Пазарували ли сте от тук?

  • 12 707
  • 184
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 207
guess who кажи ми как да се ориентирам в номерацията на мъжките колани.Той носи дънки 36 , колана какъв размер трябва да е ?

Не е номерация, а дължина на колана в инчове.
36 е дълъг 91 см, 38 е 96 см, 40 е 101 см, 42 е 106 см и 44 е 111 см.
За ширината - 1 1/2 in (инча) е около 4 см, а 1 1/4 е малко повече от 3 см.
По принцип се препоръчва коланът, за да стои добре, да е един номер по-голям от размера на панталона - ако носиш панталон с обиколка на кръста 36 инча, трябва да си вземеш 38 инча колан. Аз нося дънки 33х32 и си взех този колан (който е супер, между другото) с дължина 34 инча, но ми е къс малко. Става, но ако беше малко по-дълъг щеше да стои по-добре, тоест трябваше да взема 36. Измери някой негов колан, който си харесва, и вземи същата дължина. Така е най-сигурно. Дори да е по-дълъг е по-добре, отколкото да е къс.

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 16:37 от guess who

# 151
  • Мнения: 1 027
да се похваля- получих си нещата- и двете поли са мн хубави Crazy, а потничето съм го поръчала огромно  Tired и ще го подарявам на майка, че тя не обича блузи по тялото и носи по-широчки. мн съм доволна иначе!поръчката пристигна мн бързо.куриерът беше много учтив.  Peace

# 152
Здравейте,дами!Моят въпрос касае друг продукт,но това беше първата сериозно коментирана тема в гуугъл.Аз наскоро си харесах една подложка за компютър от САЩ,цената и е 31 $ + 25 $ доставка.Ако я поръчам и както си е по нормално,тя ще пристигне до 2-3 седмици,максимум месец,то дали,ще плащам МИТО и ДДС,когато са доставени в пощата.Масата на колета няма да е над 500 грама.Мерси предварително.

# 153
  • Мнения: 529
Здравейте,дами!Моят въпрос касае друг продукт,но това беше първата сериозно коментирана тема в гуугъл.Аз наскоро си харесах една подложка за компютър от САЩ,цената и е 31 $ + 25 $ доставка.Ако я поръчам и както си е по нормално,тя ще пристигне до 2-3 седмици,максимум месец,то дали,ще плащам МИТО и ДДС,когато са доставени в пощата.Масата на колета няма да е над 500 грама.Мерси предварително.

Не би трябвало, тъй като $31 е под 22 евро.

# 154
Мерси много за бързият отговор !

# 155
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 88
Сумата 70-72 $ включва ли доставката или без нея?
Това е без доставката, но ако се надвиши тази сума и трябва да се обмити ще включат и доставката и в/у  цялата сума ще начислят мито и ДДС.
Много бих искала да се съглася с вас, но ето днес за тази пратка плащах и мито, и ддс, и банкови такси, и такса за попълване на митн.декларация. #2gunfire


Subtotal:    $57.75  / стойност на стоките - 5 бр блузки с къс ръкав/
 
Intermediate Shipping:   $29.00 
 
Insurance & Handling:   $7.60 
 
Estimated Total:  $94.35 


Тежи точно 1.280 гр.
За да си освободя пакета от митницата платих:

- ддс- 24. 96 лв
- мито- 13.38 лв
- банкова такса - 2 лв
#Crazy #Crazy #Crazy и ооооооо- Close ужас- 25 лв за попълване на митн. декларация. Е, това направо ме вбеси.
 Всичко  общо още 65 лв.
Да поясня, че това " удоволствие" ми отне 2 часа време висене пред разни гишета и надути служители и през цялото време се чудех, какво би ме чакало, ако внасям тир с дрехи, а не 5 парцалчета/ вече с гръмка стойност/ и то не за търговия.
Извинявам се за дългия пост, но не мога да се стърпя да не кажа, че когато вече си мислех, че всичко е приключило с освобождаването на стоката, митн. агент ме попита дали тези цени във фактурата от фирмата,  отговарят на цените на етикетите на блузките в колета, който все още все пак не съм получила и няма как да знам дори какво има в него ,какво остава да знам какво пише по етикетите.
Поради тази причина, аз утре отново трябва да бия път  до там Sick, за да може днес до края на работното време, колета ми отново да се отвори, да се сравнят обявените цени и тези на дрехите в колета, нищо че вече беше проверено, заверено, подписано и подпечатено от комисия в районната станция на митница Пловдив, че всичко отговаря на описанието.


# 156
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Това наистина си е голям кошмар, и аз първия път минах по този път #2gunfire #2gunfire
Но т.к. регулярно се занимавам с тези неща искам да кажа, че за камион с дрехи определено се чака по-малко отколкото за тези два парцала Peace

# 157
  • Мнения: 5 207
Те тия нашите митници са скъпи на триците, а евтини на брашното.
След подобна перипетия много се замислям дали да поръчвам отново от този магазин, въпреки че имам от тях десетина поръчки без никакви проблеми.
Писах им един имейл дали могат да занижат обявената стойност на пакета и да го отбележат като "подарък". Учтиво ме отрязаха и са в правото си. Е, предпочитам вече да поръчвам от онлайн магазините, които се съгласяват на това. Макар и да няма такъв избор като в jcpenney.com, цените пак са много изгодни, но не си и губя два дни с глупости за един чифт дънки и един колан.

# 158
  • София
  • Мнения: 1 270
guess who сподели с нас някои онлайн магазин ,който се съгласява да занижава стойността и да пише подарък Simple Smile

# 159
Как да се каже , че е подарък от някой си като в пратката има документ със стойност на всяка стока или както служителката го нарече "имаш ЛС" Mr. Green подавайки го на митничарката.Освен това аз купих 3 бр. парцалчета от американ игъл за по 19.95$ с намаление, но да разбирам, че съм се разминала на косъм , защото на етикетите си бяха  реалните цени/т.е. без намаление/.Сега съм доволна,че не платих никакви такси,но не знам дали пак бих рискувала.

# 160
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Напоследък нещо ми се бавят поръчките newsm78
Някой да знае нещо?
В смисъл пуснах на първи поръчка и още ми пише на статуса: in process newsm78.
Защо е това забавяна, но пък нямам никакво писмо с което да ме известят, нищо незнам. Да взема да им драсна ли нещо?

# 161
запис, да следя. има страхотни неща

# 162
  • София
  • Мнения: 1 270
Наистина има страхотни неща , но може и да нямаш късмет.Поръчах на мъжа ми едни дънки Levi's 501 и след всичкото ходене по митници и т.н , накрая той каза ,че не му харесват защото плата бил дебел и не ставали за лятото.Трудно е да се предцени само от снимка какво точно ще получиш

# 163
  • Berlin
  • Мнения: 11 268
е, да ги носи зимата, като не стават за лятото. Mr. Green

# 164
  • София
  • Мнения: 1 270
Никой ли не е поръчвал скоро от JCPenny ???Ще им спре на хората бизнеса Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт