Препоръчайте ми хубав зехтин, моля...

  • 61 045
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Абе, Шани, най-добре го хвърляй, щом и на вкус и аромат е ужасен, освен на цвят  Shocked Кой знае тия идиоти в магазина как са го съхранявали, я на слънце, я на жега  Sick
Като избираш зехтин гледай да е наситено зелен на цвят(затова уважавам прозрачните шишета на Коста Доро,  Монини и Борхес) и като се прибереш от магазина го отваряй - трябва да мирише добре и на вкус да е ОК, ако нещо не те кефи, отиваш и го връщаш  Naughty

не ти е лоша идеята. Даже веднага след като се оплаках, мъж ми пожела да купим Коста Доро-то.

# 46
  • София
  • Мнения: 18 679
Ето, аз ти казах, че е до вкус. Аз обичам да дъха на маслини от метър и да е зелен като тревата Laughing

# 47
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Цвета на зехтина зависи от вида на използваните маслини и начина му на приготвяне. Варират от тъмно жълти до тъмно зелени. Такова нещо като зехтин само за салата или само за готвене, поне в Гърция няма. Бутилирането на италиански зехтин за миналата година е със 70% гръцки зехтин. Това, че за месец-два се разваля или губи вкуса си също не е вярно, аз използвам тенекии от по 10л, ясно е че не можем да го консумираме за този период.
На мен лично Costa D`oro не ми допада, но това е защото предпочитам вкуса и мириса на маслини, които в тази марка според мен почти не се усещат. Не знаех, че на българският пазар вече има Минерва, щом е така, го препоръчвам.

# 48
  • Мнения: 30
Ще подкрепя Как` Сийка за OlItalia. Спрях се на него след като минах пред Борхес, Коста Доро и един гръцки Родон и някакъв турски (не помня марката).

# 49
  • Мнения: 13 211
Понеже много обичаме маслини вкъщи, харесваме зехтин с наситен маслинов вкус. В момента сме на този:

http://www.olitalia.com/index.php?option=com_content&task=vi … =33&Itemid=36

Използвам го само за салати.
Този и ние го харесваме много. Сега си купихме от Гърция студено пресован- 5 л и сме доволни от него.

# 50
  • София
  • Мнения: 478
Аз също готвя само със зехтин. За топлинна обработка си купувам едни 5 л тенекии от метро Елада или Родон. Много съм доволна. А студено пресован взимам Costa D`oro или Сан Лазаро.

# 51
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
В момента сме на Коста д'оро.

# 52
  • Мнения: 214
Ами аз харесвам екстра върджин на Монини

# 53
  • Мнения: 491
Купувам само зехтин първа студена преса с възможно по-ниска киселинност. Най-доволни сме от ЕЛIA - студено пресован зехтин, 0,25% киселинност. Ползваме също и Costa D'Oro и Rafael Salgado.

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 19:45 от so sweet

# 54
  • София
  • Мнения: 4 793
Costa D'oro

# 55
а някой да е ползвал DEL ALMA ? е пробвайте го няма да съжалявате

# 56
  • Smallville
  • Мнения: 994
От известно време купувам само  такъв.Страхотен аромат има,а същевременно не е тежък Peace

# 57
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Гръцки зехтин предпочитам, оригиналът си е оригинал Laughing И аз съм за Минерва и Елиа.

# 58
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Никога не купувам зехтин, на който пише Pomace..........................
А защо?

# 59
  • Countryside
  • Мнения: 11 647
Никога не купувам зехтин, на който пише Pomace..........................
А защо?
Защото е  минал термична обработка. Писах ти в другата тема  Wink

Общи условия

Активация на акаунт