тест за овулация-помощ

  • 41 144
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Здравейте,може ли някой да ми каже колко горе долу струват тестовете за овулация и във всички аптеки ли има?Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 4 428
Ами беше около 4-5лв. Съдържа 5 теста. Има във всяка апрека някакви. Въпросът е какъв си търсиш. В нашата квартална аптека имаше само Овю и взех него. Но нещо не можах да се оправя с него  Rolling Eyes Следващият път ще си взема друг.

# 2
  • Мнения: 1 165
аз до сега не съм си купувала такъв вид тест,затова не съм много веща.Ще се консултирам с фармацевта какъв да си взема.Благодаря ти много

# 3
  • Мнения: 144
Точно миналата седмица пуснах тема за тестовете. Освен Овю има един друг - Clear Ovu Test - мисля, че тези двата са най-разпространените. И в двата има по 5 теста за овулация, като вторият съдържа и един тест за бременност. На мене лично на първият обяснението ми е по-добро и ясно, отколкото на вторият. Първият струва 7лева, вторият - 10лв.

ДАно да съм помогнала!

УСпех! Hug

# 4
А бихте ли ми разяснили, как точно се ползват  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 232
daila, във всеки тест има указание, но трябва да обърнеш внимание на няколко неща - най-добре е да се ползват след обяд и да не си консумирала много течности, за да не е разредена урината. Виж в упътването колко време се държи лентичката, след колко време се отчита резултата - за всяка марка тези неща са различни. Петте лентички ги използваш от 10 ден до отчитане на положителен резултат. Ако не ти стигнат - нова опаковка. Това е в общи линии. Хубаво е и да мериш БТ. Успех!  Flowers Four Leaf Clover

# 6
 maya777    bouquet   благодаря

# 7
  • Мнения: 920
Аз използвах Клиър Овю тест, струваше около 7 лева, има 5 теста вътре, както и чудесно упътване, има си и календарче даже Wink
Правих теста следобяд към 4 часа, като внимавах да не се наливам вода преди това. Започнах да тествам на 13 ден от началото на менструацията, защото имам нередовен цикъл, свърших тестовете и пак си купих. Засякох си овуто към 20 ден Wink Доколкото си спомням, втората линия, която се появява трябва да е по - наситена от контролната,или еднаква с нея по наситеност, а не по бледа.Ако е по бледа тестовата няма ову. Това беше особеното при тези тестове. Успех и да похвалиш скоро с положителен тест Wink  bouquet

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Здравейте и аз имам въпрос за тези тестове Аз си взех едни които са по 5 в опаковка и един за бременност.Мисля че някъде към 11лв струваше.Първият го направих на 16.06 като тогава ми беше 13-ят ден от цикъла - появи се само контролната лента,на следващите два се появи още една лента но цвета й беше по-блед от контролната,а снощи т.е четвъртият тест имаше пак само една контролна лента.
Според вас това какво означава - че нямам овулация или че някак съм я пропуснала с този тест - а той не е и никак евтин
Моля ви - 

# 9
Здравейте и аз имам въпрос за тези тестове Аз си взех едни които са по 5 в опаковка и един за бременност.Мисля че някъде към 11лв струваше.Първият го направих на 16.06 като тогава ми беше 13-ят ден от цикъла - появи се само контролната лента,на следващите два се появи още една лента но цвета й беше по-блед от контролната,а снощи т.е четвъртият тест имаше пак само една контролна лента.
Според вас това какво означава - че нямам овулация или че някак съм я пропуснала с този тест - а той не е и никак евтин
Моля ви - 

Най-вероятно теста се казва Клиър Овю. Аз лично ползвам Овю и съм доволна. И при мен се случи това, но след едната черта се появиха 2 черти, така че не се отказвай, а продължавай. Wink

# 10
  • Мнения: 112
Ползвала съм Овю два цикъла и двата пъти ми е отчитал 2 плътни черти.И т.к. това става все на 13 -ти или 14-ти ден не съм ги ползвала повече.Успех Hug

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 193
И аз миналия месец изполвах Клиър Ову и не ми показа втора ярка черта.
Този месец си взех Owieu и ми се появиха две ярки черти два поредни дни, като втория ден чертата беше дори още по-наситена от контролната.
Възможно е тестовете да са били лоша партида. Пробвай с Owieu и успех.  Peace
Дано скоро се похвалим и с две чертички на тест за бременност.

# 12
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Същото се случи и с мен като ползвах този Клиър Ову. Показа ми слаба втора черта и на другия ден пак една. Другият тест е по-добър -  Ову. Успех!

# 13
  • Мнения: 920
Здравейте и аз имам въпрос за тези тестове Аз си взех едни които са по 5 в опаковка и един за бременност.Мисля че някъде към 11лв струваше.Първият го направих на 16.06 като тогава ми беше 13-ят ден от цикъла - появи се само контролната лента,на следващите два се появи още една лента но цвета й беше по-блед от контролната,а снощи т.е четвъртият тест имаше пак само една контролна лента.
Според вас това какво означава - че нямам овулация или че някак съм я пропуснала с този тест - а той не е и никак евтин
Моля ви - 
mirayes  трябва тестовата лента да е наситена колкото контролната или по-наситена. Ако е по бледа от контролната е отрицателен резултата. Не се отчайвай, продължавай да тестваш. Аз имах подобен проблем, появяваше се бледа тестова, но в упътването пише, че отрицателен теста в такъв случай. Накрая се появи тестова линия, която беше еднаква с контролната и теста беше положителен Wink
Успех пожелавам на всички мацки с тестването, ще чакам да се похвалите с положителен тест , ама от другите EFP

# 14
Аз си купих съвсем наскоро, понеже докторката ми твърди, че уж всичко вече би трябвало да е наред при мен, само да си следя овулацията и .... Та отидох в аптеката, а там имаше едно младо момче, което само като попитах, дали имат тестове за овулация, се притесни, започна да рови, да търси, и ми извади няколко, на които нямаше описание, нито пък инструкции на български. newsm78 Попитах го - как се използват, кои ще ми препоръча .... не знам как не колабира.... В крайна сметка, наложи се да потърся в съседната аптека. При всички случаи, купувайте си, от места в които има жени-аптекарки, мъжете се притесняват от тези тестове - явно dontknow

# 15
  • Мнения: 1 165
хахах медовинка стра6на слу4ка си имала.Аз този месец съм (НЕ) чакаща утре и на 26,дано да нямам нужда от такива тестове другия месец Hug Hug Hug

# 16
Здравейте.Знам ,че въпросът ми е много глупав,но кога точно е периодът на овулацията Embarassed

# 17
# 18
  • Мнения: 852
maya777 много полезно инфо си дала Peace

# 19
  • Мнения: 1 165
Мая777 наистина е полезно инфото.Само да кажа че май другия месец ще си взема тестове за овулация,защото лелята дойде.Надеждни ли са този вид тестове?Заслужава ли си да ги купувам?

# 20
  • Мнения: 920
Мая777 наистина е полезно инфото.Само да кажа че май другия месец ще си взема тестове за овулация,защото лелята дойде.Надеждни ли са този вид тестове?Заслужава ли си да ги купувам?
Заслужава си поне според мен, аз така забременях, имам непостоянен цикъл и овуто ми е неуловимо Laughing
Илианка Simple Smile  нищо няма да загубиш, ако пробваш, стискам палци Peace

# 21
  • Мнения: 1 807
Само тестовете за овулация достатъчни ли са или отново трябва да си меря температура! Струва ми се малко досадно това с меренето - първо ставам по различно време, после трябва първото нещо, което правя да е точно това - притеснявам се, че няма да я отчета правилно!

Освен това прочетох, че преди да си направиш теста за ову, 4 часа не трябва да си ходил до тоалетната - твърде много ми се вижда! newsm78  - аз цял ден се наливам с вода! Ако все пак са по-малко от 4 часа - верни ли ще са резултатите!?

Ох, много неща има, които не са ми ясни! Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 232
Само тестовете за овулация достатъчни ли са или отново трябва да си меря температура! Струва ми се малко досадно това с меренето - първо ставам по различно време...
Миличка, наистина е досадно меренето, но повярвай, че бързо се свиква. Аз вече го правя механично всяка сутрин, дори съм заспивала с термометъра в...  hahaha Свиква се... И е много полезно следенето на БТ, дава отговори на някои въпроси, възникващи около цикъла.
Относно ову-тестовете - сама можеш да намериш "златната среда", така че да ги правиш с урина, която не е много разредена. Просто преди тестване не приемай голямо количество течности и така по-малко ще ти се ходи до двете нули...  Hug

# 23
  • Мнения: 21
Аз ползвах 5месеца най-различни тестове за овулация и никой не ми отчете истински две чертички.Все имаше само в един ден,една чертичка и то много бледа. Бях решила,че хормонът не ми е в ред,ЛХ,но в месеца,в който забременях , си пуснах профилактично всички хормони,както си му е редът:в началото,в средата и 7 дни след доказана с ехограф овулация и резултатът е налице:)) Мерих и температура...при мен не помогна и тя.Оказа се,че овулацията ми е в деня преди спада на температурата...а и имах не много отчетлива двуфазност...така че при всеки е индивидуално, дори цервикалната ми слуз не беше кой знае колко разтеглива,че поне по нея да се ориентирам. Доки каза,че било нормално и че всяка жена е различна...Успех и не се взирай много,много.Секс,любов и много вяра!  Hug

# 24
  • Мнения: 1 807
Миличка, наистина е досадно меренето, но повярвай, че бързо се свиква.

Мерси   bouquet, вече почнах да я меря, само че - орално - реших, че така ще ми е "Най-малко" досадно. По нататък може да мина и на други варианти, ако този не се окаже удачен.

# 25
  • Мнения: 920
Миличка, наистина е досадно меренето, но повярвай, че бързо се свиква.

Мерси   bouquet, вече почнах да я меря, само че - орално - реших, че така ще ми е "Най-малко" досадно. По нататък може да мина и на други варианти, ако този не се окаже удачен.
Миличка и аз я мерих орално, защото и на мен така ми беше най - лесно Peace
Важното е да си постоянна и да е в един и същи час Peace

# 26
  • Мнения: 1 807
bebo4ka - мерси за подкрепата -аз за сега съм стриктна - дори и в почивните дни си навивам часовника да стана в същия час! Grinning

Само дето моята температура всеки ден е различна: варира от 36.00 до 36.4, а според мен съм още преди ову - незнам дали ще мога да отчета правилно момента покачването! Защото да кажем 36.5 ще е покачване спрямо 36.0, ама спрямо 36.4 няма да е! newsm78

# 27
  • Мнения: 1 165
искам и аз да питам нещо-БТ се покачва в деня на самата ову ли?И с колко горе долу?

# 28
  • София
  • Мнения: 232
искам и аз да питам нещо-БТ се покачва в деня на самата ову ли?И с колко горе долу?
Илианка Simple Smile, ето нещо по въпроса:
 "По медицинской статистике подъема температуры тела и наступление овуляции выражено в следующем соотношении:
2% - 4 дня до подъема температуры
2% - 3 дня до подъема температуры
21% - 2 дня до подъема температуры
30% - 1 день до подъема температуры
30% - 1 день после подъема температуры
15% - 2 день после подъема температуры"
Това ми беше изпратено от една мила наша съфорумка, в отговор на подобен мой въпрос.  Дано ти е от полза Hug Hug Hug

# 29
  • Мнения: 1 165
мая777 много ти благодаря мила за информацията,но не разбирам почти нищо на руски... какво е това подъема....много съм скарана с руския език

# 30
  • София
  • Мнения: 232
мая777 много ти благодаря мила за информацията,но не разбирам почти нищо на руски... какво е това подъема....много съм скарана с руския език
Според мен означава повишение на Т. "После" означава "след". Нека ако греша някой ме поправи...  Hug

# 31
  • Мнения: 21
Означава, че при 2% от жените овулацията настъпва 4 дни преди покачване на Т, при 2% от жените Ову настъпва 3 дни преди покачване на Т, при 21% - 2 дни преди покачването на Т, при 30% - 1 ден преди покачване на Т, при 30% от жените 1 ден след покачване на Т и при 15% от жените ову настъпва 2 дена след покачване на Т.
На ехограф ми доказаха ову 1 ден преди най-ниската ми Т за месеца, т.е. 2 дни преди покачване на Т (мерех орално).
Това означава,че не трябва да пропускате 4те дни преди покачването и 2-3 дни след покачването.Казват,че и през ден вършело работа...Никой, освен лекар, не може да каже вие от кой случай сте. Не разчитайте да правите любов само в дните на най-ниска Т и след това. Никой не може да ви гарантира,че не сте от групата на по-малките %, а яйцеклетката ни живее между 12 и 24ч... Hug Успех на всички, искащи да създадат един нов, прекрасен живот!

2% - 4 дня до подъема температуры
2% - 3 дня до подъема температуры
21% - 2 дня до подъема температуры
30% - 1 день до подъема температуры
30% - 1 день после подъема температуры
15% - 2 день после подъема температуры"

# 32
  • Мнения: 422
Здравейте!
искам да задам един въпрос и ще бъда благодарна ако някой може да помогне с информация.
от два месеца правим опити за бебе. Този месец реших да си правя тестове за овулация. Започнах още след свършването на цикъла. /сега ми е 14-ти ден от началото/.
Все още няма ясна втора чертичка. Цикъла ми е редовен.
Възможно ли е въобще да не се появят две  чертички /на теста за овулация/ ???  newsm78
Само да спомена, че имам друго дете на 6 години почти и той също има.

# 33
  • Мнения: 1 165
и все пак температурата се покачва в деня на овуто или тогава е най ниска.Аз меря тука а нищо незнам,по точно не разбирам. Embarassed

# 34
  • Мнения: 1 775
Все още няма ясна втора чертичка. Цикъла ми е редовен.
Възможно ли е въобще да не се появят две  чертички /на теста за овулация/ ???

Много момичета се оплакват (включително и аз), че при тестовете с марка Oview никога не получават ясна втора чертичка. Аз лично от този месец ще си купя тестове от друга марка.

# 35
  • Мнения: 422
Аз използвам Клиър ову тест.

# 36
  • Мнения: 21
krisi99, както по-горе съм писала за себе си...на мен за 5 месеца, различни тестове (марки), нито един път не ми беше абсолютно ясна втора чертичка, въпреки че не пиех по 4ч преди това течности и ги правех в едно и също време на деня (следобед). Проверих си хормоните, защото реших, че ЛХ ми е нисък, но си беше в абсолютна норма. Лекарката ми каза, че при някои жени става и това... Ако си сигурна, че ЛХ хормонът ти е в норма...няма защо да се притесняваш. Следи по други признаци - Т, фоликулометрия, следи си цервикалната слуз. При мен помогна само фоликулометрията. Успех!

# 37
  • Мнения: 422
antoshka1101 извини ме, ако въпроса ти се стори тъп, но какво  е фоликулометрия и как се следи.
При мен първия път бебето стана веднага и въобще не се е налагало да се информирам за такива неща.
Благодаря ти!   bouquet

# 38
  • Мнения: 21
Фоликулометрия е преглед при лекар-гинеколог, който следи цикъла ти от примерно 10-я ден с ехограф, определя дали имаш доминантен фоликул и го проследява в следващите няколко дни до спукването му. Така знаеш кога ти е  овулацията (дали все още предстои или вече е минала) и дали я е имало със сигурност във въпросния месечен цикъл. Всичко друго са догадки - Т,слуз, болки и т.н.  Успех и дано скоро се похвалиш и запишеш в отчетни!    Hug

# 39
За първи път си купувам тест за овулация , тъй като ще правим нашето бебче септември , взех си clear uvu test , но ми се струва наистина малко фалшив - не ми се получи по-ярка червена втора линия . Да не говорим , че в указанието не пише , че тя трябва да е по-ярка , а просто втора  и аз си помислих , че теста е положителен . Благодаря на темичката , че ме светна по въпроса newsm78
Стискайте палци !

# 40
  • Мнения: 13 848
Аз съм правила такъв преди няколко години. Дано не греша но по памет си спомням от инструкцията, че когато се появят двете чертички било то и втората да е бледа - овулацията настъпва в период от 24 до 48 часа, затова съветваха в периода на очакваната овулация да се правят тестове по 2 пъти на ден за да се хване момента въобще на появата на две чертички. Никъде не се споменаваше че трябва да се изчаква втората чертичка да стане с наситен цвят.
Съветвам ви да започвате тестовете от самия край на кървенето , защото при мен така неочаквано се оказа че съм в овулация на 10 ден ...

# 41
  • Мнения: 560
Клиър Ову 2 пъти съм си взимала и двата пъти контролната беше една бледа....пък да не говорим че 2-ра черта нямаше 10 дни  Confused

# 42
  • Мнения: 3 215
Аз пробвах и Овю и Клиър Овю и от вторите съм много по-доволна. И не е вярно, че каквато и да е втора черта означава настъпваща овулация.Именно в това е разликата между тестовете за овулация и тестовете за бременност!Хората вече го казаха неколкократно, да не говорим,че в упътванията (които са в кутийките) съвсем ясно е обяснено. Всеки иска да е в ову, обаче няма смисъл да се самозалъгваме, че втора бледа черта показва това. Втората чертичка трябва да е толкова ярка колкото и контролната и тогава между 24 и 48 часа може да се очаква овулация. Аз почти постоянно виждам втора бледа - това не значи, че овулирам по една седмица, нали?!Достатъчно секс + тестове - това е рецептата, ако няма здравословни проблеми, бебето ще стане. Успех на всички пожелавам и втора бледа чертичка, но на теста за бременност!   bouquet

# 43
а без този тест не става ли да забременееш или е задължителен защото по големи хора са ми казвали че вероятноста да пробваш след менструация е огромна да забременееш?

# 44
  • Мнения: 1 335
Няма нищо задълвително, всичко е по желание  Peace
Вероятността да забременееш е най-голяма по време на овулаця принципно ....

# 45
  • Мнения: 1 775
а без този тест не става ли да забременееш или е задължителен защото по големи хора са ми казвали че вероятноста да пробваш след менструация е огромна да забременееш?
Да, едно време баба ми само тестове за овулация си е правила  ooooh!

# 46
  • Мнения: 73
а без този тест не става ли да забременееш или е задължителен защото по големи хора са ми казвали че вероятноста да пробваш след менструация е огромна да забременееш?
Да, едно време баба ми само тестове за овулация си е правила  ooooh!
newsm62

# 47
  • Мнения: 3 675
И аз се присъединявам към отбора.Ще си купя клир ову тестове, 5 бр плюс тест за бременост за 10.60.На мен последно ми дойде на 6.10.Цикълът ми е 26-27 дни, кога трябва според вас да започвам тестовете?

# 48
  • Мнения: 3 215
Към 10-11-ти ден, т.е. 15-16.10.Успех! Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 1 146
gitadam според мен почни по рано към 8-9 ден най-късно от началото на цикъла, защото аз така първия месец изтървах овулацията при цикъл 32 дни почнах от 15-я ден а овуто ми е било на 13. Вече почвам на 10-я ден за по сигурно.  bouquet

# 50
  • Мнения: 3 675
сори за тъпия въпрос, но аз първи път вземам тестове.Първата /тестова/ линия не ми се видя толкова плътна, а втората беше едва загатната, почти незабележима.възможно ли е днес, втората линия да е по-наситена от вчера или скокът на хормона, който се засича, не е толкова бърз, за да отчете веднага положителен резултат.Забелязвам, че от вчера има придърпване в яйчниците и повишено количество ЦС.

# 51
  • Мнения: 3 215
Да, възможно е. Съвсем реално е овулацията ти да наближава. Успех довечера! Peace

# 52
  • Мнения: 3 675
Вчера правих поредният тест.Появи се по-наситена черта от вчера, но не веднага след 3-5 минути, решили сме от днес да действаме, а каквото сабя покаже.Късмет на всички ползващи тестовете за ову, с пожеланието и теста за бременност също да даде положителен резултат. Peace

# 53
  • Мнения: 183
За първи път ползвам тестовете за овулация - взех си Клиър Ову. Вчера си направих петия тест от кутийката и все още беше отрицателен. Днес ще си купя нова опаковка, за да продължа, вече съм 13-ти ден от цикъла, просто ги започнах много рано, но исках да съм сигурна, че нямам ранна овулация. Та ще видя какво ще стане, дано в следващите няколко дни да видя положителен тест.

# 54
  • Мнения: 3 675
Сори за тъпашкия въпрос, нали отрицателен означава без втора линия изобщо, а при наличие на втора бледа или не толкова наситена като тестовата, как да интерпретирам теста, като положителен ли? #Crazy newsm78

# 55
  • Мнения: 3 215
Това не го ли писахме вече по-горе  newsm78 По принцип, за да се приеме теста за ову за положителен, двете чертички трябва да са еднакво наситени.Това е. Другите могат само да те насочат,че нивото на хормона се повишава (всеки ден втората става по-наситена,но не колкото контролната),но не са показател за положителен тест.

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 14:10 от Old Sport

# 56
  • Мнения: 3 675
Ок, сега ми е ясно всичко, мерси за инфото. Hug

# 57
  • Мнения: 183
На мен всички пет теста, включително и днешния - шести по ред, са с много бледа втора чертичка, тоест са отрицателни. За съжаление до момента не виждам тестовата черта да става по-наситена с течение на времето. Така че наистина трябва и тестовата да е толкова наситена, колкото и контролната, за да бъде теста положителен.  Peace

# 58
  • Мнения: 23 075
За първи път ползвам тестовете за овулация - взех си Клиър Ову. Вчера си направих петия тест от кутийката и все още беше отрицателен. Днес ще си купя нова опаковка, за да продължа, вече съм 13-ти ден от цикъла, просто ги започнах много рано, но исках да съм сигурна, че нямам ранна овулация. Та ще видя какво ще стане, дано в следващите няколко дни да видя положителен тест.
киара,при мен тестовете проработиха така:
-правя теста по едно и също време ,привечер/между 18-20ч./
-не пишкам 3-4 часа преди теста/навивам си тел.да звъни към 16ч.,за да ме подсети да не ходя до тоалетната/
Така хванах ову-то.Иначе първите месеци нищо не ми хващаше,а Базалната Температура показваше овулация.Сега,спазвайки горното,тестовете винаги се покриват с промените на БТ и предполагаемата овулация.

# 59
  • Мнения: 183
Десих2, благодаря ти за съвета. Аз до момента също ги правя по едно също време, но по-рано от теб - около 14,00 часа. Иначе и аз спазвам правилото поне три часа преди това не пия течности и не ходя до тоалетната, това не ми е трудно да го правя, тъй като и без това карам с по две чаши вода за цял ден, не че е хубаво де, ама съм си така. Значи остава да променя часа, в който правя тестовете, може пък така да отчетат по-вярно. Ако видя положителен тест, веднага ще се похваля  Wink

# 60
  • Мнения: 3 215
Аз лично съм пробвала в различни месеци да ги правя в различно време - и следобед, и надвечер и вечер.В моя случай действат най-дбре между 14 и 14.30,а и точно така пише в западната литература.Въпреки всичко мисля,че ако тестът ще е положителен, той ще е такъв, независимо в колко го направиш.Т.е. само със смяната на часа едва ли ще го предизвикаш да стане положителен.Късмет на всички така или иначе.Мисля,че БТ е много по-добър метод,защото със сигурност виждаш кога е ову-то.В комбинация с тестовете съвсем се улесняват нещата.Поне що се отнася до "хващането" на ову-то.Другото е въпрос на късмет явно. Praynig

# 61
  • Мнения: 19
здравейте момичета,за първи път пиша тук,но днес вече ми е адски криво.....правя девети тест
 като съм започнала от 10-ти ден .... и нищоо.Втори месец не мога да хвана ову,....и се питам .....има ли го изобщо newsm78 .........та ще попитам нещо тъпо може би....може ли да има овулация, а теста да не я засича   Embarassed

# 62
  • Мнения: 183
Jenuaria, и за започвам да се чудя за същото нещо. Днес вече ми е 16-ти ден от цикъла, а тестовете продължават да бъдат все така отрицателни. Единствено вчера тестовата черта беше по-наситена от предишните дни, но въпреки това по-бледа от контролната, а днес вече съвсем бледа. Освен това вчера бях забравила да погледна резултата в упоменатото време, тоест беше минал почти един час от момента на тестването, така че може би затова чертата е била по-наситена. Затова и аз започвам да мисля, че не съм имала овулация.

# 63
  • Мнения: 3 215
Освен да ви посъветвам заедно с тестовете да мерите и БТ, за да можете да засечете ову-то по-лесно. Разбира се, може и да се ходи на фоликуметрия.
Иначе и на мен ми се случи такова нещо първия месец, но на следващия смених тестовете (вместо Овю взех Клиър Овю) и нещата се "оправиха".Случвало ми се е обаче и с Клиър Овю да не е съвсем ясно положеителен тестът и мисля,че партидите при тези тестове също играят някакво значение - в смисъл,че една и съща марка понякога е добра,а друг път - не толкова, в зависимост от партидата.

# 64
  • Мнения: 3 675
Снимки с тестове за ову за по-лесно ориентиране.Моят вчера беше подобен - round 1, ден 15,подобен е и на Round 5-първа картинка, това положителен ли?
Тестът е клийр ову, извинявайте, че така го обяснявам с чужди картинки, но няма как да кача снимка от теста.За сефте виждам толкова наситена втора черта, миналия месец беше доста по-бледа-като втора картинка на Round 1, 12 ден

# 65
# 66
  • Мнения: 23 075
Ето моите тестове с Клиър Овю.На 12-ти ден,в 19:30ч. втората чертичка беше малко по-наситена.При мен почти никога двете черти не са еднакво оцветени,тестовата е една идея по-светла,но достатъчно наситена,за да се види разлика с предния ден.По-наситена от контролната никога не е била.Тестовете Овю така и не ми показаха ясна овулация,имаше само лека промяна в интензитета на оцветяването,а покачването на Базалната Температура ми показа,че е имало овулация.



# 67
  • Мнения: 158
Момичета хвърлете едно око.
Скъп е, но за сметка на това е за многократна употреба използва се лесно и отчита точно.
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/6290

# 68
  • Мнения: 3 675
като гледам снимката на Деси, при моят тест втората черта е по-наситена от нейната, аз този месец съм си правила само този тест на 14 ден, миналият месец както писах правих три поредни на 9,10 и 11 ден и те бяха като тези на първата нейна снимка.

# 69
  • Мнения: 23 075
При мен това е овулация,засичам и с Базалната температура, и отговаря.Явно по-наситена черта няма и да видя,но определено се вижда голяма разлика между двата теста,според мен ,и затова реших да приема,че  втория е +.Вече няколко месеца се тествам и добих представа.

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 12:37 от ДесиХ2

# 70
  • Мнения: 142

Уау, много големи разлики. Тестовете обаче ги няма на БГ пазара. Интересно би било да се направи сравнение между Oview i Clear Oview Test. Вторият при мен дава много мижави черти. Дори контролната е ужасно бледа.

# 71
  • Мнения: 23 075

Уау, много големи разлики. Тестовете обаче ги няма на БГ пазара. Интересно би било да се направи сравнение между Oview i Clear Oview Test. Вторият при мен дава много мижави черти. Дори контролната е ужасно бледа.
За първи път видях много ясно наситени черти на Клиър Овю/но бях спазила да не пишкам 2 часа преди теста/,тестовата дори бе по-тъмна от контролната.Направих го в 12 часа наобяд:
http://media.snimka.bg/1345/008944771.jpg

Овю при мен дава много бледи черти.Клиъв Овю ги тествам заедно с Персона тестове/не се продават в Бг/и винаги са позитивни по едно и също време.

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 14:40 от ДесиХ2

# 72
  • Мнения: 975

Уау, много големи разлики. Тестовете обаче ги няма на БГ пазара. Интересно би било да се направи сравнение между Oview i Clear Oview Test. Вторият при мен дава много мижави черти. Дори контролната е ужасно бледа.
И моите чертички контроланта и тестовата  бяха едва забележими при Клиър Овю,но при Овю няма проблеми .

# 73
  • Мнения: 579
Аз си купих вчера тестове.И там пише зависи колко дни е цикълът,на кой ден се прави тестът.Та,моят цикъл "нередовен" ли се брои или "над 38 дни" защото за теста има значение?Кърмя,дойде ми мензисът на 10тия месец след раждането и от тогава ми идва през 35 да 55 дни,всеки път различно. newsm78

# 74
  • Мнения: 800
Мисля, че цикъл на десети месец след раждане е късно. Ходи ли на лекар?

# 75
  • Мнения: 23 075
Мисля, че цикъл на десети месец след раждане е късно. Ходи ли на лекар?
Щом кърми не е късно.

# 76
  • Мнения: 15
Здравейте момичета,

Искам и аз да питам нещо.
Възможно ли е при положителен тест да няма овулация.
Защото от аз вече трети месец правя тестове, и в двата предишни месеца на 11-12 ден тестовата лента е по-наситена от контролната, съответно следващите два дни правим опити, но бебето така и не е станало.
Та мисълта ми е, повишението на LH хормона означава ли задължително овулация, или просто че на фоликула му е време да се спука (как само го обясних), и може да не се отдели яйцеклетка.

# 77
  • Мнения: 3 215
Сигурно всичко е възможно, но се съмнявам да няма овулация, ако тестът е положителен. Това,че правите секс по време на фертилните дни и не зачеваш, не значи непремено, че проблемът е  липсваща овулация. А и само от два-три месеца опити едва ли може да се каже нещо. Аз съм в това положение от 7 месеца.Не,че е успокояващо,но го казвам за сравнение.
Мери и БТ и заедно с тестовете, ще имаш повече информация. Разбира се, най-точно е проследяването на ову от лекар в продължение на няколко месеца. Пожелавам ти все пак да не ти се налага да стигаш дотам,а скоро да се похвалиш с две чертички! Praynig Пожелавам го и на себе си  Blush

# 78
  • Мнения: 217

Възможно ли е при положителен тест да няма овулация......повишението на LH хормона означава ли задължително овулация, или просто че на фоликула му е време да се спука.....
Лутеинизиращия хормон (LH) и вашите фертилни признаци. Уринарни LH тестове за овулация 

Лутеинизиращият хормон (LH) е последният хормон, който достига своя пик преди овулацията и е отговорен за спукването на фоликула и отделянето на яйцеклетката при овулацията. Този хормон може да бъде отчетен чрез уринарните тестове за овулация, които използват специална химическа формула, откриваща неговото наличие в урината.

Наличието на повишени количества от този хормон във вашата урина, които се отчитат от уринарните тестове за овулация, обикновено означава, че овулацията ще настъпи в следващите 12-24 часа, но този срок може да варира леко, в зависимост от вашия хормонален профил. Хормонът LH не се отделя изведнъж, по-скоро той се покачва и пада за около 24-48 часа. Покачването на LH обикновено започва рано сутрин, докато спите и е необходимо от 4 до 6 часа след това, за да се появи и в урината. По тази причина, сутрешната урина не дава най-добрите резултати. Често се препоръчва да се тества в ранния следобед Важно е да се следват инструкциите приложени в опаковката на различните марки уринарни тестове, за да могат да се постигнат максимално достоверни резултати.

Лутеинизиращият хормон (LH) е последният хормон, който достига своя пик преди овулацията и по тази причина много жени предпочитат уринарните тестове за овулация, макар че те не могат да потвърдят или прогнозират овулацията прецизно. Вие можете да бъдете във фертилен период и преди вашият уринен тест да покаже положителен резултат и по тази причина е важно да не се осланяте изключително на тестовете за овулация при осъществяването на половите актове с цел бебе и идентифицирането на най-фертилния период. Можете да ги използвате за засечка с останалите фертилни симптоми и да получите допълнителна информация за предстоящата овулация. Те могат да бъдат особено полезни в случаите на съмнителни графики, нередовни цикли и неколкократно установяване на фертилна цервикална слуз преди овулацията

# 79
  • Мнения: 1 775
Здравейте момичета,

Искам и аз да питам нещо.
Възможно ли е при положителен тест да няма овулация.
Защото от аз вече трети месец правя тестове, и в двата предишни месеца на 11-12 ден тестовата лента е по-наситена от контролната, съответно следващите два дни правим опити, но бебето така и не е станало.
Та мисълта ми е, повишението на LH хормона означава ли задължително овулация, или просто че на фоликула му е време да се спука (как само го обясних), и може да не се отдели яйцеклетка.
За съжаление, положителният ову тест не гарантира настъпване на овулация, само отчита пика на ЛХ. Овулацията може да бъде потвърдена със сигурност само след ехографски преглед. Нарастването на БТ също може да бъде ориентир за настъпване на ову, но не и гаранция.

# 80
  • Мнения: 15
Много благодаря за бързите отговори.
Всъщност ние правим опити от около 10 месеца, но едва преди два месеца започнах да ползвам тестовете за овулация. Преди това мъжът ми си прави спермограма и всичко беше наред, та затова се чудех дали при мен няма някакъв проблем. И тъй като по принцип имам киста на яичника, която поне по обясненията на лекарката представлява фоликул, който не се е спукал и съответно не се е отделила яйцеклетка, си мислех дали не е това проблема. Тоест LH хормонът да се е образувал, но фоликулът да  не се е спукал и затова да няма оплождане.
Дали е възможно newsm78

# 81
  • Мнения: 15
Благодаря Stitch Winchester .
Точно това ме интересуваше, дали отделянето на ЛХ означава със сигурност овулация.
Е, все пак липса на овулация в даден месец е все пак по-добрия вариант от запушване на тръбите например, каквото ми се въртеше в главата.

# 82
  • Мнения: 217
за кой ли път се убеждавам,че като ми пееш пенке ле,кой ли ми те чете?Ми аз какво ти написах бе миличка Вихра?не е ли същото като на Stitch Winchester
,........положителният ову тест не гарантира настъпване на овулация, само отчита пика на ЛХ....

Лутеинизиращият хормон (LH) е последният хормон, който достига своя пик преди овулацията и по тази причина много жени предпочитат уринарните тестове за овулация, макар че те не могат да потвърдят или прогнозират овулацията прецизно. Вие можете да бъдете във фертилен период и преди вашият уринен тест да покаже положителен резултат и по тази причина е важно да не се осланяте изключително на тестовете за овулация при осъществяването на половите актове с цел бебе и идентифицирането на най-фертилния период[/color]. Можете да ги използвате за засечка с останалите фертилни симптоми и да получите допълнителна информация за предстоящата овулация[/color].

# 83
  • Мнения: 838
Кога си правите тест за овулация? На кой ден след цикъла?

# 84
  • Мнения: 975
Кога си правите тест за овулация? На кой ден след цикъла?
В зависимост от дължината на цилъла.За по сигурно ги почни от 10ден.

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Момичета хвърлете едно око.
Скъп е, но за сметка на това е за многократна употреба използва се лесно и отчита точно.
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/6290
Стана ми интересно и го открих в един британски магазин за почти 13 лири!! С доставката излиза 16 лири, направо си го поръчах.
В това Кикиморско царство са луди.  Rolling Eyes

# 86
Момичета хвърлете едно око.
Скъп е, но за сметка на това е за многократна употреба използва се лесно и отчита точно.
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/6290
Стана ми интересно и го открих в един британски магазин за почти 13 лири!! С доставката излиза 16 лири, направо си го поръчах.
В това Кикиморско царство са луди.  Rolling Eyes

А откъде го поръча? Simple Smile

# 87

Общи условия

Активация на акаунт