Извинявай! Съжалявам!

  • 7 876
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 716
Това са само думи.
За мен има значение как го казваш.

# 61
  • Мнения: 270
Това са много важни думи и всички трябва да се научим да ги казваме,когато е необходимо.Няма нищо срамно в това да си признаеш,че си сгрешил и че съжаляваш.Дано и отсрещната страна да го оцени.

Да, но много хора поради тази причина не си признават, като сбъркат.Защото е срамно за тях, защото някой друг може да им се смее.Това за мен са ограничени хора.Много от тези хора мислят, че ако се признаят за сбъркали, ще бъдат победени по един или друг начин.

# 62
  • Мнения: 1 212
Лицемерието е висша форма на общуването. Няма "извинявай", няма "прости ми". Зад всяка неволност се крие добре премерена закономерност. Колкото и да е несъзнателна или  "без да искам". От години не съм ползвала думата "извинявай". Правилото е просто- не правя на другите това, което не искам и те да не правят на мен. Хората сме еднакви. Чисто и просто като пролетен дъжд. Grinning

Накара ме да се размисля .... склонна съм да се съглася донякъде с тебе .Peace
Когато обаче не можем да постигнем това съвършенство , по добре да си признаем , отколкото да мълчим  ...  smihesorry

# 63
  • varna
  • Мнения: 676
Да,Павче,наистина това са ограничени хора.Но още по-зле за тях.

# 64
  • Мнения: 57
Когато обаче не можем да постигнем това съвършенство , по добре да си признаем , отколкото да мълчим  ...  smihesorry

Хвана ме! Би било мегалицемерие да кажа, че съм съвършена. Нищо човешко не ми е чуждо. Сгреша ли- признавам си. Само че рядко ми се случва. Следвам своето правило. Макар понякога аршина, с който отмерваме грешката, да е различен, всъщност той винаги е различен, винаги има място за едно "съжалявам".

# 65
  • Мнения: 1 312
Усещанията и емоциите все някак трябва да бъдат облечени в думи.
Друг е въпроса,че те рядко са достатъчни за да изразят силата на чувствата,които бушуват в нас.
По същата логика и думи като  "Обичам те" биха били излишни,но пък е толкова хубаво да ги чуваме.
Затова имаме не само уши,а и мозък,интуиция,развито шесто чувство...

# 66
  • Мнения: 1 077
Тези думи са важни за мен. Използвам ги в ежедневието в рамките на добрия тон. Предпочитам да ги чуя, също, когато им е мястото и времето.

Не ги използвам никога в смисъла "Ми, сори, ся, кво толкова..."

За много лична употреба, също, но това е друго ...

# 67
  • Мнения: 620
Като думички извинението и съжалението не ги ползвам.За мен това са пози.
Когато ме засегнат съм много трудна с прошките,много време ми трябва.
Споделям напълно приказката,че "извинението не връща настроението" Naughty
А когато се занижат ежедневни извинения просто побеснявам,защото това вече е отработена тактика,която не върши работа.Но защо извиняващите се не се опитват да го разберат и продължават с грешчиците,които да изискват прошка - не знам.  33uu
Колко много негативни емоции можем да си спестим,ако мислим преди да направим "белята" Whistling

# 68
  • Мнения: 122
Като се замисля аз лично лесно прощавам... даже понякога и без да са изречени тези думи... но все пак зависи, ако ситуацията е от тези дето нараняват надълбоко... тогава именно си задаваме въпроса, защо не помисли преди да ме нараниш... но... ако обичаш човека - прости... разбира се и прошката си има граници, следващия месец ако ситуацията се повтори...

# 69
  • Мнения: 919
Като се замисля аз лично лесно прощавам... даже понякога и без да са изречени тези думи... но все пак зависи, ако ситуацията е от тези дето нараняват надълбоко... тогава именно си задаваме въпроса, защо не помисли преди да ме нараниш... но... ако обичаш човека - прости... разбира се и прошката си има граници, следващия месец ако ситуацията се повтори...
Валери,написал си точно това,което аз исках да кажа. Peace  bouquet

# 70
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
На мен за определени неща ми се слу4ва много 4есто да ги 4увам  Rolling Eyes не ги приемам сериозно,но разбирам,4е 4овека просто си е такъв по натура.
За големите грешки имам няколко максими:
Разбереш ли,трябва да простиш.Простиш ли,трябва да забравиш.
Извинението не връща настроението и е ВТОРО нахалство...........
Искрено желание да изкупиш грешката си се изисква.Но прошката не се дава автомати4но след изри4ане на "вълшебните" думи4ки.За мен ПРОСТИ ми има много по голяма сила и въздействие,естествено подлплатена с действие......

# 71
  • Мнения: 1 470
Много е трудно да подтъпчеш самолюбието си,и да ги изречеш тези думи...И когато някой ги каже искренно,е хубаво другият да има сили да ги преглътне...

Не говорим за "Извинявай,настъпих те..."нали?!

# 72
  • Мнения: 212
Не говорим за "Извинявай,настъпих те..."нали?!

Не не говорим за това. Говорим за например:
"Извинявай че ти изневерих. Повече няма да се повтори. Съжалявам искрено. Стана без да искам"
Ей това разбирам аз под искрено и честно извинение и съжаляване за постъпка. Всяка жена трябва веднага да прости при такива думи на мъжа.

# 73
  • Мнения: 1 212
В тези случаи предпочитам вместо аз да прощавам , бог да го прости bishop
Ама май говорим не само за този тесен диапазон на използване на думичките .... има хиляди други примери  Peace

# 74
  • Мнения: 118
Борисе , в този случай извинението е второ нахалство.

Общи условия

Активация на акаунт