ЮЛСКИ бебчета 08 (тема 55)

  • 14 382
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 2 921
Ох, момичета снощи писах на 6-та страница, а сега сте на 13-та Crazy едвам ви изчетох.

И аз си взех болничния за 45дни Hug Взеха ми и кръв. Сложихме последната ваксина на Дени-сега се надявам да няма реакции  Praynig

Джулито Ти ли питаше за различни начини на обличане newsm78 абе ще ти пиша на Лс Wink

# 256
  • Варна
  • Мнения: 441
Ох, момичета снощи писах на 6-та страница, а сега сте на 13-та Crazy едвам ви изчетох.

И аз си взех болничния за 45дни Hug Взеха ми и кръв. Сложихме последната ваксина на Дени-сега се надявам да няма реакции  Praynig

Джулито Ти ли питаше за различни начини на обличане newsm78 абе ще ти пиша на Лс Wink
Пентаксим ли му слагате?
И аз се притеснявам да обсъждам за обличането. Пишете и на мен на ЛС.

Крейзи, покупките са много сладки.

# 257
  • Мнения: 2 070
Аз Бу я питах за подготовката на гърдите и мазането с нещо преди или по време на кърмене. Тя каза с нищо да не се мажат, трябва да се оставя от време на време без сутиен, за да се търкат зърната в дрехите /аз и без това през повече от полвината ден съм без/. Никакви там такива търкания с хавлиена кърпа, които се препоръчват от някои хора. За рагади не знам.
Моите зърна са такива не много изпъкнали, с малък ареол, преди гинеколожката ми казваше да ги пощипвам отвреме на време, за да излязат. В началото като кърмех бяха адски болезнени и розово-червени /сега са кафеви например/. После се регулираха нещата, мисля, че сега са си достатъчно извадени навън.  Laughing
Всеки съветва различно, май най-добре човек да слуша себе си и да прави това, с което ще се чувства най-спокоен.

Аз знам с какво се вдига хемоглобин, но така не ми се занимава. Знам и че при нисък се прави изследване за таласемия в някои случаи, но засега не ми препоръчаха, защото с предната бременност го вдигнах само с храна и прецениха, че са ми наред нещата. Аз да си призная почти не ям месо, ама наистина, да не говорим, че като цяло малко ям, а ме изследваха едва 3-4 дни след като почнах да пия лекарството и това не е достатъчно, за да се натрупа и да отчете резултат.

Иначе за другите момичета да кажа, ако искат има един метод, писала съм и преди - чаена лъжичка мед и чаена лъжичка сусамов тахан се объркват и така - по три пъти на ден, полвин час преди хранене. И отделно там пастет, дроб, жълтък, черен шоколад. Ще трябва да се стегна и да ги направя тия неща.

Как ме разсмяхте с това обличане. Ясно е, че всеки сам ще си преценява в крайна сметка. Моят съвет е да не се оставяте на страха, дете със страх не се гледа. За всичко - студ, хранене, падане и т.н. Обаче понякога е трудно да разграничиш интуицията си и страха си... айде стига съм се обяснявала.

# 258
  • Варна
  • Мнения: 289
Моят съвет е да не се оставяте на страха, дете със страх не се гледа. За всичко - студ, хранене, падане и т.н. Обаче понякога е трудно да разграничиш интуицията си и страха си... айде стига съм се обяснявала.
Много добре казано според мен, колкото повече се "трепери "над едно дете толкова по-кекаво става.. Peace от това което съм виждала около себе си ..

# 259
  • София
  • Мнения: 18 679
kokolina, според мен няма много смисъл от мазане преди раждането, но така и така си го купила - можеш да се мажеш, няма да ти навреди със сигурност Peace

Деси, я да се стегнеш, пъзла такава smile3534

# 260
  • София
  • Мнения: 123
Моят съвет е да не се оставяте на страха, дете със страх не се гледа. За всичко - студ, хранене, падане и т.н. Обаче понякога е трудно да разграничиш интуицията си и страха си... айде стига съм се обяснявала.
Много добре казано според мен, колкото повече се "трепери "над едно дете толкова по-кекаво става.. Peace от това което съм виждала около себе си ..

За треперенето съм напълно съгласна.Имам една приятелка с дете на 3 год.,аз й сипвам компот със стайна температура,а тя ме кара да го врътна малко в микровълновата ShockedПосле от най-малкото нещо-за4ервено гърло,те това е "вталясване"

# 261
  • Варна
  • Мнения: 441
Моят съвет е да не се оставяте на страха, дете със страх не се гледа. За всичко - студ, хранене, падане и т.н. Обаче понякога е трудно да разграничиш интуицията си и страха си... айде стига съм се обяснявала.
Много добре казано според мен, колкото повече се "трепери "над едно дете толкова по-кекаво става.. Peace от това което съм виждала около себе си ..

За треперенето съм напълно съгласна.Имам една приятелка с дете на 3 год.,аз й сипвам компот със стайна температура,а тя ме кара да го врътна малко в микровълновата ShockedПосле от най-малкото нещо-за4ервено гърло,те това е "вталясване"
И всичко това само при идеята да се обсъжда обличането. Знаех си  Confused.
Сякаш не се втелясваме от сега. Поне аз, внимаваме какво ядем, колко мърда, какво пием, какво течение имаме и т.н.
Никой не е казал, че ще си облича космонавт на детето през юли. Аз лично както се интересувам от кърмене, захранване и т.н., така искам да прочета повече и за облеклото. Иска ми се да си имам приготвени повечето неща, които ще са ми необходими, а това са и дрешки.

