НЕЩО ИНТЕРЕСНО

  • 4 415
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 652
Аз мога само да кажа, един факт. на мен поради това, че съм самотна майка ми отказаха искания кредит от 10000 и ми дадоха 9000 лева, макар, че имам доход за много повече. Искаха ми една дузина документи и накрая...
Накрая аз им отказах кредита, отидох в друга банка, не казах, че имам дете и си взех още по-голям кредит  без проблем.
Само споделям факта.

# 31
  • Мнения: 911
Извинявайте... имам се за средноинтелигентна, обаче в първия миг и на мен това ми е била реакцията като видя акт с "баща неизвестен"... Наистина ли не е ясно кой е бащата?  newsm78 И то не като лоша реакция към жената...просто първосигнална реакция.

 Wink ами така са го измислили в Семейния кодекс, Исе........по-подходяща формулировка не им е хрумнала на умниците, дето са го писали.

Смешното е, че човекът, когото цитирам, е баш най-главният юрист на банката и си разбира от науката. Но семейното право сигурно не му е най-любимо.

Да взема да организирам една петиция до Парламента да я сменят тая думичка ли, що ли? Като гледам как се роим тия, дето "не знаем" кой ни е правил децата. След като на юристите първата реакция им е такава, смятай каква е на другите хора... Thinking

Ама, това да ми е проблемът! Моичкият е известен...в национален мащаб  Mr. Green с високоблагородното си дело и усърдна работа по решаването на демографската криза в Родината!

# 32
  • Мнения: 911
отидох в друга банка, не казах, че имам дете и си взех още по-голям кредит  без проблем.
Само споделям факта.


ако не те притеснява, че отдел "Кредитен риск" би трябвало да провери достоверността на подадените от теб документи и декларации (задължително си попълвала графа "деца"...)...не знам  Thinking Дано някоя усърдна риск-мениджърка не ти направи проблем един светъл ден - при регулярни проверки на състоянието на кредита всякаква лична информация могат да изровят.

# 33
  • Мнения: 402
Извинявайте... имам се за средноинтелигентна, обаче в първия миг и на мен това ми е била реакцията като видя акт с "баща неизвестен"... Наистина ли не е ясно кой е бащата?  newsm78 И то не като лоша реакция към жената...просто първосигнална реакция.

Определено знам кой е бащата. Формулировката остава същата ,когато детето не е припознато , неадекватна е , но факт.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз също не съм имала проблеми като дете на разведени родители и то от 25 години.
Колкото до парите и престижните професии.....Лично аз мога да кажа, че теглих кръст на мечтите за любимата професия, понеже никак не ми носеше пари! Преквалифицирах се, положих доста усилия и зор видях голям, но тотално си смених професията....с такава, която да ми носи повече пари! Не казвам, че ми е много любима, не съм и предполагала, че ще работя такава работа.....още повече, че никога не съм имала склоност към каквато и да е работа в сферата на туризма и услугите! Обаче дребната иска разни неща, БНд ме забута с дългова и мърдане няма! А и като капак - не мога да взимам пикливите 18 или 20 лв детски заради висок доход!!!!
Затова намирам статията за рядко тъпа и отживяла!

# 35
  • София
  • Мнения: 1 752
Аз пък смятам, че статията не е тъпа - може да прекалява с драматизма, но на места доста точно описва балканското отношение на мнозина към самотните родители. Т.е. разказва за реални неща.

Може всички тук да не сме съгласни с нея, голяма част сме щастливи, че не сме се сблъсквали с подобно отношение, но го има. Виждала съм го преди години (80-те как се гледаше на децата на разведените в малките класове, точно както  го е описала desilosha). Много ясно съм запомнила как се чудех защо приятелката ми от класа, която бе без баща, под сурдинка я обсъждаха даскалиците, а две съученички(чиято майка ни бе учителка) многозначително казваха "ама техните са разведени", все едно "те са престъпници".

Година след като родих случайно разбрах какви легенди се ширят в махалата за мен и детето ми (тогава живеех на 5 мин от център на град, минаващ за голям в БГ) и си дадох сметка, че скудоумието и ограничените възгледи по темата съвсем не са напуснали голяма част от обществото ни.

Слава Богу, че близки и приятели не са сред въпросните морални еснафи, но това не означава, че ги няма.
Благодарна съм, че не съм срещала подобно отношение в работата, но затова не съм успявала да дам съвет на приятелки, които са се сблъсквали с него.

Много ми се иска статията да е "отживяла", но знам, че за огромно съжаление, не е. Пожелавам си тези, които вярват, че подобно явление и отношение в обществото ни няма да станат бързо все повече. Липсва ми Jaly с мнение по темата. Тя и повечето от вас знаят защо  Wink

# 36
  • София
  • Мнения: 17 292
Ама, Миленче, и ти, и Деси говорите за нещата от преди години.
Не знам, може би аз имам късмет с хората около мен? Но и в Паз-к не съм срещала такова нещо, нищо, че е малък град – поне 2 от най-добрите приятелчета на Иво в квартала там, са с разведени родители, играят си децата. Тук в София единия от приятелите му (писала съм и друг път) го гледа баща му, майката я няма.
Та ми се струва, че вече съвсем нормално се гледа на тия неща.

# 37
  • Мнения: X
Ами както неведнъж съм казала, мен ме дискриминираха служебно. От челните места в малката ни фирмичка изпаднах на последното. Лекинко, но да не си помислите, че няма и материални последици. Ми - има. Верно - отсъствам по болест на детето. Няма да изпадам в подробности и да си плюя работодателя, просто като му дойде времето - ще го сменя. Но промяна в отношението имаше. Смея да го отдам на това, че двете ми шефки са 'стари' моми. Еми съжалявам, ама ей това си е диагноза. А обикновено тези, които имат такова отношение, не могат и връзките да си завържат без мъжо.. или гореописания случай.. някои неща в статията са верни, някои не са. Аз споделям аз с какво се сблъсках.

# 38
  • Мнения: 2 274
Абсолютно бях...В смисъл, знаеха, че съм сама с две деца...т.е. няма къде да ходя- това е единствения ми източник на доходи...Вършех работа за 3-ма, на парите за един разбира се...Събота също се работеше...а кога ще си видя децата- това кой го интересува...мм да

# 39
  • София
  • Мнения: 4 493
Сега се замислих - май моят работодател не знае че съм самотна майка  newsm78, дали да не напиша едно докладче да го му сложа  изх. № в деловодството и да го пусна и с копие до ресорните министерства  newsm78
Изобщо не разбирам защо работодателят трябва да е наясно с личният ти живот  newsm78

# 40
  • Мнения: 2 274
Другият проблем е като чуят, че имаш деца и се почва- има ли кой да ги гледа, боледуват ли...Много сме зле в това отношение- жените определно са дискриминирани, за заплащането изобщо не говорим...

# 41
  • Мнения: 911

Та ми се струва, че вече съвсем нормално се гледа на тия неща.


за нормалното...то просто се превърна в норма  Wink и дори Семейния кодекс промениха, понеже е нормално хората да не се женят, та да не се развеждат.

Аз пък смятам, че статията не е тъпа - може да прекалява с драматизма, но на места доста точно описва балканското отношение на мнозина към самотните родители. Т.е. разказва за реални неща.

Може всички тук да не сме съгласни с нея, голяма част сме щастливи, че не сме се сблъсквали с подобно отношение, но го има. Виждала съм го преди години (80-те как се гледаше на децата на разведените в малките класове, точно както  го е описала desilosha). Много ясно съм запомнила как се чудех защо приятелката ми от класа, която бе без баща, под сурдинка я обсъждаха даскалиците, а две съученички(чиято майка ни бе учителка) многозначително казваха "ама техните са разведени", все едно "те са престъпници".

това и аз си го спомням - в малките класове и как даскалиците говореха за децата...


Много ми се иска статията да е "отживяла", но знам, че за огромно съжаление, не е. Пожелавам си тези, които вярват, че подобно явление и отношение в обществото ни няма да станат бързо все повече. Липсва ми Jaly с мнение по темата. Тя и повечето от вас знаят защо  Wink

 Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 4 493
Другият проблем е като чуят, че имаш деца и се почва- има ли кой да ги гледа, боледуват ли...Много сме зле в това отношение- жените определно са дискриминирани, за заплащането изобщо не говорим...
Ама това важи за жените по принцип, а не за специалната селекция, така че ..................

# 43
  • София
  • Мнения: 1 752
Ама, Миленче, и ти, и Деси говорите за нещата от преди години.
Не знам, може би аз имам късмет с хората около мен? ...


По-скоро е това, Birdy...
И сега, като се завъртя във въпросната махала, за която разказвах, отношението е същото. Легендите още по-страховити. Добре ми е, че избягах от там.
Другият проблем е като чуят, че имаш деца и се почва- има ли кой да ги гледа, боледуват ли...Много сме зле в това отношение- жените определно са дискриминирани, за заплащането изобщо не говорим...
Ама това важи за жените по принцип, а не за специалната селекция, така че ..................

мммм, не съвсем, по-скоро в още по-голяма степен важи за специалната селекция  Close

# 44
  • Мнения: X
Да, щях да добавя, че по-скоро цялото това отношение се дължи на сдобиването с дете, но гледам сте го изкоментирали. И сдобиването с дете в комбинация с лишаването от мъж... ей ся си ми паднала.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт