Извинявай! Съжалявам!

  • 7 852
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 447
А кога не приемате извинения?
Аз ги приемам, за да му олекне на човека, защото съм добричка  Laughing Дали съм му простила в себе си обаче е съвсем друг въпрос.

# 46
  • Мнения: 516
Т.е., не допускате, че човек  може да се развива към по- добро? Веднъж сгрешил, до гроб сгрешил?

# 47
  • Мнения: 3 447
Т.е., не допускате, че човек  може да се развива към по- добро? Веднъж сгрешил, до гроб сгрешил?
О, допускам, разбира се. Но болката си е болка.

# 48
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Трудно го казвам, но пък когато го кажа, наистина го мисля.

# 49
Имат зна4ение и на човек му става много хубаво когато ги 4уе но за съжаление се използват много рядко напоследък !!

# 50
  • Мнения: X
Естествено,че приемам извинения. Щом Господ може да прощава,аз защо да не мога Hug

# 51
  • Мнения: 270
За мен тези думи имат голяма стойност.Винаги се извинявам, когато знам, че съм виновна, а дори и да не съм виновна и виждам, че на човека до мен му е станало много гадно се извинявам, за да се почувства той добре.Обаче този човек до мен почти никога не се извинява.Никога не си признава, че е сгрешил и, че е наранил.Ама никога разбирате ли?Като знае, че е виновен сменя темата или мълчи и нищо не казва.Това за мен изобщо не е приятно, защото когато ме наранят ми е по-добре да чуя "извинявай, сбърках" от колкото нищо.Прощавам, но не забравям.Прощавам, защото се поставям на мястото на другия и знам колко ще ми е неловко, ако аз направя дадено нещо.Тааа..тези думи за мен са от голямо значение, поради факта, че често съм наранявана, а не получавам дори едно извинение, какво остава пък за нещо друго.

# 52
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
За мен имат смисъл и когато съм го казвала и когато са ми го казвали.
Не разбирам и не мога да приема хора, които не могат да се извиняват даже и когато са сгрешили и са осъзнали тази грешка.
Естествено, не говоря за извинението, когато, да кажем, настъпиш някого.

# 53
  • Мнения: 205
На мен ми е много трудно да кажа "извинявай".След дадени думи или действия наистина съжалявам, но ми е много трудно да го кажа.

# 54
  • Sf
  • Мнения: 808
"Извинявай" и "Съжалявам" са думи, отдавна изключени от ежедневната реч. И дори, когато хората бъркат, обиждат, после разбират грешката си, пак не се извиняват!

Аз се извинявам, понякога дори първа, понякога дори и без нужда. Извинението дори и повече е за мен, тази която го казва, отколкото за човека отсреща. Защото хората дори и не очакват да им се извиниш... Ако го направиш, не ще те приемат сериозно. Или поне повечето.

С други думи и култура и възпитание отиват в друга посока.

# 55
  • Мнения: 2 070
Има ли грешка,има и прошка.
Но когато грешките се повтарят,
тези две думички губят смисъл Confused

# 56
  • Мнения: 7 474
Имат значение, ако са искрени, а не изпросени Wink
И ако грешката не се повтаря сто пъти ooooh!

# 57
  • Мнения: 5 393
Приемам извинения, когато са искрени.

Има ли грешка,има и прошка.
Но когато грешките се повтарят,
тези две думички губят смисъл Confused

Съгласна съм.

# 58
  • Мнения: 57
Лицемерието е висша форма на общуването. Няма "извинявай", няма "прости ми". Зад всяка неволност се крие добре премерена закономерност. Колкото и да е несъзнателна или  "без да искам". От години не съм ползвала думата "извинявай". Правилото е просто- не правя на другите това, което не искам и те да не правят на мен. Хората сме еднакви. Чисто и просто като пролетен дъжд. Grinning

# 59
  • varna
  • Мнения: 676
Това са много важни думи и всички трябва да се научим да ги казваме,когато е необходимо.Няма нищо срамно в това да си признаеш,че си сгрешил и че съжаляваш.Дано и отсрещната страна да го оцени.

Общи условия

Активация на акаунт