Раждане във Втора градска болница, София

  • 81 646
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 406
pretty woman, има се предвид личната амбулаторна карта, да. Но щом казваш, че вече са ти нанасяни болнични в нея, тя трябва да ти е била заверена вече от личния лекар. Просто провери за печат и номер (в горната дясна част на корицата, под имената ти).

# 706
  • Мнения: 30
здравейте, лична амбулаторна карта картона ли е или обменната карта, тя необходима ли е. Аз разбрах, че се постъпва с направление, обменна и лична карта. Ако трябват други документи моля ви пишете. newsm78

# 707
  • Мнения: 52
terry78  имам издадени 3 болнични досега, които са вписани в амбулаторната ми карта, но определено нямам заверка от личната си лекарка, ама то и никой не ми е казал от ЖК, та затова и не съм я носила на личната да я завери. Явно в Тина Киркова където ходя на ЖК заради голямата лудница постоянно не обръщат внимание на това заверени ли са картоните на бременните. Значи все пак принципно заверка трябва да има  Naughty

# 708
  • София
  • Мнения: 6 011
Направо се учудвам, че нямаш заверка от ЛЛ на ЛАК.  Rolling Eyes Освен негов печат, си пише и амб. номер и всеки път точно този номер се пише отгоре на болничните, както и се вписва в регистъра за болничните в самата болница/полклиника.
Иначе става за минута при личния, направи го да ти е мирна главата.  Hug

# 709
  • Мнения: 406
tsrancheva, личната амбулаторна карта не ти трябва при постъпването в болницата. Тя е необходима само за издаването на първия болничен - този, който е 45 дни преди термин.

# 710
  • Мнения: 52
Аммм, Ника
то ясно, че става за минута, ама ... аз я нямам тази заверка не защото не ми се е занимавало да ходя до личната, а защото никоя от жениците в ЖК не ми е казала, че трябва. Разбира се, че сега след като знам ( и то пак не от тях) ще мина да си я направя прословутата заверка. И за да не стане грешка нали говорим за личен лекар, не този който следи бременността? Вече ви идва да ме убиете сигурно с моите заверки, амаааа ... Embarassed  Hug

# 711
  • София
  • Мнения: 6 011
Далеч съм от мисълта, че не ти се е занимавало!  Hug
Въпросната ЛАК трябва отпред да има подпис, печат и амбулаторен номер от личния лекар.
Учудих се, защото ме покъсаха от проверки за къде-къде по-дребни неща относно болничните, ако го нямах заветния номер направо не знам какво щеше да става.  Crazy Crazy Crazy

# 712
  • Мнения: 52
В нашата мила България нищо не би трябвало да ни учудва  Crazy
Утре някой ще ходи ли на отворените врати ... освен мен  Rolling Eyes

# 713
  • Мнения: 30
 terry, благодаря ти за бързия отговор

# 714
  • Мнения: 97
tsrancheva, личната амбулаторна карта не ти трябва при постъпването в болницата. Тя е необходима само за издаването на първия болничен - този, който е 45 дни преди термин.

При изписването също мисля ,че трябва.Нали издават нов болничен.
Аз утре мисля пак да посетя болницата за тонове/ако не съм родила до тогава/ Wink

# 715
  • София
  • Мнения: 17
Момичета, аз не успях да се запиша за отворените врати затова моля ви пишете какви са ви впечатленията после.

# 716
  • Мнения: 30
Някъде по- нагоре пишеше, че отделението било доста пълно и нямало легла, ако някой е успял да влезе на отворените врати, да сподели нещичко и за това

# 717
  • Мнения: 172
Отделението с 26 легла, но имат ВИП-стаи.А ако се наложи, настаняват и на втория етаж.

# 718
  • Мнения: 97
Ехооо......някой няма ли да сподели как е било днес на отврените врати?Пренаселено ли е или е спокойно?

# 719
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен!
Включвам се да разкажа за моето приключение наречено "раждане"
на 08.01.2010 към 6 и 30 сутринта ми изтекоха водите и аз веднага ....беж към болницата щаслива че след няколко часа няма да си мъкна с мен големия корем Crazy Mr. Green.
Да, ама не... нямах никакво разкритие и само пукнат мехур...подробностите ги спестявам, раждах повече от 24 часа, пое ме един екип, наблюдаваха ме два и най накрая ме изроди 4-ти
Нямаше никой, който да се отнесе лошо с мен, нито акушерки, нито лекари, нито никой!!!
Докато си чаках в предродилна зала, единствено ми направи впечатление, че само старшата сестра е доста сърдита особа #Cussing out, но за сметка на това тя пък се караше само на персонала, който въобще не я сефереше...и като излезнеше от стаята всички много се забавляваха на нейн гръб! Joy!!
На 9.01.2010 в 10:45 се роди бебе Бояна... 4,050 кг. и 55 см Heart Eyes.
КАто ме преместиха на кошетка помолих да пуснат мъжа ми. Те не отказаха, видях го за малко показаха му бебечето и ни откараха към отделението.
Мен ме сложиха в една стая да си почивам, а бебчо за наблюдение при останалите бебчета
Вечерта ме попитаха дали го искам, но аз отказах защото не бях на себе си... доста ме поизмъчи
Донесоха ми го на другия ден и веднага ми обесниха какво трябва да направя за да ми тръгне коластрата, как да сложа детето, и всичко което е необходимо за да мога да го кърмя правилно.
Проверяват/визитация/ сутрин и вечер, за бебето визитация сутрин и през цялото време една санитарка се разхожда с една количка, я да смени водата, я някой памперс
Нощниците се сменят всеки ден. Дрешките на бебето също.
Вечер можеш да им го оставих, ако искаш, за да си починеш.
За обстановката....какво да кажа, нямам думи....всичко ново, чисто. Няколко пъти на ден се мият тоалетните подовете мивките... дори жената която раздаваше закуската,обяда и вечерята ми каза как им се карала старшата, ако на масата в столовата няма покривки hahaha и отново се посмяхме за нейна сметка
Искам да ви кажа, че мисля че нямаше да има по добро обслужване никъде другаде
Казвам го, защото проследяването на бременноста ми беше в Токуда. Там лекарката каза... няма да разждаш нормално...бебето е голямо, ще те режем! Но аз нали съм инат и като отидох за второ мнение във Втора градска, хептен се уверих, че това е болницата в която трбва да родя!
Единственото неприятно нещо е, че не пускат никой да идва при теб и ти да излизаш, но това се приживява
Храната не беше от най-вкусните, но не беше и съвсем гадна/ а аз съм каприз Blush/
Това за сега от мен!
Ако има въпроси......питайте!

Общи условия

Активация на акаунт