# 262
  • Варна
  • Мнения: 289
Стига де, Инка, никой не е казал ,че не сме луднали леко всички...просто се съгласих с Деси,че не трябва след като живот и здраве детето е родено и е добре да се вманиячаваме...
Все пак се надявам да мине бремнния синдром.На мен основните ми страхове в момента са да вляза в 9-ти месец и да родя живо здраво детенце...за другите работи съм убедена ,че ще се наредят нещата.. Hug
Споко  Grinning, не се впрягай и ядосвай!

# 263
  • София
  • Мнения: 2 921
EEEe  тръгна спора Laughing а като се родят децата още колко ще има ooooh! Разни хора, разни идеали.
И аз ще си кажа мнението. Според мен една майка, която се интересува и образова още преди да се роди детето  ще бъде идеалната майка. Щом някой иска да е подготвен за всичко и да отговаря на 100% на нуждите на детето, това не означава, че ще му трепери.
Аз и преди съм казвала, че още с предишната бременност сках да знам всичко и да съм подготвена за всичко. И бях  и бях много спокойна и доволна от себе си . Все едно да оидеш на изпит и да си си научил всичко Peace
Сега съм от майките коита се карат на децата, ако друг им се кара не ги отешават и като подне му казвам -ставай. Така , че не мисля че му треперя Peace Малко съм ЕРБАБ човек Mr. Green
Не обичам майки, които 9 месеца чакат дете , прибират се от болницата , а не знаят ак се къпе , маже , храни и преоблича дете Crazy Да тръгнат на разходка с бебе, без да му вземат резервен памперс и резервни дрешки ooooh!

Изобщо майка не е само да родиш.

Така, че момичета образовайте се и колкото по -тъпи въпроси ви хрумват, толкова по - спокойно ще ви е после Hug Задавайте ги без да се притеснавате, .....тук сме за да си помагаме и споделяме Hug

# 264
  • Варна
  • Мнения: 289
Кети, така е, но мисля ,че не е толкова сложно да изкъпеш бебето и да го облечеш..Не зависимо колко сме подготвени мисля че в началото ще ни е малко изплашено- особено на тези , които ни е за първи път, но после всичко идва на мястото си.Не мисля ,че не мога да го направя.. Rolling EyesНе вярвам ,че има жени които не могат.. Grinning
Може би, има някои на които им е по-трудно , но никой не е казал ,че е лесно да си майка.. Grinning

# 265
  • Варна
  • Мнения: 441
Според мен проблема е, че темата беше изместена със страха, втелясването, треперенето, разсмиването от повдигането на темата. Аз затова малко се  Confused. Пък и наблегнахме за ЛС.
Едва ли има някой, който не иска да роди живо и здраво детенце. Аз лично се притеснявам как ще мине раждането, казвала съм го досаден брой пъти.
Но нали тук си обсъждаме всичко- кошарки, колички, дрешки. На мен ми е доста полезно, така не мисля постоянно за притесненията си. Сигурна съм, че като си дойде мъжа ми и се роди бебчо няма да имам време за четене. За това сега си чета книжки, интернет и си подготвям разни неща.

# 266
  • Мнения: 9 905
да ви викна да мием заедно прозорци, да разтоварите малко от притеснения  Mr. Green
днес как си висях на четвъртия етаж, трябваше ми само някой отзад да ми каже "боц" и си политах  Mr. Green

# 267
  • София
  • Мнения: 2 921
да ви викна да мием заедно прозорци, да разтоварите малко от притеснения  Mr. Green
днес как си висях на четвъртия етаж, трябваше ми само някой отзад да ми каже "боц" и си политах  Mr. Green

Тити и аз тази седмица рочвам с тази процедура Laughing Обаче съм много бавна и много прозопци имаме ooooh! Сигурно до другата все това ще с правя Joy

# 268
  • Мнения: 1 584
Четох, четох и накрая на 2рата тема, която бях пропуснала се чудех дали изобщо да пиша Rolling Eyes

да ви викна да мием заедно прозорци, да разтоварите малко от притеснения  Mr. Green

Аз се включвам с предлложение за косене на поляна и плевене на градинка - с големия корем доста калории се изразходват и гаранция няма да има сили за кавги  Mr. Green

# 269
  • Мнения: 690
Момичета, на някой бият ли му кортикостероиди за узряване на дробчето на бебето?

Днес ми сложиха. Остават още 2 инжекции утре. Лекарката ми каза, че е за да могат дробчета на бебето да са узрели, ако се роди преждевременно.

Още от няколко разяснения имам нужда (знам, че сме го обсъждали, но като темите са под номерация ми е много трудно да се ориентирам) - 1) искат ми амбулаторна карта за да ми вписват болничните. На вас? 2)При 45-дневния само болничния ли получихте или и направлението за болницата за раждане?

Общи условия

Активация на акаунт