Бихте ли се преместили от София в малко градче?

  • 15 011
  • 144
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 6 088
Ето - това да си пазаруваш от София, а не от магазина до вас, да излизаш със собствена кола за дискотека - бензин, пък и не пиеш предполагам, къща с двор можеш да имаш и в самата София, а разликата между 15км и 3-4 км за едното кино е огромна.
Не казвам, че е лошо извън София, напротив, но нека бъдем честни, че да живееш и работиш в София определено има предимства.
Да, защото така си свикнала, аз съм свикнал по другия начин и го предпочитам и ми е по-добре. Пак казвам никой не убеждавам в правотата си, просто това е моето виждане.

# 106
  • Мнения: 3 371
никога.
в центъра на софия и в "борово", където живеят родителите ми се чувствам комфортно, удобно и отлично.



# 107
  • Мнения: 1
Ние вече го направихме.
 Преди близо две години получих страхотна работа в провинцията, жената мрънкаше преди преместването но сега въобще не и липсва 'кенефа'. Когато ни е кеф за 3 часа сме в София, кръчми срещи с приятели после обратно в кънтрито. Супер спокойно, евтино, всичко е близо и така... Simple Smile

п.с. Веднага след преместването се оженихме, сега си имаме и бебче и голдън ретрийвър  Grinning и мотор, неща които бяха немислими преди време

# 108
  • Мнения: 7 947
Е, пусни някоя снимка - да си представя за какво говориш, съвсем сериозно !

# 109
  • Мнения: 489
И аз си мечтая един ден да живея в по- малко градче или село. Разбира се да се намира близо до голям град и да има удобен трнспорт. Определено живота в София става все по- труден и напрегнат. ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА МЪРСОТИЯТА И ТРАФИКА, БЕЗДОМНИТЕ КУЧЕТА.
Какво по- хубаво от малка спретната къщурка с дворче, спокойствие и по- чист въздух...

# 110
  • Мнения: 4 915
Веднага, ако си намерим добра работа и добро училище за децата.

# 111
  • София
  • Мнения: 295
Да, ако имаме добра работа и там.

# 112
  • Мнения: 160
Не ! Живеем във Велико Търново - красив и уреден град, но съпругът ми работи в София... Колкото и да мислихме решихме, че по добрия вариант е ние с детето да сме в Търново, а той от понеделник до четвъртък, петък в София. Трудно ми е като си лягам вечер сама, но на този етап това е за предпочитане, отколкото да съм в София на квартира без работа и приятели и да го чакам да се прибере след 22 часа пребит за да заспя до него...Наваксваме си през почивните дни, а и вече има право на 1 седмица почивка, което със съботите и неделите си е 9 дни, и някак се нагодихме на този начин с цената на доста по-високи доходи!

# 113
  • Мнения: 3 715
Ние се преместихме от София в провинцията, при положение, че в София си имаме и жилища, и работа, мъжът ми си е кореняк, израстнал в център на София, не можа да се адаптира в провинцията. И на мен ми е трудна. Единственото предимство е по-голямото спокойствие, по-добрите детски градини и училища, в сравнение със столицата. Само заради това стоя тук, а мъжът ми се върна в София да работи и се прибира за почивните дни. Като ми изтече майчинството, ще мисля дали да не се върна и аз.

# 114
  • Мнения: 562
Чакам с голямо нетърпение да се махна от София , (без да се обиждат софиянци) ... и с кеф    bye bye  

И аз така!  Peace

# 115
  • Мнения: 4 668
Ако трябва да пътувам всеки ден до София - не  Stop , не бих се преместила .
Но живея за това да мога да се махна от София един ден , да си купя къща в някое готино село , пикап Тойота Тундра и още един английски булдог ... и по цял ден да си гледам телевизия , да готвя и да се разхождам  Laughing
А имотите в София ще ги дам под наем .

# 116
  • Мнения: 1 335
И аз като Pipinka.

Въпреки че София е моят роден град, вече започвам да се оглеждам за други възможности.

# 117
  • Мнения: 1 093
В момента стигам до работата си в зависимост от задръстванията за 15 минути или половин час.
По темата - при финансова възможност бих се преместила веднага в околностите на София. Наистина се замислям за училищата на децата, но какво може да се сравни с това да имам къща с двор, цветя и т.н. и моят любим Рексо - немска овчарка- да тича на воля заедно с пуберите ми?
Сега копам в една градинка пред блока от ранна пролет до късна есен, всички ми дават акъл, никой не помага, но на мен не ми пука, защото обожавам да гледам цветя.
Дано наистина някога да си имам къщичка с дворче!

# 118
  • София
  • Мнения: 122
Една колежка се премести от Надежда в къща близо до София, харесва и да живее в къща с двор, но пътуването я убива. Излиза и доста скъпо, пък и да закара детето до училище, мъжа до работа, превърнала се е в шофьор.
Аз лично не бих се преместила, твърде много съм свикнала с живота в София.  Peace

# 119
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Да, бихме...
Ние напуснахме София и се преместихме в Бургас...

Общи условия

Активация на акаунт