Макови ниви! Възможно ли е?

  • 15 648
  • 139
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 513
Откога не съм яла макова кифличка Grinning. мляс-мляс
Mr. Green Пу, маковото семе е от мен, знам къде са нивите  Wink Кифличките от теб  Hug

# 76
  • Мнения: 2 792
 Добре, какво излезе последно? Има ли далавера да ходим да берем (вече знам къде са маковите полета) или няма?

# 77
  • Мнения: X
и аз първо се сетих замъфини с мачец

# 78
  • Варна
  • Мнения: 513
newsm78 Някой писа, че не било чак толкова медоносно.

А маково масло, използвано  в "специални" разкрасителни процедури? Как ви звучи?  Thinking

# 79
# 80
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Маковите цветове са едно от най-красивите неща, които радват окото ми по това време на годината.
Никога не ми е минавало през ума да взема да е притесня от тях.

Прабаба ми си гледаше бял мак и всичко, което са гледали и употребявали и вашите пра-пра и тъй нататък баби.
Къде за кифли, къде за нерви.
Но сега са други времена.
Легалните наркотици са акцизните.

Някой каза ли нещо за рекламите на кафе, алкохол и медикаменти, които са повече и от маковете по полето?
Не.
Simple Smile

# 81
  • Мнения: 765
 Аз се чудех, опиумният мак бурен ли се води, или аграрна култура? Разсад ли продават за опиумен мак или където порасне? В Афганистан защо така добре им се получават маковете? И в крайна сметка какво се разбира под "опиум" - кокаин ли правят или хероин?

# 82
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Хероин.
Кокаинът се прави от друго растение - кока.

# 83
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Бар, от белият мак се прави опиум и хероин.
Семената на татула са се слагали в обредни хлябове.
Конопът е бил на почит.

Беладона и подобни също са били ползвани по предназначение.
и тн заместители на Прозак и сие.

# 84
  • Мнения: 4 585
Добрите наркотици стават на топло и влажно, за съжаление.

# 85
  • Мнения: 765
  Аз мислех, че "опиум" е събирателно на всички наркотици и не си го представям като нещо отделно, може би , защото не съм чувала за дилър на опиум, явно трябва да почета по въпроса.
Сега отивам да видя как изглежда това растение "кока" .  В Гугъл ще го гледам - да не помисли някой нещо  Simple Smile

# 86
  • Мнения: 4 138
опиумът може да се пуши, непреработен е отровен. в азия народа много обича да се трови с опиум. ако го ядеш и хоп, преселваш се в вечните ловни полета. конопът е много полезно растение, ама за жалост малко отглеждано. едно от растенията, което дава такъв обширен спектър от продукти, че май друго подобно няма.
от коноп се прави хашиш, а в непреработен вид е марихуана.
опиумът, кокаина и хашиша са природни дроги. лсд то и анфетамините са химия. от рапица се прави и олио, но пушенето и, както и това на дивия мак не води до никакви промени в психиката. щото сега да не се юрне целият форум да бере диви макове и да свива джоинти с него. файда няма.
попът не беше гледал май мак, а коноп, но може и да съм в грешка. тук ако те хванат с конопче на балкончето е 200 евро на растение. глоба. отделно другите неприятности.
иначе тамата е хубава. колкото и съществуването на подобни да означава калпаво ниво на земеделието ни, от друга страна е пък радост за окото.
ще видим само как ще е състоянието на реколтата наесен. щото вместо хляб да не се окаже, че трябва да се ядат пасти. с маково семе.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 1 790
А да, попът беше игумен на манастир и го хванаха с коноп. За медицински цели си го гледал човечецът.  Whistling

# 88
  • Мнения: 4 585
Колкото по-на север на студено отиваме, толкова дрогата в конопа става по малко и по калпава.
Виж, нишките му стават все по здрави, и у нас се е отглеждал за въжета, зебло и чували.
Лошите момчета взимат един апартамент под наем, бичат парното до дупка, пулверизатори овлажняват въздуха и садят коноп. Не живеят там, ходят само да берат. Един мобилен скачен за вратата позвънява на определен номер за всяко отваряне. След такова позвъняване, повече не се вясват.

# 89
  • Мнения: 2 759
                      Уж си от Разград, пък говориш като варненец... Има нещо гнило тука  Whistling...

Общи условия

Активация на акаунт