За блоковете ЕПК да ми обясните...

  • 62 925
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 632
Това което знам аз е,че е пълзящ куфраж и са най-здравите блокове в България!

# 16
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
И на мен ми предстои такава покупка, ще следя темата.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 481
От година и половина живеем в ЕПК и мога да кажа, че е много тихо и спокойно. За сравнение- преди това съм живяла и в къща, и в малка тухлена кооперация, шумът там беше чувствително по-силен.
За мен плюс е и височината  Wink Никой друг тип жилищно строителство не достига до 20 и повече етажа, а на мен ми харесва да съм нависоко и през прозореца да виждам небе и облаци.

Недостатък- много и всякакви хора, общите части се поддържат по-трудно.

# 18
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Това което знам аз е,че е пълзящ куфраж и са най-здравите блокове в България!
Пълзящия кофраж е доста различен от ЕПК. Здрав е, ако са сложили предвидената армировка Wink В Бургас се наложи да укрепват такъв блок с огромни колони - започна да се пропуква, защото бяха спестили над 30% от армировката. Освен това при земетръс слабите местна на 18 етажен блок са 6ти и 12ти етаж - у майка ми имаше отворени пукнатини от земетресение, от които духаше ooooh!
Нямам впечатления от ЕПК, но в тухлена кооперация шумовете от съседите се чуват по-силно, отколкото при пълзящ кофраж (всичко бетон) и панелка.

# 19
  • Мнения: 4 300
Под разпределение на помещения и шум имах предвид някой да не си направи кухня над твоята спалня или да си сложи пералнята там.

# 20
  • Мнения: 2 439
Под разпределение на помещения и шум имах предвид някой да не си направи кухня над твоята спалня или да си сложи пералнята там.
Такъв вид преустройство на помещенията е забранено.

# 21
  • Мнения: 4 300
Добър ден.
Това, че е забранено обаче, не значи че не се прави. И тъй като сме добри души или овце ( поизбор) рядко се оплакваме, като се случи.
За справка- темата за ателиетата- апартаменти.

# 22
  • Мнения: 512
Под разпределение на помещения и шум имах предвид някой да не си направи кухня над твоята спалня или да си сложи пералнята там.
Такъв вид преустройство на помещенията е забранено.

Доколкото знам, около нас няма подобни преустройства, така че шумът не е оттам. Rolling Eyes
Познати ми обясниха, че в ЕПК-то е по-шумно, заради повечето арматура и заради изливането на стените - ставало нещо като проводник за звука, защото било нещо като клетка.  Rolling Eyes
Не знам дали е вярно това, но наистина при нас е много шумно.
Съседите ми са нормални хора, поне засега нямам сериозни опрлаквания от тях, не вдигат шум нарочно, просто се чуват нормалните ежедневни шумове... ooooh!
А не ми се мисли те какво чуват от нас... особено малкият като се заиграе с железните колички по ламината... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт