Алергии към боя за коса

  • 71 577
  • 207
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте на всички. Искам да споделя със вас проблема си, който никак не е малък.Получих елиргия към боята за коса като си мислех в началото че е само към амоняка. Правих тестване да оказа се че съм амоняка имам.Тестването правих сама. Взех безамонячна боя някакава на коята вече забравих името беше на прах и се разтваряше във вода. На тестването не проявих реакция но следкато се боядисах на третия ден напрвих отново реакция и то по сериозна/оток на лицето и гърлото-страшно е/ и така за трети път на системи с урбазон. Вече ме е страх да пробвам каквото и да било, но като се поразрових прочетох тук във форума за боите Henna plus, които били без този проклет амоняк и още по коварния фенил диамин. Нека някой който има този проблем и ги е ползвал да сподели дали са добри наистина при такива проблеми, и наистина ли няма никаква реакция от тях, защото си поръчах и чакама да ми я донесат всеки момент а ме е страх да я пробвам.Благодаря ви многоооооооо.

Последна редакция: ср, 16 апр 2014, 12:05 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 4 496
Ако няма отзиви, а боята ти пристигне, пробвай с малко количество на сгъвката на лакътя, както пише във упътването за ползване на абсолютно всяка боя. Не се знае към коя точно съставка си алергична, а тя може да се съдържа и в Хена-боите. Мацваш малко и наблюдаваш през следващите 24 часа.  Flutter

# 2
  • Мнения: 304
Аз също съм алергична към боите за коса  Sad Питала съм няколко пъти тук във форума за противоалергични бои за коса но за съжаление още не съм намерила боя от която да не се изривам Пробвала съм и безамонячната на Янсен но уви ... явно не е до амоняка ( не съм се тествала )
Ще следя темата с интерес  Simple Smile Дано има решение на проблема lolita1373  Praynig

# 3
  • Мнения: 1 095
Ако проблема е в амоняка, сега рекламират нова без амонячна боя на Лореал ( ако не се лъжа ) Лореал Кастинг.
Според мен решението е да си правите кичури,момичета. Поне тогава боята няма досег с кожата,но все пак по-добре е да си направите консултация с дерматолог.  bouquet

# 4
  • Мнения: 16
Благодаря ви за това което сте писали.МИС АРК аз винаги правя такива тестове но само при амоняка ми показа реакция.Дори правя не по един а по два теста от боя за по сигурно и пак уж няма реакция и теста го изчаквам не 24ч а 48. А що се отнася за кичурите да по рано бях на косата ми е почти цялата бяла насдствено си я имам за съжаление а не ми се ходи на 35г бяла. Пробвах кичурите но със тях страшно много си личи. Но прочетохте ли темата безверди бои Henna plus аз от там се запалих по нея. И няма начин ще мина пак през всички тестове първо и въпреки това ме е страх и накрая съм решила да пробвам истинската турска къна макар да става по светло червен цвета защото във всички останали къни като прочета на опаковките има фенил диамин и още оцветители така че нестават за нас. Simple Smile Миличка Soul щом и ти си така прочети за тези бои за които споменава може да ти хареса написаното във форума. Разбрах за тах от там и нямат много от вредните съставки от година ги вансят у нас и ги има само в софия в аптеки Ремедиум.

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 12:03 от lolita1373

# 5
  • Мнения: 125
Алергиите често са не само към амоняка,но и към още една съставка в боята-резорцин (или резорцинол). Повечето бои я включват в състава си. Наскоро открих, че вече и у нас има една боя, която съм я виждала преди във Франция - на фирмата 3 chenes (троа шен). Тя е безамонячна и без резорцин вътре. Пробвайте я, мисля, че няма да ви даде реакция. А самата боя е много добра, и държи дълго,не се отмива.

# 6
  • Мнения: 16
Благодяра ти много за тази информация. Не съм чувала за тази боя и незнам къде да я намеря.Ако можеш да ме упътиш ще е добре. Дано няма в нея и амоняк и фенил диамин и ще е супер. А щом казваш че е трайна още по добре защото повечето коса ми е бяла. Hug

# 7
  • Мнения: 630
Много неприятен проблем, дано откриеш решение. Непременно пиши дали си доволна от боята, която си поръчала

# 8
  • Мнения: 16
Ок ще пиша непременно това ще е най рано във неделя.Чакам във събота да ми я донесат и веднага ще направя проба и тогава ще се боядисам, но отзива веднага ще бъде написан стига да няма силни реакции Praynig Надявам се силно да няма, че ще се побъркам при мисълта да съм бяла още на тези години. smile3518

# 9
  • Мнения: 304
lolita1373 за съжаление и аз съм доста побеляла също по наследство само че с тази разлика че съм на 23 години  Sad  Иначе аз от две години (от както получих алергията ) карам все на кичури и горе-долу е ок  Tired Пиши за боята после ще чакам с нетърпение  Peace

# 10
  • Мнения: 16
Ok Soul ще пиша непременно. Искам да те попитам имаш ли други алергии. Или тази ти е първата. Интересувам се като медицинско лице понеже една алергия в повечето случаи води до следваща, както е при мен.Но по лошото е,че не получавам например обриви или нещо такова а направо получавам едем на Квинке и още като усетя реагирам,но това е най лошия вариант. Надявам се да се поправя сега, като започнах хомеопатичното лечение и знам, че при него се иска много време за резултат.

# 11
  • Торонто
  • Мнения: 837
Алергиите често са не само към амоняка,но и към още една съставка в боята-резорцин (или резорцинол). Повечето бои я включват в състава си. Наскоро открих, че вече и у нас има една боя, която съм я виждала преди във Франция - на фирмата 3 chenes (троа шен). Тя е безамонячна и без резорцин вътре. Пробвайте я, мисля, че няма да ви даде реакция. А самата боя е много добра, и държи дълго,не се отмива.


Може ли малко повече информация защо точно резорцина? Какъв е източника на тази информация, знаеш ли?

# 12
  • Мнения: 304
lolita1373 нямам друга алергия освен към боите за коса  която както писах вече получих преди две години а преди това се боядисвах със съвсем обикновена боя и не съм имала проблеми  Confused

# 13
  • Мнения: 16
Зравей Soul кажи ми какви са твоите реакции от боята какво получаваш точно.

# 14
Здравейте, преди няколко години и аз направих ужасна алергия от боя за коса - обриви по цялото тяло месеци наред  Shocked. Преди това бях ползвала само къна и веднъж - Кастинг на Л'Ореал. Но сега ме е страх да пробвам с каквото и да било, защото тази алергия отключи реакции и към ягодите и прасковите, а преди това ми бяха любими плодове. Засега си ходя на кичури, но се замислих за Henna plus. Чакам отзиви от lolita1373! Успех ! Hug

# 15
  • Мнения: 16
Ok разбира се че ще има отзиви.Вече са ми купили боята. Чакам да ми я донесат в неделя и непременно ще ви пиша. Hug Simple Smile

# 16
  • Мнения: 304
Зравей Soul кажи ми какви са твоите реакции от боята какво получаваш точно.
Ами боядисах се както винаги и първото което почувсвах беше силен сърбеж на главата но не му обърнах внимание  Rolling Eyes На другата сутрин като се събудих кожата на главата ми беше станала цялата на рани и течеше нещо като вода знам ли и аз... като когато си се изгорил и ти се вдигне плюска...абе дано ме разбра  ooooh! След изжестно време започна и обрива - първо по лицето (приличах на корнишонка) и после по цялото тяло ... и така 2-3 месеца докато се оправих  Sick
После когато се тествах с безамонячната на Янсен си носих петно като от изгаряне около 2-3 седмици  ooooh! Повече не съм и опитвала с нищо .

# 17
  • Мнения: 7 186
Боите на Elgon знам, че се водят хипоалергични, италиански са. Аз съм ползвала няколко пъти, но нямам алергия, така че не мога да дам мнение.
Не знам дали ще ти свършат работа, но може да прегледаш сайта- http://www.elgoncosmetic.it/colore/colorazione_ossidazione/modas … odastyling_en.htm

Дано да намериш нещо подходящо, че много неприятно така Confused
В краен случай, ако нищо не откриеш се поинтересувай за някаква къна, поне за малко цвят и да покрие белите коси  bouquet

# 18
  • Мнения: 304
Lady Marmalade   bouquet a от къде мога да си купя такава боя ?

# 19
  • Мнения: 16
Leidi Marmalad разгледах сайта но не са описали тномно какво не съдържат или какво съдържат което е много важно за мен, но ти благодаря за съчувствието  bouquet. Проблема ми е гаден но продължавам да се боря дано с това упорстване не си навлека нещо друго. А за къната съм съгласна и алерголога това каза че ако понеса истинската естествената къна която я носят от турция а не от нашите магазини с много оцветители вътре. Това ще е последната ми проба ако не понеса Henna plus.  Hug

# 20
  • Мнения: 16
Soul миличка и твоя проблем не е никак за подценяване.Това ми прилича на една статия написана в интернет за алергията към фенил диамина и имаше и снимков материал но това беше станало от оцветяваща къна за татуировки но е по същия начин както ми обясняваш нямаш си напредстава какъв ужас е написаното от тези хора.Така че напълно разбирам и твоето притеснение  Hug. Бъди оптимистка сега ще пробваме боята и дано имаме късмет. Praynig

# 21
  • Мнения: 7 186
Lady Marmalade   bouquet a от къде мога да си купя такава боя ?

Ако си от Пловдив мога да ти кажа къде можеш да я намериш. Иначе може би трябва да потърсиш в някой магазин за бои за коса, по- зареден.
Аз се сетих за нея, защото още първия път като си взех да я пробвам, продавачката ми каза, че е хипоалергична, на опаковката пишеше същото, а виждам, че и в сайта е отбелязано.
Ако следващото боядисване го направя с Елгон, ще препиша от опаковката какви точно съставки съдържа.

Иначе с Гугъл намерих това:

ИНТЕРБАЛКАНИКА АД 
Кратко описание:   Изключителен представител за България и Югоизточна Европа на ELGON /Modastyling/
Адрес:   София  1000   ул.Карнеги 11
телефон: 02 963 42 98 факс: 02 963 42 49 
WEB страница:  http://www.interbalkanika.com  Email:  ronimex@interbalkanika.com 
 
http://www.bgcatalog.com/search.php?&curpage=3&action=sh … treepar%5B0%5D=21

# 22
  • Мнения: 304
Lady Marmalade от малък град съм на около 2 часа от София Тук нямаме голямо разнообразие от бои но при първа възможност ще потърся в София или Плевен  Simple Smile
lolita1373  Hug  Praynig

# 23
  • Мнения: 16
Soul донесоха ми по погрешка другата боя 3chenes но на нея имам лека реакция на ръката а и на кутията не пише че е без фенил диамини кислородна вода и купове други неща а само че е без амоняк и парабен и резорцин. А за Henna plus пише много от вредите съставки да не се съдаржат и тубата е една , а при тази са две съставки което говори пак за активно в.во на боята. Съжалявам но ще почакаме още. А от информацията ми за нашата боя знам че има една туба и се държи на главата 90мин със найлон и кърпа както при къната, а на тази дето ми я донесоха пише 20-30 мин. Така че нестава за нас мисля. Hug

# 24
  • Мнения: 304
 lolita1373 няма проблем разбира се че ще почакам  Hug Много се радвам че има с кой да обменям опит  Heart Eyes А ти разглеждала ли си дали другите по известни марки бои съдържат там разните му фенил , диамини... че аз съм малко на Вие с тия неща  Embarassed
Щях да забравя-радвам се 4е си добре ...много ми беше на мисъл с тая боя като знам какво е  Peace Аз в началото като почнах с кичурите така ми беше притеснено че едвам изтрайвах 15 мин и тичах да се мия Много си ме страшнее  Sad

# 25
  • Мнения: 16
Soul миличка  Hugстрашно много марки съм ползвала за тези 12г на боядисване от страшно скъпи до много ефтини.Но всички съдържат фанил диамина. Смо някои са с намалено съдържание на амоняк. На някои пише, че няма амоняк но като ги отворя още и миришат на амоняк и започва да ме души. Но за всички останали съставки на боята си пише на кутиите за резорцина, за фенил диамина който е два вида Р и М и т.н. Надеждата ми да ти кажа ми е само в тази на Henna plus защото и във самата реклама на боите си пише подчертано какво не съдържат и се нанасят като къна а и те са на основата на къна. А и едно момиче от форума на тема Хена плюс е писало ,че е също със тежка алергия към боите и от нея е много доволна.Прочети тук ако до сега не си чела за тях.  bouquet Hug
www.verdesbg.com

# 26
  • Мнения: 16
Миличка Soul моите надежди бяха дотук. Sad Понеже не ми донесоха боята която исках реших да пробвам да се направя с къна понеже вече бах доста побеляла,но.......... Cry Аз отново направих чувствителност и към къната дори естествена от анталия донесена без оцевитетли. Явно съм от случаите дето казват, че са едно на хиляда. Вече се прощавам с боядисването. Незнам какво ще правя. Немога да свикна с мисълта че ще съм бяла. Това е съдбата ми. Но ти ако си пробвала къна и я понасяш поне с това се прави. Моите шансове се изчерпаха. Sad

# 27
  • Мнения: 7 186
Аз чувала разни рецепти за боядисване с отвари от различни растения, но не знам какъв е ефекта, това като последен вариант може би.
Ето тук например има някакви рецепти:
http://krasota.rozali.com/prirodni-sredstva/p371.html
http://krasota.rozali.com/kosa/p7163.html

Нали имаше и разни шампоан- оцветители, с тях не става ли нещо?

# 28
  • Мнения: 1 418
Преди да си сложите боя си направете тест за
поносимост.Прави се на сгъвката на ръката,
намазвате малко боя и изчаквате 24 часа,ако
почервенее,значи имате непоносимост и не
трябва да я ползвате.

# 29
  • Мнения: 16
Soul да чувала съм но това едва ли е за побелелите ни коси но може и да пробвам. Чела съм ги тези неща отдавна,ако има ефект ще видя. А Тути мерси и на теб за това което си написала мила, но аз съм медицинско лице и знам много отдавна как се првят пробите и дори всеки ден това правя в професията си отчитам проби. Лошото е че невинаги на пробите ми дава реакция а после като се направя реакцията е направо ужасна разбих си организма за тези пет месеца от пробване и после на системи сурбазони. Дори се порових за прически които да отиват на бяла коса и същевременно да не са лелински. А как да отрежа сега дългата коса червена до под раменете. Боли ме сърцето.  Cry


# 30
  • Мнения: 304
lolita1373  Hug Hug Hug не си режи косата като не искаш . Пробвай ако искаш като мен да се правиш на кичури . Намери си някой близък на който му се занимава ( при мене майка ми  Wink ) вземи си шапка и боя каквато искаш и просто помоли да ти извадят възможно най - много кичури от косата . Е няма да си изцяло боядисана но пък е интересно  Flutter

# 31
  • Мнения: 375
Пробвай  тази.Има я в Ремедиум
www.verdesbg.com
Super e!

# 32
  • Мнения: 10 758
Преди да си сложите боя си направете тест за
поносимост.Прави се на сгъвката на ръката,
намазвате малко боя и изчаквате 24 часа,ако
почервенее,значи имате непоносимост и не
трябва да я ползвате.
Е добре де, ами ако ползаш дълго време една и съща боя, и изведнъж получиш алергична реакция Thinking

Днес съм още по-зле от вчера.Цялото ми чело и слепоочия са подути.Целия скалп е на рани.И продължава да ми тече лимфа.

# 33
  • Мнения: 1 418
Никой не е застрахован в даден момент да получи
реакция.А и имайки предвид,че ти през 15 дни си
мениш цвета и колко бои са минали през косата ти...
Отивай на лекар ти казах.Нищо чудно да ти забрани
въобще да се боядисваш.

# 34
  • Мнения: 10 758
Никой не е застрахован в даден момент да получи
реакция.А и имайки предвид,че ти през 15 дни си
мениш цвета и колко бои са минали през косата ти...
Отивай на лекар ти казах.Нищо чудно да ти забрани
въобще да се боядисваш.
Е тва последното изречение, не трябваше да го казваш Cry
Е сега отивам.Той е втора смяна, но дано да отиде по-рано Praynig

И не си сменям цвета през 15 дни пък Crossing Arms

# 35
  • Мнения: 1 418
Е добре де,през 20.Аре ходи и мини да кажеш
кво е станало.

# 36
  • Мнения: 10 758
Е добре де,през 20.Аре ходи и мини да кажеш
кво е станало.
Цвинкя Crossing Arms
През няколко месеца е Crossing Arms
Ще дойда, че и без това искам да ходя до Пекин Mr. Green

# 37
  • Мнения: 1 418
Аааааааааа,и аз ще дойда.Сори за спама.

# 38
  • Мнения: 16
La Bomba мила оправи ли се вече как мина лечението. И ти сериозна реакция си направила. Пиши как сиииииииии.
Soul  Heart Eyes Hug слънце мерси че винаги ме подкрепяш и успокояваш. Да наистина че кичурите са единствената възможност, мислила съм по въпроса и още няколко кичурчета шаренки ще внесат свежест, но времето докато израсте косата за да направя новия имидж който не ми е по сърце но няма как ще е доста дълго незнам как ще го изтърпя.Ако искаш можеш да ми пишеш на скайпа - veskadg  Wink

# 39
  • Мнения: 10 758
La Bomba мила оправи ли се вече как мина лечението. И ти сериозна реакция си направила. Пиши как сиииииииии.

Оправих се, да.Благодаря Hug
Вече го няма отока.

# 40
  • Мнения: 17 546
А на мен ми се лющи скалпа от Londa. Дали е алергична реакция? Става на малки ранички, които са влажни (сигурно като на Бомбата) и после  - сухи люспи (големи колкото лицата на емотиконите в дясно). Така става и от Volkano. Твърде силна ли е боята, що ли? Thinking До сега не съм се подувала, макар, че имам купища други алергични кожни проблеми и с тях стигам и до Урбазон понякога, та само това оставаше от боя да стана на поничка... Tired

# 41
  • Мнения: 7 186
А на мен ми се лющи скалпа от Londa. Дали е алергична реакция? Става на малки ранички, които са влажни (сигурно като на Бомбата) и после  - сухи люспи (големи колкото лицата на емотиконите в дясно). Така става и от Volkano. Твърде силна ли е боята, що ли? Thinking До сега не съм се подувала, макар, че имам купища други алергични кожни проблеми и с тях стигам и до Урбазон понякога, та само това оставаше от боя да стана на поничка... Tired

Вероятно е по- лека форма на алергия, но при всеки следващ контакт с алергена може да става по- бурна. Със сигурност това не е нормално да се случва след употребата на боя, независимо дали е силна или слаба. Смени боята и си направи тестуване следващия път.
Трябва да внимаваш, а най- добре се посъветвай с дерматолог Peace

# 42
  • Мнения: 17 546
Трябва да внимаваш, а най- добре се посъветвай с дерматолог Peace
Оооох ooooh! ако ида на дерматолог той може да си изкарва заплатата с мен цяла година сигурно... Дерматологични проблеми да искаш при мен. Бях сигурна, че не е нормално да ми се лющи главата от боя за коса, но си мисля, че просто има по-голямо съдържание на амоняк, затова. Ще се ориентирам май към безамонячни бои. За тях четох даже, че са по-трайни и по-добре покриват бели коси. Дано не се събудя като добре охранен китаец в лицето някой ден, че една приятелка ставаше така от какви ли не козметики за лице.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 133
А на мен ми се лющи скалпа от Londa. Дали е алергична реакция? Става на малки ранички, които са влажни (сигурно като на Бомбата) и после  - сухи люспи (големи колкото лицата на емотиконите в дясно). Така става и от Volkano. Твърде силна ли е боята, що ли? Thinking До сега не съм се подувала, макар, че имам купища други алергични кожни проблеми и с тях стигам и до Урбазон понякога, та само това оставаше от боя да стана на поничка... Tired

Аз съм по същия начин. От години. Доскоро само ми се лющеше главата след боядисване, обаче след като реших да се правя руса стана ужасно. Още като ме намажат, ми пламва целия скалп, след това стават ранички с някаква течност, след няколко дни ми се "обелва" главата. Това с професионалните на Л'Ораеал и Перма. Тестове за алергия правих - уж нямам. И на дерматолог ходих, диагноза - сух и много чувствителен скалп. Препоръча ми, ако смятам да продължавам да се боядисвам,  да избягвам професионалните бои, особено на известните марки, защото били изключително агресивни.
Пробвах с непрофесионални бои - положението беше значително по-добре, нямаше рани, само се лющех, но пък не бях доволна от резултата.
Преди 4-5 месеца открих една боя, Маяндра/има цяла тема за нея във форума/ и съм изключително доволна. Професионална е, но според мен много щадяща косата и едновременно с това трайна. Ползвам я в комбинация с едни ампули за чувствителен скалп и нямам каквито и да е проблеми.

# 44
  • Мнения: 17 546
Преди 4-5 месеца открих една боя, Маяндра/има цяла тема за нея във форума/ и съм изключително доволна. Професионална е, но според мен много щадяща косата и едновременно с това трайна. Ползвам я в комбинация с едни ампули за чувствителен скалп и нямам каквито и да е проблеми.
Polly N., от къде мога да си я купя?
ОООО, ти си от Варна ... сега видях.

# 45
  • Мнения: 16
Понеже отворих аз темата за елргиите към боята и минах през много тестове и проби /който е прочел всичко знае за какво става въпрос/ и скам да ви кажа че в крайна сметка няма решение на моя проблем. Но трабва да ви споделя нещо много важно и всеки за себе си да си направи извода как да процедира с боите ако има проблем. Минах през скъпи евтини, безамонячни, хипоалергични, изчистени от вредните емисии бои и дори и през къната, но нищо към всичко това правех реакции и то не леки. В сряда ходих на алерголог в Софиа и след всичко казано от мен, ми съобщи че не съм първата но е рядко това и да бъда благодарна че съм се оттървала с това, защото реакцията на образуване на мехури по скалпа може да доведе до загнояване на корена на косъма, а още по лощо било когато това възпаление достигнело дълбоко в скалпа с куп още последствия. А от това следвало измъкване на косата от корен за да изтече съдържимото а това в повечето случаи ставало въпрос за почти цялата коса за да може да се проведе необходимото лечение и огромната надежда да се оправят нещата. Това е накратко.
Но ми сподели че другите му пациентки са пробвали единствената алтернатива от него да станат блондинки ако са с много бели коси, защото съставките на боите не се съдържали в перхидролар с който се обезцветява косата, това е единственоторешение. Аз сега чакам да ми израсте повече корена за да може да я подстрижа късо и да пробвам изрусяването/надявам се да нямам проблеми/ ако някой има отзиви за това да пише.

Иииииииииии още нещо моля ако някой е пробвал извлека за боя за коса от зелените обелки на ореха да ми пише. Има го като рецепта на много места но никой не е писал дали се е правил и дали има ефект.

Соул миличка надявам се да прочетеш това и да съм ти от полза. Ако имаш желания написала съм ти скайпа си може да ми се обаждаш при проблеми   Hug

# 46
Здравейте,
 Имам голям проблем с кожата на главата си и не знам какво да правя.Преди години си я изрусявах,после реших,че искам нещо по-различно и си я боядисах тъмно кестенява.След това ходих в един фризьорски салон да ми я удължат.Те ми сложиха коса за удължаване и всичко вървеше много добре.Радвах се на дългата си,макар и чужда коса,прибавена към моята.Веднъж фризьорката ми забеляза,че косата ми доста е уредяла.Решихме да махнем удълженията и да спрем с боядисването за известно време.Мина един месец без боядисване и забелязах,че кожата главата ми се лющи.Дразнеше ме много,разрани се и започна да тече кръв.Ходих по лекари,правиха ми се изследвания,не съм болна от нищо.Няма логична причина за състоянието ми.Мина цяла година откакто не ми е слагана боя на косата.Страх ме е да се боядисва.Не знам дали няма да стане нещо лошо,ако се сложи отново боя,макар че раните по главата ми вече са почти заздравели и дразненето е по-слабо.Чудя се дали не е закъсняла алергична реакция.Всичко започна цял месец след последното боядисване и след махането на изкуствената коса.Да я боядисам ли пак,какво да правя и аз не знам.......

# 47
Здравей!Искам да кажа следното: ако някоя боя за коса не съдържа амоняк,това още далеч не означава,че тя е безвредна.
Всички бои за коса са вредни.Особено лош ингридиент - диаминоанизол.Канцерогонен е и уврежда зрението.Някъде съм чела,че ако имаш побелели коси,хубаво е да ги мажеш с чай от луковите люспи - от стар кромид.От едното намазване няма да има резултат.Постоянно ако мажеш,косата ще бъде златиста.

# 48
Здравей!Искам да кажа следното: ако някоя боя за коса не съдържа амоняк,това още далеч не означава,че тя е безвредна.
Всички бои за коса са вредни.Особено лош ингридиент - диаминоанизол.Канцерогонен е и уврежда зрението.Някъде съм чела,че ако имаш побелели коси,хубаво е да ги мажеш с чай от луковите люспи - от стар кромид.От едното намазване няма да има резултат.Постоянно ако мажеш,косата ще бъде златиста.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Аз от всяка боя,която съм ползвала-а те са само 2 марки Laughing-Палете Делукс и Бюти-куче марка за 2.50лв. ,отключвам сърцебиене,задух,треперене и втрисане Shocked.Ушите и кожата на главата започват да "горят".Наистина,при Палете това е сведено до минимум,но го има.Дали това е алергична реакция?Нямам подуване и обрив.Реакциите са много близки до паническата атака,затова питам,но няма логика да се появява само след боядисване. Thinking
Освен това се оправям от 2 хапчета алергозан или зиртек,но сега кърмя и е опасно.Снощи се наложи да взема алергозан след боядисване с евтината боя и днес сме на адаптирано мляко,с което дохранвам,докато се отдели от организма лекарството Sad

# 50
  • Мнения: 16
Здравей миличка victorychild да ти кажа никак не си се обълкала по отношение на симптомите. Да и паническия момент си го има, и аз си мислех в началото така, но се оказа че са си симптоми на алергия, и то или към оцветителите или към парабените или фенил диамина.Поотделно не съм ги тестувала. Но доктора ми каза/Мустаков/, че алергията към химикалите си е до живот както повечето алргии. Дори в последно време усещам и симптоми като поставя червило и вече се ужасявам незнам и какви червила да използвам на какви марки, използвам леки гланцове на лореал и то в понежната гама цветове за да няма силните оцветители и пак същото. А що се отнася до хапчетата да няма начин с тях да не се оправяш слад алергичен момент но трябва да знаеш че тези симптоми ще се засилват независимо от хапчетата, гледай да не си навредиш повече защото имало и случай на загнояване на корена на косъма от алергии към боите след което лечението е кошмарно. Така че избирай. Аз вече съм със къса коса на кичури почти руса от обезцветяването и то само през шапка правени. Простих се с дългата червена коса. А ти ако нямаш бели коси какъв ти е проблема да си със естествения цвят. Гледай си здравето.Май се увлякох много но ако искаш нещо повече да разбереш ми пиши.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Благодаря за изчерпателния отговор!И аз обожавам червените нюанси,иначе имам само единични бели косми,но тъмнокестенявият ми цвят ме отегчава. Фенилдиаминът  и  амонякът поемат главната вина,защото в предишната боя ги  нямаше и не получих такава реакция.Но ще избягвам и аз риска!

# 52
Охх момичета аз се боядисах черна преди 3 дни сега цялата глава и вратът ми ме сърбят ужасно много, появи ми се обрив и ме боли вече от тва чесане... Това дали е алергична реакция ? Боядисвам се за пръв път, приятелките ми предположиха, че може от това така да се е получило защото не съм свикнала да се боядисвам..  Sad

# 53
  • Мнения: 16
Със сигурнот е алергична реякция. Ако искаш да разбереш дали е така следващия път първо се тествай. Аз вече прекратих с боядисването . Трабва много да внимаваш. И вземи и пий арегозан поне. Н о аз специално ти препоръчвам Ериус по една таблетка дневно. За да ти мине.Пиши как си днес и ако имаш още въпроси.  bouquet

# 54
Здравейте, прочетох всички реакции, които сте получавали. При мен се получи нещо различно. Получих освен сърбежа на главата и  сърбеж и парене в очите. Отидох на очен лекар и ми предписа лекарства и мазила. Каза, че съм получила някаква алергична реакция. Когато се боядисвах съм сигурна,че нищо не ми е влизало в очите. Боядисваше ме фризьорка все пак. Оправих се след няколко дена. Но след два месеца пак трябваше да се боядисам и пак същото, засърбя ме главата и след няколко часа пак получих алергична реакция на очите. Честно да Ви кажа, не съм сигурна какво да предприема.  

# 55
  • Мнения: 16
Виж какво миличка, това си е алергина реакция и по добре спри защото ще се задълбочава повече. Алергиите имат хиляди начини на проявление. Това го знам все пак съм медицинско лице. А аз с годините си спечелих много алергии. това си е до организъм.И това че не тие попаднала боя в очите незначи не е от нея. Боята влиза във порите на кожата на главата а от там по кръвен път се разнася където си иска тази отрова, към която имаш ти чувствителност, но избора си е твой. И аз се борех и неисках да повярван но уви наложи се въпреки нежеланието ми. Дано нямаш други реакции повече пожелавам ти го от все сърце.  bouquet Hug

# 56
  • Мнения: 0
Виж какво миличка, това си е алергина реакция и по добре спри защото ще се задълбочава повече. Алергиите имат хиляди начини на проявление. Това го знам все пак съм медицинско лице. А аз с годините си спечелих много алергии. това си е до организъм.И това че не тие попаднала боя в очите незначи не е от нея. Боята влиза във порите на кожата на главата а от там по кръвен път се разнася където си иска тази отрова, към която имаш ти чувствителност, но избора си е твой. И аз се борех и неисках да повярван но уви наложи се въпреки нежеланието ми. Дано нямаш други реакции повече пожелавам ти го от все сърце.  bouquet Hug
Здравей lolita,
аз ползвам една нова марка боя-Color&Soin-без амоняк,без резорцин и без парабени! Не съм много наясно със съставките, но се загледах по нея, защото е на растителна основа и щади косата и скалпа.Имат сайт на български, продават се по аптеките и можеш да ги пробваш.Аз съм много доволна. Покрива безупречно, косата ми е мека, има блясък и обем.Ето и сайта:http://color.biolifecosmetics.com/
Надявам се да ти помогне, за всеки случай си направи тест на ръката преди да се боядисаш.
Поздрави

# 57
  • Мнения: 35
Здравейте,аз също преди 1 година получих алергична реакция към боя за коса и то много остра.Бях 1 седмица в токсикологията на системи.Бих искала да попитам дали найстина към русите бои не се проявява реакция.Моята алергия се получи от кафява боя,а преди това се бях боядисвала с други бои и нямах никакви проблеми

# 58
Виж какво миличка, това си е алергина реакция и по добре спри защото ще се задълбочава повече. Алергиите имат хиляди начини на проявление. Това го знам все пак съм медицинско лице. А аз с годините си спечелих много алергии. това си е до организъм.И това че не тие попаднала боя в очите незначи не е от нея. Боята влиза във порите на кожата на главата а от там по кръвен път се разнася където си иска тази отрова, към която имаш ти чувствителност, но избора си е твой. И аз се борех и неисках да повярван но уви наложи се въпреки нежеланието ми. Дано нямаш други реакции повече пожелавам ти го от все сърце. bouquet Hug

Здравей lolita1373,
Благодаря ти за света Grinning
Ще те попитам още нещо, щом боите за коси ще ми правят такъв проблем и в бъдеще, ще мога ли да ги заменя с къна за коса. Каква марка трябва да е? Това по-добър вариант ли е от прошарената ми коса. Не ми се иска да я нося така, все пак съм на 28.

# 59
Здравейте на всички:)прочетох всички статии,който имаше(който сте писали вие).И аз имам алергия към боя за коса :( подух се,главата ми беше цялата в пупчици,ранички и челото ми се наду много и се налойи да си бия Урбазон :( ходих на лекар изписа ми хапчета"Aerius",но не ми помоган и затова направо на Урбазон...Преди няколко дена се направих на кичъри,(уж казват че,ще е по-добре)но пак се подух,този път врата отзад...ужасно.Та вапроса ми е някои пил ли е "Метилпреднизолон"понеже си взех,ама не съм се консултирала с лекар(а така пише)но нямам възможност сега.... :( ако някои има някакви отзиви,нека пише.Много ще съм ви благодарнаjavascript:void(0);javascript:void(0);

# 60
  • Мнения: 16
Раличка скъпа Метилпреднизолона е урбазон на таблетки.Така че все едно си си сложила урбазон. Пие се по схема. Започва се от например 3х2тб първи ден, после 2х2, после 2х1, после х1 и приключваш. Но от мен запони че тази алергия е доживот по добре не пробвай направила си сериозна алергична реакция. А що се отнася докичурите и аз си правя но само със шапка и това е. При тях няма допир на препарата до кожата и така се спасявам и така ще е докато мога. Но повярвай ми и така се живее. Аз се преборих с много от мераците си и видях че до никъде не стигнах. И имай напредвид че урбазона вреди много, ако се използва често. Усетих реакциите му. Но ти си красива  иестествена не забравяй това.  bouquet

# 61
  • Мнения: 16
BL_KL здравей отново аз мисля че някъде писах за къните, но ще ти отговоря. За мен се оказа непоносимости към тях, но много от хората ги понасят. Ако ще се правиш със къна ще си вземеш естествена, от турция да ти я донесат. Не се лъжи от тези по аптеки и магазини. На тях можеш да прочетеш отзад на оплаковката колко много неща още освен къна съдържат. Пожелавам ти успех с къната. Пиши как си ако се решиш да сложиш къна  bouquet

# 62
  • Мнения: 16
vas bat мерси много но от миналия август вече нямам дълга и къдрава червена коса. Оказа се че и към самите оцветители имам алергия така че тези бои не са за мен. А новото е че направих и към червилата алергия и това ме наведе на мисълта че съм алергична повече съм оцветителите под каквато и форма да са. А има ли козм.продукт за устни който не съдържа макар и малко а устните ми се сливат с лицето. Сега единствено с чист вазелин ги мажа малко за блясък. Пожелавам ви да не стигате до там. Още веднъж ти благодаря.  bouquet

# 63
  • Мнения: 16
Здравейте,аз също преди 1 година получих алергична реакция към боя за коса и то много остра.Бях 1 седмица в токсикологията на системи.Бих искала да попитам дали найстина към русите бои не се проявява реакция.Моята алергия се получи от кафява боя,а преди това се бях боядисвала с други бои и нямах никакви проблеми

Миличка и русите бои съдържат оцветители. Това ми го каза доктор Мустаков. Посъветва ме единствено за обезцветяване и то със перхидрол и амоняк. Това е най стария метод за изрусяване. Но аз се реших и си направих кичури със шапка /но всичко се измива върху шапката за кичури и така няма допир до кожата/и от тогава съм така със къса коса на кичури. И аз получих алергията от друга боя не от моята си но след нея и от моята марка направих.

# 64
Благодаря ти много Lotita 1373 Simple Smile хапчетеа започнах да ги пия долу-горе по тази схем, която ти каза.Знам,че съм алергична,но както ти и всички останали които имат такъв проблем реших да пробвам с кичурите,жалко само че пак се надух.Аз се прави с фолио и реакцията се появи няколко дни по-късно.Уж нищо не се допря до главата ми,нито до скалпа ми,но....много жалко Sad Реших вече че няма смисъл вече да пробвам каквото и да е било.Това с кичурите беше единствената ми възможност,но... нищо.Благодаря ти много за съвета Simple Smile

# 65
  • Мнения: 16
Раличка внимателно разбери какво ти казвам. Значи кичурите задължително през шапка защото при фолиото пак се пропуска и при отмиването на сместа пада върху главата, а това е пак контакт с кожата. Прави се само през шапка и се измиват още докато си със шапката и нищо не става повярвай ми, няма никаква алергична реакция. Но все пак решението да опиташ си е твое.  bouquet

# 66
zdraveite ami i az imam alergiq ot boq za kosa i ne smeq da se boqdisam za6toto lekarite kazaha da ne se boqdisvam s kakvoto i da bilo dori s 6ampoan ocvetitel pomognete mi kajete ako znaete nqkakvi hap4eta i mazila za da se izlekuvam taka sam ot 5 meseca kakvo li ne opitah i ne minava pomognete mi

# 67
az sam na 17g i imam dosta beli kosmi nasledstveno nz na 20g sigurno 6te sam bqla kato babi4ka  Grinning Grinning Grinning napravo sam se ot4aqla nz kakvo da pravq kak moga si pora4am tazi boq ot sofiq daite nqkakav nomer ako moje

# 68
zdraveite ami i az imam alergiq ot boq za kosa i ne smeq da se boqdisam za6toto lekarite kazaha da ne se boqdisvam s kakvoto i da bilo dori s 6ampoan ocvetitel pomognete mi kajete ako znaete nqkakvi hap4eta i mazila za da se izlekuvam taka sam ot 5 meseca kakvo li ne opitah i ne minava pomognete mi

Здравейте мацки...понеже аз имам абсолютно същият проблем за кичурите мога да ти кажа, че е без значение дали ще си ги правиш с шапка,фолио или каквото и да е..от значение е това,че ти имаш боя за коса на главата си,и дори при боядисването да не е попаднала боя върху кожата на главата ти след това така или иначе боядисаните кичури се допират до кожата и от там разбираш,че е все едно...след като се боядисах първият път и разбрах, че имам алергия реших,че ще се боядисвам именно така...боядисаха ми косата 5 см след корена за да няма риск да се допре до кожата и съм стояла 40 минути с главата надолу.При боядисването и измиването не попадна боя върху кожата ми,но след това......навсякъде където се опреше косата ми по мен получавах тежки обриви,придружени с непоносим сърбеж..след това се превърнаха в мехурчета пълни с прозрачна течност..когато ги почешех се пукаха..течността излизаше и косата ми залепваше за главата  Sad..не съм спала в продължение на 3 месеца и след като се оправих бях принудена да си отрежа половината коса от корените,защото просто нямаше начин да се среше...Преживях един ужас..Другото интересно при мен е че имам алергия единствено и само към черна боя за коса,алерголозите не могат да си обеснят това..пробвала съм с перхидрол-никаква реакция.Пробвала съм и с червена боя-отново никаква реакция..както и с кестеняво.На мацките,които имат проблем доближаващ се до моя HE препоръчвам в никакъв случай да пробват с кана!!Няма разлика,алергичната реакция е 100% сигурна.Другото интересно при мен е,че получавам абсолютно същите мехурчета от каквито и да е обувки,без значение дали струват 20 или 200 лв.На 17 съм и вече 5 пъти съм била в болница заради алергии...Казаха ми,че в много малко случаи има лечение болестта ми  Cry Cry Cry Много ефективен е Dermo-Care Hautpflege-spray na Antiseptica - той ми помогна най-много .. това е от мен момичета,надявам се да съм ви била полезна и успех на всички с лечението!  bouquet

# 69
Zdravei Lolita1373 razbiram kakvo mi kazvash,samo che az se boqdisah s folio poneje se pravq cherna,a s shapka malko trudno shte stane.Dori neznam dali shte stane sus shapka Sad Sled tezi kuchuri reshih che nqma smisul veche da probvam kakvoto i da bilo.Hubavoto beshe che ne stana tolkova zle kato predinq put Simple Smile ,no ako nqkoi izmisli neshto koeto da ne mi prechini tova shte mu buda mnogo blagodarna Simple Smile

# 70
  • Мнения: 16
Аз също ще се радвам ако се измисли нещо по въпроса, но за сега е това положението. Е,нищо де нали сме живи и здрави. Ще видиш, че ще свикнеш със това. На мен ми трябваха 6 месеца но вече не ми пука. Който не ни харесва така няма вкус/шегувам се разбира се/. Радвай се на живота ще видиш, че има много по важни неща от това.  bouquet Heart Eyes

# 71
Здравейте реших и аз да споделя своя опит на 23год.и преди 7 години направих доста страшна алергия към боята за коса,просто така ми се поду главата че сутринта като се погледнах в огледалото направо изпаднах в истерия от тогава за каквото се сетите всичко съм изпробвала и всеки път теста беше положителен Sad((Аз лично не съм намерила нищо с което да се боядисам,онзи ден реших пак да пробвам от 3 год.не си бях правила тест и реших че вече може да се махнала,така ми бяха казали че до 5 год.най много и трябва да изчезне но явно аз не съм от късметлийките,сега още съжалявам за това сега половината ми ръка е червена и подута и ме сърби ужасно от 1 чертичка само а представете си ако си сложа 1 цяла боя?Много искам да си направя перманентен грим на веждите,но ме е страх да нямам и от това алергия,някой пробвал ли е да си направи,дайте инфо ако знаете нещо за това?
И 1 МНОГО ВАЖЕН СЪВЕТ  от мен,когато си правите тест на сгънката на ръката винаги слагайте нещо от горната страна,лепенки или кърпа,защото като си сгънете ръката се разнася и от горе,аз забравих да си сложа и сега имам 2 огромни петна и от 2 страни просто е ужасно,а за тест зад ухото просто забравете там е още по-ужасно.
Желая успех на всички и дано в близките 5 год.наистина да направят боя с която да можем да се боядисаме иначе ще трябва да излезе нова мода на белите коси!!!

# 72
  • Мнения: 16
Здравей Мариела, искам да ти кажа че аз се допитах до едно от най известните студия за перманентен грим във София-Магамма и се оказа че не мога да го направя защото това са пак оцветители това беше техният отговор. Смятам че и за теб това няма да стане. Но нищо ние и така сме си красиви важна е вътрешната красота.  bouquet

# 73
  • Мнения: 304
Здравейте на всички  Simple Smile Доста време не съм писала по темата , но я следях с
интерес и все се надявах , че някой ще намери решение на проблема ни ...
Аз пак получих реакция и си носих 3 месеца мехурите ... сега не се правя и на кичури  Cry
В крайна сметка мисля , че здравето е най-важно  Simple Smile
Лолитка напълно съм съгласна с теб  Hug

# 74
lolita мерси много за отговора,наистина вътрешната красота и здравето са важни,но когато нещо ти е забранено го искаш повече.Аз обаче след толкова време открих 1 хубаво нещо,че ако бях продължила с боята,в момента сигурно щях да имам 3 косъма на кръст Grinning,а сега имам 1 страхотна коса,когато изгубиш нещо чак тогава започваш да го цениш,при мен стана точно така,сега и правя редовно маски,ампули,кристали,обръщам й много повече внимание.Може би хората са прави"Всяко зло за добро"важи точно за нас. Heart Eyes

# 75
  • Мнения: 16
Хей сладурани допаднахте ми страхотно с това си мислене  bouquet, така вече наистина ви харесвам! Напред момичета, още много истини ще научите много се радвам за вас и много ви обичкааааааааааааам. :hu
Soul  миличка много се развам че отново пишеш Hug

# 76
Зравейте,и аз искам да споделя нещо.......На 38 години съм и до сега сигурно съм се боядисвала над 100 пъти в най-разлчни цветове.Бях с черна  коса,после с червена, с кафява,рижа,руса, на кичури - с една дума опитах цялата цветова гама.До сега никога не съм получавала алергична реакция от боя.......Да....АМА? Преди два месеца опитах платинено русо от една серия  бои на Palette и хоп - още в първите 10 минути ми се появиха няколко мехурчета в началото на скалпа над челото.Веднага измих боята.След един месец реших да опитам пак.Този път пак се появиха мехурчета но само 3 на брой и аз реших да "остискам" до края.Сега пак ми е време за боя,но изпитвам панически страх че може да ми се случи отново същото или нещо по-тежко.Нямаше подуване, зачервяване,сърбеж или нещо друго.Чудя се дали това е проява на алергична реакция.Може ли някой да ми каже? Възможно ли е сега и след толкоз години изведнъж да се появи алергия към боя за коса?Последните години живях извън България......Възможно ли е боите на българския пазар да са по-различни от тези в чужбина, в крайна сметка марката си е една и съща?  newsm78

# 77
  • Мнения: 1 418
Винаги е възможно да стане алергична реакция.Независимо от
възрастта и производителят на боята.Най-елементарното-направи
си тест на сгъвката на ръката,ако се зачерви след 24 часа-не
слагай боя.Освен това не е задължително боята да е провокирала
алергията,с течение на времето хиляди фактори по малко са го
причинявали и в един момент става реакция с боята.Ако пък толкова държиш
да се боядисваш,отиди на дерматолог,обясни за какво става въпрос,
може да ти бие превантивно инжекция.

# 78
Мисля, че си много права.......хиляди фактори, за които едва ли си спомням и подозирам....но постепенно може да са се натрупали и да окажат влияние.През последната година изживях много силен стрес в живота си.Все пак ще послушам съвета ти Туити. Колко е важно да получиш съвет на време.Благодаря ти....  bouquet

# 79
  • Мнения: 1 418
 Няма защо.  Wink

# 80
Здравейте отново,пак имам нужда от съвет за това се обръщам към вас.Имам удължена коса на фибички,но още когато си я купих беше с 1 тон по светла от мойта,но просто това беше най-сходно до моя цвят,сега вече доста е изсветляла и разликата е огромна Cry,просто не мога да я си я слагам,искам да я боядисам  и в салона в който ходя и казаха,че няма да има проблем.Настина ще си я измия 5-6 пъти ако трябва,но аз пак се притеснявам,защото от последния тест от 1 капка боя,ръката ми беше 2 седмици червена и подута,а все пак тя ще се опира до главата ми като я сложа. newsm78 Знам ,че  тези коси,също са боядисани,но нямам представа дали с боя или по някакъв друг начин?Ако някой знае нека сподели,правили ли сте такива опити?Ще съм ви много благодарна   Hug

# 81
  • Мнения: 1 418
Боята ще е измита,тъй че няма да има проблем(би трябвало
в салона да са ти обяснили).Реално ти боя върху главата си
няма да слагаш.

# 82
Мерси много за бързият отговор  bouquetАми в салона ми казаха,обаче аз реших да се консултирам и с други за всеки случай,нали знаеш,че за да ти вземат парите  всеки ще ти каже,че няма да има проблем.Другата седмица ще пробвам дано всичко мине ОК.

# 83
  • Мнения: 1 418
Просто ги помоли да измият тресите с шампоан и балсам за след боя.
Те затварят косъма,хем боята е по-трайна,хем няма да се
притесняваш за алергична реакция.

# 84
Мерси много за съвета! Hug

# 85
Zdraveite na vsi4ki.Iz4etoh vsi4ko spodeleno do tuk i sam ujasena iskam da spodelq s vas ,4e predi 10 dni i az polu4ih alergiq samo 4e kam blondor.S nego mi izrusqvat samo izrasnalite koreni .Takmo stana vreme da se mie i izvednaj mi plamna glavata stana mi mnogo gore6to po4ervenqh cqlata i u6ite vklu4itelno,zapo4na da me sarbi na vsqkadepolu4ih sarcebiene i zapo4nah da se tresa cqlata ot tam v PRAVITELSTVENA i na Urbazon taka i ne stignah do vtorata procedura a tq e cqlostno boidisvane s bezamonq4na boq.Sled tova si pravih sama test na svivkata na lakata i zad uhoto za reakciq kam bezamonq4nata boq i ne mi se poqvi nikakva reakciq, za6toto sega trqbva da se boidi6a s bezamonq4nata boq da izravnq cveta ,no sam vzela i talon da posetq alergolog.Abe gadna rabota a mi predstoi svatba ne znam kakva 6te sam  Sad uspeh na vsi4ki

# 86
  • Мнения: 1 418
Може под действието на урбазона да не е показало алергична
 реакция.Задължително се консултирай с лекар преди да
слагаш каквато и да е боя.

# 87
  • Мнения: 375
АЗ ползвах дъло време хена плюс, но тъй като е  скъпа боя са я били спрели да я внасят.Звънях на вносителите и те ми обясниха че се продава адски трудно за цена 24 лв.
Сега ми я носят от Гърция- 12 евро е.
Боята бе разкошна - все  едно маска за коса.
Тук мислв че имаше и някаква френска но нямам отзиви за нея.
При мен алергията от  други /бои на Лореал / се изяви като белене на скалпа- като пърхут.
С Фито се оправих.

# 88
dnes bqh pri alergolog i izri6no potitah dali tova 4e sa mi bili urbazon bi popre4ilo na testuvaneto tai kato go otlojiha za sled praznicite i mi otgovoriha 4e ne pre4i pre4i ALERGOZAN.Utre na moq glava slagam edna bezamonq4na pak 6te vidim i 4akam s netarpenie testa

# 89
  • Мнения: 1 418
Урбазонът миля,че ще те предпази от евентуална алергична
реакция,само незнам колко време му е действието.Попитай
това.
И,моля те,пиши на кирилица.Избодох си очите.  bouquet

# 90
незнам дали е вазможно това да е паническа атака защото имам паническо разтроиство.Интересно че нямях отоци а и по добре записала сам се и за психолог   Wink

# 91
  • Мнения: 1 418
Може и това да е причината.Елиминирай една
по една причините.

# 92
Не искам да те обърквам,но като прочетох каква е била реакцията от боята,мисля че си имала паник атака.За по-сигурно обаче изчакай,да видиш какво ще кажат лекарите и недей на своя глава да се боядисваш.Аз също имам алергия от 7 години и не се боядисвам,обаче страшно много исках да си направя перманентни вежди,отидох при 1 момче,да ми направи тест на сгънката на ръката,обаче много се притесних,започнах да се задушавам,зави ми се свят,пулса ми сигурно беше 200,пълен ад,направо си помислих че ще припадна,стана ми много лошо,даже вече бяхме тръгнали към Пирогов,обаче след 10 мин.се оправих.Напрово момчето се видя в чудо с мен Embarassedама аз съм такава паника,много неприятно се получи.После разбрах,че това е било паническа атака,защото след това и аз имах паническо разстройство.А  щом и ти имаш такъв проблем, сигурно знаеш в какво ти се изразяват атаките.Желая ти успех и дано наистина причината да не е в боята за коса. Wink

# 93
Здравеите нямям тарпение да ви се похваля 4е се боидисах днес на своя глава и ми нямя нищо но все пак боятя беше безамоня4на а аз направих реакциятя кам блондора.Но все пак усетих лек пристап на паника остава да видим какво ще покаже тестуването защото ми предстои още едно боидисване преди сватбата а тя е на 7.06 4ао за сега и ще споделям Grinning

# 94
  • Мнения: 16
Здравейте всички участващи в темата!Дано имате успех,пожелавам ви го от сърце.А на бъдещата булка искам да дам един съвет- ако искаш да се боядисаш по спокойно и дори и да има алергия пий поне 5 дни преди боядисването Ериус таблетки х1тб/дн.Аз съм медицинска сестра, имам този огромен проблем със алергия към оцвевители.Между другото аз отворих и тази тема. И в крайна сметка се оказа, че моята алергия е към оцветителите, а не към другите съставки в боите. Много опити и аз правих като вас със какво ли не, не искам и да изреждам през какви адове минах, паническото разстройство си е едно на ръка.Дори след алергията към боите направих и към червилата и моливите за устни.Това го разбрах по метода на изключването.Спрях боядисването на косата ,отрязах дългата червена къдрава коса/простих се доста тежко с това/, и сега съм бяло-русо-черна.По съвета на Д-р Мустаков направих един експеримент. Слагах си два три дни обикновен вазелин на устата и никаква реакция, но когато сложих молив за устни и БИНГО- оказа се че направих отново алергична реакция/зачервена кожа адски горяща по лицето и деколтето,тръпчене по езика и лек отокна гълтача/.Това показа, че не понасям и червилата заради оцветителите, а не заради вазелините или мазните съставки във тях или консервантите.Какво да ви кажа всяка една алергия води до следваща. Пожелавам ви да не става това  и със вас. Но запонете че здравето е с приуритет. Това че аз съм така незначи, че и при вас трябва да е така.Пожелавам ви много късмет.А на булката весела сватба и много щастие в семейния живот.Ще отговоря със удоволствие, ако някой го интересува нещо. Аз винаги продължавам да търся лек за състоянието си но уви това е за сега.  bouquet  bouquet  bouquet

# 95
Здравейте,момичета!Искам да ви споделя какво стана и с мен.Реших да се изруся,фризьора реши да е ,чрез обезцветяване.Просто немога да ви опиша какво щипене и парене изпитах върху главата си.Незнам още как издържах.Болеше ме скалпа ,докато се къпех,ужас просто.
На първата вечер от скалпа ми е текла някаква течност,косата ми беше залепнала в корените.Сега нищо не ми тече,но целия ми скалп е в рани и лъспи.Нещо като ужасен пърхут.Изрусих се преди три дни,моля ви,кажете ми има ли все още опасност от сега нататък да ми се появят други странични реакции,като обрив например.А ,иначе преди съм се боядисвала и не съм имала проблеми....досега. Sad

# 96
  • Мнения: 1 418
Явно имаш нежна кожа на скалпа.Това,което е изтекло
е лимфа.Нормално при такова изсветляване.Не мисля,че
е алергична реакция.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 1 133

Абсолютно същото ми се получава/ше на мен при изрусяване, дори и без обезцветяване. Все още не съм сигурна дали е алергична реакция или следствие на по-чувствителния ми скалп. Някои бои са по-агресивни от други, с проба-грешка уцелих своята. Сега ми остана само лекото люспене след боядисване. Слагам и едни ампули в боята, които успокояват скалпа. Не помня как се казваха, но ако някой се интересува, до няколко дена ще си ги купувам и ще напиша.

# 98
  • Мнения: 1 418
Не слагайте нищо допълнително в боята,освен,ако
самият производител изришно не е упоменал това.
Може да се промени цветът,който очаквате да стане.

# 99
здравейте днес бях на тест за алергията и се оказа 4е е от блондора както и ми се прояви то4но при обезцветяването.Лошото е 4е то4но сега ли трябваше да стане преди сватбата незнам може ли като пия ЕРИУС да се пробвам да се боидисам дали ще има пак алерги4на реакция?А сащо  ми изписаха за слан4евата алергия да пия Ериус

# 100
  • Мнения: 16
Здравей, какво да ти кажа не съм убедена че ериус ще те предпази от реакция щом тестуването е докзало това.Просто може да е малко по слаба, няма гаранция, алергичните реакции са непредвидими. А тестува ли се за друга боя,не за обезцветител. Направи си поне един готин цвят без обезцветяване. Пиши какво си решила и резилтата. Hug

# 101
Зна4и аз ходих в алергологиятя и там ми казаха 4е нямят такав тест кам това кам което сам проявила алергиятя и да се тествам сама с препарата тоест блондора направих го и имах реакция веднага запо4на да сърби 6типе и се за4ерви.Аз се тествах с  безамоня4на боя и нямаше нищо и се боидисах, сега 6те пробвам и тест с обикновенна боя дано няма нищо и какво ми остава 6те сменям нюанса

# 102
zdraveite namerih  si bezamonq4na boq za izrusqvane.Izrusqva do 5 tona po svetlo,i si pora4ah da q probvam za6toto kakto pisah proqvih alergiq kam blondora dano ima rezultat 6te pi6a 4ao i uspeh na vsi4ki

# 103
здравейте аз също имам този проблем от две години опитвала съм какво ли не но нищо не помага тествала съм всякакви бои може да се каже че няма боя която да не  съм тествала но нищо ужасявам се при мисълта че никога повече няма да мога да боядисам побелелите ми коси затова ви моля ако намерите начин или боя да ми пишете а също искам да споделя че пробвах и с кана от  която се подух повече отколкото с боята благодаря на всички и успех

# 104
  • Мнения: 1 418
Къде точно пробваш,надявам се не на главата си?

# 105
правя си тест на ръката вече ръце ми са само белези сякаш съм ги изгорила

# 106
  • Мнения: 1 418
Консултирай се с алерголог,може да ти
препоръча нещо превантивно да вземеш
преди да се боядисаш.Гадно...Проф.бои
пробвала ли си?

# 107
Здравейте!Вече като се замисля едва ли нещо би ми помогнало,но живея с някаква надежда че може да се случи някакво чудо.Когато се появи алергията започна със сърбежи и пъпки в главата което траеше няколко месеца след боядисването това беше в продължение на една година но аз не обърнах особено внимание.След последното ми боядисване което беше преди около година и половина главата ми се поду и беше страшно.И се започна с ходене по мъките с тестване на една друга следваща боя.НИЩО.Няма шанс.В момента съм в UK продължавам да обикалям и търся пробвах и професионални бои пак нищо зачервяване и подуване.Вече не знам какво да пробвам и към кого да се обърна.Ако намерите някакво решение на този проблем моля пишете бих оставила и skype за връзка.Благодаря предварително.

# 108
  • Мнения: 1 085
Не прочетох цялата тема, но направо съм ужасена. Почти цялата коса ми е вече бяла и ако ме сполети това....
Опитвали ли сте с къна?

# 109
  • Мнения: 16
Здравейте милички.Аз отворих темата, но вече не ми пука да ви кажа честно как изглеждам свикнах и с новия си имидж. Дори незнам, но май и по свежа изглеждам дали защото ми е къса косата или от кичурите  направени със шапка и така намерих решение. Няма начин да се оправят нещата.Алергиите към химикали са до живот. Молете се да не прераснат в алергии към лекарствата, защото това е следващата стъпка, те са на химическа основа. Пазете си здравето, хранете с храни без оцветители и без много ета /вече си наложих и това/. Може без много неща повярвайте ми дори се чудя, зящо е трябвало толкова да си тровя органзма. Изчела съм и съм проучила толкова материал, че ме пръщи главата вече. Радвам се, че извлякох все нещо от това как да живееш и да се храниш и да се радваш на много други неща. А що се отнася до въпроса с къната -да и към нея съм алергична и тя дори понякога съдържа повече оцветител от боята /определено/, иначе как ще хване мислете толкова силно и от нея се надух почетете и другите ми побликации.Поздравявам ви всички бъдете щастливи. Надявам се да се оправите  bouquet А ако държиш повече да ти разкажа или маш въпроси - ок остави си кайпчето миличка няма проблеми всеки има нужда от съмишленик и някой да го изслуша. Hug

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 21:22 от lolita1373

# 110
Аз също пробвах с къна направих си първо тест и мястото на което сложих направо изгоря.Ужас нямя спасение.

# 111
  • Мнения: 16
Не се притеснявай миличка. Това ми е известно. Определено проблема ти е с оцветителите. Така че внимавай и с оцветените храни и червилата също. Аз вече и тях не мога да ползвам.

# 112
Благодаря за съвета ще внимавам много веднага след мен направи алергия и сестра ми но както казваш при нея не е само от боята за коса вече неможе да слага и крем за лице.От  него получава червени петна по лицето.Изпробва няколко марки но нищо.Жалко и това ако не е лоша орисия.

# 113
  • Мнения: 1 418
А козметика без парабени пробвала ли е?

# 114
Не съм много сигурна но ще си го поставя като задача като се чуем с нея да питам.

# 115
Здравейте всички! Bitity, ти се чудиш, защо имаш алергии от черни бои за коса... Казвам ти го веднага: именно тъмни бои съдържат най-много фенилдиамин, или диаминоанизол - опасен ингридиент дори и за зрението.

# 116
Здравейте!Вече като се замисля едва ли нещо би ми помогнало,но живея с някаква надежда че може да се случи някакво чудо.Когато се появи алергията започна със сърбежи и пъпки в главата което траеше няколко месеца след боядисването това беше в продължение на една година но аз не обърнах особено внимание.След последното ми боядисване което беше преди около година и половина главата ми се поду и беше страшно.И се започна с ходене по мъките..............................

zlatusha, а какви бои ползваш? От всички ли бои имаш такива неприятности? Пък ако ползваш бои с номер 0 ? Това дори не са бои, а кремове за изрусяване и не съдържат оцветители. Оцветителите са най-опасни, тъй като съдържат фенилдиамин и резорцинол.

# 117
Здравей Роза,проблема е там че от всички бои имам алергия тези кремове за коса не съм ги пробвала но опитах с шампоан оцветител е добре от него не се надух но отново имах пъпки и сърбежи. Гадно е.Благодаря ти миличка ще си взема да опитам и с тях.

# 118
  • Мнения: 304
А какви бои ползвате ? Майка ми си играе с часове да ми вади кичури , а след 2-3 измивания боята пада  #Cussing out

# 119
Здравейте, момичета!
Чета темата от известно време и реших и аз да се включа и да споделя преживяванията си и опита си. Искам да направя уговорката, че съм лекар, но това (оказва се) в битката с алергиите нишо не значи.
Точно на 31.12. реших да си освежа цвета на косата. Малко преди да тръгнем за новогодишното празненство. Беше ми писнало от червения цвят и си бях взела кафява боя от марка, с която се боядисвам от години. Резултатът - червен врат, уши, и деколте малко след нанасянето на боята. Веднага, щом забелязах петната, се измих и си сложих Урбазон.
Беше ме страх да се боядисам без тестове и след месец отидох на алерголог. Приеха ме по клинична пътека - има такава "Диагностика и лечение на алергичите заболявание". Направиха ми куп тестове (за екзоалергени и хранителни алергени) и такива с нова боя- BES. Мога да ви кажа, че тестването с сгъвата на ръката е глупост. Прави  се пач - тест, на гърба, със специални лепенки, които не позволяват отмиване. Тестът продължава 72 часа, след което се отлепва, оставя се 5 мин, след което се отчита.  Резултатът - позитивни за дом. прах, пух и перушина, полени, пеницилиум, куче. Тестът с боята - негативен.
Въпреки това препоръката на алерголога ми беше - три дни антихистамин, след което боядисане, и след боядисването - още 3 дни антихистамин.
НО! на третото боядисване, със същата боя получих същите хиперемни петна. И то на фона на Ериус.
Преди 2 дни ми направиха нови тестове - оказа се, че вече не реагирам на полени, със слаба реакция на акарите в дом. прах, което е добре. На новоизбраната боя  - FarmaVita, също не реагирам по никакъв начин (засега).
Лошото в цялата работа е, че се плаша вече от всичко - от медикаменти, от насекоми, от храни, защото не знам от къде ще ми дойде.
Вече започвам да се стряскам дори и от някоя по начало невинна реакция на медикамент, защото си мисля, че е алегрия.
Моят съвет- имайте си винаги под ръка антиалергични медикаменти и се научете как да се самоинжектирате с Адреналин и Урбазон. Не е страшно, а може да бъде животоспасяващо.
Има и фирми, които предлагат готови самоинжектори, които, ако сте много зле, може да ви приложи и някой от околните. Аз скоро се запознах с Anapen (Анапен). Потърсете го в Гугъл и в аптеките. Струва около 50 лв, но е добре да го имате под ръка, особено ако сте заплашени от остра алергична реакция.

# 120
  • Мнения: 16
Да съгласна съм със всичко което казваш, наистина е много страшно когато си преживяла това, а и като медицинско лице знаеш за какво става въпрос. Но не искам да се повтарям. Темата я отворих аз и много съм изписла, но мисла че не съм споделила това че последно направих пречистване на организма си. Чувствам се добре и след него си давам сметка колко много се тровим самите ние. А никак не е трудно да изхвърлим всички тези глупости от живота си. Да и аз се стряскам вече от всичко, особенно осторожно към всички оцветители препоръчвам ви да прочетете всичко за гадните Е-та в храните и козметиките.Тогава си направете сметка кое за вас е по-важно. Аз водих голяма борба много материал мина през ръцете ми,но това е момичета решение по въпроса с алергиите все още няма никой не е и измислил,а за жалост в нашата страна няма никакви забрани за тези Е-та за разлика от много зруги европейски страни само ние сме на края на опашката.Пазете се сами доколкото можете. Алергията към оцветители и химикали значи, че ще получавате и още към медикаменти/повечето от тях имат идентичен химичен състав и много оцветители/, а на всеки в живота му се налага да приема рано или късно. Дано по скоро се измисли нещо, няма да спираме да се надяваме. И горе главите без боя ли? Може убедих се, а косата ми почти бяла /50%-60%/.Трязах дълга къдрава червена коса, сега е съвсем къса/но изглеждам по младежки честно казано/Косата не прави човека, усмивката на лицето е важна. Усмихвайте се повече. Успех на висчки в борбата с алергиите.

# 121
зравейте момичета. онзи ден рещих да се боядисам с лореал кастинг, тъй като и аз съм алергична на амоняка. познайте какво се случи? отново. вече трети ден скалпа ме боли, май имам и отток и рани, и разбира се досадните пъпки по цялото ми тяло.  Cry не издържам вече. добре че отворих и видях темата. май не съм единствената с този проблем.  от всичко това и главата не спира да ме боли, лимфните ми възли се подуха и ме болят. направо е някакъв ад. сега ще се оправям и ще отида на лекар, защотото малко ме е страх. само да се оправя този път и повече никога няма да се боядисвам, край, до тук бях. ще си унищожавам сама здравето за глупости. не не. това е от мен. после ще ви пиша какво казаха лекарите.

# 122
  • Мнения: 7
Здравейте,момичета!Прочетох цялата темичка и мисля,че можете да ми помогнете,Аз също имам алергия към боите за коса.Боядисвам се от три години,даже два пъти съм си правила кичури и не съм имала никакви проблеми.Две години бях с червена коса ,а от декември съм с черна.Последния път като се боядисах април месец получих алергия на третия ден.По главата си имах малки пъпчици и обриви по ушите,които сърбяха ужасно.Излекувах се.От месец насам пак си правя тестове с най-различни бои и винаги получавам сърбеж и зачервяване.За последно си взех Loreal Casting  безамонячна преди седмица и този път реакцията беше много по-ужасна.Сега на ръката си имам огромно,червено петно и ужасен сърбеж.Почвам да си мисля,че алергията ми е към оцветителите, а не към амоняка.Сега не знам какво да правя при положение,че 50% от косата ми е бяла, а съм само на 31 год.Моята фризьорка ме посъветва да се изруся,за да не личат белите коси.Обаче аз в момента съм с черна боя и това ми се струва доста трудно.Чакам съвети от вас момичета .Благодаря предварително.

# 123
  • Мнения: 16
Sirin,миличка не се измъчвай повече.Ще ти кажа само, че и това се оправя. Да кичурите са решението на въпроса. На прави си предварително тест  и на супрата с която ще се правиш. Не се изрусявай със руси бои ,защото те също съдържат оцветител. Само обезцветяването не съдържа. Чела съм цялото им съдържание. Аз също съм със наполовина бяла коса. Две години се боря с този проблем. Отворих темата за това, точно след голямото ходене по мъките. Но сега съм си на кичури. Правя ги със шапка. Нямам проблеми поне за сега. И до колкото разбирам много от момичетата продължават да се борят с проблема, но за съжаление решение няма особенно, ако алергията е към оцветителите. Ако фризьорката ти е стабилна трябва да ти кажа, че има препарат за смъкване на боята. И след него си правиш кичурите. Аз дори по лошо си мислех, че ще стане, защото ги направих след къна, но уви добре се получи. Желая ти успех миличка.Пиши пак. Hug

# 124
Здравейте, момичета!
Аз намерих за себе си боя и искам да разкажа как.
Фризьорка ми препоръча марката FarmaVita -  италианска, с ниско амонячно съдържание.
Направиха ми пач - тесто в Алергологията в Плевен  с нея и тестът беше негативен.
След това си направих и обичайния кожен тест за бързия тип реакция  - и той негативен.
Боядисах се с нея обаче с голям страх, на фона на 20 мг Алергозан и 40 мг Урбазон мускулно.
Това беше през юли.
Преди 5 дни се боядисах пак с нея, този път реших, че няма да приемам медикаменти за протекция. Но си подбрах фризьорски салон точно срещу Спешна помощ, досещате се защо.
Нямаше АБСОЛЮТНО никаква реакция. Никаква.
Нито на кожния тест на 20 тата минута, нито по време на боядисването,  нито в следващите дни.
Не покрива на 100 % белите коси, но мога да кажа, че цветът е много жив и естествен. Много съм доволна и горещо препоръчвам на момичетата с проблем да пробват  и тази марка, но задължително след тестове (пач - тест на гърба за 3 дни и кожен тест за бърз тип реакция на китката, който се отчита на 20 тата мин!!!!)
В София можете да я намерите на Петте кьошета, има два козметични магазина един до друг, и в Плевен, в уличката на цветята.
Аз вече имам равен и хубав цвят. За съжаление само за месец. После пак  тестове.

И още нещо- колкото по- светъл цвят ползвате, толкова по - малко багрила има в тях. Алергията в 90% от случаите се дължи на урзола - багрило в тъмните бои.

И още нещо, този път към лолита. Всеки от продуктите, влаган по технология в хранително - вкусовата промишленост има код по европейската класификация (т.нар Е). И обикновеното лимонтозу,  и брашното,  и захарта, и бакпулвера... Оцветителя, който придава цвета на колата, на месото, консервантите.
Всичко...
На практика няма как да избягаме от тях, от тези Е - та. Защото се използват масово във цялата хранителна индустрия. И не бива да изпадаме в параноя.
Освен това оцветителите, използвани в боите обикновено са ароматни съединения(т.е. производни на бензена), за разлика от оцветителите в храните, които никога не са бензенови деривати. Алергията към боя за коса няма корелация с алергия към боите в храната. Това за твоя информация и такава на момичетата, които да не вземат да правят диетични ограничения от страх.

# 125
  • Мнения: 16
Благодара ти за отговора миличка. Това което си ми писала за оцветителите в храните и боите го знам, но просто незнаех дали всички останали ще ме разберат когато го напиша. Всеки търси спасение и особенно като жени искаме да сме красиви нормално е. Много се радвам за това че си намерила удачната боя и че си добре сега. Вярно е това, че от Е-тата няма как да избягаме те са на всякъде. Има цялата класификация да, но не всички що са е -та са вредни, но има и такива които са прекалено вредни, аз говоря за тях и за хората които са със установени алергии определо към нещо, а тогава няма как- има пазене. А аз по себе си имам в пълна сила следите от използването на антихистамините и затова гледам по малко да провокирам алергиите си и по малко да ги използвам. А и искам да споделя, че това го правя защото правя и опити за забременяване, знаеш колко са опасни антихистамините за бременноста и исках да поизчистя и организма си от тях. Но още веднъж ти благодаря за това което си ми писала и ако имаш още информация за в бъдеще що се отнася до декоративната козметика ще се радвам да споделяш тук.  bouquet

# 126
Здравейте,аз също страдам от контактен дерматит и атопчна кожа.Първия път в който получих алергична реакция беше към къна за коса,бях в Пирогов с ообриви по цялото лице,шия глава и уши,линфите ми по главата се бяха подули,а едното ми око беше затворено от отоци.Единственото ми наб-ие е ,че към руса боя нямам подобни реакций.Въпросната боя Елгон е трудно откриваема,а до колко е безопасна,не съм убедена.Алергията ми толкова се обостри с времето,че сега съм цяла зима с уртикарий по краката,звееерски сърбежи,не мога да нося дори чорапи...иситната е да се консултираш с наиситна добър алегролог,мен до сега ме претупваха и състоянието ми е трагично,последно щях да умра от един аналгин.Просто съвет- тези алергий рецидивират,пази се много,за да не го докараш до моето състояние....

# 127
  • Мнения: 16
Милена благодаря ти за съвета. То е трудно човек да с пазир,но поне долкото може е добре да се пази от всички тези отрови и химии.За съжаление те са навлезнали много в живота и телата ни това е факт. Искам да те попитам ти при кой алерголог си всъщност и доволна ли си от него. Пиши ако можеш пак. Пожелавам ти ремисия на алергичните реакции.  bouquet

# 128
Ами бях в 1-ва градска,освен,че ми казаха,че съм алергична към плесен и прочие,с нищо друго не ми помогнаха,сега регулярно си пия Кларитин,защото обуя ли обувки,краката ми пламват,а това вече е непоносимо...Искам да те попитам,тествала ли си се със светла(руса)безамонячна боя?Понеже моята майка има същите алергий като мен,т/е явно е наследствена история,но тя от години е руса и няма проблеми като нашите.
Виж на мен не ми отива,но ако трябва да използвам боя,искам или не ще съм блонди:)М/то няма да се отказваш,не е възможно да няма някаква козметика за хора с подбни алергични пдедразположения,аз намеря ли нещо,веднага ще ти пиша.И още нещо,имам колежка,кято си е правила подробен тест към алергий,както и са и изготвили и профилактика,ще я попитам къде и няма да елошо да си обърнеме сериозно внимание,а не да експериментираме още.Има и по-тежки случай от нашите..,моята колежка не ползва нито кремове,нито душ гел,нито пък парфюм...,аз все още си ги позволявам,слава Богу,въпреки,че косата ми е като перушина на пиле и без цвят:))
Целувки,желая ти хубав уийкенд:)

# 129
  • Мнения: 3
zdraveite na vsi4ki.ne vidqh dali vse o6te pi6ete na tazi tema i 4e publikaciite sa stari no i az iskam da se vkliu4a.na 21 godini sam imam momi4ence na blizo 2 godinki.predi godini sam se boqdisvala s kakvi li ne boi i sam se pravela kakvato iskam bez da hodq na frizior i taka na tatak.bila sam vsqkakva ot bqlo rusa do tamno kestenqvo.predi da zabremeneq re6ih da se napravq 4erna.sled 2 godini mi pisna i zapo4nah da se izrusqvam otnovo v ka6ti,da no tozi pat ne poznah za6toto 4ernoto nqma mahane!nqma da vi kazvam kolko kutii s boi sam si slojila za6toto 6te me smetnete za luda......i taka ot boq na boq,edin den 4eloto mi plamna stana ogneno 4erveno na malki bradavi4ki.izmih se barzo i vsi4ko is4ezna.za momenta oba4e.ot togava ve4e pove4e ot edna godina imam neveroqtna alergiq ot izrusitelite,v momenta se boqdisvam s krem boq rusa to estestveno ne stava hubav cvqt bez izrusqvane...kakto i da e.lo6oto e 4e pravq test s boqta i nqma problem i sled 2-3 dni se zapo4va sarbeja po 4eloro i buzite,sitnite papki nqmat mahane poduva mi se kojata i ispadam v ujas paniram se i taka.iskam da vi kaja kogato iskate ot 4erni da stanete rusi po dobre is4akaite 1-2 godini da vi porasne kosata i s edna kutiq boq da postignete perfekten rezultat ot kolkoto da si sasipete zdraveto i da si pri4inite alergiq kato men.v momenta kosata mi e izgorqla,kasa se i ot gore na vsi4ko ne sam kakvato iskam no si imam i bolesta na 21 vek-alergiqta!daje i dnes polu4ih otnovo takova ne6to i v ka6ti vinagi si imam protivoalergi4no lekarstvo za da se za6titq po nqkakav na4in.vnimavaite kakvo pravite s glavite si za6toto e naistina stra6no,4ak po vencite i vatre v u6ite imam sarbej.

# 130
  • Мнения: 0
здравейте на всички аз също имам алергия към бойте и дори и към каните но много ми се искаше да пробвам и със шампоан оцвететел но ме е страх да не се обрина пак и подуя.Ако някой може да ми дадеи съвет ще му бъда много благодарна  Praynigмоляви помогнете ми

# 131
Моя съвет е да не пробваш, защото явно имаш силни реакции към боите, единствено пробвай изрусяване ако това ти допада. Няма да пиша надълго и на широко защото много съм изписала по темата. Когато прочетеш всичко от началото ще ти станат ясни много неща и сама ще прецениш дали да продължиш със опитите. Но все пак успех всеки организъм си е индивидуален, но обезателно вземи противоалергинчи преди опитите си ако пак решиш да правиш такива. Hug

# 132
  • Мнения: 304
Момичета да ви питам някоя ползвала ли е http://www.hennafox.com/category/1/grizha-za-kosa.html
Как мислите, дали става за нас  Rolling Eyes

# 133
Незнам миличка. Аз направих и от къна алергия така че незнам какво да те посъветвам направи си пробичката преди това и ако искаш пробвай.Успехххххх  bouquet

# 134
  • Мнения: 14
В тази къна няма парафенилен диамин, метални соли и изобщо химикали.
Алергия разбира се е възможна, но не към ПФД, който е алергена в боите и в смесените къни. Simple Smile

# 135
  • Мнения: 0
Zdraveite az syshto imam alergiq kum sustavkata ФЕНИЛЕНДИАМИН , nqkoi moje li da mi kaje nqkoq boq za kosa koqto ne sydyrja tazi sustavkaa ???

# 136
  • Мнения: 14
Точно конкретна марка - не; но светло русите бои е по-вероятно да нямат. Опция също са светлите кичури с шапка при фризьор, тъй като тя предпазва донякъде кожата на главата.

# 137
  • Мнения: 0
ami az purvona4alno bqh na kichyri i dokato mi gi praveha nqmah nikakva alergiq obache sled kato si q boqdisah cqlata kosa kestenqva i togava mi se poqvii  Cry Cry

# 138
  • Мнения: 0
zdr i ot men.predi 5 godini po4nax da se boqdisvam za parvi pat 4erna i nqma6e nikakvi problemi,sled tova minax na 4ervena boq i to ne koq da e a serri color koqto e mnogo silna,posle re6ix pak da si mina na 4erna i togava se polu4i otvratitelna alergiq,zapo4na da me sarbi glavata ujasno,polu4ix mexuri koito te4e6e nqkakva te4nost ot tqx,a za bolkata nqma da govorq.vseki den si miex kosata za da otmiq te4nosta ot mexurite.sprqx da izlizam za izvestno vreme za6toto bqx v tragi4no polojenie.kato otidox na kojen mi kazaxa 4e sam alergi4na kam boite i mi izpisaxa xap4eta za 70lv.i nemoga da si obqsnq kak otna4alo ne mi se poqvi alergiq a 4aka sled 4 godini boqdisvane stana taka.sega sam si pravila testove ot kakvi li ne boi i vinagi polu4avam mexuri.zatova momi4eta vi prepora4vam predi vsqko boqdisvane da si pravite test.sega sam si s estestvenata si kosa ve4e i da vi kaja,4e sa me pitali s kakva boq se boqdisvam i kato im kaja 4e e moqta mi se u4udvat.ot estestvenata krasota po xubavo nqma.

Последна редакция: ср, 27 юли 2011, 15:00 от galina valeva

# 139
  • Мнения: 0
 Здравейте! Къде в Пловдив мога да намеря билкова боя henna plus? Или друга билкова боя ?

# 140
  • Мнения: 0
Здравейте,преди един ден се боядисах с боята за коса ,с която си се боядисвам от четири месеца.
Но ми се случи нещо много неприятно ....след като си измих боята и подсуших косата си .......усетих ужасен сърбеж долу в тила и в последствие и на други места по главата.
Мисля ,че съм направила алергична реакция ,за щастие  не се подух ,но това парене и сърбежа ми  продължиха и на сутринта .
Някой от Вас може ли да ми даде съвет ,какво да предприема ,защото съм в шок от случилото се ,никога до сега не ми се е случвало подобно нещо.
И може ли ,ако започна да се боядисвам с къна да спра тези нежелание реакции?

# 141
  • Мнения: 0
Преди два месеца направих алергия от боя за коса на LONDA,започна с парене в скалпа и в очите,след няколко часа се появи подуване на езика и леко прилушаване,биха ми Урбазон,но след два дена се появи силен задух и два дена бях на системи в Пирогов.След това започнах да правя алергии към маски,шампоани,прах за пране,които преминаваха с антихистамини.Не знам дали това е изострена чувствителност след първата силна алергия или ще продължи и занапред.Разбрах,че в алергологията с инжекции се прави десенсибилазия,въпросът ми е дали някой го е изпробвал и дали е възможно при алергия към химикали.Другият месец ще ходя на преглед и тестване.

# 142
  • Мнения: 1
i az v4era leka ki4ori si napravix i sega sam s petna i iskam da znam s kvo da se maja  Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 143
  • Мнения: 304
Здравейте ! Не съм писала от мноогоо време , но искам да споделя с вас , че аз открих къна към която не правя реакция ( даже 2 ) Едната е Афродита , а другата е Хербал Тайм ( Herbal Time ) И двете не са скъпи и не ми се вярваше да стане , но е факт и аз отново мога да се боядисвам  Simple Smile
Не се отказвайте от търсенето на вашето решение и разбира се много внимавайте , че това с алергиите не си е шега работа !

# 144
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
Здравейте, и аз имам проблем с боите за коса отключи ми се алергия с боя на Арома черен цвят. Целият ми скалп и ушите ми бяха в малки пъпчици излющи ми се кожата беше ужасно. Пробвала съм френската боя уж безвредна 3 Chenes която продават в аптеките и от нея получих алергична реакция но по лека форма. Иначе боята е хубава не уврежда косата става лъскава и цветът остава за дълго.
Крем-къна Herbal Time наистина е добра нямам реакция от нея но малко ми поизсушава косата.

# 145
  • Мнения: 1
 Stop Stop Stop Stop Stop Stop Stop Stop Stop Stop Stop Stop Stop Stop Stop Stop :stop:nesmeq da se bolqdisvam pove4e zahtoto mi kazaxa 4e ako ohte edimpat se boqdisam ama nehtava s kana se boqdisax no pak stana taka a ako se boqdisam cqlata kosa hte umra

# 146
  • Мнения: 90
Здравейте!
За първи път влизам в темата и попрочетох доста от написаното. Аз също имам алергия към боя за коса (всякаква). Изпробвала съм много и резултата е АЛЕРГИЯ. Получавам леко подуване и сърбеж при врата, в края на окосмената част на главата. Имам и общ сърбеж по цялата глава. След нанасяне на боята престоявам 10 максимум 15 минути. (Ако престоя 30 минути - алергичната реакция е страшна - подуване на цялото лице и кожата на цялата глава) Измивам я и веднага вземам алергозан. Пия го в продължение на 3 дни по 3 таблетки дневно. И така до следващия път - УЖАС!
Не съм пробвала къна, но мисля да опитам.

# 147
  • Мнения: 2 110
Имам следния въпрос. Как точно се прави теста за алергия към определена боя. Правила съм няколко пъти  и на различните бои е описано по различен начин. На едни пише ,че се почиства място около лакътя от вътрешната страна или зад ухото със спирт разрежда се боя с окислител в малко количество и се намазва за 48 часа и се следи за реакция ,на други пише че се слага само от боята ,намирала съм и такива бои на които пише че  се слага  от пробата и след 1 час се измива и се следи до 72 часа за реакция. Не разбрах точно само боя ли се забърква и или с окислител ,боята трябва ли да остане 48 часа или се почиства след 1 час  и т.н. ???

# 148
  • Мнения: 90
Имам следния въпрос. Как точно се прави теста за алергия към определена боя. Правила съм няколко пъти  и на различните бои е описано по различен начин. На едни пише ,че се почиства място около лакътя от вътрешната страна или зад ухото със спирт разрежда се боя с окислител в малко количество и се намазва за 48 часа и се следи за реакция ,на други пише че се слага само от боята ,намирала съм и такива бои на които пише че  се слага  от пробата и след 1 час се измива и се следи до 72 часа за реакция. Не разбрах точно само боя ли се забърква и или с окислител ,боята трябва ли да остане 48 часа или се почиства след 1 час  и т.н. ???

Малко боя се смесва с малко окислител, намазва се на тънък слой отвътрешната страна на лакътя (или зад ухото - което според мен е по-добре), не се измива, а се оставя да престои до 72 часа. Ако няма сърбеж и зачервяване, значи няма алергична реакция.

# 149
  • Мнения: 2 110
Сърдечно благодаря Sheilya ! Flowers Bouquet

# 150
  • Мнения: 90
Сърдечно благодаря Sheilya ! Flowers Bouquet

Радвам се, ако съм помогнала. Трябва да се има предвид, че преди всяко боядисване е редно да се прави този тест, дори и при употреба на един и същи вид боя, защото алергичната реакция може да се отключи внезапно. При мен точно така стана... newsm78

# 151
  • Мнения: 0
Тези дискусии ме отказаха от каквото и да било боядисване... Не че някога съм имала кой знае какво желание, но фризьорът ми постоянно ме агитира да си направя кичури, все казва, че го сърбят ръцете, понеже цветът на косата ми бил много подходящ.... май по-добре него да го сърбят ръцете, отколкото мен скалпа хехехех  newsm78   

# 152
  • Мнения: 90
Тези дискусии ме отказаха от каквото и да било боядисване... Не че някога съм имала кой знае какво желание, но фризьорът ми постоянно ме агитира да си направя кичури, все казва, че го сърбят ръцете, понеже цветът на косата ми бил много подходящ.... май по-добре него да го сърбят ръцете, отколкото мен скалпа хехехех  newsm78   

 PeaceАбсолютно си права.
Аз се боядисвам, защото се налага.  Thinking Не мога да си позволя да ходя на работа побеляла.

# 153
  • БГ
  • Мнения: 735
момичета привет, чета ви откакто се боядисах и освен събене и лющене по скалпа имах и леко подуване сякаш на челото. Сега пък ми е леко подуто и по клепача, където е веждата .....
дайте идея с какво да намажа или вие какво пиете .ще чета пак назад до тогава
мерси

# 154
  • Мнения: 90
момичета привет, чета ви откакто се боядисах и освен събене и лющене по скалпа имах и леко подуване сякаш на челото. Сега пък ми е леко подуто и по клепача, където е веждата .....
дайте идея с какво да намажа или вие какво пиете .ще чета пак назад до тогава
мерси

Привет!
И аз получавах подуване на челото, при корените на косата, което подуване слизаше постепенно надолу, минава през клепачите, носа и дори стигаше до устните. Мазала съм с разни мазила, но не помага. Единствено алергозана ми помогна, като го пих 3 дни по 3 пъти на ден.
Сега, за да не получавам толкова силни алергични реакции, престоявам с нанесената боя само 10-15 минути и веднага измивам. Алергичната реакция, ако се появи, е само лек сърбеж и отминава за 1-2 дни. Но веднага след боядисването изпивам един алергозан (профилактично).

# 155
  • Мнения: 817
И аз съм с алергия и то такава, че направо ми се разранява скалпа до кръв, освен това се подувам ужасно. Търсих много и намерих тази боя на френска лаборатория: Боя за коса без амоняк 3 CHКNES® Color & Soin . От няколко години я използвам и от нея нямам алергична реакция.

# 156
  • БГ
  • Мнения: 735
мерси за отговорите Peace, пих алергозан. Мислих, че е от друго преди акто имах лющене, но сега съм убедена, че е от боята.
честит празник момичета!  bouquet

# 157
  • Мнения: 90
И аз съм с алергия и то такава, че направо ми се разранява скалпа до кръв, освен това се подувам ужасно. Търсих много и намерих тази боя на френска лаборатория: Боя за коса без амоняк 3 CHКNES® Color & Soin . От няколко години я използвам и от нея нямам алергична реакция.


 Peace Непременно ще я изпробвам, че вече пробите са ми над 10 различни бои и резултата е все АЛЕРГИЯ!
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!

Последна редакция: пн, 03 мар 2014, 13:31 от Sheilya

# 158
  • Мнения: 817
Честит празник и от мен на всички и лек пост (за тези, които постят).  Hug
Sheilya, и аз доста изпробвах, докато стигна до тази. Тази боя прави хубави тъмни тонове. Имаше една друга, която правеше светли тонове, но вече не я помня за съжаление. Съпругът ми ме харесва с тъмна коса и затова другата даже не я закупих и не я помня... Все пак, по смътен спомен ще се опитам да я намеря...
Връщам се с тези открития:
http://www.organiccolorsystems.com/
http://www.paulmitchell.bg/
http://коса.net/index.php/virtuemart/boi-za-kosa/amonyachni-boi/yunsey2013-05-14-13-59-23/yunsey-profesionalna-boya-za-kosa-60ml-super-izsvetlyavashti-tonove-korektori-detail
http://salerm-bg.com/nuestros-productos/index.html
http://www.vitalityclub.bg/?lang=bg&p=items&type=61

Последна редакция: пн, 03 мар 2014, 17:23 от LifeIsBeautiful

# 159
  • Мнения: 90
LifeIsBeautifulbouquet
благодаря за богатата информация.  HugАз ползвам предимно тъмната гама цветове. След като я изпробвам, ще споделя.

# 160
  • БГ
  • Мнения: 735
мерси за сайтовете и инфото и аз, сега разглеждам  bouquet

# 161
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
LifeIsBeautiful боята е хубава косата е жизнена и с разкошен цвят но за съжаление аз 2 пъти съм я пробвала и се получи алергична реакция при мен! Първо взех черен тон мислих си че в черната гама слагат нещо което ми  дразни кожата но се оказа че и от кафявата правя реакция за съжаление.
Някой пробвал ли е боята на PHYTO  мисля този път и нея да пробвам.

