Варицела - кога е най-добре да се кара?

  • 1 761
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 168
Блонди, ще споделиш ли малко повече за ваксината, защото като питам педи имам чувството, че от 9 кладенеца вода ще извади. А мен честно ме е страх, че не съм карала никога и да не лепна на дърти години. Макар че, въпреки скромните ми познания, даже и дъщеря ми да е ваксинирана и да не се разболее, мен пак може да ме зарази, но поне нея да не я мъчи.

# 16
  • Мнения: 1 008
Искарах Варицела на 23 години. Не беше леко, но и не умрях.
До края на годината една фармацефтична компания ще пусне ваксината и на нашият пазар.
Колебая се дали да ваксинирам детето си

# 17
  • Мнения: 2 849
Пускай го на градина ,не е казано ,че ще се зарази задължително .Ако я изкара -добре е като малък,ако не се зарази още по-добре .

# 18
  • Мнения: 4 753
По- добре да я изкара сега, а който няма работа да се набутва с ваксини...  Peace

# 19
  • Мнения: 27 524
Блонди, ще споделиш ли малко повече за ваксината, защото като питам педи имам чувството, че от 9 кладенеца вода ще извади.

Ето скоро в тази тема писахме доста  Hug Да не се повтарям, там има засега всичко  Hug

Вакисната не е нова, но не знам защо не се предлага и в БГ  Thinking Тук е безплатна, влиза към задължителните.  Peace Препоръчителните са отчасти платени (основната част я поемат здравно-осигурителните компании)

# 20
  • Варна
  • Мнения: 259
Много индивидуално е аз изкарах варицела на 20 беше лято времето горещо и пъпките избиха лесно дори не я усетих даже трябваше и на работа да отида преди да се вредя при личния лекар.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 589
Аз не съм карала никакви шарки и се надявам никога да не карам, че сега сигурно ще е още по-тежко.
Може би по-рано е по-добре, но наистина най-добре никога.

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 21:49 от passion

# 22
  • Мнения: 11 007
Ако изобщо "трябва" да се кара, колкото по-рано, толкова по-добре.
Сестра ми я изкара на 20 г. и беше ужасно, много се измъчи. Cry Cry

# 23
  • София
  • Мнения: 109
Много благодаря за съветите. Като гледам повечето накланят да се кара колкото по-рано толкова по-добре.
И аз четох, че има ваксина, но наистина в БГ не съм чула да се предлага иначе веднага бих имунизирала и малкия и мен /защото майка ми не помни дали съм я карала/.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Както Никол е казала по-добре никога.
Но когато му дойде  не може да си избереш кога да боледуваш и кога не.
Аз лично смятам, че колкото по-малък е толкова по-добре.
Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 7 193
Хубаво, че Блонди даде линк към другата тема.
Доколкото разбирам в БГ още няма такава ваксина?
Лично аз искам да си сложа, защото братовчедка ми (на 30 и кусур години) в момента кара варцела, и просто е някакъв ад.
А единствената шарка, която съм карала е рубеола.
Имате ли идея дали в Гърция например тази ваксина се продава свободно (без рецепта) в аптечната мрежа?

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Наскоро имаше някъде писано за тази ваксина. Има я (не знам дали точно същата) в БГ, май струваше към 300 лв...

# 27
  • София
  • Мнения: 7 193
Вчера рових с търсачката, ама явно ми се е спяло  Mr. Green
Малко съм изненадана - 300 лв  Thinking

# 28
  • Мнения: 7 201
Ако изобщо "трябва" да се кара, колкото по-рано, толкова по-добре.
Peace И аз съм на това мнение.

# 29
  • Мнения: 2 567
Всеки ще ти даде съвет според собствените си преживявания. И аз тъй  Simple Smile

Случи се, че дъщеря ми и най-добрата ми приятелка се заразиха с варицела почти по едно и също време. Моята беше на 8, тя на 33.
Моята щерка изкара шарката изключително тежко. С температура и отпадналост и пъпки на всеки милиметър от тялото си и във всички възможни дупки. Приятелката ми, ако не предполагаше, че може да е заразена нямаше и да обърне внимание на няколкото пъпки, които и бяха избили. А беше ужасно притеснена точно от това, което беше чувала - че възрастните карат шарката изключително тежко.
При моята щерка не се размина само с това. След това месеци наред имунната и система беше срината и докато преди това не беше боледувала(освен няколко дребни настинки), тогава в рамките на четири месеца се разболя два пъти от гнойни инфекции.

Затова аз не бих препоръчала насилствено заразяване.

Общи условия

Активация на акаунт