Отговори
# 30
  • Мнения: 319
Ами хайде момичета аз сега ще направя албумче "колаж" в нашите албумчета и нека всеки сложи по една портретна снимка на бебчето си там
Пък аз ще се опитам да измайсторя нещо



ехаааааааааа.....имаме си мераклийка  newsm44 Давай Стефинка....измайстори ги нещата!!!

# 31
  • Мнения: 319
Момичета искам да ви предам поздрави от Asja!!!Каза,че ни обича всичките до една и,че много й липсваме!!!Възтановява се полека-лека с помоща на мъжа си и родителите си!!!

# 32
  • Мнения: 269
Емма чудесна темичка и много хубаво заглавие  Hug   bouquet

stefinka Много се смях с този "гол кокал..", не бях го чувала този лаф  Joy Ама и твоя бая се е позакръглил, пу-пу

Milenni На Невена й беше доста изхвръкнал пъпа и се бях притеснила, но след като падна започна сам да се прибира и сега е ОК. А защо Пентаксима може да го алергизира, а другите ваксини - не?  newsm78

за главоболие и мен нещо ми е размътена днес главата, май е от гадното време.  #Cussing out  По време на бременност и кърмене не се препоръчват лекарства на основата на метамизол (като аналгин например). Ако Аулина има такива може затова да не се пие. Аз при главоболие пия парацетамол.

ВаняМ взимам си поука за кафето и даже смятам да стигна по-далеч - ей сега омахах половин шоколад  newsm53

veni_b блазе ти за спящотото бебе. На нас този период ни мина още на втория ден - явно няма да е поспалива като батко си.

Момичета, как сте с апетита? На мен такъв апетит ми се е отворил, направо започвам да се плаша. А пък сладко как ми се яде, чак съм като пристрастена.
  newsm22

И аз съм така .Умирам за шоколад , за кафе , абе  всичко що е забранено.Вчера изядох половин кофа със сладолед.
Ваня , кажи ,че може да се успокоя.

# 33
  • Мнения: 269
isane добре, че е имало кой да ви помогне. Браво на тази акушерка.
И Невена не го иска биберона, прави физиономия все едно, че ще повръща и моментало го изплюва. Бях помолила да ми донесат в родилното биберон, че тя не слизаше от гърдите ми и се бях разранила, но детенцето ми е доста хитро - бързо разбра, че искам да я преметна. И на мен ми прави впечатление, че или не иска, или не знае как да го задържи в устата си - а е уж анатомичен.

Alokazia бебчетата повръщат поради това, че горния отвор на стомаха (пилор ли беше  newsm78 ) не им е затворен добре. При някои повръщането е повече, при други - не толкова. Затова и не се порепоръчва да се преобличат, да се слагат по корем след като са нахранени. Спокойно, нещата се оправят с порастването на бебето - обикновено след 6мес или след въвеждането на трвърдите храни повръщането спира. Само да отбележа, че синът ми повръщаше доста до към 8-мия месец, след което внезапно престана.

Да .И дъщеря ми така беше до края на 4-тия месец. Споко  Hug

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528
Според мен няма връзка между секциото и лохиите. Първият път ми бяха мижави и кратки, а сега- повече от месец.
Емма, нашите биби са НУК и имат дупчици от двете страни - идеални са за завързване на ластик, както нееднократно съм се заканвала да направя Joy Joy Joy
Вени, в едната от двете следващи седмици (трябва да е до втория месец) ще се обаждам за ортопед. Мисля да звъня на Янакиев - осевн, че се добър по бебетата си идва вкъщи с ехо-то и си спестявам 1 разходка и чакане някъде си Peace.
Откровено ви завиждам за спящите бебета. Моето от 5.30 сутринта до 14 ч. само придремва за 1-2 минути. Кой разправяше, че бебетата трябвало само да спят и да ядат newsm78
За апетита- ужас просто. И откровено сладко ми се яде. Вчера толкова шоколад изядох, че бебата цялата се опъпчи, милата. Тържествено й обещах вече да не ям (толкова) шоколад Embarassed.
За лекарствата- като при бременност, само парацетамол може.

# 35
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Мами помагайте как се прави овесена вода , че детенце се е запекло

# 36
  • Русе
  • Мнения: 154
Мами помагайте как се прави овесена вода , че детенце се е запекло

Аз скоро писах(мисля на Стефинка) ма пак ще повторя  Peace .Дозата я дават на 200мл вода една супена лъжица ядки.Аз лично слагам около 400мл вода и я слагам да заври в микровълновата.После салагам 2 с.л. ядки,разбърквам ги добре и пак ги пускам да поврат в микрото за 2-3мин.После прецеждам с марля на няколко ката сгъната и готово.Предо употреба разклащам добре,че много се отаява .Дано съм ти била полезна  Peace

# 37
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Suni , Stefinka много благодаря Hug

# 38
  • Мнения: 139
Е Стефинка супер,че ще ни направиш колажче! smile3525
 Сиси браво за идеята!
 Аз с апетита съм много зле също-никога не съм обичала сладко,а сега се тъпча непрекъснато Cry

# 39
  • Мнения: 139
Момичета пуснах мои снимки отпреди в да се запознаем,за де видите разликата,благодарение на апетита ми-плюс 35 кг!!! сега ме има на изписването в нашите бебета! Разликата е фрапантна #Crazy

# 40
  • Мнения: 410
здравейте и от нас в новата тема.това с ластика на бибата ме уби,ама и татето ми го предложи преди 2-3 дни та се смяхме тука. Peace.тия овесени ядки помагат ли? newsm78-непомня сега кое е овесени ядки #Cussing out-ама ще разпитам и пробвам.и при мене така с течовете,имах-после спряха и след 2-3 дни пак тръгна-такова червено........че сега още се отича.това мензиса ли ми е било???????значи след около 28 дни да чакам пак?сисе много поздрави на адашката.  bouquetснощи нали реших да не я будя нощем,ама тя сама се размрънка към 3ч.ама мисля,че не беше от глад,а пак се запече детето.и тази сутрин свещичката реши проблема. Blushот тази вечер ще правя по 150 мл.това дете май не му стига 125 вече? #Crazy newsm78.днес на обед яде в 14ч. и в 16ч. се събуди и реве.пийна вода и пак заспа.ама като види шишето и  Shocked.

# 41
  • Мнения: 130
Ася - много целувки и на теб от всички нас!!! Добре че Сиси разчупи мълчанивто ... И когато решиш да ни пишеш - добре си ни дошла!!! Ни е винаги си мислим за теб и много ни липсваш във форума!!! Много поздрави, бъди силна и здрава - всичко хубаво предстои!!!
Сиси - мам Devi беше казала, че може да направи колаж - но след като Стефинка я изпревари - супер!!! Стефи - искаш ли да сложим снимките в отделна папка - :"Снимка за колажа" или нещо такова???
Днес бяхме на първа консултация - Елица за 1 месец е наддала 950 г (вече сме цели 3600 кг!!! - а някои се раждат толкова:))) и в дълга цели 52 см! Много съм щастлива, защото вече малко заприлича на човече!!!
Поздрави на всички!

# 42
  • Popovo
  • Мнения: 571
За сладкото, чак не ми се говори  Sick, никога не съм поглъщала такова количество бисквити и сладолед и т.н. Но щом на всички ни се яде, значи е нормално.  Peace
Днес беше първата консултация на Гого, изписаха ни 3.380 кг, а сега е 3.970 и с 2 см по дълъг, това е за 22 дни. Докторката каза, че сме супер, а за пъпките по лицето изписа(забравих как се казва  Embarassed) онова лилавото лекарство, което много цапа и не се мие лесно.
Стефинка, благодарим за старанието.
Сисе, когато се чуеш с Ася, предай и нашата обич, кажи и че ни липсва тук.

# 43
  • Мнения: 130
Ей , априлки - я споделете - на кой ден/месец след раждането ви предписаха Вагинтол-а (витамин Д срещу рахит)??? Нали всички сме априлки - би трябвало горе-долу да са ни го рпедписали по едно и също време - нали за рахит има значение дали бебето е лятно, зимно и т.н....

# 44
  • Мнения: 139
Ася предавам ти цялата си сила и подкрепа и много се зарадвах като прочетох,че вече мислиш за друго детенце! Peace Пожелавам ти най-хубавото на света Flowers Bouquet
 Хеленблонди предписаха ни го от 20-я ден!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт