ЮЛСКИ бебчета 08 (тема 55)

  • 14 381
  • 288
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 152
jollity, 1) за амбулаторната карта - то се води "личен амбулаторен картон" и трябва  да стои при лекаря който ти води консултациите. На мен ми го издадоха още при регистриране на бременността и там се вписват всички резултатаи от изследвания и консултации.
2) Когато издават 45 дневния болничен пускат маса изследвания, но не дават документите за болницата. После когато  е готово всичко те викат да ти дадат всичко барабар с документите и последните резултати.  Mr. Green Може и на следващата консултация да ти ги дадат. На мен ми казаха да си ги взема другата седмица, че не се знае какво може да се случи, да са в мен.
Дано да съм помогнала!  Hug
p.s. за 1 път чувам за това с кортикостероидите като профилактично, т.е. като "за всеки случай"!  Shocked Да не смятат да вадят бебо предварително?

# 271
  • Мнения: 690
Дано да съм помогнала!  Hug
p.s. за 1 път чувам за това с кортикостероидите като профилактично, т.е. като "за всеки случай"!  Shocked Да не смятат да вадят бебо предварително?

Meрси много. Определено ми помогна  Hug

Момичетата, които се шашкат от разни симптоми и евентуални здравословни проблеми да не четат по-надолу. Не искам да паникъосвам никого  Hug

Не мислят да го вадят по-рано, обаче на доста места ми е почнала да зрее платцентата и има голяма вероятност бебчо да се появи по-скоро от предвиденото. А пък нали е момче (в развитието си вървели с 2 седмици по-назад от момиченцата)... Та поради тези причини лекарката ми каза, че трябва да се направят инжекциите. Забравих точното име на лекарството, но запомних групата му (по-познато ми звучеше). Лекарката ми обясни, че е напълно безвредно и в дългосрочен аспект бебета по-лесно прекарвали заболяваниятал.  (Всъщност някъде четох ли не си спомням, че на бебчето всички органи са му узрели при раждането с изключение на белите дробчета... Имаше нещо и за бебетата родени в 8-мия месец... Абе разсъждавам на глас) newsm78

Което ми напомня - Дуци ходихте ли на изследване?

# 272
  • Варна
  • Мнения: 441
Само да допълня, че след като ти издадат 45 дневния болничен ти дават амбулаторната карта/ картон и след това се дава на педиатъра на бебето, за да вписва той нещата по време на майчинството. Моя вече е при мен.
Отивам да кося и плевя  Wink, а утре ще премия чистите прозорци.

# 273
  • Мнения: 79
Здравейте мамчета, пак сте изписали страшно много и ще ви чета до среднощ. Аз днес пак бях с ужасни коонтракции и не станах от леглото цял ден, а и беба риташе като за световно  Laughing

имам една молба някоя от вас дали знае къде в София може да се намери сгъваемата кошара на Cam?
Харесали сме я с мъжа ми но до момента само в онлайн магазините я намираме , а ми се иска да я видим и на живо както се казва
ето линк
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 0/products_id/774

предварително благодаря

# 274
  • Мнения: 142
Иначе за другите момичета да кажа, ако искат има един метод, писала съм и преди - чаена лъжичка мед и чаена лъжичка сусамов тахан се объркват и така - по три пъти на ден, полвин час преди хранене.
Подкрепям напълно тая рецепта Peace Аз цялата бременност сутин на гладно хапвам 2-3ч.л. такава смес. Хемоглобинът ми варира от 131 до 123. Освен това суровият сусам е прекрасен източник на калций. Зъбите ми са си като преди да забременея.  Mr. Green

Джоли, 1)на мен не ми искаха амбулаторна карта, обаче на Пърли са й искали  newsm78. 2)На мен ми издадоха и направлението за болницата. Учудих се че го правят по-рано (нали уж не по-рано от 30 дни преди термина), но аз си отидох с готови изследвания на кръв и урина.

Ние залепихме всички плочки най-после. Остана малко татко да силиконира и ремонта е напълно приключен newsm18 Сега обаче ме чака тежката задача по почистването  newsm28 newsm79
Миене на прозорци и щори и пране на какво ли не  Rolling Eyes Поне подредих гардероби и шкафове, все ще се справя и с останалото. Тъкмо има за какво да мисля, да не се шашкам от раждането  Whistling

# 275
  • Мнения: 1 584
Jollity, след като има такива симптоми явно докторката добре е преценила. Аз не мога да помогна с инфо, че нито преди, нито за сега са ми слагали. На предния преглед (миналата седмица) моята докторка ми каза, че до 2 седмици (т.е. докъм 5.6 когато ми е следващия преглед) няма изгледи да тръгне при мен бебето. Тогава вече ще съм в 9ти месец и няма нужда.

# 276
  • София
  • Мнения: 2 921
Aelia До едно ниво сме с почистването Hug само където ние не правим ремонт.
И аз подредих шкафовете-бая работа беше Crazy
Сега почвам прозорците и одеалата. Утре ще е 37 градуса-голямо пране ще падне  smile3508 Обичам да простирам и след 1 час да са сухи.

jollity Значи за това си притеснена spoko Спокойно, щом докторката е решила, значи трябва  Peace Благодарение на тези инжекции вече не е по- зле да се ражда в 8-ми месец. А питах Слънчева и тя каза, че след 34 та седмица бебето почти сигурно няма да е в кувиоз Peace Близнаците се раждат по това време и нищо им няма Hug Бебчо е достатъчно развит така, че не е важно, че е момче. Просто има статистика, че при / много недоносените/ оцеляват повечето момичета Peace но ти говоря за бебета под 30 седмица.
Аз днес завърших 34 седмица и вече ми е много спокойно. Все ми е тая дали ще започна да раждам Grinning Важното е , че до тук устискахме. Hug
Племенничката ми се роди в първия ден на 32-ра седмица- един месец в кувиоз. Сега е на годинка, Ела да я видиш каква е дунда и как пищи Laughing

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 23:56 от ketito

# 277
  • Мнения: 79
момичета пишете за изследвания и резултати...това ми е много болна тема, тъй като от самото начало съм с много проблемна бременност и лоши резултати, но съм си казала, че няма да им онбръщам внимание и ще си мисля само за хубави неща.
а за меда бях чела, че не се препоръчва, тъй като бебето можело да развие алергии. хемоглобина се вдига с ядки и то най-вече сурови орехи, също така е важно и белтъка да ви е в норма иначе се налага да преливат плазма. а най-много белтък има в изварата и в пилешкото месо.

не можах да се включа когато сте обсъждали хапването, аз пък съм точно обратно абсолютно никакъв апетит всичко което ям е насила, добре че си имам запаси от преди та бебе си взема каквото й е нужно  Laughing

# 278
  • София
  • Мнения: 2 921


кой питаше за това легло newsm78 Щом го има в Пакостник, трябва и в Пигис хаус да го има- обадете се и питайте Peace

А аз съм го гледала някъде, но не се сещам къде ooooh! Цяла вечер се чудя.

# 279
  • Мнения: 79
ketito, мъжа ми ходи до Пигис, но го нямаше. В Хипо ленд също го няма. Остава само в Пакостник да проверим, благодаря ти все пак

# 280
  • София
  • Мнения: 2 921
ketito, мъжа ми ходи до Пигис, но го нямаше. В Хипо ленд също го няма. Остава само в Пакостник да проверим, благодаря ти все пак

 ooooh! Пуста бременна глава.....не се сещам къде го гледах, но съм го виждала със сигурност, защото ме обсъждахме мрежата newsm78

# 281
  • Мнения: 690
Добро утро  Hug Днес няма раннобудни  Grinning Сън не ме ловеше, понеже ще имам да изпълнявам списък със задачки. Най-неприятната от който е да кажа на един лекар (от Вита), че няма да раждам там. Иначе днес ще ходя пак на покупки за пелени, мокри кърпи и дамски превръзки. Между другото какви превръзки ще взимате? Насочила съм се към памучни Always но се чудя дали с крилца или без. newsm78

Много благодаря за подкрепата, момичета. Знам, че всичко ще се нареди и за това не съм почнала да се шашкам твърде много. Само ми е притеснено, че не всичко е подготвено за бебето.. Още кошарката няма  Simple Smile

Аелиа, сама ли ще чистиш всичко?

Ауу, да внимавате днес като ходите на вън - щяло да стигне 37 градуса #Crazy Не забравяйте бутилката с вода  Wink

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 07:09 от jollity

# 282
  • Sofia
  • Мнения: 9 743
Има ранобудни Mr. Green

Не се притеснявай, щом дотук устискахме всичко ще е наред. Peace Защо няма да раждаш във Вита?

За превръзките- аз ползвам само Либрез памучни. От копринените и другите материи много ме запарва и ми е кофти. Задължително с крилца. (малей сега ми се струва че последно съм ползвала превръзки преди 100 години, даже се зачудих дали още ги продават тези Sunglasses)
И аз нямам кошарка, споко. И много други работи нямам. Mr. Green

# 283
  • Мнения: 690
Има ранобудни Mr. Green

Не се притеснявай, щом дотук устискахме всичко ще е наред. Peace Защо няма да раждаш във Вита?

За превръзките- аз ползвам само Либрез памучни. От копринените и другите материи много ме запарва и ми е кофти. Задължително с крилца. (малей сега ми се струва че последно съм ползвала превръзки преди 100 години, даже се зачудих дали още ги продават тези Sunglasses)
И аз нямам кошарка, споко. И много други работи нямам. Mr. Green


От Вита се отказах, тъй като реших да раждам с друга лекарка, на която имам голямо доверие и ми е спокойно с нея. Тя пък изражда в Окръжна (за където и от центъра за съвременни родители) чух доста положителни неща.

Либрез имат ли нощни?

# 284
  • Мнения: 195
Тъй като съм от ранобудните реших да свърша нещо полезно. Зповядайте в новата тема  Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298342.new#new

Общи условия

Активация на акаунт