# 162
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
Искам да питам тези от вас който са запознати със тестуването за алергия към боя за коса.
Звънах на една алерголожка и ми каза че слага някаква лепенка мисля на гърба след един или два дни не помня се отчита резултата струвало - 70лв.

# 163
  • Мнения: 2 110
Аз пробвах кремообразната на Логона и цвета стана супер и най-важното нямам никаква ,ама никаква алергична реакция ..дори и за секунда не ме дразнеше боята. Гарантирам много е добра ,но си правете все пак тестове предварително. Много лесно се нанася ,не знам обаче цена и как ще ви се стори. Купих я за 34 лв. 100 мл. и стига за доста дълга коса.

# 164
  • Мнения: 30
Здравейте момичета!
Чета и се хващам за главата - много алергии, много странични реакции, много нещо. Аз лично съм имала алергия освен от боя за коса и от крем за лице Cry
Аз лично смятам, че освен посещение при алерголог, дерматолог и т.н. медицински специалисти трябва да се предприемат и др. действия. С изненада научих, че е трябвало от средата на миналата 2013 г. на опаковката на всеки сапун, боя за коса, паста за зъби, гел или крем за ръце вече трябва да има конкретно лице за контакти, на което потребителите могат да се жалват при възникване на някакъв проблем. Изискването е част от Регламент 1223 на Европейския съюз относно козметичните продукти, който е влязъл в сила в средата на 2013 г.
Аз до момента не съм виждала такава информация на никаква козметика - няма значение българска, вносна, евтина или скъпа.
Разбрах също така, че жалби могат да се подават до МЗ - Дирекция "Обществено здраве" - 029301159.

# 165
  • Мнения: 308
Тези дискусии ме отказаха от каквото и да било боядисване... Не че някога съм имала кой знае какво желание, но фризьорът ми постоянно ме агитира да си направя кичури, все казва, че го сърбят ръцете, понеже цветът на косата ми бил много подходящ.... май по-добре него да го сърбят ръцете, отколкото мен скалпа хехехех  newsm78   
   Щом не ти се налага, хич не се хващай на хорото с боите! Simple Smile
   Си♥си, то тази боя златна ми се струва Embarassed, добър фризьор с качествени и изпитани марки ще ти излезе малко повече, но моят по принцип калкулира в цената и измиването, и маските....

# 166
  • Мнения: 2 110
Намерих тези две бои някой дали е правил проучване за тях за
1.Алфапарф пише  ,че няма  парафенилендиамин
http://christian-of-roma.com/files/cube_bulgaria.pdf
2.Италианска боя Villa Lodola
http://www.biovariant.eu/product/648/boya-za-kosa-svetlo-ruso-8-0.html

# 167
  • Мнения: 308
   Сиси, в момента не се боядисвам от няколко месеца, но щом боята е италианска, може би ще я пробвам по-нататък. Но сега искам да споделя за нещо, което ми се случи вчера. По Коледа си закупих спирала Clinique High Impact Mascara за максимален обем и дължина на миглите, за която платих почити 40лв! До вчера не я бях използвала, защото имах на IsaDora, от която съм изключително доволна.Вчера тя ми свърши и реших да се направя на хубава с новата.След кратко време очите ми започнаха да сълзят, имах усещане за чуждо тяло, изобщо кеф.Накрая изчистих целия грим и бях неистово красива със зачервени очи! #Cussing outБясна съм!

# 168
  • Мнения: 817
Милото, правила ли си изследване за алергии? При мен излезе, че съм алергична към парфюми, миещи и почистващи препарати, козметика и т.н - всичко, което съдържа парабени, а и още някои съставки...  Много кофти... Търси козметика поне без парабени....
http://dermatology-bg.com/bg/diseases/44

"Нека разгледаме няколко теории за това как парабените въздействат на човешкия организъм. Вярно е, че не всички изследвания са все още завършени, но всички те, почти без изключения стигат до едни и същи заключения.
Парабените са една от причините за рака на гърдата
Парабените са открити в злокачествени тумори на рака на гърдата. Смята се, че консервантите, използвани в козметичните продукти, мигрират в тъканите на гърдата. При попадането в организма той започва да имитира поведението на женския хормон естроген, разстройва хормоналния баланс на тялото и увеличава риска от рак.
Проучването е направено във Великобритания. Анализирани са 20 тумора, в 18 от тях са намерени парабени. Според други учени това обяснява и факта, че над 60% от туморите на млечната жлеза се появяват в горната външна част на гърдата, в близост до мишниците.

Проникване на парабени в ДНК
Други изследователи смятат, че молекулите на парабените са неразградими и след проникването им тъканите, кръвообращението и човешките органи те ограничават ензимната активност на тялото. Според тях най-ужасяващото действие на парабените е проникването им в генетичния код на клетката – ДНК.

Алергични реакции
Случвало ли ви се е да използвате козметичен продукт и да получите алергична реакция? Това е т. нар. контактен дерматит. Дори и при ниска концентрация на парабени, многократното приложение на продукт, в който фигурират, може да доведе подобно оплакване.
Не се лекувайте сами. Отидете на лекар. Той ще ви направи тест за алергия, след това ще ви предпише лечение (тъй като вероятно ще трябва да се лекувате с кортикостероиди несъдържащи парабени) и ще ви посъветва да избягвате продукти, които ги съдържат. Тъй като това може да се окаже много трудно, посъветвайте се с него за подходяща алтернатива. И не забравяйте, че парабени се използват и във фармацията. Затова непременно предупреждавайте лекарите и зъболекарите, които посещавате, че имате алергия към парабени.
Контра теории
Една малка част от учените смятат, че количеството абсорбирани от тялото парабени е ниско и се метаболизира от клетките на кожата така, че се превръща в продукт, непритежаващ естрогенна активност.
Все още няма окончателни заключения по въпроса за действието на парабените върху човешкия организъм, но нашият съвет е, докато чакате учените да се произнесат със сигурност, да четете внимателно етикетите на козметичните продукти, които използвате."

Ходих на фризьор да ме боядиса равномерно - голяма грешка, на следващия ден се подух, обринах и се активира гадната алергия по ръцете ми, толкова силна, че кожата ми изсъхна, лющи се, щипе, боли и направо се нацепва до месо... Ужас... Изпари ми се ентусиазма за фризьори вече, а исках да съм като другите - фризьор, козметик и прочее... Аман... Добре, че поне от лазерната епилация до момента нямам алергични реакции. Тази боя Логона ми се струва добър избор, но цената ми е малко множко... Пробвахте ли я вече тази боя?

Последна редакция: нд, 16 мар 2014, 08:07 от LifeIsBeautiful

# 169
  • Мнения: 308
   Никакви тестове за козметика не съм си правила, не съм имала нужда, а и ходя достатъчно често по лекари, май само по дерматолози не съм правила пътека Simple Smile, а и досега не съм имала никакъв проблем с очните спирали!Мисля че, проблемът е в самата спирала на Клиник.Предполагам, че при този свит пазар, който има у нас, вкарват някакви я застояли, я недобре съхранявани козметики, я ментета. Twisted Evil

# 170
  • Мнения: 30
Аз също не съм си правила никакви тестове за алергии - не смятам, че е нужно за всяко нещо човек да си прави тест. А и досега също не съм била алергична към нищо, освен от боята за коса и от един крем за лице. Аз също смятам като miloto 73, че проблемът е в самите козметични продукти - внасят се някакви застояли или ментета продукти. Защото смятат, че сме трета ръка хора Sad

# 171
  • Мнения: 2 110
Открих още една боя която е на 100 % без ППД ,без амоняк ,без резорцин и без парабени
http://naturvital.co.uk/ppd-free-hair-colour/
ето и пълен списък на състава и
http://naturvital.co.uk/coloursafe-full-list-of-ingredients
Намерих я в един био магазин и струва 16 лева . Правих си тест проба и всичко е ок при мен .Но не съм се боядисвала още.

# 172
  • Мнения: 0
Аз също не съм си правила никакви тестове за алергии - не смятам, че е нужно за всяко нещо човек да си прави тест. А и досега също не съм била алергична към нищо, освен от боята за коса и от един крем за лице. Аз също смятам като miloto 73, че проблемът е в самите козметични продукти - внасят се някакви застояли или ментета продукти. Защото смятат, че сме трета ръка хора Sad

За съжаление ще си останем трета ръка хора, докато не предприемаме някакви действия. Не мисля, че е правилно дапросто да трупаме огорченост и ниско самочувствие като приемаме тъжната си съдба "щото така!"??????? Ще ме прощавате, но да, аз съм от онези "завърналите се" и си мисля все още, че нещата могат да се случват като в цивилизования свят...от нас зависи...Simple Smile Scorpio, нищо лично.. Simple Smile

# 173
  • Мнения: 90
Аз също не съм си правила никакви тестове за алергии - не смятам, че е нужно за всяко нещо човек да си прави тест. А и досега също не съм била алергична към нищо, освен от боята за коса и от един крем за лице. Аз също смятам като miloto 73, че проблемът е в самите козметични продукти - внасят се някакви застояли или ментета продукти. Защото смятат, че сме трета ръка хора Sad

За съжаление ще си останем трета ръка хора, докато не предприемаме някакви действия. Не мисля, че е правилно дапросто да трупаме огорченост и ниско самочувствие като приемаме тъжната си съдба "щото така!"??????? Ще ме прощавате, но да, аз съм от онези "завърналите се" и си мисля все още, че нещата могат да се случват като в цивилизования свят...от нас зависи...Simple Smile Scorpio, нищо лично.. Simple Smile

И аз си мисля, че нещата могат да се случват като в цивилизования свят... и така си мисля вече 25 години... newsm78

# 174
  • Мнения: 0
Аз също не съм си правила никакви тестове за алергии - не смятам, че е нужно за всяко нещо човек да си прави тест. А и досега също не съм била алергична към нищо, освен от боята за коса и от един крем за лице. Аз също смятам като miloto 73, че проблемът е в самите козметични продукти - внасят се някакви застояли или ментета продукти. Защото смятат, че сме трета ръка хора Sad

За съжаление ще си останем трета ръка хора, докато не предприемаме някакви действия. Не мисля, че е правилно дапросто да трупаме огорченост и ниско самочувствие като приемаме тъжната си съдба "щото така!"??????? Ще ме прощавате, но да, аз съм от онези "завърналите се" и си мисля все още, че нещата могат да се случват като в цивилизования свят...от нас зависи...Simple Smile Scorpio, нищо лично.. Simple Smile

И аз си мисля, че нещата могат да се случват като в цивилизования свят... и така си мисля вече 25 години... newsm78

спирай да мислиш, започвай да действаш, на 25 години си! информирай се, чети и си търси правата) и благодаря все пак за внесения донякъде оптимизъм.. Simple Smile

# 175
  • Мнения: 308
 Добре де,  2_be, ти какво предлагаш? Simple Smile

# 176
  • Мнения: 30
Добре де,  2_be, ти какво предлагаш? Simple Smile
Аз предлагам следното:
1. Прочетете този материал за да се информирате - открих тази информация след доста ровене:

http://www.monitor.bg/article?id=393067

2. След това - жалби до дупка. Към Министерство на здравеопазването - дирекция "Обществено здраве" - те отговарят за това.

Според мен иначе няма да стане!!! newsm48

# 177
  • Мнения: 1
здравеите аз имам алергиа кам боя за коса и скоро се боядисах и сега съм с рани и пъпки по лецето но минават ве4е и щесе постригвам и махам боята да мога да се оправям Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cryно аз съм всикнала ве4е newsm10 newsm10

# 178
  • Мнения: 4
Момичета имам следния проблем на 28.04.2015 се боядисах в червено но хвана само в корените до към средата на косата естествения ми цвят е тъмно кестеняв но преди година се намацах с черна къна тъй като ми се искаше да се видя в черно но не исках да си съсипвам косата с амоняци и т.нат зимата реших че искам да съм червенокоса и започнах да махам черноото с кис.мляко така прочетох във форума за най-безопасно  Blush въпроса ми е мога ли да изравня червения цвят с някаква боя ( бояисах се с олиа и не останах очарована) не знам какво да правя в момента съм като в стил омбре отгоре тъмно червена а наолу тъмно кафява  Mr. Green кажете ми какво да правя моля ви много ще съм ви благодарна. Целувки на всички  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 179
  • Мнения: 19
Момичета,при мен се получава така,че след като се боядисам,не зная дали ми се получават мехурчета,но много ме сърби.На сутринта имам слепване на косата,и вероятно това е плазма.Получи ми се от черна боя за коса,в момента съм блондинка..Така си бях и преди черната,но дори да не се боядисвам пак ме сърби и раните не минават.Стоят си и даже си мисля ,че стават повече когато отлагам боядисването.Пък да не говорим,че и косата ми става ужасна.В нашия малък град,дерматоложката ми каза,че имам алергия към метал от който се правят ефтини бижута,аз не не нося абсолютно никакви такива.Знам си,че е от багрилата в черната боя,и къна..Но сега защо продържава

# 180
  • Мнения: 2 562
Урбазонът миля,че ще те предпази от евентуална алергична
реакция,само незнам колко време му е действието.Попитай
това.
И,моля те,пиши на кирилица.Избодох си очите.  bouquet
А някой пробвал ли е точно това-преди боядисване да пие антиалергични капки или хапчета?Да речем до 30 мин.преди процедурата?Защото позната аптекарка ми каза че така мога да се предпазя от евентуална алерг.реакция.Интересно ми е дали е истина  Thinking

# 181
  • Мнения: 90
Урбазонът миля,че ще те предпази от евентуална алергична
реакция,само незнам колко време му е действието.Попитай
това.
И,моля те,пиши на кирилица.Избодох си очите.  bouquet
А някой пробвал ли е точно това-преди боядисване да пие антиалергични капки или хапчета?Да речем до 30 мин.преди процедурата?Защото позната аптекарка ми каза че така мога да се предпазя от евентуална алерг.реакция.Интересно ми е дали е истина  Thinking

Аз имам алергия към почти всички бои за коса - поне към тези, които съм пробвала. Половин час преди боядисване пия алергозан и след като се боядисам, пия още 3-4 дни по 3-4 таблетки на ден през 4 часа. И освен това като се намажа с боята, стоя не повече от 20 минути и се измивам. Иначе и алергозана не помага. А що се отнася до урбазон - толкова е вреден, че не си струва риска... Успех!!!  Hug

# 182
  • Мнения: 2 562
Ти как разбираш че 20 мин.е максималното време за престой?
И аз признавам алергозана,много е ефикасен.А фенистил капки да си пробвала?Или някой друг тук?

# 183
  • Мнения: 4
Урбазонът миля,че ще те предпази от евентуална алергична
реакция,само незнам колко време му е действието.Попитай
това.
И,моля те,пиши на кирилица.Избодох си очите.  bouquet
А някой пробвал ли е точно това-преди боядисване да пие антиалергични капки или хапчета?Да речем до 30 мин.преди процедурата?Защото позната аптекарка ми каза че така мога да се предпазя от евентуална алерг.реакция.Интересно ми е дали е истина  Thinking

Аз имам алергия към почти всички бои за коса - поне към тези, които съм пробвала. Половин час преди боядисване пия алергозан и след като се боядисам, пия още 3-4 дни по 3-4 таблетки на ден през 4 часа. И освен това като се намажа с боята, стоя не повече от 20 минути и се измивам. Иначе и алергозана не помага. А що се отнася до урбазон - толкова е вреден, че не си струва риска... Успех!!!  Hug

Sheilya, пробвала ли си еко бои? Те са на биологична основа и възможността да не дразнят скалпа ти е голяма. При тях също има предварителен тест за алергия.

# 184
  • Мнения: 90
Ти как разбираш че 20 мин.е максималното време за престой?
И аз признавам алергозана,много е ефикасен.А фенистил капки да си пробвала?Или някой друг тук?

bubka:)
До престой 20 минути съм достигнала при стотиците си проби. Ако стоя 25-30 минути, получавам леко подуване на лицето, което много бавно спада - за около седмица, а при повече от 30 минути се подувам жестоко. При 20 минути почти нямам подуване или е незабележимо. Подуването ми е съпроводено и със сърбежи на окосмената част на главата. Изпробвала съм и Фенистил, но не ми помага.  ooooh!

Ivka-123
Що се отнася до Еко-бои - да, изпробвах няколко, но резултатът е същия. Самият оцветител в боите ми действа алергично.  Thinking

Ivka-123, bubka:), желая ви спокоен и щастлив уикенд!  bouquet

# 185
  • Мнения: 2 562
Спокоен и усмихнат неделен ден и за теб  Hug Благодаря за отговора  bouquet

# 186
  • Мнения: 21
Момичета, аз имам страшна алергия към боята за коса, която се отключи от нищото...Боядисвам се от 16 годишна и не съм имала проблеми, докато един ден реших да се направя черна и тогава започна ужаса. Лицето ми се поду, едното ми око се затвори, и получих страшен оток на челото, биха ми 3 инжекции и спадна.След време реших да опитам с безамонячна боя...за съжаление ужаса беше същия... Отказах се от боите и опитах с Къна....резултата беше подуване, сърбеж, оток...От тогава не смея да погледна боя или къна...единствено не ми стана нищо от изрусител и едни цветни бои  Shocked..Не мога да си обясня на какво се дължи,но определено не е от амоняка. Сега съм си с естествения цвят, но някой ден (дано не е скоро) ще започна да побелявам и тогава не знам какво ще правя... Sad

# 187
  • Мнения: 1
Здравейте, изчетох всичко написано до тук от вас и изпробвах някои от начини ви за справяне с проблема,но безуспешни при мен. Имам алергия към PPD вече 6 години, която получих от черна боя за коса на Арома. Алергията се изрази в подуване на лицето, подуване на лимфни възли, ситни пъпчици по лицето и сълзене на кожата на главата ( толкова,че вечер я миех и сутринта вече беше слепнала цялата). Изследвания си направих при д-р Мандаджиева във ВМА-София и тя ме посъветва ако реша в краен случай отново да се боядисвам да е с Лореал Иноа. Пак във ВМА д-р Горанова ме посъветва да пия Ксизал 2 дни преди и 2 дни след боядисване по едно хапче. Разбира се на своя глава. Сега съм руса, пия хапчета,получавам сърбеж и зачервяване,които отшумяват до 3-4 дни Simple Smile

# 188
  • Мнения: 2 562
Това което споделят препатилите момичета може да помогне на други хора с такива проблеми.Ето че все пак има начин да се боядисват дори хората с алергия.Значи положението не е безнадеждно  Peace Кураж на всички  Peace

# 189
  • Мнения: 1
Здравейте мами. Simple Smile Не съм сигурна дали е съвсем по темата, но съм притеснена и ми се иска да получа съвет.
Вчера ми се наложи да си боядисам косата два пъти един след друг, тъй като фризьорката ми се оказа малоумна. Днес усещам кожата на главата си странно - сякаш съм с перука, и леко изтръпнала - сякаш съм спала с вързана коса. Дали е някаква алергия или просто ми се е изсушила прекалено кожата на скалпа? Трябва ли да се притеснявам? Косата ми още е на главата поне Grinning ... Моля, дайте ми някакъв съвет. Simple Smile

# 190
  • Мнения: 90
Здравейте мами. Simple Smile Не съм сигурна дали е съвсем по темата, но съм притеснена и ми се иска да получа съвет.
Вчера ми се наложи да си боядисам косата два пъти един след друг, тъй като фризьорката ми се оказа малоумна. Днес усещам кожата на главата си странно - сякаш съм с перука, и леко изтръпнала - сякаш съм спала с вързана коса. Дали е някаква алергия или просто ми се е изсушила прекалено кожата на скалпа? Трябва ли да се притеснявам? Косата ми още е на главата поне Grinning ... Моля, дайте ми някакъв съвет. Simple Smile
Здравейте!
Изтръпването предполагам е от лека алергия вследствие на двукратното нанасяне на боя. Аз имам алергия към повечето бои и затова стоя малко време с боята, след което веднага я измивам. Ако престоя малко повече, усещането на кожата на главата ми е точно както описвате вие вашето състояние. Може да се появи и лек сърбеж, но после ще изчезне. Поне при мен е така. Пожелавам ви да нямате усложнения!  Peace

# 191
  • Мнения: 1
Здравейте, виждам че темата е стара и искрено се надявам някой да е намерил лек и да го сподели. Аз от две години се тормозя с тази алергия и няма минаване. Всеки път след боядисване главата ми пламва. Скалпа, врата и зад ушите са в обрив. Така и не минава да следващото боядисване и всичко се повтаря. Имам бели корени и е неизбежно веднъж в месеца да не се боядисам. Пробвах всякакви бои и на растителна основа, и безамонячна и професионална без съдържание на ppd и нищо... ☹️Боядисвам се с черна боя, дали ако сменя цвета ще има някакъв резултат, понеже съм чувала, че в червено се съдържат най - много пигменти? Надявам се някой, ако се е преборил с този проблем да сподели.

# 192
  • Мнения: 1 476
С алергията шега не бива. Аз не бих се боядисвала в този случай. По-добре с бели коси и жива, отколкото боядисана и не дай се боже най-лошото да се случи. Защо не опитате с къна, но истинска без химии вътре? Има тема за нея. http://old.bg-mamma.com/?topic=1031509

# 193
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
И аз мисля,че е по-добре да не се боядисвате в този случай.Аз ползвам къна,но май и към нея правя реакция.
Няма лек за алергиите,уви.

# 194
  • Мнения: 28
Здравейте, преди няколко месеца направих алергия към тъмно кафявата боя за коса. Първоначално не разбрах, че е към боята, но при всяко следващо боядисване симптомите се повтаряха. Направих си частични изследвания и се установи, че имам хистаминова либерация, а не точно алергия. В организма ми лесно се натрупва хистамин от храни и друго, което води и до реакцията на организма ми при боядисване. Аз съм с изключително бяла коса, която явно в следствие на стрес придобих. Шанс да не се боядисвам не виждам. Пробвах да пия ксизал и алергозан преди боядисване, но не помага. Сега обмислям да отида в спешното, за да ми поставят урбазон и веднага след това да се боядисам. Ако първо се боядисам, няма да мога да стигна до болницата. С боята стоя около 20-30мин., измивам без да попада на тялото, след което ме сваля страшна болка в долната част на корема... това е реакцията ми. Трае още около 20мин. и точно тогава няма да мога да стигна до спешното. Някой правил ли си е урбазон преди боядисване?

ПС.: Тествах доста бои, нахупила съм десетина. Пробвах на ръка си:
Kolora Zero - страшно петно със синкаво червено подуване. От 1см. боя стана около 7-8см. реакция
SendiDO - пробвах на китката, появи се реакция след 12-15 часа и след изкъпване. Значително по-малка, но видима реакция няколко см. Дори сутринта, като не видях реакция, поръчах още няколко броя. След това се изкъпах и всичко се влоши, наложи се да откажа поръчката.
L'Oreal Professionnel INOA - стигнах до спешното с разрастваща се плака на час по 1см. Реакцията беше около 15-20см. Биха ми урбазон и овладяхме положението.

Една от тези трите също ми даде реакция, но в момента не съм вкъщи да видя коя беше, а другите две все още не съм тествала, но съм купила:
L'Oreal Professionnel Dialight
Selective Professional COLOREVO
pH Laboratories pH Illuminating Color Argan & Keratin Pure Hair Color

REF - все още не съм пробвала, но съм купила
Bio Vital - купила съм, но не смея да тествам дори, защото видях, че е скъна...
L'oreal Excellence е моята боя, която ползвам от години и след смяна на опаковката ѝ тази година, явно и някоя съставка са променили, защото точно от новата версия получих алергичната реакция.

Последна редакция: нд, 29 дек 2019, 13:08 от koteto123

# 195
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Коте,недей си прави експерименти,може и да не те спасят,главата е доста обширна област,недей,моля те!Помисли,стигнала си до спешното само от проба!
Ела в темата за къната и билките,има и абсолютно натурални билкови бои,аз се правя само с къна,но не от дрогерията,а с чиста, естествена къна.

# 196
  • Мнения: 28
Коте,недей си прави експерименти,може и да не те спасят,главата е доста обширна област,недей,моля те!Помисли,стигнала си до спешното само от проба!
Ела в темата за къната и билките,има и абсолютно натурални билкови бои,аз се правя само с къна,но не от дрогерията,а с чиста, естествена къна.
Не знам... много съм бяла, всичко е бяло! Изпадам в депресия и лошо настроение Sad Искам да се боядисам. Не смея с къна, имам лош пример с естествена такава от преди няколко месеца. Мацката се поду и отече зверски.

# 197
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
И аз ходя с бяла коса в момента,не ми се къносва,защото всички вкъщи сме с вирус.
Кофти е да имаш алергии,знам.Аз например имам и към обезболяващи и температуропонижаващи,нищо не мога да пия,а имам болки в ставите,не ми се разказва за четирите ми операции,караха ме да стискам зъби,не можело да ми дават морфин,щяла съм да ходя после да си искам...

По принцип естествената къна уж не дава алергии,на каква марка беше къната,от която момичето се поду?Тези от дрогерията са със същите химикали като боите.

# 198
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Здравейте!
От няколко години съм с хронична уртикария с неизяснен произход. Имам периоди на силно обостряне. Кошмарно е. Непрекъснато съм на антихистамини. Ту ги намалявам, ту увеличавам. В момента..от една година насам съм на Ериус всеки ден по 1т. сутрин. Лежала съм и в токсикологията по спешност. И на инжекции урбазон съм била.. Поради тази причина не смея да си правя експерименти с боядисване на косата. Но..през последната година и най-вече последните 2-3 месеца косата ми значително се прошари..и процесът ще си продължи..на 44г. съм.  Не знам какво да правя. Планирала съм консултация със специалист в Кожния диспансер. Вече ме е срам и ужасно неприятно да ходя с тая прошарена коса сред хора. Отделно, аз самата не се харесвам с тия ми побеляващи коси.
Като ви чета тук и гледам как само от боите стигате до тежки алергични реакции, аз с моята хронична алергия не знам дали изобщо ще мога да се боядисвам..

# 199
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Вариант са ти билковите бои или къна,но от био магазин, защото къните в дрогериите също имат химикали,които могат да предизвикат алергия.Е,и билковите могат.
Аз също съм на деслоратадин постоянно и изтръпвам, защото скоро всичко ще цъфти и едва ще дишам въпреки противоалергичните.

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Вариант са ти билковите бои или къна,но от био магазин, защото къните в дрогериите също имат химикали,които могат да предизвикат алергия.Е,и билковите могат.
Аз също съм на деслоратадин постоянно и изтръпвам, защото скоро всичко ще цъфти и едва ще дишам въпреки противоалергичните.

Благодаря за съвета.

Четох и за тях. Лошото при мен е, че и билки не пия от години, откакто започна да ми се влошава тази хронична уртикария. Те също били алерген и то сериозен. Пия само вода. Почти постоянно съм на диетата за алергиите. Днес бях при фризьорката ми. До сега горе долу успяваше да позамаскира положението. Разреждаше ми белите коси, но днес се разбра , че и това не помага. Като проскубана кокошка съм сега..то разреждахме ту от едно място, ту от друго..не става. А имах толкова хубава, гъста коса. Съвсем се стреснах вече.

# 201
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
И аз не пия чайове заради поленовата алергия.Повечето чайове са от цвят.
Къната обаче е от стъбло и листа и не ме алергизира уж,дерматоложка ми каза,че истинската къна на практика не дава алергии.Не смея да сложа индиго обаче.
И аз си ходя като проскубана кокошка.Косата ми беше черна,сега е смесица между червено-оранжево-ръждиво и черно.Личи си много къде са белите коси.

# 202
  • Мнения: 28
Мацки, аз намаерих решение. Ползвам оцветител на Престиж. Нямам никаква алергия към него и го мажа през 2 седмици. То не е боя, само оцветител си е. Недостатъка е, че са цветни. Всъщност не е недостатък - бях синя, бях зелена, бях лилава, сега съм червена Simple Smile

# 203
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Дали случайно има как да му снимаш състава?
И...имаш ли бяла коса?
Моята е доста.А останалата е черна...
Ще стана като на ужасни шарени кичури,не искам да приличам на папагал,а да имам чудесна,гъста,къдрава вишневочервена коса.
За нещастие имам това:


Всичко е от заболяванията,формата на очите и липсата на коса и зъби...
Абе вещица.За съжаление дебела вещица.

# 204
  • Мнения: 28
Дали случайно има как да му снимаш състава?
И...имаш ли бяла коса?
Моята е доста.А останалата е черна...
Ще стана като на ужасни шарени кичури,не искам да приличам на папагал,а да имам чудесна,гъста,къдрава вишневочервена коса.
За нещастие имам това:


Всичко е от заболяванията,формата на очите и липсата на коса и зъби...
Абе вещица.За съжаление дебела вещица.
Е, той не сгъстява косата... просто оцветява бялата такава. Както казах, тези, които ползвам са само в папагалски цветове и аз стоя на кичури, но пък си се харесвам и съм доволна. В момента съм с черна естествена коса и ярки червено някакви кичури, които принципно са бели.

# 205
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Все пак състав,снимка...
Лилаво има ли...
Папагалски цветове няма да ми ходят.
То на свинче звънче и на кокошка брошка не ходят...

# 206
  • Мнения: 28
Все пак състав,снимка...
Лилаво има ли...
Папагалски цветове няма да ми ходят.
То на свинче звънче и на кокошка брошка не ходят...

Вие си решавате, аз си се харесвам и ми ходи цветно Simple Smile
https://www.flamingoshop.eu/product/prestige-%D0%BF%D0%BE%D0%BB% … %B0-be-extreme-2/

# 207
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Благодаря,това не го бях виждала.
Ще му видя състава в някоя дрогерия.
Има тъмни цветове,които може да станат.
Наистина Ви благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт