Раждане във Втора градска болница, София

  • 81 644
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 275
На 9.01.2010 в 10:45 се роди бебе Бояна... 4,050 кг. и 55 см Heart Eyes.
Браво на мама, че е отгледала такова голямо момиче. Да ти е жива и здрава малката принцеса, много радост да ти носи и благодаря за споделените отзиви на болницата!

# 721
  • София
  • Мнения: 6 011
Да ти е честита Бояна!
Почти съм убедена, че никъде нямаше да те оставят да я родиш нормално, какво остава да те изчакат 24 часа.
Благодаря ти за разказа.  Hug

# 722
  • Мнения: 163
Честита ти дъщеричка и от мен!
Жива и здрава да ти е! Heart Eyes

# 723
  • София
  • Мнения: 17
Честито и от мен.Много да те радва и слушка!

# 724
  • Мнения: 1 561
Честито и от мен! Да е жива и здрава бебка и леко възстановяване!

# 725
  • Мнения: 172
Честита ти голяма бебка Бояна!Да ти е жива и здрава и много да я слушкаш Hug
Радвайте се, че там контрола е строг и не пускат външни хора в отделението, че с тия болести и вируси ooooh!
При кой доктор роди в крайна сметка?

# 726
  • Мнения: 63
Честито на теб и на Бояна. Чудила се е дали да излиза или не, ама няма мърдане Simple Smile
И аз с малко въпроси - за тези 24 часа някакви обезболяващи даваха ли ти? Мога само да гадая какво ти е било...но важното, че е минало и вече сте щастливи всички вкъщи Simple Smile
Като те чакаха, наливаха ли окситоцин или си оставиха нещата сами да си протекат? Учудващо наистина, че са изчакали спокойно събитията всички.
 bouquet

# 727
  • Мнения: 97
Честито и от мен.Да е жива и здрава малката кукла и да радва мама и тати:)

# 728
  • Мнения: 197
malko_ludo_f, честита бебка Бояна.   bouquet Много щастие да ви носи!  Heart Eyes
И моята дъщеря се казва Бояна, родена е на 09.01., но 2008.

И мен ме вълнуват въпросите, зададени ти от kssk .
Форсираха ли ти раждането по някакъв начин, системи с окситоцин или друго;
как стоеше въпросът с обезболяването, а после и с шева;
пускаха ли те да се движиш, или беше закачена за монитор...?
Извинявай, че питанките са толкова много, дано имаш възможност и спокойствие да отговориш.  Hug  bouquet
Благодаря!

# 729
  • Мнения: 98
А пък аз искам да питам в крайна сметка какво точно искат да си носиш за в болницата-ама абсолиутно всичко дето ти трябва и защо толкова държат да е в плик а не раница примерно...Последно прибори и чаши трябват ли или не...абе ако някой може абсолютно индивидуален списък за тази болница да извади-ще съм много благодарна... bowuu

# 730
  • Мнения: 163
Ради,
Списък с необходимите неща за болницата се пуска няколко пъти по-напред в темата, но ето, за да не ровиш:

Необходими неща за Втора градска болница:
1. Направление за раждане
2. Обменна карта
3. Лична карта
4. Акт за граждански брак (при изписване)
5. Чехли/джапанки
6. Връхна дреха (по желание)
7. Личен термометър
8. Ножчета за бръснене (само пластинките)
9. Прибори за хранене - вилица, лъжица, нож, чаша (за предпочитане пластмасови)
10. Тоалетни принадлежности - сапун, шампоан, четка и паста за зъби и т.н.
11. Кърпи за бърсане - малка и голяма
12. Превръзки за родилки или нощни (лигнин)
13. Еднократни гащи за след раждане (може и обикновени)
14. Зарядно за телефон
15. Памперси (малък пакет, 5 бр. на ден)
16. Бебешки мокри кърпички

17. Минерална вода (препоръчително)
18. Нещо за ядене - шоколад, бисквити и др. (препоръчително)


На въпросите:
1. Предпочитат нещата да са в плик, а не в сак от хигиенни съобръжения, т.е. сакът се е подвизавал къде ли не, а пликът би трябвало да е чист, ако е нов.
2. За приборите и чашите - виж по-горе в списъка.

# 731
  • Мнения: 30
честито и от мен на malko_ludo_f, топлят ни душата такива позитивни мнения и внасят много успокоение, да е живо и здраво бебето!

# 732
  • Мнения: 98
Много ти благодаря за списъка-е аз все пак ще съм с раница-толкова голям плик няма от къде да намеря...то само връхната дреха и памперсите и съм напълнила 1 плик...  newsm78
И да кажа тази сутрин в 6:45 там е родила моя приятелка малкия си син Кристиян-желая и да е жива,здрава както тя така и малкия сладур и бързо бързо да си ходят вкъщи Simple Smile
Та тя е адски доволна от отношението там (без избор на екип) малкия е 3.550 и го е изстреляла без нито един шев...нито вътрешен,нито външен...и каза че това е изцяло благодарение на екипа който я е израждал...Каза ми-само слушай лекарите...та дай Боже на всички ни който скоро чакаме този момент-бързо раждане като нейното...

# 733
  • Мнения: 163
Честито на приятелката ти. Simple Smile
Дано всички имаме такъв късмет.
Ти имаш само 9 дни - стискам ти палци всичко да мине по ноти! Hug

# 734
  • София
  • Мнения: 275
Скоро трябва да се пусне нова тема. Предлагам този списък, който Xcat е дала, да го сложим на първата страничка, за да няма през няколко страници едни и същи въпроси и отговори.

Общи условия

Активация на акаунт