Болест или мания е желанието за чист дом?

  • 22 715
  • 160
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, съгласнасъм с Валери. Затова всъщност майчинството е толкова труден и неблагодарен за жената период. Ако жената самата не положи усилия да открадне малко време за интелектуални занимания може ей така да си остане цял живот.
САмо не виждам как за половин час се подрежда къща, която едно или две малки деца са разхвърляли успешно цял ден. Дори при добре увоена технология една тоалетна се мие за десетина минути, мивката в банята за пет, бидето и то за толкова - дотук само за санитарния фаянс имаме 15-20 минути. Възможно и да е малко по-малко, не съм го засичала с хронометър. Ако по цял ден няма никого вкъщи не е толкова трудно да се поддържа чисто, но я гледай като се въртят 2 деца и един възрастен покрай тях и всички ядат вкъщи какво става.  Tired

# 151
  • Мнения: 1 897
За мен от известно време е 'мисия невъзможна'.
Докато синът ми не беше още роден и беше малък, за ра зархвърля и цапа за отрицателно време се справях успешно и полагах усилия и постоянство за каузата 'чист и подреден дом'. Вече не. Безмислено и ненужно е да изпадам в подобни мании с  дете като моето.
Искрено се възхищавам на всички, които успяват да поддържат дома си в изряден вид и да отделят достатъчно време и внимание на всичко останало.

# 152
  • Мнения: 1 168
Чистенето на банята и тоалетната е работа на мъжете. Моят мъж се справя перфектно newsm10

# 153
  • Мнения: 2 270
Болест или мания? - Нито едно от двете!
Мисля, че е напълно нормално да исаш да живееш в чест дом!

# 154
  • Мнения: 1 312
Прочетох това преди малко това-"Чиста къща -проста жена". Не мога да се съглася с това мнение и означава ли това че мрясната къща те прави много умна.
Ахъм,мой е поста.
Ама писах,че не е мое мнение Wink
Валери го е обяснила хубаво,има логика в заключението.
Ама всяко правило си има изключения щото като гледам бая чистници сме се събрали,но и интелекта струи наоколо Wink

# 155
  • Мнения: 265
А,имам и болестно състояние да изхвърлям редовно боклука и стари,ненужни или с изтекъл срок неща и все едно нямам търпение да се съберат такива и да ги разкарам  Crazy
NaughtyАз съм същата,но не мисля ,че е болестно състояние!От както съм се преместила в къщата на мъжа ми,т.е.3 години,постоянно изхвърлям старите ,ненужни неща и продължавам,но край нямат #CrazyСвекърва ми събирала,събирала ,а и не иска да си ги прибере:bad-words:,хем да стоят у нас,хем да не ги изхвърляме #2gunfireДобре,че трябваше миналата година да строим,та дойде да си събере нещата и да си изхвърли част от боклуците.Сега складираме заради нея стари врати,стар изпочупен шкаф,гадероб,стара неработеща печка, много стари дрехи в чували и куп дребни стари неща,които заемат мазето ми #Cussing outНо ще им дойде времето в скоро време Mr. Green

# 156
  • Мнения: X
Прочетох това преди малко това-"Чиста къща -проста жена". Не мога да се съглася с това мнение и означава ли това че мрясната къща те прави много умна.
Не означава. Но, ако чистиш, переш, готвиш, гладиш, миеш по цял ден и ако си в майчинство, това автоматично означава, че за нищо друго не ти остава време. Нито нещо да прочетеш, нито да поостанеш със себе си. Цял ден си зает с дейности по оптимизиране на бита.
Друг е въпросът, че има доста организирани жени, които са способни за половин час да подредят изрядно къщата.

и аз съм от организираните/уж/,ама за половин час не става...по-скоро ако имаш навика да правиш веднага някои неща/да не се натрупва за чистене/-и съкращаваш времето за по-сериозно такова......но иначе съм напълно съгласна с теб Peace...освен това ако човек се вманиачи в идеята всичко да е чисто и перфектно  става доста дразнещ за околните....с постоянното си търкане,бърсане,миризмата на препарати,шума който вдига/казвам всичко отва от опит-среднощните ми пранета,миене на баня и т.н. вбесяваха половинката-вместо да се гушна при него....аз търкам мивки,например........и после мириша на дезинфектант/...отделно,че то и навън се проявява-идеш някъде и понеш несъзнателно да оправяш покривчици,да събираш боключки.....само викаш по децата да не се цапат.........абе,не си е работа...откак се поизлекувях/имам още,ама то няма да стане отведнъж/-направо се родих....,и повече време за мен си ми остава...и за семейството,но за приятни занимавки с тях-не за изнервящи.

# 157
  • Мнения: 707
Мъжът ми го дефинира като лудост. Каза,4е съм се побъркала заради работата ми ( 6 год. 4истих къщи в 4ужбина wash hang 1ironing)

  И се сетих да цитирам 2 от моите работодателки:
   ''Не е трудно да се из4исти, трудно е да се запази 4исто.''
    '' Трябва да избера- или да имам 4иста къща, или да съм добра майка.''

# 158
  • Мнения: 166
Моя приятел все ми вика,че съм Монк Mr. GreenАма аз искам всичко да е изрядно чисто и всяко нещо да си е на мястото.Лудостта на всичко идва от там,че всяко нещо ,като например чорапите,се сгъва по определен начин и като се започнахме да живеем заедно  му показах как трябва да е подреден шкафа с дрехите му.Понякога незнам как ме изтрайва,ама си мисля че всеки си има някаква мания и моята е тази Blush

# 159
  • Мнения: 3 092
Чистя да , когато и колкото мога .
Дразни ме да е разхвърляно , но съм убедена че това не е болест , ама с двегодишно дете няма как друго да е .
А тия чистофайниците дето само се изтъпанчват по Интернет и по пейките пред блока ..... няма да коментирам  Blush

# 160
  • София
  • Мнения: 62 595
Ето едно хубаво нещо - децата порастват и може да се кара по-кротко с чистенето.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт