Кога започнахте да миете зъбите на децата си?

  • 5 841
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 205
На година и половина му купихме истинска четка и паста за зъби и оттогава сме редовни.

# 31
  • Мнения: 122
Благодаря на всички за мненията   bouquet

Много полезна информация получих и ще се възползвам от съветите Ви.

Ние сме на 1г. и 8 м., но все още не сме започнали да си мием зъбите  Embarassed

# 32
  • Мнения: 851
Щом зъбките ни станаха два, купих от тия детски четки, които се слагат на пръста на майката и са от силикон. От време на време й търках зъбчетата, колкото да свикне. Щом станаха повече я визмах винаги в банята с мен, за да ме гледа как мия своите зъби и да започне да ми подражава. Сега е на 1,6 год. и си ги мие сама, макар и не баш както трябва. Но всяка вечер преди да си легне ме води сама в банята да ги мием Laughing и то с паста за зъби Mr. Green

# 33
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Щом зъбките ни станаха два, купих от тия детски четки, които се слагат на пръста на майката и са от силикон. От време на време й търках зъбчетата, колкото да свикне. Щом станаха повече я визмах винаги в банята с мен, за да ме гледа как мия своите зъби и да започне да ми подражава. Сега е на 1,6 год. и си ги мие сама, макар и не баш както трябва. Но всяка вечер преди да си легне ме води сама в банята да ги мием Laughing и то с паста за зъби Mr. Green
и при нас беше така с появата на първите зъбчета пробвах с тези силиконовите накрайници без особено голям успех,а Ема сега е на 2,6 години и самичка ги мие,вечер влизаме заедно в банята и тя определено харесва този ритуал  Grinning

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 1 438
На баткото - откакто му поникнаха 6 зъба...А на малкия не успявам да му ги измия още, много се дърпа и плаче. Ще изчакам да започне да разбира и се надявам като гледа баткото и той да започне да си ги мие с удоволствие.

# 35
  • Мнения: 3 983
Първия зъб ни излезе на 4м ,но ние изчакахме да станем на 7м и започнахме с Ненедент.
После след като стана на 1г купихме четка и детска паста.Сега само като кажа хайде зъбките -пищи радостен и стига преди мен в банята  Crazy

# 36
  • София
  • Мнения: 1 345
От около месец вече ги мием и той е много щастлив,седи във ваничката с широко отворена уста Crazy,докато не види напръстника!Има 6 зъбчета.

# 37
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
След като пробиха първите два, т.е на около година и 2 месеца. То в началото е силно казано миене, но пък се създава навик. Сега обожава да й се мият зъбите, цвърчи от кеф.

# 38
  • Мнения: 1 447
Започнах към 1.8 месеца,защото до 1.1 месец нямахме нито едно зъбче.Когато станаха към 6-7 тогава започнах

# 39
  • Мнения: 9 814
Когато се появиха първите четири зъба- на 10 месечна възраст.

# 40
  • Мнения: 1 230
На годинка. Яде пастата, за съжаление. Спрях я, тъй като въпреки, че е детска има ...бромид... нещо си, което се оказа съединение, предизвикващо алергии и обриви  Crazy и отдавна не се слага даже в пастите на възрастни (в ЕС). Сега мия само с вода и четка, докато намеря подходяща паста...

# 41
  • Мнения: 1 312
На около година и половина.
В началото беше интересно,после не искаше,към 2 и малко стана редовно миенето-сега вече си е навик-сутрин и вечер.

# 42
  • космополитно
  • Мнения: 941
От две годишна възраст.

# 43
  • Мнения: 4 629
От поникването на първия зъб - към 6тия месец

 Не виждам логика, защо той трябва да изчака поникването на другите - та да ги мием на куп  newsm78

# 44
  • у дома
  • Мнения: 967
някъде към година и половина май  Rolling Eyes с 10-14 налични зъба (не помня точно колко)
По същия начин и ние. Но, още не се е научила да изплюва пастата и я гълта, пък е на 3 вече  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт