Раждане във Втора градска болница, София

  • 81 686
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 137
25.03  но казват че ще се роди по рано защото е много едра за сега, ако се роди по рано може да се засечеме. newsm10 А на теб кога ти е ?

# 691
  • София
  • Мнения: 275
Моят термин е 07.03., но и моят малък мъж върви по-едър с около две седмици.
Хванах те аз, че си март, защо не си се записала в нашата мартенска тема, мен ми е хипер полезна и девойките там са супер готини.  Hug

# 692
  • Мнения: 137
Ами дай линк няма проблем ще се запиша просто не съм търсила  Blush

# 693
  • София
  • Мнения: 275
Ето линк към настоящата тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=462161.0

# 694
  • Мнения: 97
Kssk гледам може да се засечем и да си направим пижамено парти, ако устискаме до финала PeaceИ моят термин е 28-ми:)

# 695
  • Мнения: 303
Derisa, и  моето бебе знаех, че е големичко, затова  две седмици преди термина отидох в консултацията на втора градска и още на вратата д-р Угрински каза, че като ми гледа корема съм за секцио. Предложи ми на другата сутрин да ме приемат в патологията и там като ме прегледа каза, че ако държа да раждам пак нормално, може да пробваме и ако не стане да ме срежат в последствие. Реших да си спестя поне едната болка, затова родих секцио и не съжалявам. Бебето се роди 4 100 кг осем дена преди термина, може би не е чак толкова голямо, но сигурно щеше да порасне още... Идеята ми е, че може да се консултираш  за всеки случай преди раждането. А хубавото в патологията е че всеки ден ти правят по два пъти запис на тоновете и непрекъснато те следят.

# 696
  • Мнения: 137
Derisa, и  моето бебе знаех, че е големичко, затова  две седмици преди термина отидох в консултацията на втора градска и още на вратата д-р Угрински каза, че като ми гледа корема съм за секцио. Предложи ми на другата сутрин да ме приемат в патологията и там като ме прегледа каза, че ако държа да раждам пак нормално, може да пробваме и ако не стане да ме срежат в последствие. Реших да си спестя поне едната болка, затова родих секцио и не съжалявам. Бебето се роди 4 100 кг осем дена преди термина, може би не е чак толкова голямо, но сигурно щеше да порасне още... Идеята ми е, че може да се консултираш  за всеки случай преди раждането. А хубавото в патологията е че всеки ден ти правят по два пъти запис на тоновете и непрекъснато те следят.
Ами засега върви със около 200-300гр над нормата и всеки път се увеличава повече а уж не ям кой знае колко Wink Незнам далида не отида и аз по раничко въпреки че лекарката ми от ЖК казва че няма предпоставки за секцио. Аз за всеки случай мисля да отида да се консултирам със д-р Калев в началото на февруари тъкмо ще съм по средата на 8ми месец и предполагам че ще може да се каже вече дали е много едро и дали ще се роди нормално което го предпочитам тъй като ме е страх много от упойката за секциото и болките след това. Hug

# 697
  • Мнения: 63
Kssk гледам може да се засечем и да си направим пижамено парти, ако устискаме до финала PeaceИ моят термин е 28-ми:)

 Whistling много ще е гот. забелязах те аз по лентичката. поне си го минавала веднъж. дано съм адекватна, но ще те издиря Simple Smile) като тръгнем, ще гледам да ти пусна на лични.

# 698
  • Мнения: 1 209
Момичета, чат се води на лични.....

# 699
  • София
  • Мнения: 6 011
Сълзичке, имам въпрос към теб!  Grinning
Доколкото схванах, за планово секцио се постъпва в Патологията 2-3 дни преди самата операция, до тук ми е ясно.
Въпроса ми е, дали в деня, когато е самата операция, майката има възможност да се види някъде за кратко с бащата? Питам от гледна точка на това, че в Родилното изискват памперси, м. кърпи, превръзки и т.н. неща, които не ми трябват докато съм в Патологията.
Или да се влача с всички дисаги още при приема в Патологията?

# 700
  • Мнения: 1 209
Не съм Сълзи4ка, но да кажа- в патологията си имаш право на свиждане.Споко всеки ден могат да те посещават но не вътре в отделението, а в предверието .   

# 701
  • Мнения: 303
Вземи си само превръзки, защото ще ти трябват веднага след раждането. Всичко останало ще ти го предават по санитарките, а моя съпруг ми даваше нещата през прозореца, за да не притесняваме никого. В деня на операцията едва ли ще имате възможност да се видите, те се правят сутрин, а преди това имаш клизма, къпане, бръснене и т.н.

# 702
  • София
  • Мнения: 6 011
Благодаря ви и на двете!  Hug

# 703
  • Мнения: 52
Здравейте,
някъде се споменаваше за заверка (печат) на личния лекар върху амбулаторен лист, личната амбулаторна карта ли се има в предвид или нещо друго. След 2 дни трябва да ходя да ми издадат 45-дневния болничен и ми казаха да си нося личната амбулаторна карта, но никой не каза да е заверена от личния лекар ... та се га се зачудих да не ме върнат заради това? Досега като са ми нанасяли в нея разните му там данни от болничните не са казвали нищо за печат на личния лекар  Thinking
Моля, който е запознат да пише

# 704
  • Мнения: 303
На корицата, където пише лична амбулаторна карта /точно под името ти/ трябва да има печат на личната лекарка.

Общи условия

Активация на акаунт