Извинявай! Съжалявам!

  • 7 853
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 758
Какво са за вас тези думи?
Имат ли изобщо някаква стойност?
Когато сбъркаш се извиняваш, но това дали ще помогне на наранения човек?
Какъв е смисъла изобщо на тези думи?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Какъв е смисъла изобщо на тези думи?

доста често - никакъв.  Confused

# 2
  • Мнения: 152
Какво са за вас тези думи?
Начин да покажеш на отсрещната страна, че осъзнаваш грешката си...

Имат ли изобщо някаква стойност?
Имат, само, че когато се казват постоянно - ситуацията замирисва и вече нямат ефект...

Когато сбъркаш се извиняваш, но това дали ще помогне на наранения човек?
Дори да не му помогне, съвсем човешко е да поискаш прошка...

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
За мен имат. Когато съм сбъркала и се извиня, веднага се чувствам по-добре. Ако не съм се извинила, дълго ме гложди и тормози.
Когато на мене ми се извиняват, е същото - показва, че човекът е осъзнал грешката си и съжалява. Стига да е искрено де. Най-често си разменяме извинения с детето - с него поне съм сигурна, че винаги сме искрени един с друг Hug

# 4
  • Мнения: 5 370
Зависи от ситуацията, в която се използват. Аз много често казвам "извинете" и "съжалявам" служебно, без да влагам ама никаква емоция в това. Просто тактика спрямо клиента (а не че нещо чак толкова страшно и лошо съм казала или съм сгрешила).

# 5
  • Мнения: 10 758
Какво са за вас тези думи?
Начин да покажеш на отсрещната страна, че осъзнаваш грешката си...


А защо е трябвало да се стигне до там? Не трябва ли преди да правим каквото и да било, да преброим до три?
Когато сбъркаш се извиняваш, но това дали ще помогне на наранения човек?
Дори да не му помогне, съвсем човешко е да поискаш прошка...


Кел файда......

# 6
  • Мнения: 3 447
Когато сбъркаш се извиняваш, но това дали ще помогне на наранения човек?
Не мисля. Ще помогне на този, който е сгафил, да се почувства по-добре. Извинението си е егоистичен акт всъщност.

# 7
  • Мнения: X
Може и да нямат значение, но пък някак си не мога да разбера хората,които никога не ги употребяват.

# 8
  • Мнения: 2 401
За мен имат голяма стойност, затова сигурно се скъпя да ги казвам.  А когато съм ги чувала от друг ми е ставало по-добре, наистина.

# 9
  • Мнения: 10 758

Когато на мене ми се извиняват, е същото - показва, че човекът е осъзнал грешката си и съжалява. Стига да е искрено де.
Така е, но сърцето вече е разбито и едва ли парчетата ще могат да се залепят с едно извинение.

Зависи от ситуацията, в която се използват. Аз много често казвам "извинете" и "съжалявам" служебно, без да влагам ама никаква емоция в това. Просто тактика спрямо клиента (а не че нещо чак толкова страшно и лошо съм казала или съм сгрешила).
Жос, говоря за нещо повече.За близки хора.Много близки.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271
Когато сбъркаш се извиняваш, но това дали ще помогне на наранения човек?
Не мисля. Ще помогне на този, който е сгафил, да се почувства по-добре. Извинението си е егоистичен акт всъщност.
И аз смятам така. Извинението  е начин да понамалиш вината си.  На другия не му става по-леко от това...

# 11
  • Мнения: 5 622
Когато сбъркаш се извиняваш, но това дали ще помогне на наранения човек?
Не мисля. Ще помогне на този, който е сгафил, да се почувства по-добре. Извинението си е егоистичен акт всъщност.
И аз смятам така. Извинението  е начин да понамалиш вината си.  На другия не му става по-леко от това...

Дайте тогава да не се извиняваме...  Tired

# 12
  • София
  • Мнения: 2 271
Неее, все пак всеки гледа да понамали вината си, като сбърка, нали?

# 13
  • Мнения: 118
Думите имат смисъл,само ако покажеш ,че наистина съжаляваш.
Аз най- често използвам генералният заместител -"Опа"

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
извинявай, съжалявам и третата е "прости ми" . Много силни думи ако не са обичайния етикет.
Смисъл има само когато говориш със сърцето си, и те слушат от другата страна също така, иначе няма смисъл от тях.

# 15
  • Мнения: 17 546
Ако тези думи са казани с много откровеност, със страх дори, как ще бъдат приети, с всичкото разкаяние, на което е способен даден човек, трябва да ги приемем.

