Време за сладка и конфитюр

  • 61 251
  • 130
  •   1
Отговори
# 105
  • Добрич
  • Мнения: 5 453

...... Насипвам захарта отгоре и оставям да престои през нощта, сутринта добавям 1/2 ч.ч. вода и по описаната процедура.

 Какъв е смисъла първо да се налива вода, а после да се вари за да се изпари? Щом са престояли цяла вечер в захар плодовете имат достатъчно пусната собствена течност, за да не загорят при варенето.

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 14:35 от Вела

# 106
  • Мнения: 178
Здравейте!Искам да направя конфитюр от каисии.Някой има ли рецепта и ще ми я кажите ли. Предварително благодаря!

# 107
  • Мнения: 3 036
На кг кайсии 800 грама захар,4 гр. пектин,2 чаши вода.
Кайсиите да са здрави и узрели,да няма нагнили.
Измиват се със студена вода ,махаш костилките и срязваш на две.
Във врящ захарен сироп слагаш кайсиите и вариш на умерен огън.
Към средата на варенето добавяш пектина.
Преди да свалиш от огъня,слагаш 1 лъжичка лимонена киселина.
Вариш докато ти хареса на гъстота.
При мен - ягодите,малините и кайсиите ги обичам с повече сироп.

# 108
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Вела, имаш право като се замисля. Само че не всички плодове пускат толкова сок като ягодите и вишните.

# 109
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Сладко от тиквички

5 кг. тиквички - големи и бели
3 кг. захар
3 ч.л. лимонена киселина
3 пакетчета ванилия

Тиквичките се обелват, издълбават се с лъжица и се изхвърля вътрешната част със семките. Нарязват се на кубчета. Аз ги режа с къдравото ножче за кашкавал, но става по бавно. Разбъркват се със захарта и се оставят да пуснат сок, за да не загорят после. Пека ги във фурната. Става бавно докато изври течността и започне да се сгъстява. Сладкото има карамелов цвят и е чудесно на вкус - прилича на ръчел от тиква.

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 16:40 от Вела

# 110
  • Мнения: 310
Здравейте, не мога сега да намеря кой беше дал рецептата за сироп от ягоди без варене: накисват се в захар и след това се пасират и затварят в бурканчета. направих го и проблем- месец по- късно капачката на едното бурканче хвръкна, всичко в сироп, мисля че и другото е наред. предполагам ферментират. моля, авторката на рецептата за съвет, да хвърлям ли всичко или има начин да се "спаси" положението?

# 111
  • Разград
  • Мнения: 3 110
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=81796.0

Мисля,че за това говориш.

# 112
  • Мнения: 1 175
Shapokliak,да не би случайно да си спестила част от захарта?Аз го направих и засега нямам проблем.Захарта действително е в много голямо количество,но действа като консервант.Затова си помислих да не би случайно да се я намалила.

# 113
  • Мнения: 310
не катка72, сложих точно два килограма захар на килограм плод. всичко хвърлих защото и другите две бурканчета бяха на път да се взривят, а едва изчистих нанесените вече поражения.

# 114
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
На мен купените сладка, конфитюри и мармалади с пектин не са ми вкусни.
Има разлика с домашните, вервай ми  Mr. Green

# 115
  • Мнения: 147
Момичета, просто не мога да не се похваля! Вдъхновена от вашите коментари за Гел фикса на д-р Йоткер и поради факта, че изненадващо получих един кашон с малинки подарък от свекърва ми, снощи направих първият си конфитюр в живота, а се получи страхотно - сякаш съм правила с години! Наистина стана бързо и лесно. Пробвах 2 рецепти - едната от реклманите книжки на д-р Йоткер - малини, банани и ром и втория само с малини. Днес сутринта го опитахме на закуска - мммм, страхотно! Довечера май ще правя палачинки. А иначе започвам да експерементирам и с други плодове.
Manzhelka, можеш ли да напишеш рецепта за сладкото от малини и банан? Много добре звучи! Благодаря ти   chef

# 116
  • Мнения: 1 679
Сладкото от череши го оставих така, както си е, реших да не го варя повторно.
Вчера правих сладко от вишни и стана без грешка   chef

# 117
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Чудесно е, че вече  си успяла с рецептата. Едно от любимите ми сладка е от вишни.

# 118
  • Варна
  • Мнения: 2 442
sherihizada, ето рецептата:
650 гр малини
350 гр нарязани на ситно банани (около 2 банана)
50 гр ром (аз сложих комбинация от уиски и 4 есенции ром на д-р Йоткер, защото нямах ром)
1 пакетче лимонена киселина на д-р Йоткер
1 пак Гел фикс екстра 2:1, в което слагаш 2 с.л. захар
Слагаш на средна степен на котлона и бъркаш от време на време. Като заври, изсипваш 500 гр. захар и буркаш между 3-5 мин. махаш от котлона, веднага разсипваш в бурканчета с винт и обръщаш с капачката надолу. Не стертилизираш. Веднага става за консумация.

# 119

Общи условия

Активация на акаунт