Бихте ли се преместили от София в малко градче?

  • 15 064
  • 144
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 13
Аз пък съм се загледала към Искърското дефиле. Имам приятелка, която отиде да живее там. Планина, спокойствие и в същото време близо до София Peace
Да видя само кога ще успея да убедя и мъжа ми, че той нещо си държи на живота в апартамент.

# 91
На моменти не понасям София и ми идват всякакви идеи, но много препятствия ме спират. Stop
но при възможност с удоволствие бих опитала на друго място, но не с друг и това е проблема, затова си оставаме тук да си кютим. Crazy

# 92
  • Мнения: 15 764
много хора работят в София и живеят извън нея - аз също - няма лошо в това - да не кажа, че дори е по-добре - далеч си от целия шум, прах, напрежение и мърсотия на столицата, а в същото време си близо до нея   Peace

дано не ми се наложи, но ако зависи от мен никога няма да живея в София - за нищо на света  Naughty

# 93
  • Мнения: 5 370
Да, в село на 15-20 км. от София. Даже си имам любима дестинация, остава да си седна на дупето и да поразровя оферти за парцели и къщи.
За пътуването - ми след като няколко години пътувах до Бизнес Парк София от Центъра, мисля, че повече няма какво да ме изненада.

# 94
  • София
  • Мнения: 605
бих, отишла с голямо удоволствие, стига да си имаме собствено жилище.

# 95
  • Мнения: 23 271
Да,предстои да го направим.Знаем,че ще пътуваме повече,че задръстванията са все по-големи,но шумът,мръсотията,простотията и чалгата около нас са толкова големи,че не издържаме.Искаме поне да спим на спокойствие.Сега живеем сравнително близо до центъра,но работата ни е свързана с непрекъснато пътуване из целия град,така,че ни е все едно дали ще пътуваме още 30 мин,отгоре.Дори у дома ,спокойствие и удовлетворение не изпитваме ,и сме решили да бягаме по-далеч,да имаме поне малко тишина и възможност за релакс,макар и краткотраен.

# 96
# 97
  • Мнения: 175
хората пътуват, при условие, че има създадена нормална инфраструктура.
Чакам още 30 километра от тази инфраструктура  да бъде довършена и се местим в селце със затихващи функции  на 50 км от София, като ще пътуваме всеки ден. Времето за път до детската градина и работата ни ще е максимум 30 мин и то по магистрала.
За 30 мин в момента в час пик мога да си скъсам нервите в София и да се надишам с изгорели газове.

Zdravei,vie na kade ste se nasochili?Predvaritelno pojelavam uspeh v nachinanieto Simple Smile

# 98
  • София
  • Мнения: 1 255
Ако имаме свестни и сигурни доходи веднага купувам къща на село и се махам на секундата.

# 99
  • Мнения: 7 947
не съм си задавала насериозно тоя въпрос. Когато ходя някъде на почивка или минавам - съм си харесва ужасно много места и съм си представяла какъв би бил живота ми там. Но само толкова. Може би защото съм софиянка и имам тук роднини и дом и никога не съм живяла другаде, та ми е малко как да го кажа...дори страх изпитвам от непознатото и новото  Thinking
Имам позната, която си купи къща до Перник. Всеки ден пътува, води две деца на училище тук в центъра и работи тук. Пътя й е около час. Бензина обаче си е разход и това е единственото от което се оплаква. А, и също че не може вечер да си пийне с приятели, защото таксито до там ...

# 100
  • София
  • Мнения: 6 141
Само да уточня нещо - поради големия наплив към имоти около София вече изобщо не са евтини. Аз живея в Доброславци, което е на 10 км. от София и няма да ви казвам колко са скъпи къщите.
Иначе по темата, никога не бих отишла да живея в София, пътувам около 40-50 мин. в едната посока, но изобщо не ми тежи и го смятам за нормално.

# 101
  • Мнения: 7 947
Цените са високи именно заради наплива, а не заради качеството на живот там.
А ти защо не би живяла в София?

# 102
  • София
  • Мнения: 6 141
Ами защото тук си се чувствам супер. Живеем в голяма къща с двор, а не в апартамент. Тихо и спокойно ми е, няма я тая лудница, която е в София. Както казах пътуването изобщо не ми тежи, ходя с градския транспорт на работа (казвам градски, защото автобусът ми, който тръгва от Метростанция Обеля си е към градски транспорт, а селото ми се води в град София). За всякакви вечерни излизания (кафе, кино, дискотека) си имам собствена кола. Има и други предимства - например данъците са по-ниски. А колкото до това, че хранителните стоки са по-скъпи нормално, все пак хората са си сложили и транспорта. Но това също не ни пречи, всички работим в София и си пазаруваме от там.
Не агитирам никой да идва да живее тук, просто на мен ми е по-добре. За мен качеството на живот тук с нищо не отстъпва на това в София, абсолютно нищо не ни липсва. Ако искаш да отидеш на кино в Арена Запад например са 15 км., то и от някои квартали на София е 7-8.

# 103
  • Мнения: 7 947
Ето - това да си пазаруваш от София, а не от магазина до вас, да излизаш със собствена кола за дискотека - бензин, пък и не пиеш предполагам, къща с двор можеш да имаш и в самата София, а разликата между 15км и 3-4 км за едното кино е огромна.
Не казвам, че е лошо извън София, напротив, но нека бъдем честни, че да живееш и работиш в София определено има предимства.

# 104
  • София
  • Мнения: 6 141
Много зависи от инфраструктурата, която у нас за съжаление не съществува. Бих живяла сега в селце, близо до София и бих пътувала. Добре, ами децата? Ние сме на работа от 9 до 18, а училищата свършват в 2. Хайде като малки - забавачници и т.н., ама като поотраснат?
А по селата няма добри училища, ако има такива въобще!
Ами транспорта? Кога е последния рейс за село? Или ще разчитаме изцяло на коли...трудно е, много е трудно!
А пък по 2 часа на ден път по разбити улици е толкова уморително като да караш по 5 часа на ден!
Но го умуваме този вариант...все повече!
Ами да ти кажа, не е чак толкова трудно...

Общи условия

Активация на акаунт