До каква възраст е нормално да се кърмят бебетата?

  • 14 710
  • 105
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 44 139
Мисля, че максимумът е до една година.След това - безумие.Това много ми напомня за това как на 2 години племеника ми ходеше още с памперс.

Което всъщност също е съвсем нормално...

Чак пък нормално . Ние още си се кърмим , ама памперс слагам само нощем и той напоследък все си остава сух , така че скоро и това ще отпадне. А докога е нормално - ми до когато дотогава . Не мисля , че има определение като нормално , то си е просто кърмене , все едно да питаш докога е нормално детето да закусва сутрин .
Всяко дете е готово да се раздели с памперса на различна възръст.
при някои на година и половина (което е странно след като самите те почват съзнателно да контролират мускулите си към 2 годинки, но да кажем, че има и  изключения), при други на две, при други може дори и на 3....Просто тогава са достатъчно озряли за това...няма защо да става драма от това....точно както едни деца прохождат на 8-9 месеца, а други на година и половина....

# 91
  • Мнения: 2 837
Интересно ми стана за памперса. Щото аз друга кърмеща след годинка около мен не виждам, но двегодишни деца с памперси - дал Бог. Всъщност наистина и аз искам да питам авторката има ли деца. Защото при цялото ми желание да махна памперса колкото може по-рано (не заради парите, а защото не съм сигурна, че нямат негативни ефекти), не виждам как ще стане скоро, без да травмирам детето. Това, че ще сложиш дете на гърне и то ще пишка или ака там далеч не означава, че ще почне да си казва (особено ако е като моето, което още не говори и показва само когато иска) кога има нужда. Което означава, че памперсът си стои на дупето. Освен да не излизаме навън и да не вършим нищо друго, а през 15 мин да се събличаме, висим на гърнето и обличаме (последното може да почне да се избягва, за да се спести труд, така ще се избегне и първото и ще остане само веселбата "Седнал на едно гърне"Simple Smile

Хич да не ти пука за памперса Flutter,когато тогава...само мисля,че при вас може да е по различно ,ако ходи на детска градина newsm78..,може да не го искат с памперс,знам ли newsm78
Тук до 3 год.възраст няма проблем...като стане на 3,ти казват от градината(понеже това вече се води,предучилищна),че е време да се маха памперса(ако не го е махнало детето дотогава,защото има доста деца,които го махат около 2 год.и нещо Wink).На 3 год.детето вече разбира,и става много по лесно(съдя от приятелката ми,синът и като стана на 3 ,за 3-4 дена се отказа от дневния,и след още няколко дни и от нощния Laughing )...
Дъстеря ми,също понякога пикае в гърне...или доста често казва когато се е наакала вече Joy...пробвахме вецнъж да се учим,ми извинявай ма то за няколко часа поне 8 пъти се напика в гащите #2gunfire..и аз само след нея тичах.Еми мерси,ама аз имам и друга работа Tired.Сега просто понякога е слагам на гърнето и това е. Sunglasses
То става вече спам, но лошото е, че в яслата не само че не ги учат на гърне, ами предпочитат памперс, защото им е по-лесно на лелките (нали групите са препълнени). А аз наесен ще го дам вече на ясла. Така че ще е хубаво дотогава да го науча без памперс и просто да не им нося.
Причината, поради която мен ме изумява това мнение за пелените е, че всъщност аз наистина не познавам връстник на сина ми, който да е без памперс - даже срещам все по-малко майки, които изобщо правят опити за слагане на гърне.
Що се отнася до това дали ми пука - и да ми пука, и да не ми пука - това е. Въпреки че от деветмесечен ходеше по мебелите, синът ми проходи на година и четири месеца. Може би нещо и по този въпрос трябваше да направя? Или пък да го накарам да говори насила? Или да го накарам да показва насила? Е, аз не мога. Мога да го кърмя, мога да показвам и да го уча на неща, на които детето иска да се научи. Всяко нещо се случва, когато сме готови за него. И за нас възрастните е така.

# 92
  • Мнения: 2 478
Аз спрях да кърмя,когато синът ми беше на 11 месеца.Просто ми спря кърмата.А никога по собствена воля не бих го отбила.
Че той е още бебе.И ни беше толкова хубаво да се кърмим.
Сега е по-трудно,особено със зъбоникненето.Преди,когато му пробиваше зъбче и той беше крив и неспокоен,само кърменето го успокояваше.
А нищо странно не виждам в памперса на 2 годишно дете.
Моето детенце ака на гърне от 2 месеца,но това не означава че мога да махна памперса.
Има време за всичко.
Приветствам по-дългото кърмене,а не насилственото приучаване на бебета без памперс. Peace

# 93
  • Мнения: 1 949
Мисля, че максимумът е до една година.След това - безумие.Това много ми напомня за това как на 2 години племеника ми ходеше още с памперс.
А ти имаш ли деца?

Ммммм..да, и аз си зададох същия въпрос.  newsm78

По темата - не може еднозначно да се отговори. Аз кърмих 13месеца,  но имах ... да кажем, .... здравословни причини да отбия. Иначе всяка майка трябва да направи своя избор  Hug Понякога децата сами отказват да бъдат кърмени Wink

# 94
  • Мнения: 878
О4евидно е,4е моми4ето,което запо4на спора за памперсите няма деца,и аз преди да родя разправях,4е видите ли моето дете няма да се тръшка на улицата Laughing,пък то взе,4е ми се падна едно дето се тръшка по4ти на всяко излизане WhistlingИ моето дете явно не е нормално според някои хора,щом на 26м не сме махнали напълно памперса и нощният все още прелива Crossing Arms
По темата аз кърмих 17м и спрях по мое желание,защото си въобразих,4е 2г дете е голямо за кърмене и с възраста става все по трудно да го отбиеш Thinking

# 95
  • Мнения: 1 924
Цитат
До каква възраст е нормално да се кърмят бебетата?

Докато бебето иска?

# 96
  • Мнения: 2 614
Ами след втори клас започва много да бие на очи!  Mr. Green

# 97
  • Мнения: 2 467
Ами след втори клас започва много да бие на очи!  Mr. Green

Ааа, не съм съгласна  Naughty Тогаз захитряват и ще е изобретателно в прикритията  Mr. Green

# 98
До като се отбият. Естественото отбиване е от 1 до 4г.

# 99
  • Мнения: 7 418
До като се отбият. Естественото отбиване е от 1 до 4г.
   Може ли малко по-подробно? newsm78

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Докато и двете страни се чувстват добре и удовлетворени от процеса!

# 101
  • София
  • Мнения: 618
Докато и двете страни се чувстват добре и удовлетворени от процеса!
  Peace

# 102
  • Мнения: 4 242
Докато е приятно и за двете страни и докато някой има нужда от това  Grinning
Аз виждам че Ива има нужда и не бих я лишила от това и удоволствие, защото не виждам смисъл, за да начеша нечия краста или да направя на някого удоволствие понеже съзнанието му било извратено и вижда нередности в редното, м, не става. За мен кърменето е съвсем естествен процес който ще прекъсне от самосебе  си. Не си задавам въпроса до кога, нормално ли е и т.н. Не ми дреме за мнението на околните по въпроса, все едно да ми броят хапките в чинията щото имам шкембе  Mr. Green, то си е моя работа!

# 103
  • Мнения: 682
И ние все още се кърмим.

# 104
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Няма някакъв определен стандарт за това докога е 'нормално' да се кърми. За някои е нормално 3 месеца, за други - 2 години. Както повечето са писали - докато и на двамата ви харесва. Остави ги чуждите приказки, данък 'обществено мнение' не плащаш. Не дължиш обяснения за избора си на когото и да било - той си е лично твой, ти си майката и ти единствено можеш да решиш колко да продължи кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт