за терасите

  • 11 685
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 806
Аз съм против остъкляването  Peace

# 61
  • Мнения: 251
Аз много харесвам остъклени тераси, но не по начина по който ги остъкляват тука, на квадрати.Преди време  бях на гости на една немкиня, терасата и беше като лятна градина. Такава красота беше. Толкова ме е яд, че не снимах балкончето и.

Ние мислим за остъкляване, определено ще ми е по-чисто на терасата. Аман от прахоляци.За да разберете какво имам в предвид за терасата-градина, която видях, намерих  нещо подобно...  newsm78

Само че беше малко по-малка тераската, иначе много приличаше на тази. http://inlinethumb26.webshots.com/40217/2472467170103562346S500x500Q85.jpg 

И беше остъклена ето по този начин. Почти не си  личи че има стъкла.Е така бих искала и аз моята тераса да е остъклена. Беше толкова уютно и чистичко.  http://inlinethumb49.webshots.com/41328/2067791240103562346S600x600Q85.jpg

Забравих да спомена, че стъклата на терасата и  бяха плъзгащи, така че можа да се отваря цялата тераса, а стъклата стояха прибрани отстрани. Никога не бях виждала такова нещо...

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 01:05 от ДонКихотка

# 62
  • Мнения: 2 266
Против остъкляването съм.Друго си е лятото да излезеш там да си пиеш кафето.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 011
Забравих да спомена, че стъклата на терасата и  бяха плъзгащи, така че можа да се отваря цялата тераса, а стъклата стояха прибрани отстрани. Никига не бях виждала такова нещо...

Четох преди време в един вестник, че вече и тук се предлага такъв вид остъкляване, но е безумно скъпо засега. Иначе това е перфектно решение за всякакви фасади - хем не разваля външния вид на сградата, хем можеш да ги събереш само в единият ъгъл и пак да ти е 100 % отворена терасата.

# 64
  • Мнения: 1 561
Да, има, и на нас ни го предложиха, но цената беше страшна, почти двойна по спомен.

# 65
  • Мнения: 282
много против съм... просто според мен именно от това остъкляване са ни толкова грозни блоковете. те че са панелки и са олющени е едно на ръка, но и тези винкели, такава грозотия има само в България.
Даже ми се иска да има закон, с който да забранят остъкляването, или поне да се прави по начин, който съответства на външния облик на сградата. Дори и на новото строителство слагат остъкления , кой каквито са му изгодни, защо сме такива, че не ни пука как изглежда отвън  Thinking

наскоро бяхме в Гърция, не видях нито една остъклена тераса, дори по старите блокове на терасите имаше цветя и сенници. И сенниците, макар и не на всяка тераса бяха еднакви или почти еднакви. Ами като се старае човек и старите блокове изглеждат добре

# 66
  • MJF
  • Мнения: 8 606
аз съм за, за моята тераса .зависи каква жилищна площ има човек,вида на самата тераса.комуникацията на терасата спрямо другите части на сградата-съседни такива ,покрив.аз съм от късметлиите обрани по великденските празници.подозрението е че са влезли през терасата а са излязли през входната врата.аз съм на висок етаж но съм от късметлиите с тераса без грам покрив в новото строителство.а моята тераса и тази на съседния апартамент са една до друга само с преграда решетка висока 90см.в този съседен апартамент са влезли брутално през входната врата и са излизали на терасата и от там хоп при нас.и докато се чудя как да я покривам тази тераса ме сюрпризираха крадците.
в новото строителство има много такива решения ,така че иска не иска човек се огражда,остъклява.

# 67
  • Мнения: 5 178
Забравих да спомена, че стъклата на терасата и  бяха плъзгащи, така че можа да се отваря цялата тераса, а стъклата стояха прибрани отстрани. Никига не бях виждала такова нещо...

Четох преди време в един вестник, че вече и тук се предлага такъв вид остъкляване, но е безумно скъпо засега. Иначе това е перфектно решение за всякакви фасади - хем не разваля външния вид на сградата, хем можеш да ги събереш само в единият ъгъл и пак да ти е 100 % отворена терасата.

Aз всеки ден виждам едно такова остъкление на северна тераса .. ми хубаво си дрънчи когато задуха вятъра и отделно няма никаква изолация, и зимата дори ще ти навява от цепките Simple Smile

# 68
  • гр. София
  • Мнения: 252
Най-добрият вариант е с две тераси.Едната с дограма/да речем на север, която е/, а другата открита.

Аз съм за този вариант- така е и у нас Simple Smile

# 69
  • Мнения: 46 535
Много съм съгласна, и аз това се чудя.
В нашия квартал има един апартамент  с бяла драскана мазилка върху изолацията, а върху нея нарисувана тревичка и калинки.
Безобразия много, но тази е върха. След време видях, същите пребоядисаха въпросната простотия с разноцветни драсканици за да покрият може би предното творение, и сега е един пъстър килим, грооозотааа.
Трябва да ви го снимам ...


Да не си в Надежда Laughing преди време го бях снимала, но някъде съм забутала снимките, странното е, че случайно попаднах на тази във Фишките  Shocked станали сме известни навсякъде  hahaha

А това е от Враца, зеленото е жестоко, лилавото обаче ме довърши doh

# 70
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.........................
Да не си в Надежда Laughing преди време го бях снимала, но някъде съм забутала снимките, странното е, че случайно попаднах на тази във Фишките  Shocked станали сме известни навсякъде  hahaha

А това е от Враца, зеленото е жестоко, лилавото обаче ме довърши doh
Господи, какъв кич!  Shocked

# 71
Напълно против съм. Тя затова е тераса, да бъде отворена, да я озелениш с някое цвете, да си сложиш едно ракитово столче и да си пиеш кафенцето на въздух. То, ако можело без тях архитектите нямаше да ги предвиждат.

# 72
  • Мнения: 2 807

Две от терасите ни са с дограма, т.е. остъклени.
Третата не е.

# 73
  • Мнения: 3 621
.........................
Да не си в Надежда Laughing преди време го бях снимала, но някъде съм забутала снимките, странното е, че случайно попаднах на тази във Фишките  Shocked станали сме известни навсякъде  hahaha

А това е от Враца, зеленото е жестоко, лилавото обаче ме довърши doh
Господи, какъв кич!  Shocked
Това направо е   #Crazy #Crazy #Crazy ето тук вече трябва да се намеси и общината вече , всеки си е собственик на жилището, ама това как изглежда то отвън засяга всички ни , наистина скоро не  бях виждала такъв кич, и в Бургас има такива "простотии" утре ще снимам и ще ви покажа

# 74
  • Мнения: 1 561
Много съм съгласна, и аз това се чудя.
В нашия квартал има един апартамент  с бяла драскана мазилка върху изолацията, а върху нея нарисувана тревичка и калинки.
Безобразия много, но тази е върха. След време видях, същите пребоядисаха въпросната простотия с разноцветни драсканици за да покрият може би предното творение, и сега е един пъстър килим, грооозотааа.
Трябва да ви го снимам ...


Да не си в Надежда Laughing преди време го бях снимала, но някъде съм забутала снимките, странното е, че случайно попаднах на тази във Фишките  Shocked станали сме известни навсякъде  hahaha

А това е от Враца, зеленото е жестоко, лилавото обаче ме довърши doh


Дааа, това е върха  в цветово отношение, в Надежда съм , да!

Общи условия

Активация на акаунт