Извинявай! Съжалявам!

  • 7 853
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 700
За мен и двете са протоколни!

не искам извинения, искам да не беше го ПРАВИЛ!!!!!!
Peace

С близките и важни хора избягвам да съм протоколна. Стоя зад действията си и очаквам същото от тях.

С останалите съм любезна и се извинявам за общоприетите неволни прегрешения , като да се сблъскаме на вратата на асансьора bowuu

# 31
  • Мнения: 3 929
За мен винаги са имали голяма значение. Ако аз съм засегнатата страна, получавам най-малкото морално удовлетворение, когато ми се извинят. Ако аз съм този, който трябва да се извини, когато се извиня, ми олеква на съвестта.

# 32
  • Мнения: 1 212
Аз влагам много смисъл .  Peace
Зависи случая , за който са използвани ... разбира се .
Човек колкото и да е интелигентен, се случва да сгреши.
Има  ситуации, в които развитието на нещата изцяло зависи от тези простички слова.
Не всички можем или се сещаме да ги изречем, обаче винаги на правилното място и време към даден човек  .

# 33
  • Мнения: 3 447
Не става въпрос за това, да не се извиняваме, а да мислим повечко предварително. Има хора, които първо стрелят, после казват "Извинявай", това си им е маниер. Понеже били много емоционални, импулсивни и т.н. И смятат, че е в реда на нещата да нараняват, след като после си измиват ръцете с извинението.
А да признаеш, че не си прав е малко по-друго и не е свързано задължително с това, че си наранил някого.

# 34
  • Мнения: 154
ааа, за сблъскване на вратата на асансьора и аз съм склонна да извиня  Wink. просто има едни хора, дето не са надраснали импулсивността си, все пак нали от първия ни ден до края на живота ни се учим на въздържание от това или онова, за да я има цивилизацията. и на определена възраст човек вече трябва да е овладял импулсивността си, а не да я ползва като извинение. има разни полезни поговорки по тоя повод. за дребни неща - да, извинявай върши работа. даже понякога не е и необходимо - хора сме, все пак. НО, това, дето ми се случи през последния месец - НЯМА, НЯМА да простя! уф, излях си го. много хубава тема, тъкмо на време ми дойде. бог да благослови създателя й newsm20

# 35
  • Мнения: 606
Думи...  Зависи от искреността им.

# 36
  • Мнения: 3 268
Има хора,които с голяма лекота се извиняват и по този начин се оневиняват.Тогава наистина тяхното извинение не носи нужното удовлетворение.Но аз живея цял живот до човек,който почти никога не се извинява или когато го е правил е било крайно ,ама крайно наложително.Ако чувах по-често думата"Извинявай,сгреших",щях да съм много по-щастлива,отколкото съм.

# 37
  • Мнения: 641
"Извинявай!" на български е "опа!"  Laughing

# 38
  • Мнения: 919
Мисля,че извинението,поднесено искрено трябва да се цени.
Peace

# 39
  • Мнения: 648
Не става въпрос за това, да не се извиняваме, а да мислим повечко предварително. Има хора, които първо стрелят, после казват "Извинявай", това си им е маниер. Понеже били много емоционални, импулсивни и т.н. И смятат, че е в реда на нещата да нараняват, след като после си измиват ръцете с извинението.
А да признаеш, че не си прав е малко по-друго и не е свързано задължително с това, че си наранил някого.
Blush, Доне имам чуството, че с Иван сте еднояйчни близнаци.

# 40
  • Мнения: 656
Когато сбъркаш се извиняваш, но това дали ще помогне на наранения човек?
Не мисля. Ще помогне на този, който е сгафил, да се почувства по-добре. Извинението си е егоистичен акт всъщност.
Донякъде подкрепям това.
Обаче ако не кажеш "Извинявай" другата страна ще е още по-засегната.
Все пак зависи доколко умишлено те е наранил.
А това дали ще простиш - съвсем друга работа. При всички случаи каквото и да се каже и направи, нещата не могат да се върнат обратно все едно че не са се случвали.

Абе няма универсално и напълно "извинявай" и "прощавам ти". Има поправителен ефект, но само донякъде.

# 41
  • Мнения: 10 758
При всички случаи каквото и да се каже и направи, нещата не могат да се върнат обратно все едно че не са се случвали.


Точно Peace

# 42
  • Мнения: 17 546
При всички случаи каквото и да се каже и направи, нещата не могат да се върнат обратно все едно че не са се случвали.
Точно Peace
Така е и въпреки клишето, "което не ни убива ни прави по-силни!". Няма непреодолими неща, а само няма желание за това. И това са обикновено неща, които са ежедневие, а не изключение за повечето хора и не са болки за умиране.

# 43
  • Мнения: 4 447
А кога не приемате извинения?

# 44
  • Мнения: 17 546
А кога не приемате извинения?
Ами като се има предвид какви неща съм простила...лично аз - комай винаги приемам. Само на един човек не мога да простя, защото каза нещо за едно от децата ми! Да, ето това няма да простя на никого!

Общи условия

Активация на акаунт