Моля Помогнете!!! Търси се донор на ............

  • 2 654
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 673
А самите доктори не искат да се ангажират, защото при Маркова веднъж се получило така, че донорът не успял да забременее, а жената, на която дала фоликули, успяла. И като започнали едни неприятности, едни дела, едни скандали.
Е това не мога да го разбера, нали донорството е анонимно? Как се е разбрало кой как забременял?
Въобще наистина има нещо гнило в цялата история, щом така се търсят донори...

# 16
  • Мнения: 550
Е това не мога да го разбера, нали донорството е анонимно? Как се е разбрало кой как забременял?
Въобще наистина има нещо гнило в цялата история, щом така се търсят донори...

Не вярвай толкова в анонимността, аз като й дадох три от моите фоликули да не би да беше анонимно. Та ние бяхме в една стая, всичко се знаеше. Нали доктора идва и те пита дали си съгласна да дадеш фоликули, и просто няма как да не разбереш за кой става въпрос, защото другата жена също е там в момента, тъй като фоликули не се замразяват, те се оплождат веднага и след два дни се прави трансфера. Бъди сигурна, че всичко се вижда и чува, и трудно може да остане скрито. Не търси нищо гнило в историята, а се помъчи да се поставиш на мястото на тази жена. Колкото повече гласност има, толкова по-големи са шансовете някой да прояви интерес. Понеже я познавам и виждам колко се измъчва, й предложих  този вариант чрез Интернет. Иначе тя продължава да си търси и по други начини, но просто възможностите са ограничени. Опитайте се да разберете, това не е като да ти трябва кофичка кисело мляко и да отидеш в  кварталния магазин да си го купиш. Тези неща не се предлагат под път и над път, и който е заинтересован е длъжен да направи всичко възможно. Още повече, че тя не е в първа младост и малко време й остава да опитва дори и ин-витро. Надявам се на успех.

# 17
  • Мнения: 228
Може да ви се види глупав моят въпрос,но за какво стимулиране говорите,как се взима яйцеклетка,как става оплождането и просто да поясните процеса,защото аз съм забременяла напълно естествено и ако търсите здрава жена трябва доста да поясните за да няма заблудени и разочаровани после.

# 18
  • Мнения: 673
Не казвам, че твоята приятелка няма нужда или че цялата история е фалшива. Вярвам, че има хора в нужда и искрено съчувствам, но също така вярвам, че има и хора, готови да спекулират с тях и тяхното желание за зачеване. Не може да няма клиника, където да няма резервни яйцеклетки. Просто трябва да се потърси.
Пожелавам успех на твоята приятелка!

Последна редакция: пт, 10 юни 2005, 11:12 от буболечка

# 19
  • Мнения: 2 022
Ама разбира се, че има начин да стане анонимно. Айде сега, яйцеклетките се оплождат до 12 часа след аспирацията им. Да не говорим, че реципиента няма работа в деня на пункцията.
Бигони, отговорих ти в нашия форум. Не знам дали още се прави тази програма в клиниката на Щерев, но там става анонимно.

# 20
  • Мнения: 1 612
Ама разбира се, че има начин да стане анонимно. Айде сега, яйцеклетките се оплождат до 12 часа след аспирацията им. Да не говорим, че реципиента няма работа в деня на пункцията.
Бигони, отговорих ти в нашия форум. Не знам дали още се прави тази програма в клиниката на Щерев, но там става анонимно.
Искам само да попитам макар да изляза от темата:
Аз ще правя инвитро точно в тази клиника.
Каква е гаранцията, че няма да ми вземат част от фоликулите и да ги "дадът" на друг без моето разрешение.
В крайна сметка взех да се притеснявам.

# 21
  • Мнения: 288
Моля ви не развивайте параноя! Това са две различни процедури. В тях участва целия екип - лекари, ембриолози, мед.сестри. Как така някой ще открадне яйцеклетки? Нали след това рискува някой от екипа да се разприказва. Недейте така, моля ви се. Иначе всички ще се съмняваме във всеки.
Освен това за да стане една жена дарител трябва да й се направят куп изследвания. Не може просто така - отива на инвитро и някой ще и краде яйцеклетките. Лилия, не се шашкай като четеш неща, които не касаят теб. Успех ти желая.
 Wink

# 22
  • Мнения: 2 022
Лилия не мисли за тези неща! Просто ги игнорираш и това е.
Нищо не знаем и няма как да разберем. Във всяка област на медицината е така - слагат упойката и край. Ако не вярваш на екипа няма смисъл да се захващаш с нищо, нито пък и да ходиш на лекар за каквото и да е, след като се съмняваш, че може да те излъже.
Нали това е смисъла на Хипократовата клетва!

# 23
  • Мнения: 1 612
Нали това е смисъла на Хипократовата клетва!

Да ви кажа доста пъти ми се е случвало лекар да не е коректен към мен та затова се притесних.
Както и да е да не разводнявам темата.

# 24
  • София
  • Мнения: 708
Може да ви се види глупав моят въпрос,но за какво стимулиране говорите,как се взима яйцеклетка,как става оплождането и просто да поясните процеса,защото аз съм забременяла напълно естествено и ако търсите здрава жена трябва доста да поясните за да няма заблудени и разочаровани после.

процедурите не са страшни, бият се инжекции..и с пункция се взима яйцеклетката..за 3 мин. е..прилича малко на горене на раничка след раждане, ако си имала такава..манипулация е, без упойки и така..

Искам само да попитам макар да изляза от темата:
Аз ще правя инвитро точно в тази клиника.
Каква е гаранцията, че няма да ми вземат част от фоликулите и да ги "дадът" на друг без моето разрешение.
В крайна сметка взех да се притеснявам.

добре де, а какво толкова страшно има да знаеш, че част от теб живее нейде по света..
аз бих си дала фоликулите, но ми ще ми е трудна цялата тази организация..пък и парите трябва да са си цифра..
иначе, когато бях на този  целия хал, си мислех да ходя по планините да търся здрава, бедна жена да ражда и тн..то беше един ужас и повече е мисленето и "тъпнята"  от отрицателния резултат на теста..

пс. дано не съм била крайна

# 25
  • Мнения: 1 612
Цитат
добре де, а какво толкова страшно има да знаеш, че част от теб живее нейде по света..
аз бих си дала фоликулите, но ми ще ми е трудна цялата тази организация..пък и парите трябва да са си цифра..
Виж сега, всеки си има някакви виждания по този въпрос.
Аз не бих могала да се примиря с това да не познавам детето си и то да бъде отгледано от друга жена. Може да е егоистично ама това е положението.
Съдете ме ако щете.
А и ако теб това не те притеснява з-о не се възползваш от предложението на момичето.
Има си хора за всичко. Просто аз не съм от тях.
Бих помогнала с всичко друго но не и с това.

# 26
  • София
  • Мнения: 708
Аз не бих могала да се примиря с това да не познавам детето си и то да бъде отгледано от друга жена.
Цитат

по тази логика няма да дадем бъбрек или черен дроб или каквото там е нужно..фоликулът не е дете, все пак

# 27
  • Мнения: 550
Момичета, благодаря ви, че влизате и коментирате темата, естествено така, както всеки я чувства и разбира. Само ми се искаше да има положителен резултат по-бързо, но може ми аз  прекалено съм надценила тази възможност. А относно това:
 
....фоликулът не е дете, все пак
съм напълно съгласна. Аз като й дадох три от моите фоликули изобщо не съм мислила за тях като за деца, а в бъдеще ако нищо повече не искаш да знаеш за жената получила твоите яйцеклетки, също няма да знаеш какво е станало.

И относно това:
Цитат
Аз не бих могала да се примиря с това да не познавам детето си и то да бъде отгледано от друга жена.

мисля, че човек преди да има каквото и да е мнение, трябва да се опита да постави себе си в подобна ситуация, дори и хипотетично, и тогава да помисли как би реагирал и какво би мислил.
Надявам се на успех.

# 28
  • Мнения: 673
Да си призная, когато прочетох темата, се поставих на мястото на доноркат и дали бих станала. Да, за мен би било много благородно човек да помогне. Това, което би ме спряло е разстоянието, но всъщност най-важното е, че в момента не мога да се подлагам на хормонални медикаменти за стимулация и не съм способна да произвеждам яйцеклетки (причината е, че кърмя).
Но още веднъж казвам: нека не се гони дивото, в клиниките има жени, които така и така се подлагат на изследвания, а това е шанс за някой, който не може да си позволи инвитро, а има качествени яйцеклетки и с парите ще може да се осъществят две бременности.
Вярвам, че е въпрос на време да се намерят яйцеклетки за въпросната жена. Но не само те са проблем при ин витрото. Има много фактори, които влияят на шанса за успех.
Желая им го от все сърце!

# 29
  • Мнения: 550
Вярвам, че е въпрос на време да се намерят яйцеклетки за въпросната жена. Но не само те са проблем при ин витрото. Има много фактори, които влияят на шанса за успех.
Желая им го от все сърце!
Благодаря ти за пожеланието, аз също се надявам в скоро време близката ми да има отговор на молбите си. Това е една чудесна жена, преподавател, на която просто малко по-късно в живота се е усмихнало щастието да има другар до себе си. Дано в скоро време усетят истинското щастие.

Общи условия

Активация на акаунт