Ако са изтръгнати чрез словесно издевателство от рода "Как? Защо? Какво?" до безспир, то у тях няма и грам искреност.

Ако се поставим на мястото на този човек, който е казал "Извинявай!" и нещата тогава са обърнати срещу нас, същото ли ще отговорим? И по същия начин ли ще мислим?

Ако делата, поведението след тези думи са пълно тяхно потвърждение, значи те носят цялата искреност на човека, който ги е изрекъл, със себе си.

Какво ни остава тогава - да не се измъчваме с повече въпроси?! Да повярваш на човек в момент, в който от душата му е излязло това "извинявай" е много, много ценно и ако този човек също оцени истински това, че си му повярвал, то той никога повече няма да допусне да има повод за това да не му вярваш и да му се налага да се извинява втори път по същия повод! Освен това не бъди жестока, а си отговори - как би постъпила ти, ако си  на мястото на този човек, на когото му се е наложило да се извинява!?

# 16
  • Мнения: 5 370
Хм....за близки хора, имам един мноооого близък, който не обича особено думичките "прости", "сгреших", "извинявай". Изключително рядко се случва да ги използва.
Затова от неговата уста да ги чуя си е цяло....щастие.
Извинява се по негов си начин. Мечешки. Mr. Green

# 17
  • Мнения: X
Мадона казва, че честото повтаряне на "Извинявай" и "Съжалявам" е изиграло голяма роля в кариерата й. Съветва да го казваме по-често с повод и без повод. Личният ми опит ме прави склонна да й вярвам.   Flutter

# 18
  • Мнения: 3 423
Първото извинявай е трудно.
После е без значение.
Май никога не се извинявам.

# 19
  • Мнения: 4 447
Понякога по-силният е този, който може да каже искрено: "Съжалявам, сбърках. Прости ми!"
Тези които не признават грешките си и се мислят за безгрешни имат не един, а два гряха.
Не ме е страх да призная, че съм сбъркала и да се извиня. Но, трябва да знам за какво.
В някой случаи наистина не мога да я изрека тази дума, но тези случаи са доста редки вече.

В една ситуация да се извиниш върши работа. В друга не. Съжалявам не е магическата дума,
която връща времето на зад и ни потапя в забвение. Не.

Въпреки това, искреността с която се казват тези думи по някакъв начин върши работата.

А има и друг момент - да не приемеш извинение. Ей това не го разбирам аз.

Последно - най-добрият вариант е да се избегнат ситуациите, водещи до думата "извинявай".

# 20
  • Мнения: 47 988
Има разлика между :
"Извинявай, че ти прегазих детето!"
'"Извинявай, че ти изневерих!"
"Извинявай, че те настъпих!"
и т.н.
Все пак, когато и едно извинявай не кажеш, значи си съвсем  ooooh!

# 21
  • Мнения: 3 423
Човек трябва да стои зад делата си и тогава
не му се налага нито да се извинява, нито да
съжалява. Съзнателните грешки не бива да
бъдат оправдавани с едно "извинявай".
Мисли се преди, а не след. Иначе е лесно, ако
едното извинение или съжаление мие всичко.
Изключвам грешниците, дето са природно извинени.

# 22
  • Мнения: 4 841
Извинявам се и съжалявам за неща, които са се случили по неволно, но неприятно стечение на обстоятелствата и моето участие в тях - ако настъпя някой без да искам, ако седна върху някоя играчка не детето без да я видя, ако изхвърля вестника на мъжа ми преди да го е прочел целия...

Никога не се извинявам за това, че съм постъпила, както съм решила за необходимо и съм казала, каквото съм преценила за правилно. Тоест, не се извинявам и не съжалявам за умишлените си действия - нали затова са умишлени, предполага се, че е вложена мисъл в тях  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 4 447
Ако съзнателно си свършил работата там където
не трябва после с "извинявай" няма да я отсмучеш.

Пак казвам, че "извинявай" не връща времето,
не заличава болката, не дава привилегии.

Но пък по-добре "извинявай, съжалявам и прости",
отколкото да вириш нос и да нямаш смелостта дори
пред себе си да признаеш, че не си бил прав.

Има нещо много важно, а именно, че хората прощават,
но много малко от тях забравят. Няма как.

# 24
  • Мнения: 2 448
За мен имат смисъл, дори и за етикета е по добре, ако някой ме настъпи да ми каже извинявай, отколкото да си прави оглушки.
А за другото, мисля, че човек се извинява, когато е неволно сбъркал. Ако нараня някого нарочно, едва ли бих му се извинила или пък той на мен.
А и то се разбира кога тези думи са казани от сърце и кога само да замажат положението.

# 25
  • Мнения: 1 447
За мен имат голямо значение.Аз до скоро трудно признавах,че съм виновна.но се научих и да си признавам вината и да се извинявам когато е нужно.
Не мисля,че едно извинявай ще помогне,но за мен лично е от значение.

# 26
  • Мнения: 4 733
 Нямам проблем с гласното признание, че съм сгрешила и с последващи извинения от моя страна. За мен лично тези думи имат значение и стойност единствено ако са осъзнато изречени.
 На близките си хора съм заявила, че не желая да ми се извиняват. Предпочитам да вкарват малко повече имсъл в постъпките и изказа си за да не се стига до момента с извиненията.

# 27
  • Мнения: 3 268
Мисля,че извинението,поднесено искрено трябва да се цени.

# 28
  • Мнения: 154
не искам извинения, искам да не беше го ПРАВИЛ!!!!!! това ми е мнението за извиненията. не ми трябват извинения след, а действия /или бездействия/ преди. може и да простя, но няма да забравя. а нещо, което ми се случи през последния месец - няма и да простя.! НИКОГА.

# 29
  • Мнения: 799
Брей, много сте крайни повечето... (става въпрос за умишлените действия и грешки).
Все пак ние не сме роботи и не винаги изчисляваме с невероятна прецизност последствията от действията си. Но и тук трябва да има голямо диференциране на нещата:
Понякога човек действа импулсивно, със сърцето, въпреки че разумът му крещи "недей, спри, ще сгрешиш". Това важи особено за любовните истории, където всички сме правили осъзнати глупости. Тогава "Извинявай" и "Прости ми" биха имали значение (поне за мен). Но... ако това е начин на живот, вече става друга бира.
За "Извинявай мила моя, че те пребих от бой" и за "Извинявай, че ти сгазих детето" и аз съм доста крайна, но все пак не мога категорично да отхвърля възможността за грешка. Човешкият фактор е огромно значение, поне за мен.

Малко отклонение: дори в наказателното право има два вида вина при извършване на престъпление - умисъл и непредпазливост, в които е отразен "човешкия фактор".
Умисъл - деецът, извършвайки престъплението, очаква и желае неговия общественоопасен резултат.
Непредпазливост - деецът, извършвайки престъплението, не очаква неговия общественоопасен резултат, но е бил длъжен и е могъл да го предвиди.

# 30
  • Мнения: 700
За мен и двете са протоколни!

не искам извинения, искам да не беше го ПРАВИЛ!!!!!!
Peace

С близките и важни хора избягвам да съм протоколна. Стоя зад действията си и очаквам същото от тях.

С останалите съм любезна и се извинявам за общоприетите неволни прегрешения , като да се сблъскаме на вратата на асансьора bowuu

# 31
  • Мнения: 3 929
За мен винаги са имали голяма значение. Ако аз съм засегнатата страна, получавам най-малкото морално удовлетворение, когато ми се извинят. Ако аз съм този, който трябва да се извини, когато се извиня, ми олеква на съвестта.

# 32
  • Мнения: 1 212
Аз влагам много смисъл .  Peace
Зависи случая , за който са използвани ... разбира се .
Човек колкото и да е интелигентен, се случва да сгреши.
Има  ситуации, в които развитието на нещата изцяло зависи от тези простички слова.
Не всички можем или се сещаме да ги изречем, обаче винаги на правилното място и време към даден човек  .

# 33
  • Мнения: 3 447
Не става въпрос за това, да не се извиняваме, а да мислим повечко предварително. Има хора, които първо стрелят, после казват "Извинявай", това си им е маниер. Понеже били много емоционални, импулсивни и т.н. И смятат, че е в реда на нещата да нараняват, след като после си измиват ръцете с извинението.
А да признаеш, че не си прав е малко по-друго и не е свързано задължително с това, че си наранил някого.

# 34
  • Мнения: 154
ааа, за сблъскване на вратата на асансьора и аз съм склонна да извиня  Wink. просто има едни хора, дето не са надраснали импулсивността си, все пак нали от първия ни ден до края на живота ни се учим на въздържание от това или онова, за да я има цивилизацията. и на определена възраст човек вече трябва да е овладял импулсивността си, а не да я ползва като извинение. има разни полезни поговорки по тоя повод. за дребни неща - да, извинявай върши работа. даже понякога не е и необходимо - хора сме, все пак. НО, това, дето ми се случи през последния месец - НЯМА, НЯМА да простя! уф, излях си го. много хубава тема, тъкмо на време ми дойде. бог да благослови създателя й newsm20

# 35
  • Мнения: 606
Думи...  Зависи от искреността им.

# 36
  • Мнения: 3 268
Има хора,които с голяма лекота се извиняват и по този начин се оневиняват.Тогава наистина тяхното извинение не носи нужното удовлетворение.Но аз живея цял живот до човек,който почти никога не се извинява или когато го е правил е било крайно ,ама крайно наложително.Ако чувах по-често думата"Извинявай,сгреших",щях да съм много по-щастлива,отколкото съм.

# 37
  • Мнения: 641
"Извинявай!" на български е "опа!"  Laughing

# 38
  • Мнения: 919
Мисля,че извинението,поднесено искрено трябва да се цени.
Peace

# 39
  • Мнения: 648
Не става въпрос за това, да не се извиняваме, а да мислим повечко предварително. Има хора, които първо стрелят, после казват "Извинявай", това си им е маниер. Понеже били много емоционални, импулсивни и т.н. И смятат, че е в реда на нещата да нараняват, след като после си измиват ръцете с извинението.
А да признаеш, че не си прав е малко по-друго и не е свързано задължително с това, че си наранил някого.
Blush, Доне имам чуството, че с Иван сте еднояйчни близнаци.

# 40
  • Мнения: 656
Когато сбъркаш се извиняваш, но това дали ще помогне на наранения човек?
Не мисля. Ще помогне на този, който е сгафил, да се почувства по-добре. Извинението си е егоистичен акт всъщност.
Донякъде подкрепям това.
Обаче ако не кажеш "Извинявай" другата страна ще е още по-засегната.
Все пак зависи доколко умишлено те е наранил.
А това дали ще простиш - съвсем друга работа. При всички случаи каквото и да се каже и направи, нещата не могат да се върнат обратно все едно че не са се случвали.

Абе няма универсално и напълно "извинявай" и "прощавам ти". Има поправителен ефект, но само донякъде.

# 41
  • Мнения: 10 758
При всички случаи каквото и да се каже и направи, нещата не могат да се върнат обратно все едно че не са се случвали.


Точно Peace

# 42
  • Мнения: 17 546
При всички случаи каквото и да се каже и направи, нещата не могат да се върнат обратно все едно че не са се случвали.
Точно Peace
Така е и въпреки клишето, "което не ни убива ни прави по-силни!". Няма непреодолими неща, а само няма желание за това. И това са обикновено неща, които са ежедневие, а не изключение за повечето хора и не са болки за умиране.

# 43
  • Мнения: 4 447
А кога не приемате извинения?

# 44
  • Мнения: 17 546
А кога не приемате извинения?
Ами като се има предвид какви неща съм простила...лично аз - комай винаги приемам. Само на един човек не мога да простя, защото каза нещо за едно от децата ми! Да, ето това няма да простя на никого!

# 45
  • Мнения: 3 447
А кога не приемате извинения?
Аз ги приемам, за да му олекне на човека, защото съм добричка  Laughing Дали съм му простила в себе си обаче е съвсем друг въпрос.

# 46
  • Мнения: 516
Т.е., не допускате, че човек  може да се развива към по- добро? Веднъж сгрешил, до гроб сгрешил?

# 47
  • Мнения: 3 447
Т.е., не допускате, че човек  може да се развива към по- добро? Веднъж сгрешил, до гроб сгрешил?
О, допускам, разбира се. Но болката си е болка.

# 48
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Трудно го казвам, но пък когато го кажа, наистина го мисля.

# 49
Имат зна4ение и на човек му става много хубаво когато ги 4уе но за съжаление се използват много рядко напоследък !!

# 50
  • Мнения: X
Естествено,че приемам извинения. Щом Господ може да прощава,аз защо да не мога Hug

# 51
  • Мнения: 270
За мен тези думи имат голяма стойност.Винаги се извинявам, когато знам, че съм виновна, а дори и да не съм виновна и виждам, че на човека до мен му е станало много гадно се извинявам, за да се почувства той добре.Обаче този човек до мен почти никога не се извинява.Никога не си признава, че е сгрешил и, че е наранил.Ама никога разбирате ли?Като знае, че е виновен сменя темата или мълчи и нищо не казва.Това за мен изобщо не е приятно, защото когато ме наранят ми е по-добре да чуя "извинявай, сбърках" от колкото нищо.Прощавам, но не забравям.Прощавам, защото се поставям на мястото на другия и знам колко ще ми е неловко, ако аз направя дадено нещо.Тааа..тези думи за мен са от голямо значение, поради факта, че често съм наранявана, а не получавам дори едно извинение, какво остава пък за нещо друго.

# 52
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
За мен имат смисъл и когато съм го казвала и когато са ми го казвали.
Не разбирам и не мога да приема хора, които не могат да се извиняват даже и когато са сгрешили и са осъзнали тази грешка.
Естествено, не говоря за извинението, когато, да кажем, настъпиш някого.

# 53
  • Мнения: 205
На мен ми е много трудно да кажа "извинявай".След дадени думи или действия наистина съжалявам, но ми е много трудно да го кажа.

# 54
  • Sf
  • Мнения: 808
"Извинявай" и "Съжалявам" са думи, отдавна изключени от ежедневната реч. И дори, когато хората бъркат, обиждат, после разбират грешката си, пак не се извиняват!

Аз се извинявам, понякога дори първа, понякога дори и без нужда. Извинението дори и повече е за мен, тази която го казва, отколкото за човека отсреща. Защото хората дори и не очакват да им се извиниш... Ако го направиш, не ще те приемат сериозно. Или поне повечето.

С други думи и култура и възпитание отиват в друга посока.

# 55
  • Мнения: 2 070
Има ли грешка,има и прошка.
Но когато грешките се повтарят,
тези две думички губят смисъл Confused

# 56
  • Мнения: 7 474
Имат значение, ако са искрени, а не изпросени Wink
И ако грешката не се повтаря сто пъти ooooh!

# 57
  • Мнения: 5 393
Приемам извинения, когато са искрени.

Има ли грешка,има и прошка.
Но когато грешките се повтарят,
тези две думички губят смисъл Confused

Съгласна съм.

# 58
  • Мнения: 57
Лицемерието е висша форма на общуването. Няма "извинявай", няма "прости ми". Зад всяка неволност се крие добре премерена закономерност. Колкото и да е несъзнателна или  "без да искам". От години не съм ползвала думата "извинявай". Правилото е просто- не правя на другите това, което не искам и те да не правят на мен. Хората сме еднакви. Чисто и просто като пролетен дъжд. Grinning

# 59
  • varna
  • Мнения: 676
Това са много важни думи и всички трябва да се научим да ги казваме,когато е необходимо.Няма нищо срамно в това да си признаеш,че си сгрешил и че съжаляваш.Дано и отсрещната страна да го оцени.

# 60
  • Мнения: 2 716
Това са само думи.
За мен има значение как го казваш.

# 61
  • Мнения: 270
Това са много важни думи и всички трябва да се научим да ги казваме,когато е необходимо.Няма нищо срамно в това да си признаеш,че си сгрешил и че съжаляваш.Дано и отсрещната страна да го оцени.

Да, но много хора поради тази причина не си признават, като сбъркат.Защото е срамно за тях, защото някой друг може да им се смее.Това за мен са ограничени хора.Много от тези хора мислят, че ако се признаят за сбъркали, ще бъдат победени по един или друг начин.

# 62
  • Мнения: 1 212
Лицемерието е висша форма на общуването. Няма "извинявай", няма "прости ми". Зад всяка неволност се крие добре премерена закономерност. Колкото и да е несъзнателна или  "без да искам". От години не съм ползвала думата "извинявай". Правилото е просто- не правя на другите това, което не искам и те да не правят на мен. Хората сме еднакви. Чисто и просто като пролетен дъжд. Grinning

Накара ме да се размисля .... склонна съм да се съглася донякъде с тебе .Peace
Когато обаче не можем да постигнем това съвършенство , по добре да си признаем , отколкото да мълчим  ...  smihesorry

# 63
  • varna
  • Мнения: 676
Да,Павче,наистина това са ограничени хора.Но още по-зле за тях.

# 64
  • Мнения: 57
Когато обаче не можем да постигнем това съвършенство , по добре да си признаем , отколкото да мълчим  ...  smihesorry

Хвана ме! Би било мегалицемерие да кажа, че съм съвършена. Нищо човешко не ми е чуждо. Сгреша ли- признавам си. Само че рядко ми се случва. Следвам своето правило. Макар понякога аршина, с който отмерваме грешката, да е различен, всъщност той винаги е различен, винаги има място за едно "съжалявам".

# 65
  • Мнения: 1 312
Усещанията и емоциите все някак трябва да бъдат облечени в думи.
Друг е въпроса,че те рядко са достатъчни за да изразят силата на чувствата,които бушуват в нас.
По същата логика и думи като  "Обичам те" биха били излишни,но пък е толкова хубаво да ги чуваме.
Затова имаме не само уши,а и мозък,интуиция,развито шесто чувство...

# 66
  • Мнения: 1 077
Тези думи са важни за мен. Използвам ги в ежедневието в рамките на добрия тон. Предпочитам да ги чуя, също, когато им е мястото и времето.

Не ги използвам никога в смисъла "Ми, сори, ся, кво толкова..."

За много лична употреба, също, но това е друго ...

# 67
  • Мнения: 620
Като думички извинението и съжалението не ги ползвам.За мен това са пози.
Когато ме засегнат съм много трудна с прошките,много време ми трябва.
Споделям напълно приказката,че "извинението не връща настроението" Naughty
А когато се занижат ежедневни извинения просто побеснявам,защото това вече е отработена тактика,която не върши работа.Но защо извиняващите се не се опитват да го разберат и продължават с грешчиците,които да изискват прошка - не знам.  33uu
Колко много негативни емоции можем да си спестим,ако мислим преди да направим "белята" Whistling

# 68
  • Мнения: 122
Като се замисля аз лично лесно прощавам... даже понякога и без да са изречени тези думи... но все пак зависи, ако ситуацията е от тези дето нараняват надълбоко... тогава именно си задаваме въпроса, защо не помисли преди да ме нараниш... но... ако обичаш човека - прости... разбира се и прошката си има граници, следващия месец ако ситуацията се повтори...

# 69
  • Мнения: 919
Като се замисля аз лично лесно прощавам... даже понякога и без да са изречени тези думи... но все пак зависи, ако ситуацията е от тези дето нараняват надълбоко... тогава именно си задаваме въпроса, защо не помисли преди да ме нараниш... но... ако обичаш човека - прости... разбира се и прошката си има граници, следващия месец ако ситуацията се повтори...
Валери,написал си точно това,което аз исках да кажа. Peace  bouquet

# 70
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
На мен за определени неща ми се слу4ва много 4есто да ги 4увам  Rolling Eyes не ги приемам сериозно,но разбирам,4е 4овека просто си е такъв по натура.
За големите грешки имам няколко максими:
Разбереш ли,трябва да простиш.Простиш ли,трябва да забравиш.
Извинението не връща настроението и е ВТОРО нахалство...........
Искрено желание да изкупиш грешката си се изисква.Но прошката не се дава автомати4но след изри4ане на "вълшебните" думи4ки.За мен ПРОСТИ ми има много по голяма сила и въздействие,естествено подлплатена с действие......

# 71
  • Мнения: 1 470
Много е трудно да подтъпчеш самолюбието си,и да ги изречеш тези думи...И когато някой ги каже искренно,е хубаво другият да има сили да ги преглътне...

Не говорим за "Извинявай,настъпих те..."нали?!

# 72
  • Мнения: 212
Не говорим за "Извинявай,настъпих те..."нали?!

Не не говорим за това. Говорим за например:
"Извинявай че ти изневерих. Повече няма да се повтори. Съжалявам искрено. Стана без да искам"
Ей това разбирам аз под искрено и честно извинение и съжаляване за постъпка. Всяка жена трябва веднага да прости при такива думи на мъжа.

# 73
  • Мнения: 1 212
В тези случаи предпочитам вместо аз да прощавам , бог да го прости bishop
Ама май говорим не само за този тесен диапазон на използване на думичките .... има хиляди други примери  Peace

# 74
  • Мнения: 118
Борисе , в този случай извинението е второ нахалство.

# 75
  • Мнения: 210
Употребявам ги рядко,но кагато ги изрека наистина имат значение.Но има ситуаци,коитоне миса присъщи,когато нищо не значат.

# 76
  • Мнения: 9
Да,за мене имат.Хората,които разбират,че са сбъркали,се извиняват.Това показва,че човек е човечен.
Според мене винаги трябва да има и прошка....  hug

# 77
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз казвам "Извинявай" на близките си. Казвам "простете" или "Прощавайте", когато бутна някой или се опитам да бутна.
Съжалявам не казвам и така си спестявам поне една лъжа.  Wink

# 78
за голямо сьжаление тези думи вече много рядко се употребяват сега е на мода да се говори с думи без никаква  морална стойност

Общи условия

Активация на акаунт