59 ways to stay cool или в сащ се стопли и кроим планове за лятото

  • 12 808
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 7 091
Хей, спите ли всички Simple Smile

# 256
  • Мнения: 1 393
Ехо, тук сме, не спим.  Wink

...Аз имам два спешни въпроса, ако може да ми отговори някой:
1. Моя близка приятелка, която е с две малки момиченца, работи като дентал асистънт плюс и 2-ра парт тайм работа, беше наскоро напусната (и от скоро е вече разведена официално) от безотговорния си мъж, който я остави с рефинасираната от него къща (=висок моргидж) и допълнителни разходи, които са повече от нейните месечни доходи и който си прави оглушки с издръжката за децата.
Някой знае ли случайно как и къде могат да се потърсят някакви социални програми (щатски, общински, прайвит) за подпомагане на работещи сингъл мамс? Има ли такива, аз съм чувала, че има, ама...? Ще съм ви много благодарна за каквато и да е инфо, за сведение става дума за Флорида.

2. Според вас какъв е дрес кодът за Dedication ceremony? В църква и после в къщата на родителите почерпка- колко официално трябва да сме облечени??


И да ви разсмея малко петъчно, вчера мернах в Клюкарника няколко превода на герои от американски сериали:

Mr. Big- Тузара (спор вилнее също тъй дали било с Я или А  Laughing)

McDreamy- Доктор Блян  Joy   Joy

McSteamy- Доктор Страст  Joy


И в унисон с първото- някоя върла фенка- нетърпеливка вреди ли се вече вчера за премиерата на САДС? КАК БЕШЕ???

# 257
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Какво е Dedication Ceremony? Много яки преводи, евала.

За САДС навивам дружките за уикенда, ще докладвам.

И в темата е дошло лятото, браво.  Laughing

# 258
  • Мнения: 1 393

Ох, не знам и аз точно.  Embarassed Дедикейтват си децата на Год.
Баптисване, Кръщене..?

# 259
  • Мнения: 940
мрсГ... преводите са веднъж Joy 
САДС смятам другата седмица да го забележа,слушам по ТВто отзиви че е страхотен(не се съмнявам),много страдах като свърши сериалчето Sad
за въпрос #1 много кофти - има такива програми да ,ама зависи и от щата мисля трябва да се чукне в гугъл за щата за сингъл момс програмс и сигурно ще откриете някакви насоки.

# 260
  • USA
  • Мнения: 559
САДС моя колежка ходи да го гледа и каза, че е супер. С очакван край, но все пак доста приятен и страхотни тоалети имало.

Преводите са просто  Joy! Аз мернах спор дали е Тузара или ТузарЯ. Е това съвсем ме уби! Много смотано име са му измислили на горкия човек.

# 261
  • Мнения: 405
MrsG - най-добре е приятелката ти да иде в общината да пита за какви програми се класира. Там най-добре ще я ориентират, защото може да са доста различни от щат до щат.
По втория въпрос - според мен с официално облекло няма да сбъркаш.

# 262
  • Мнения: 1 783
Е сега остана и за такива, като мен да не кажете, какво значи САДС???? Ама поддържайте ми американската обща телевизионна култура моля  Naughty

МВК, обади се, като дойдете във Варна.

МрсГ, много кофти за приятелката ти... и аз нямам инфо, ама гугъл 100% има, сошъл програмс нещо?

# 263
  • USA
  • Мнения: 559
САДС = Sex and the City

# 264
  • Мнения: 2 257
Един път съм била на Дедикейшън, голяма глупост. С мъжа ми се бяхме облекли официално, за да открием, че почти всички там бяха обидно небрежни на външен вид. Така и не разбрах какво точно е дедикейшън - не е кръщене, не е баптизъм, ами е по-скоро някакво вричане на детето в Господ, ама временно, докато го баптиснат или там каквото ще му правят. Дрън-дрън. А колко кретенска беше "службата" даже не ми се говори - някаква побърканячка пя, крещя и само дето не се разтанцува, супер гадно ми беше. Самия Дедикейшън беше част от неделна служба, поне тоя, на който бях; не беше нещо отделно и специално, следователно ми се стори, че продължава с дни. Rolling Eyes Не бих повторила, въпреки специалните покани, които се пращат.

SATC мисля да го гледам довечера, оставям мъжете на самотек и отивам по живот. Ако не ми мине котка път. Mr. Green

# 265
  • Мнения: 3 478
Дедикейшъна е наистина пълна тъпотия. Голямата я бяхме дедикейтвали с още едно детенце от нашата църква (бяха на една възраст) ама голяма пародия. Малкия хич нямам и намерение, направо ще го кръстя като се приберем.

САДС и аз искам да гледам, но на кино няма да ме огрее. Ще чакам да го свалят от някъде. Не съм гледала филм от незнам кога. На последък имам чувството, че живея на работа, даже колегите почнаха да се бъзикат. Ноооо, ще взимам ваканции яко това лято преди да тръгнем за Варненско.

# 266
  • Мнения: 3 491
Ехо, тук сме, не спим.  Wink

...Аз имам два спешни въпроса, ако може да ми отговори някой:
1. Моя близка приятелка, която е с две малки момиченца, работи като дентал асистънт плюс и 2-ра парт тайм работа, беше наскоро напусната (и от скоро е вече разведена официално) от безотговорния си мъж, който я остави с рефинасираната от него къща (=висок моргидж) и допълнителни разходи, които са повече от нейните месечни доходи и който си прави оглушки с издръжката за децата.
Някой знае ли случайно как и къде могат да се потърсят някакви социални програми (щатски, общински, прайвит) за подпомагане на работещи сингъл мамс? Има ли такива, аз съм чувала, че има, ама...? Ще съм ви много благодарна за каквато и да е инфо, за сведение става дума за Флорида.



Не съм се интересувала специално, но виж дали няма нещо в този портал:
http://www.govbenefits.gov/govbenefits_en.portal
За жилището - чудя се дали не може да се отърве от него, след като не й е по силите, и да види възможностите за affordable housing. Тези програми ги движат общините (townships), и имат горна граница за доходите. В никакъв случай не значи, че жилищата са на кофти места.
Другото, което се сещам, е линията 211 - тя е за информационни услуги и препратки към съответните организации. Това е за Флорида:
http://www.flairs.org/membermap.htm

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 02:36 от блажка

# 267
  • usa
  • Мнения: 2 113
Вики, ще искам подробности как се прави такова спящо дете  Mr. Green

аз не че съм вики, но да се включа, че и аз имах едно такова... забележи - едно! та такова поспаливо дете се прави само случайно. ако имаше рецепта и другите ми две щяха да са такива, ама нъц! нема рецепта, нема формула, нема гени! случва се once in a blue moon, колкото да те измами, че бебетата са много лесна работа и да се прекараш на бърза ръка с три бройки от този артикул... че и това дето уж беше спящо сега да го видиш! отспа си първите 3-4 години и сега не мож` му затвори очите по цяла нощ... сутрин го буди баща му за училище в 6.30 и пак не склопва клепки преди полунощ, сестро! ужас някакъв! прямо с ума сойти  #Crazy...

Един път съм била на Дедикейшън...

ай, много вълнуващо звучи! непременно трябва да се вредя за такова мероприятие...

снощи гледах there will be blood. някой да се наема да ми обясни поради каква причина този филм беше толкова оскарван?  като се изключи църковния момент, който оцених по достойнство, нищо друго от този филм не ме грабна...

# 268
  • Мнения: 1 147
снощи гледах there will be blood. някой да се наема да ми обясни поради каква причина този филм беше толкова оскарван? 

Имам същият въпрос за друг филм - No country for old men. Гледах, гледах, и не ми стана ясно кое точно му е великото на филма, та ако някой обясни, ще му благодаря. Simple Smile

# 269
  • Мнения: 1 393
Блажка, много мерси!  Hug Непременно ще ги проверя тези линкове. Но за affordable housing не знам, малко е сложно, пък и нали първо трябва да продаде тази къща, а със състоянието на маркета в момента това надали ще е възможно.

МисЗ, никъде не съм питала дали е тъпотия дедикейшъна.  Питах колко официално да се облека. Rolling Eyes

Джи, какви подаръци се носят, би ли споделила, моля (може и на лични.)

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт