Мамо, през СЕПТЕМВРИ ида, не бъди нетърпелива

  • 13 392
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 658
Добър ден,компания...
Веч,ето къде си била,много хубави снимки
Сингинг,мойто скромно мнение е,че стерилиzатора може да го купиш,само ако имаш иzлишни пари zа даване  Wink .Не че не върши работа,но иzобщо няма да усетиш,ако го нямаш примерно..Аz първия път имах,бяха ми дали на zаем,но сега иzобщо не мисля да купувам такова не.И беz това хората сме такива,постоянно се zатрупваме с ненужни вещи..
И да ви кжа момичета,май вчера си купих количка,ама стана беz да искам  Confused .Не че не я харесах(в Ибей,нова).Просто я гледах,но тъй като пипам дето не ми е работа си я купих.Та сега ако не можем да се откажем...си имаме количка по рано,от колкото искахме.Може ли някой,който е купувал от Ией(примерно Веч)да ми каже,може ли човек,купил нещо да го откаже?Аz мисля,че не..Здраве да е,поне си я бях харесала..
На Шейла,лек път и много весело иzкарване,да се срещнете да гледаме поне снимки  Mr. Green

# 271
  • жителство на место
  • Мнения: 81
за стерилизацията на бебешките шишета/ контейнери за кърма в д-р спок пише, че не е необходима освен ако бебето няма много слаба имунна система или боледува от нещо- аз като че ли предпочитам да правя стерилизация, но все още събирам мнения 1dishes

# 272
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен,
  bouquet
Сингинг, много сладинки покупки Simple Smile
Веч, яки снимки Simple Smile

Асе, две питанки се сетих да те питам и сега си спомням само едната  Embarassed какво мислиш за количките Джордани? харесах си една /естествено и забравих модела/ в Бейбипланет, 740 лв с всички екстри - зимен кош, столче за кола и лятно кошче /то не се обръща с лице към майката/. ще съм благодарна ако дадеш акъл Wink много ми стана симпатична, защото е лека 6,5 кг и се сгъва лесно и е компактна

# 273
  • Мнения: 1 666
Сингинг, ако се окаже, че ще се храните с адапте, което означава да се занимаваш със шишета, и ако си за стерилизацията (защото някои я отричат), стерилизатора е жизнено необходим. Иначе си нямаш представа каква замотавка и загуба на време е изваряването, например. Химическата стерилизация пък е двойна работа, защото след нея после пак трябва изплакване. А един стерилизатор за микровълнова я върши работата чисто и за 10мин. Казвам го от личен опит! Аз имам стерилизатора на Чико - хем е евтин, хем в него влизат всякакви марки шишета и помпи. Препоръчвам горещо!

# 274
  • Мнения: 57
Много благодаря момичета за съветите Hug
Най вероятно ще изчакам първо да се роди и ако нямаме никакви проблеми с кърменето няма да има смисъл,времето ще покаже Peace

# 275
  • Мнения: 8 247
Мога да ви кажа как стоят нещата тук в нашата болница в Търговище. Като цяло си е мизерия. Поне беше преди 2 години. Много ремонти бяха направени, но тогава още не бяха стигнали до родилно. Дано сега нещата да са се променили. Иначе бебетата са си в креватчета до леглата на майките си. Моят сим ми го донесоха малко след като ме бяха настанили в стаята. Отделно в неонатология са си само недоносените, но това си е разбираемо. Няма дохранване с АМ. Дават само 2 пъти в денонощието по 1 шише с вода и глюкоза. В 9ч сутрин и 9ч вечер има контролни тегления преди и след кърмене, за да се види колко са сукали бебоците. В нашата стая бяхме три майки с 3 момчета. Сутрин и вечер сестрите идваха да ги къпят. Сутрин ги теглеха и голички, а след това минаваше детският лекар на визитация. Всичко това си ставаше в нашата стая. Абе като цяло си беше поносимо. Надявам се само и там да са ремонтирали вече. Посещения се позволяват само на вън във фоайето.

Относно стерилизатора... Ние не сме ползвали. Докато го кърмех ползвахме само едно шише за вода, което изварявахме само сутрин заедно с биберона. Като спрях да го кърмя, спрях и да изварявам. И без това беше вече на кухня, а и постоянно си хвърляше играчките и биберона от креватчето на земята.

# 276
  • Мнения: 1 632
А ето това:   
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3435

става ли за зимата и за новородено?
Аз още се чудя много за зимния кош, не мога да преценя  до колко реално е необходим и може ли да се мине без него. Понеже нямам излишни пари за даване и си мисля, че ако си харесам количка,  която да е уплътнена добре и да ми върши работа не бих го купила.  От друга страна тази количка е близо 800лв което пак не е мн малко............  Другото което ми хвана окото е  това:

http://www.abcdesign-bg.eu/product_info.php?cPath=32_39&prod … 302725420cca31f07

то е 730 лв. зимния и летния кош ама забравих да питам на летния може ли да се сменя посоката на движение / да се обръща дръжката  или коша/ 

Тази втората има по големи гуми ама аз и с това не съм много наясно трябва ли да са мн големи за да е стабилна количката newsm78  по неравен терен.

И последно  АBC-то  сравнено с пег перегото по зле ли е като марка?
Ще ме помислите за луда ама и чиполиното ми хареса това джемата 3 в 1  но там пък ме е страх да рискувам с качеството,  макар че  чета  добри отзиви.......... Ох голямо лутане ще е..........

Я кажете поне за тези двата модела мнение  пък аз още ще гледам.

# 277
  • Мнения: 571
Здравейте и от мен в края на темичката ни Hug
Аз се колебая между Кенгуро ексеса и Джемата!!!Но и за двете колички чух че нямало напълно легнало положение на гръбчето за летния кош!!Демек като сложиш бебето да лежи и то си оставало в седнало положение!Така ми обясниха!!А другата количка която девер ми иска да купува била чудо на чудесата /за него обаче всичко е чудо на чудесата защото като ми обясни какво имала и се замислих че то всички колички в днешно време си ги имат тези неща/и стува над 1000 и ако мисли такава да подарява за бебка значи по добре Чикото да ми купи  newsm78

# 278
Здравейте момичета
не съм писала отдавна, но аз и бебчо сме добре чакам с нетърпение петък за контролния доплер  Praynig
мога да се похваля че през последните три дни съм си взела три изпита остават още 4, но се надявам да се справя и с тях
А трябва да пиша и курсова работа на тема оценка на риска ако някой случайно има нещо подходящо моля помогнете
Честито на всички които си имат нови придобивки

# 279
  • Мнения: 11 327
Беба, първата не става въобще за новородено! Легналото и положение е под ъгъл, а това изобщо не е добре.
Втората по я бива.

# 280
  • Мнения: 8 247
Нашата количка нямаше отделен зимен кош. Може да се ползва в два варианта - когато бебето е малко и е в легнало положение и когато порастне малко в седнало положение с коланите. Тогава имаше 4 положения на облегалката. От напълно легнало, до седнало и 2 междинни. Зимен кош не ми е липсвал. Бебето си е завито с одеяло през зимата и без това докато е малко постоянно спи докато е на разходка. Отгоре като се сложи покривалото и сенника като е спуснат общо взето от бебето не се вижда нищо. Сина ми съм го извеждала по този начин като беше на 2-3м, при температури до -5 градуса. При температури от около 5 градуса дори не е бил с космонавт, а с по-тънки дрешки.

# 281
  • Мнения: 14
Привет, мамчета!

Не съм писала от доста време, така че добре дошли на новодошлите  Hug и честито на всички, които са узнали цвета на гащите на бебоците си.

Най-после успях и аз да се блогна Simple Smile

Онзи ден в петък бях на ЖК и този път останах много доволна. Без да напомням доки ми даде направленията за изследвания на кръв и урина, а и тези за антителата. Вече всеки път слушаме сърдечните тонове. Гледа ме и на ултразвук, огледахме всички органи и  бебчо изглежда много добре. Беше стиснал крачетата, но предположенията за момче си остават. Бебчо е 700 грама и си отговаря на седмиците.

Виждам, че пак за колички говорите. Аз все още не съм се спряла на някоя, но има време. Макар че вече се ошашавих - то модели, то марки, то екстри, то чудо.....

Да споделя с вас един малък проблем. Онзи ден за пръв път излезнах без чорапогащник откакто започнаха жегите. И тъй като съм качила в бедрата и като се изпотя изпитвам ужасен дискомфорт като ходя, защото се получава претриване. Чудя се какво да правя, не върви цяло лято да нося панталон, а и аз имам само подходящи поли. Не знам с нещо да се мажа ли или .... дайте съвет.

# 282
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Mariam777 , Асе , благодаря ви за отговорите  Hug - леко се притесних, въпреки че нямам особени болки и не усещам контракции . Асенцето както винаги успокоителна  Heart Eyes !

Да споделя с вас един малък проблем. Онзи ден за пръв път излезнах без чорапогащник откакто започнаха жегите. И тъй като съм качила в бедрата и като се изпотя изпитвам ужасен дискомфорт като ходя, защото се получава претриване. Чудя се какво да правя, не върви цяло лято да нося панталон, а и аз имам само подходящи поли. Не знам с нещо да се мажа ли или .... дайте съвет.

И при мен е така - аз си купих 7/8 клин за под полите. За сега това измислих  Mr. Green .

# 283
  • Мнения: 57
neni78 мъжът ми в по-дебелите си периоди има такъв проблем, Слага си пудра и всичко е ок. Може бебешка, неговата специално е сух дезодорант, но то е ароматизирана пудра в същност.

# 284
  • Мнения: 133
mari_p ще си позволя да предваря Асенцето и да кажа за Джорданито, т.к. сме го обсъждали  Hug На мен ми направи впечатление, че това е най-често срещаната количка и като разпитвам продавачите - една от най продаваните. В Бейбипланет имат много разцветки и имат два изцяло памучни модела. Аз лично много се чудех за нея, но мъжът ми нещо не му допадна (и той не знае защо, но нали съм решила, че заедно ще ги избираме нещата и ще трябва да се съобразя  Joy ). Според мен си заслужава, т.к. има 2 години гаранция и всички екстри (без обръщането на седалката)   Hands Thumbsup
Момичета, мен вече не ме свърта в тоя офис  Banghead Като гледам хубавото време навън и се чувствам като наказана  Cry Нямам търпение да дойде август и да излизам в болничен  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт