Отговори
# 45
  • Popovo
  • Мнения: 571
От 20 ден, като сега го давам по 2 капки, а лятото ще се намалят. Тогава се смята, че си повече време навън на слънце и детето събира вит. Д

# 46
  • Мнения: 200
Ей , априлки - я споделете - на кой ден/месец след раждането ви предписаха Вагинтол-а (витамин Д срещу рахит)??? Нали всички сме априлки - би трябвало горе-долу да са ни го рпедписали по едно и също време - нали за рахит има значение дали бебето е лятно, зимно и т.н....
Изписаха ни го от 10-я ден Simple Smile по една капка на ден, ама много трудно и улучвам точно в устата с това тъпо шишенце, поне един капкомер да бяха сложили...онзи ден ми бутна ръката и и капнах на клепача без да искам и така се зачерви цялото око и кожата около него, измих с водичка и мина  Confused

# 47
  • Мнения: 70
За Вагинтол-а, на нас от 30-я ден ни го изписаха. Днес за първи и път и давах, леле наистина много трудно и се улучва устата. А да ви кажа Дари от известно време май разбра че има ръце и няма да ви казвам какво ръкомахане става, чак се бие по главата. И шишето се опитва да си държи даже.

# 48
  • Мнения: 137
Здравейте и от нас днес ставаме на 1 месец.
за вигантола на мен док ми каза в една лъжичка да изцедя няколко капки кърма и след това да капна 2 капки Вигантол.Така се дава много лесно PeaceНие го даваме от 23 ден

# 49
  • Мнения: 2 022
Ася, целувки и от мен. Надявам се да се възстановиш бързо и много се радвам, че мислиш за друго детенце. Лилибон преди време беше публикувала едно стихотвореение са "другото" дете. Не го помня изцяло, но в общи линии беше разказът на дете, родено след като родителите му са загубили първото си дете. И завършваше така: "мен ме има, защото майка ми е опитала отново". Събирай сили да опиташ отново и съм сигурна, че тогава всичко ще бъде наред. Чакам добри новини за теб - с нетърпение, както всички други мами от форума на Априлките. И по всяко време си добре дошла - ти винаги ще си останеш една от нас, Априлки 2008.  Hug

Нашата Поли почти по цял ден не иска да спи. Хме й се спи, хем не заспива. Най-много да задреме в ръцете ми след ядене, но като я сложа в леглото, веднага се събужда с рев. Не знам какво да я правя. Ето, вижте я - спи й се, но не спи.



ВИГАНТОЛ - като направи 1 месец. Капя й 2 капки направо в устата, за да не остава по лъжичката.

ЧЕСТИТИ  МЕСЕЧИНКИ НА ВСИЧКИ БЕБОЦИ, КОИТО ГИ НАВЪРШВАТ ДНЕС!

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 526
Пролетната Фея, явно и вие като нас сте от отбора на MGM  Grinning

# 51
  • Мнения: 1 080
Момичета ако някоя мама предварително е казала, че иска да прави колаж и все още иска - ОК
Аз съм пълен аматьор, ама ще се опитам
Ето единия от проектите за сега:
Давайте предложения и слагаите  снимки в папка "колаж"

# 52
  • Мнения: 479
Разписвам се в темата   bouquet

И ние даваме вигантол от 20 ден, ама аз й го давам с лъжичка. Не ни е казвала педиатърката, че трябва да се капе директно в устата.

Да ви се оплача - от вчера сме на лечебна хумана заради дрисъка  Sad. Много ме е страх да не се отбие малката, а и млякото ми да не намалее съвсем...  Cry  Cry  Cry

Когато ми остане малко време ще кача снимка за колажа, който става хубав, Стефинка!   bouquet

# 53
  • Мнения: 2 751
Ей, какво правите, изписали сте сума ти страници  Crazy

Аз да се похваля, от днес почнах да спортувам  Crazy Crazy Не съм загубила съсем форма, та скоро ще вляза в ритъм.
Че трябва кила да се свааааааааляяяяттттттттт. newsm78 А корема ми е ужасен. Та мисля всеки ден яко коремни преси  bowuu

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
На нас за Вигантола ни казаха от 25ден по две капки, задължително в лъжичка с кърма. Не ми обясни педито защо точно, но не било хубаво да се дава директно в устичката, или пък да се слага в шишето с мляко или вода, и това ми го повтори изрично няколко пъти.
Лохиите и при мен намаляха много от няколко дни и имам едни надежди, че може да спрат ама да видим...дано да е скоро, че какви сънища сънувам вече, не е за разправяне ooooh!
Шушката заспа и ще се възползвам да сложа някоя снимка в албумчето
 Simple Smile

# 55
  • Мнения: 139
Момичета и аз сложиш пресни снимки на Милена в албумчето  bouquet

# 56
  • Мнения: 200
Оф кали браво на тебе че си почнала спорта, на мен физиотерапевтката ми забрани 2 месеца да правя каквото и да е било собенно коремни преси и кростренажьор заради операцията Sad Добре де ти като си секцио какви упражнения правиш?  newsm78
за капките нашата ни каза директно в устата дали е вредно наистина  Shocked
за кекса аз си хапвам редовно вече от 7-8 дена  luvbed

# 57
  • Русе
  • Мнения: 154
stefinka справила си се чудесно  Hug !!!

На мен педито ми каза да започнем Вигантола на 20-я ден.каза да го давам в лъжичка с кърма или АМ  Peace .И аз си мислех да ги капя направо,ма после реших,че за да ми каже доки така ,значи така трябва  Naughty и така ги давам.

# 58
  • Мнения: 32
И аз така правя с капките - капвам 2 капки в лъжичка, и вместо с кърма ги давам с капките против колики - те са сладки и Аля много ги харесва и все отваря устичка като ги подуши  chef а пък и знае, че после следва папу. Случайно някоя мама да маже бебето с преварен зехтин - та въпроса ми е как се прави преварен зехтин?

# 59
  • Мнения: 167
Здравейте милички.

Отдавна не съм писала,но и не си бяхме в къщи 12 дни около празниците.

Честито Възкресение Христово на всички мами и бебоци и техните семейства,с пожелание за много здраве и щастие.

Асе много съжелявам за това ,че трябва да преминеш през това изпитание.Всеки ден се моля да няма повече майки изгубили децата си,но не би. Бъди силна и ти пожелавам много скоро да ни зарадваш с новина за очакването на твоето бебе. И следващия път, сигурна съм, ще има прекрасен финал.

Иначе ДАРИ е добре.На един корегиран месец(09.05.) бяхме на консултация.Тежи 3600 гр. и е 52 см.Държи си вече главичката перфектно опитва да се надига  Heart Eyes и да се обръща.
Единственото което ме претиснява е,че много повръща.Почти на всяко хранене и то като фонтан.Нямам нерви вече. Rolling Eyes

Обичам ви всички и много ми липсвате,но почти не успявам да се включа в темите с това повръщанеее.......

Ще пусна и нови снимки на Дари.

Приятна вечер  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт