Паркирал си като идиот!

  • 14 418
  • 191
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 563
Българинът шофира без да спазва много-много правила. При това положение не ми се вярва, че нарушенията при паркирането са само от липса на места. Има си тук една традиционна самодоволност към правилата, не е само от неволя.

# 136
  • Мнения: 5 370
Холограма, ако не знаех, че си друг/а, щях да си помисля, че си Аз/Мене.
Понякога имам дежа вю, като прочета твой постинг. Heart Eyes

# 137
  • Мнения: 289

Случвало ми се е много пъти някой да паркира пред гаража и никога не ми е минавало през ум да драскам колата или да пукам гуми. Бибиткаш веднъж и идват да си я преместят. Обикновено, когато някой спре пред гараж е наблизо и за малко. Ако е оставил телефон - звъня. Никога не съм вдигала скандал за такова нещо, т. к. знам какъв ад е да намериш къде да спреш. Но ако видя някой да си позволява по някакъв начин да посяга върху автомобила ми, няма да съм така толерантна в отношението си. Повтарям, че това е ЛИЧНА собственост и като такава никой няма законовото право да я докосва. Ако не ти харесва как някой е паркирал - обади се на "Паркинги и гаражи", те да си свършат работата.
В 21 век е редно да спрем да се държим като вандали. Особено пък майки, които вместо да се чудят с какво да се занимават по цял ден е редно да посветят това време за възпитание на децата си. На какво ще научиш детето си, което ще те види как драскаш или лепиш стикери върху чужди коли? Брат ми има камион, който се паркира във вътрешния двор на кооперацията. Един ден видяхме как 10-тина деца (на възраст 8-9 г) бяха взели по един клон и с тях удряха камиона. Чудех се какви родители ги възпитават - вече не се чудя, сигурно в момента четат темата и обясняват на децата как ще ходят да лепят стикери.  ooooh!

# 138
  • Мнения: 2 018
ПП Към идиототърсачите и идиотонаказвачите :
Не разбрах колко кампании организирахте досега със залепване на стикери "Идиот" върху сградата на общината си или на стъклото на кварталната патрулка.
Вече няколко пъти ви попитаха за това.

За това са изборите, подписките и други подобни  Peace

# 139
  • Мнения: 2 018
В 21 век е редно да спрем да се държим като вандали. Особено пък майки, които вместо да се чудят с какво да се занимават по цял ден е редно да посветят това време за възпитание на децата си. На какво ще научиш детето си, което ще те види как драскаш или лепиш стикери върху чужди коли?

 Joy Искрено ме разсмя - никога не съм драскала коли и нямам намерението да го направя! Виж именно тези, които драскат колите са си намерили свой си начин да протестират срещу нахалството на някои шофьори. За тях едва ли има значение дали има стикери за залепване или не!
Нещо ме бъркаш с тези хора!
Относно това, как възпитавам децата си, можеш да бъдеш спокойна - добре са възпитани! Не са те тези, които могат да ти изпочупят нещо по колата! Аз също съм възпитана добре - не бях аз тази, която каза, че може да се случи случка, на този който ти залепи стикер!!!
И не разбирам - защо се смесват двете неща, като драскане на колата и лепенето на стикер!?!

# 140
  • София
  • Мнения: 259
Особено пък майки, които вместо да се чудят с какво да се занимават по цял ден е редно да посветят това време за възпитание на децата си.

Ха-ха, ти май още нямаш деца? Е, като ти се наложи някой ден да буташ количката между паркиралите коли и да излизаш на платното за да може да минеш, тогава може и да решиш, че е по-добре да почнеш да лепиш стикери върху стъклата с надеждата нещата бавно да се променят, вместо да не правиш нищо докато не те отнесе някой на улицата, барабар с количката...
Един стикер на стъклото не е фатален, обаче сгазените хора по пешеходни пътеки и бутнатите с превишена скорост са, тях не може да ги върнеш. Въпроса в случая е да почнат да се замислят хората какво причиняват с действията си.

# 141
  • Мнения: 335
ПП Към идиототърсачите и идиотонаказвачите :
Не разбрах колко кампании организирахте досега със залепване на стикери "Идиот" върху сградата на общината си или на стъклото на кварталната патрулка.
Вече няколко пъти ви попитаха за това.

За това са изборите, подписките и други подобни  Peace

Нищо подобно.
Гражданският контрол не е само по време на избори. Даже най-малко там.
Дори да си мислиш, че наказваш някого за партийни платформи и лъжите в тях, пак не го правиш с бюлетина на която пише "Идиот" по избори. Ще ти се по-цивилизовано някак си.

Но темата е полезна.
Поне става ясно, защо всички чакат да минат 4 години, за да извикат в пространството, че не искат  бензинът да става 5 лева, токът да поскъпва с 250%, парното да е колкото пенсията на тъщата (щото единствен Вальо Топлото е виновен за това)...
Тоновете изядена отровна мърша и ракът, който у нас вече е истинска епидемия няма как да те възмутят в междуизборното безвремие. Нито това, че се канят да доокрадат училищата и болниците от държавата, щото друго не остана там.

Преди два часа минах по една уличка на пъпа на София. На подгизнал дюшек с подгизнал юрган на тротоара лежеше местният бездомник (само предполагам, че е той).

Кво ще кажете за една кампания - "Легнал си като идиот" - със стикери за лепене върху челата на бездомниците.


# 142
  • Мнения: 289

И кое е смешното в това, че нямам деца?  Shocked

# 143
  • Мнения: 2 018
ПП Към идиототърсачите и идиотонаказвачите :
Не разбрах колко кампании организирахте досега със залепване на стикери "Идиот" върху сградата на общината си или на стъклото на кварталната патрулка.
Вече няколко пъти ви попитаха за това.

За това са изборите, подписките и други подобни  Peace

Нищо подобно.
Гражданският контрол не е само по време на избори. Даже най-малко там.
Дори да си мислиш, че наказваш някого за партийни платформи и лъжите в тях, пак не го правиш с бюлетина на която пише "Идиот" по избори. Ще ти се по-цивилизовано някак си.

Но темата е полезна.
Поне става ясно, защо всички чакат да минат 4 години, за да извикат в пространството, че не искат  бензинът да става 5 лева, токът да поскъпва с 250%, парното да е колкото пенсията на тъщата (щото единствен Вальо Топлото е виновен за това)...
Тоновете изядена отровна мърша и ракът, който у нас вече е истинска епидемия няма как да те възмутят в междуизборното безвремие. Нито това, че се канят да доокрадат училищата и болниците от държавата, щото друго не остана там.

Преди два часа минах по една уличка на пъпа на София. На подгизнал дюшек с подгизнал юрган на тротоара лежеше местният бездомник (само предполагам, че е той).

Кво ще кажете за една кампания - "Легнал си като идиот" - със стикери за лепене върху челата на бездомниците.

Смесваш две различни теми! Но както и да е, ще ти отговоря - когато гласувам, аз не гласувам против, а ЗА! Там е разликата - няма смисъл на бюлетината да пише "като идиот".

Доста добре си го написала - това за ограбването и бездомника /аз не бих могла/. Ти какво предлагаш - да завземем парламента ли?  Simple Smile Добре, но това няма да ни направи по-възпитани на пътя! Това няма да накара нахалника, да спази предимството ми на пътя, това няма да накара нахалницата да ми даде предимството на пешеходната пътека, дори когато съм с количка, това няма да накара поредният глезльо взел книжка с подкуп да разбере, че има правила и колкото и да е трудно, то те трябва да се спазват!!!
Дори мога да стигна по-далеч - "Караш като идиот!" - ако мога да я сложа, ще го направя!!!

Ако самата дума те притеснява - дай идея за друга!  Wink

# 144
  • София
  • Мнения: 259

Не това е смешното, а коментара ти:

...майки, които вместо да се чудят с какво да се занимават по цял ден е редно да посветят това време за възпитание на децата си...

Не познавам много майки, които да се чудят с какво да се занимават по цял ден, просто защото децата не оставят много време за чудене, от там си направих извода, че явно още не си се сблъскала с този момент. Както и да е, извинете за офф-а.

# 145
  • Мнения: 289
Не познавам много майки, които да се чудят ...

Не е и нужно да са много - и 1-2 стигат!  ooooh!

Друг път избягвай съчетанието на "хаха" с "нямаш деца"!

# 146
  • София
  • Мнения: 259
Взимам си бележка. Съжалявам ако съм те засегнала, теб или някой друг!     Peace

# 147
  • Мнения: 1 895
Това, че институциите не си вършат работата и не осигуряват паркоместа(все пак обсъждаме конкретен казус), явно се приема като един вид позволение свише да се спира където може . Прехвърлянето на обвиненията към общината за липсата на места за паркиране, не оневинява вас(паркиращите по тротоарите и къде ли още не) за поведението ви!
Лично мнение. Темата не е за и против стикерите - тях вече ги има! Който не одобрява - не лепи. Ако дори малък процент от наглите шофьори се замислят, че освен паркинг София е и град, в който живят доста хора, значи е имало полза от това начинание!

# 148
  • Мнения: 335
Смесваш две различни теми!...

Нищо не смесвам.

"Идиотите" срещу които сте запретнали ръкави ги ражда единствено и само беззаконието.
Законите затова са нещо различно от възпитанието - за да го коригират, когато "навън"  застрашава интересите на другите (да кажем - по-възпитаните).

Това, че институциите не си вършат работата и не осигуряват паркоместа(все пак обсъждаме конкретен казус), явно се приема като един вид позволение свише да се спира където може ...

Не е толкова явно.
Паркирам на един километър от дома си, понякога чакам зад паркирана пред мен кола по 15-20 минути, за да излезем с хлапето и да го оставя в детската му градина.
Никой от тях не е бил идиот. И да е - няма да му сложа такава лепенка. Защото не е това начинът.


...Ако дори малък процент от наглите шофьори се замислят, че освен паркинг София е и град, в който живят доста хора, значи е имало полза от това начинание!

Ако само 1 процент от наглите шофьори реагират като нагли, не дай Боже - като идиоти, искам ти да си наблизо, за да поемеш отговорността пред този, когото си накарала да лепи.

Или просто ще посочиш дребните буквички върху стикера: "Нямам авторски права, но за сметка на това отхвърлям всякакви авторски задължения".



# 149
  • Мнения: 2 563
Това, че институциите не си вършат работата и не осигуряват паркоместа(все пак обсъждаме конкретен казус), явно се приема като един вид позволение свише да се спира където може . Прехвърлянето на обвиненията към общината за липсата на места за паркиране, не оневинява вас(паркиращите по тротоарите и къде ли още не) за поведението ви!


Именно. Колкото и паркинги да построи общината, никога няма да стигат местата за всички и няма да е възможно всеки да паркира легално точно пред работата, точно пред магазина, точно пред не знам си кво си. Да не говорим, че колите в София се увеличават постоянно, няма начин общината да насмогне с паркингите в скоро време и при най-добро желание. Няма безплатен обяд.  Ако искаш кола в голям град, си носиш и последствията (търсене на място за паркиране, трошене на нерви). Това гражданите на големите градове в цивилизования свят са го научили вече.

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 18:20 от Hear Again

Общи условия

Активация на акаунт