Макови ниви! Възможно ли е?

  • 15 650
  • 139
  •   1
Отговори
# 120
# 121
  • Мнения: 2 759
Та на въпроса възможно ли е да има макови ниви, отговорихме възможно е , но в друга държава и за определени цели, тия ниви е бг. ако са макови , щеше да има само макови растения, а не с там разни още трънки и глогинки.Мисля си личи че е дива поляна и то от самолет.
                     Ниви са, макови са, в Бг са. Жалко, че нямам снимки. Тези, които съм виждала са само от макове, с ясни граници.

# 122
  • Мнения: 9 991
Та на въпроса възможно ли е да има макови ниви, отговорихме възможно е , но в друга държава и за определени цели, тия ниви е бг. ако са макови , щеше да има само макови растения, а не с там разни още трънки и глогинки.Мисля си личи че е дива поляна и то от самолет.
                     Ниви са, макови са, в Бг са. Жалко, че нямам снимки. Тези, които съм виждала са само от макове, с ясни граници.
Ма къв , опиумен мак, или полски заедно с разни стръкчета маргаритки  на една полянка. А не е ли по логично че съседната земя се обработва, или миналата година се е обработвала , и за това на места има , а на места няма. И аз пътувам доста и съм ги виждала тия ''ниви'' , за които става въпрос.Червения цвят се набива на очи но не е толкова гъст. А ако е опиумен мак , спокойно може да се обадите в полицията. И търсих   в гугъл не видях някъде нашия мак да се съди, ама може и да не съм търсила достатъчно.

# 123
  • Мнения: 4 392
Цитат
И търсих   в гугъл не видях някъде нашия мак да се съди, ама може и да не съм търсила достатъчно
.

adelinda , не е опиумен. Полски мак е. За сеене говорим, не за съд.  Wink

# 124
  • Мнения: 335

Така е.
Като циментират и нивите, сезонът няма да има значение.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 513
Като циментират и нивите, сезонът няма да има значение.
Shocked Как ще циментират нивите, бре?  Crazy  Sunglasses
Иначе lavender е права, още малко и маковете ще прецъфтят.
 Идеята на темата беше да споделя красотата на това безкрайно червено. И наистина няма значение как и защо е там, важното е, че е впечатляващо и мноого красиво!
Признавам си, че за пръв път виждам такова нещо. По стечение на обстоятелствата в последните 3 години минавам доста често по този път, друг път макови ниви не е имало.  Blush Crossing Arms

# 126
  • Мнения: 4 392
Явно сме в последна фаза на пиянство вече.  hahaha
Пишем, без да четем.
Кой ми изяде маковите кифли? Laughing

# 127
  • Варна
  • Мнения: 513
Явно сме в последна фаза на пиянство вече.  hahaha
Пишем, без да четем.
Кой ми изяде маковите кифли? Laughing

Всички ядохме  Flutter , затова сме толкова весели и не четем, само пишем  Mr. Green

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Сладурки сте вие! Hug
Забавно ми беше да ви чета. Как`Сийка и Вълчо обаче не ви оставиха да развиете изцяло теорията за умишлено засадените с полски мак ниви. Наистина тези гледки са страшно красиви. Но другия път като видите такава, и ако все още не сте убедени, че това е плевел, слезте и разгледайте по отблизо. Ще видите, че между маковете има и житна култура някаква.
И има нещо вярно, че всяка година има бум на различен плевел. Така както и при зеленчуците. Така че ако догодина видите ей такива красотиhttp://xobu.hit.bg/plants/delphinium.jpg (дивото е само в лилавко), да не си помислите, че някой нещо е засял. Това пък е Ралица или Делфиниум.

# 129
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Явно сме в последна фаза на пиянство вече.  hahaha
Пишем, без да четем.
Кой ми изяде маковите кифли? Laughing


ей,кви сме пияндета hahahaЗа мен кифли май няма Sad

хора,аз понеже рядко пътувам в тази посока по това време на годината съм решила идната пак по това време да мина и да видя  Twisted EvilСнимала съм полетата м/у 181и и 183и км.на магистрала Тракия Mr. Green

имаме година докато изясним мистерията Crazy

# 130
  • Мнения: 4 585

Като говорим за червени макове, значи ще е по темата.
През соца фестивалът на политическата песен се провеждаше в Благоевград
и се казваше "Ален мак".

# 131
  • Мнения: 335
Не знам какво сте се хванали с този "Ален мак" на Благоев, на Благоевград, на политическа песен и прочие нещо като смешки.

Червеният мак е световен символ на загиналите в Първата световна война (и в другите световни войни също).
На 11 ноември може да се види по всички кръстове на загиналите във войните (датата е заради дена на примирието в Първата световна) – в Англия,  в Канада, Франция, Щатите и на други места.
Макът е емблемата, защото бойните поля (след примирието) били буквално залети от червен мак и той, естествено, напомнял за пролятата кръв по тях.
Твърди се, че дивият мак е единственото цвете, което можело да цъфти даже, когато наоколо всичко е умряло и затова изровени и напълно изпепелени от 3-4 годишни боеве нивя били като подпалени в червено след войната.
Тъй че – Благоев, този-онзи...   Червеният мак си е символ малко по-надълго и на широко от Благоевград.

И на по-хубави работи е символ – например на едни готини руски (с извинение на русофобите) бонбони.
Има такъв френски парфюм. Да не говорим, че имаше и един „Ален мак” – Пловдив.
Каква приватизационна война беше само – долу-горе колкото Първата световна.
Какви жертви в нея, какво източване, каква съсипия, пък се водеше най-печелившото козметично предприятие от едно време (пак с извинение).

Така че, да заключа и аз по темата – викат му на това растение „самосейка”.
Не му трябва да го сее никой.
Както стана ясно – ако няма нищо друго живо на едно поле през май, мак ще има.
По бетон расте, само бетонът като се пропука. В тази връзка пусках и горните си авторски снимки.
Дано не развалих романтиката.

# 132
  • Мнения: 4 392
Намекнах аз за последните ти снимки. С хумор, за да не изглеждам злобна.
Не че ме разбраха...

lydi , явно целта е била да се полюбуваме на маковете. Защо питаш тогава?

 
Като циментират и нивите, сезонът няма да има значение.
Shocked Как ще циментират нивите, бре?  Crazy  Sunglasses
Иначе lavender е права, още малко и маковете ще прецъфтят.
 Идеята на темата беше да споделя красотата на това безкрайно червено. И наистина няма значение как и защо е там, важното е, че е впечатляващо и мноого красиво!
Признавам си, че за пръв път виждам такова нещо. По стечение на обстоятелствата в последните 3 години минавам доста често по този път, друг път макови ниви не е имало.  Blush Crossing Arms


Или си забравила, че пита това:

Много ми е интересно дали някой от вас знае, възможно ли е някой да засее макове.
За какво биха послужили?
Ако не са засети, възможно ли е да са се разпространили сами и то на такива големи пространства?

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 02:33 от Amarena

# 133
  • Мнения: 4 585
Не знам какво сте се хванали с този "Ален мак" на Благоев, на Благоевград, на политическа песен и прочие нещо като смешки.
Не, не, не като смешки. Замръзна ми усмивката преди два дни, когато видях това -    http://www.bgsever.info/br-17_2006/stranici/str-10.htm

# 134
  • Мнения: 3 405
Тези макове, по нашите ниви за нищо не биха могли да послужат. Те са плевели и са в нивите, защото не са били унищожени с препарати против тях.
Маковете, от които се добива опиум са други и виреят в други географски ширини  Simple Smile
Аз видях много такива ниви, и не само тук, а и в Гърция. Наистина са красиви, но освен това, и че вероятно пречат на житото нищо друго не могат да сторят.

Общи условия

Активация на акаунт