]
Айде обяснете ми го това явление - майката, която ползва майчинство и си е по цял ден вкъщи /или маа крачки по градинки и виси по цял ден в кафета/ да няма време да сготви на детето си?!? Ей такива същества наричам патки от градинките.
Аз лично започнах да ходя на работа, когато синът ми беше на два месеца. Връщах се на всеки два часа и половина в къщи за да го накърмя или оставях нужното количество кърма. Събота и неделя ми се случва да се чувствам като работничка в детска кухня /ако очаквам доста натоварена седмица/, защото готвя и замразявам разнообразно седмично меню. В тази връзка никой не може да ме убеди, че замразената домашно приготвена храна е по-непълноценна от пюретата, дето се препичат на витрината на кварталния магазин и са със срок на годност 2 години.
Някак си не мога да си представя, че няма да имам време за храната  на детето си, която в този момент е доста важен фактор от развитието му.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 857
storm76   някоя по-различна дума в речника ти от "патка" има ли? Къде те търпят да отсъстваш от работа на всеки два часа, за да готвиш  newsm78. Ами представи си, че има майки, които нямат финансовата възможност да подсигурят на детето си разнообразна храна всеки ден и прибягват до услугите на детските кухни. И те ли са патки  Tired Всяка майка сама преценя по-какъв начин да отглежда детето си и кое е най-добро за него и НИКОЙ няма право да я критикува за това  Peace

Общи условия

Активация на акаунт