Раждане във Втора градска болница, София

  • 81 641
  • 756
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 41
Аз родих там на 01.01.2010г. бях много доволна от доктор Христов, който ми водеше раждането. Малко поопищях родилното, но не е лесно да родиш 4100гр., когато ти си 52-53кг по принцип( тогава бях около 70). Simple Smile Отделението беше след ремонт, малко преди това го бяха отворили. Татковците не ги пускат да влизат, както и никакви друг роднини. Може да си говорите през решетките (малко се чувстваш като в затвор, ама ...  Mr. Green ).
А в новата тема има много повече майчета които ще ти отговорят  Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=464639.0

# 751
  • Мнения: 213
Здравейте мили момичета  Ето,че дойде и моя ред да си изкажа впечатленията от тази болница.Родих на 3.08 в 23и40ч.нормално с епидурална упойка,която не бях планирала предварително,но се усетих навревреме да щ искам.Извадих късмет,че на смяна беше анестезиолога за когото точно тук прочетох хубави отзиви,а именно д-р Найденов на когото се доверих безрезервно и не съжалявам.Д-р Христов изроди бебето ми,на когото също съм безкрайно благодарна   нямам думи да разкажа за него  Отношението му към всички е еднакво независимо със или без избор,уверявам ви(поне това са ми наблюденията)
Детското отделение или там както го водят е под всякаква критика,вършат си работата фиктивно,без желание очевидно или с престорени усмивки,никак не им се обяснява за грижите след това,очакват всичко да си знаем и да не задаваме въпроси  Имат си и оригинални иронични подмятания от сорта на"ами нали сте чели и не сте ли се интересували преди това"Тук не мога да кажа имена ,понеже са  много и не ги запомних,а и никой не се представя
А да,за акушерките да кажа-страхотни са повечето

# 752
  • Мнения: 1
Здравейте,мили майчета
искам да споделя страхотните си впечатления от Втора градска болница по повод Акушер и и гинеколози.
Имах киста на яйчника,която се разви до 14 см на 8 см ( колкото ананас)  в началната ми бременност.Наложи се да пообиколя доста болници,патологии и гинеколози.Всички ме уверяваха,че такава огромна киста ще се спука  и не  можела да се резорбира ( намалее) и ми даваха една единствена опция - операция,което в трети месец означаваше аборт,зашото матката и бебето са малки и не могат да издържат на интервенцията.Моя приятелка роди и двете си деца във Втора Градска и тя ме посъветва да се обърна към тази болница след униженията в Майчин дом,което беше върхът на медицинския упадък.В майчин дом ме пприеха с болки в третия месец,след 2 часово обикаляне по кабинети и прегледи от над 5 доктори,никой не искаше да се ангажира,накрая ме приеха в отделението с подготовкак за операция.Представете си моя уплах - предстоеше ми операция + аборт,след като чаках това бебче над 10 години.Подиграваха ми се пред мен в манипулационната,какви татуировки съм имала,какъв тен,че съм била с гащеризон и едната щяла да получи високо кръвно и нямала да издържи ако още една като мен се яви там....кикотеха се докато ме преглеждаха и ми биеха нош-па.А след тази инжекция 3 месеца ме боля задницата и ми се схващаше.....нямам думи!После ми се караха,че съм нямала ношница и прибори за хранене - ами как,нали ме приеха ПО СПЕШНОСТ !!! Лежах 3 дни и постоянно ги търсех и обикалях за мнение и съвет, за други възможности и не- операцията била единствена възможност и как, абсурд да се абсорбира! Оказа се,че са и некомпетентни освен груби! Единствено Професор Чернев беше мил и ми обясни ситуацията,макар 4е имах гинекологичен , а не акушерски проблем и тези искаха да ме прехвърлят в неговото отделение и да се отърват от мен , в момент,в който Професор Чернев излиза в 20 дневен годишен отпуск !!!
Единствен Д-р УГРИНСКИ от Втора Градска ме консултира по ТЕЛЕФОНА и то по време на отпуската си,да изчакам и да си почивам ,защото има шанс да се резорбира .Оценявам жеста високо.Добре ,1е му се обадих по тел.Той не настоя да му ходя в кабинета ,за да ми вземе 50 лв, а директно ми каза,да съм спокойна и да отида при него ако имам болки,а в 5тия месец,ако все още имам огромна киста може да се оперира,но да не бързам да се подлагам на операция в 3 или 4 месец.
Е, изчаках и кистата се резорбира до 3,5 см за 1 месец !:) Сега е едва 2 см , а съм вече в 6тия месец.
Тогава се наложи  да полежа за 3 дни в Патологичното отделение във Втора градска,когато бях в 5тия месец и да ми напрявят изследвания.Страшно съм доволна от престоя си в патологична бременност.Д-р Ненов беше, целият екип са много мили,загрижени,взимат всички изследвания с внимание и обяснения.Обръщенията от екипа са "мило" и т.н, ако ти е лошо ти носят храната в стаята.Нямам думи,бях като на курорт.Случих се сама в стая , с телевизор,чисто е ,с ново бельо,храната не е лоша,но всяка бременна така или иначе си носи нейните любими неща.Има хладилник в коридора.
Решила съм да родя именно във Втора градска.Една от бременните лежеше за задържане и ми сподели,че Доктор Угрински и е казал,че който и екип да и се падне , ще е в сигурни ръце и не е чак толкова необходимо да си избира екип и да плаща, т.е за разлика от 99% от практиките докторите те гледат в ръцете и настояват да си платиш,било на черно или за екип.Ами не всяка майка има излишни 500 - 1000 лв за раждане....
Надявам се ,да съм полезна на онези майчета,които се колебаят къде да е консултират и къде да раждат.Simple Smile
Успех!

# 753
  • Мнения: 41
миличка, по добре прехвърли поста си тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=464639.0

# 754
  • Мнения: 86
Аз родих на 20.10.2011 без избор на екип. Всичко мина по мед и масло. Лекарите са добри, но някои от акушерките са груби. И да знаете !!! При изписване има фотограф който ни смъкна кожата: за 20 снимки  и една чаша -55 лева #2gunfire #Cussing out Нямаш време да реагираш и от неудобство плащаш. Ние си имахме фотоапарат, който в крайна сметка не използвахме.. Просто един вид ви задължава да се снимате! #2gunfire И понеже поводът е хубав няма как да откажеш. Той запобна да я снима още докато я обличаха акушерките, а аз си помислих, че това е подарък от болницата Laughing ама Stop не е Grinning Joy

# 755
  • Мнения: 0
Здравейте, скъпи мами! Бих искала накратко да разкажа своите впечатления от 2 ра МБАЛ. Родих на 02.08.2011 прекрасната си дъщеричка със секцио, понеже бебето беше седалищно. Не бях с избор на екип. Единствено постъпих една седмица преди 02.08. за 24 часа в отделението по рискова бременност, за да ми бъдат направени изследвания и определена дата за секцио.

На 02.08.2011 отидох във 2ра МБАЛ в 6ч. сутринта и бях посрещната с усмивка. В екипа, който извърши операцията  Д-р Калев, д-р Джеджева (Надявам се да съм написала правилно името) и д-р Найденов (анастезиолог). През цялото време всички се държаха прекрасно с мен. Особено д-р Найденов, които с всички сили се опитваше да ме успокои, понеже бях доста наплашена от познати, че упойката боли, че има възможност да усещам докато ме оперират и т.н. Е, скъпи мами, анастезията не боли, или поне не боли когато д-р Найденов я прави. А операцията мина толкова безболезнено, че през повечето време се чувствах все едно съм на раздумка с приятелки, а не на операционната маса. Бебето го изкараха някаде на 5тата минута и ме зашиха много бързо, не знам дали имаше и 30мин.Таткото и други роднини бяха допуснати да видят бебо за малко.

Живот и здраве при следващо раждане, няма да се посвеня да родя секцио отново във 2ра Градска, и бих заплатила с удоволствие за да може същия екип да направи операцията.

Надявам се да съм била полезна. Simple Smile

При такъв екип ,няма място за безпокойство /в по-тесен смисъл имам в предвид д-р Влади Джеджева,наследила професионализма,човеколюбието, и себеотдаването на лекарската професия от баща си д-р Джеджев,уникален човек,да са живи и здрави!Да сте живи и здрави и вие също!1

# 756
  • Мнения: 5
Здравейте,искам да попитам за мнение къде най добре следят тоновете на бебока,като се навлезе в деветия месец и каква е цената . И още нещо имат ли полза тези уроци за бъдещи майки  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт