Тъжна съм

  • 5 259
  • 105
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 523
anhelika  , мъжът ти е постъпил безотговорно - първо, ако е смятал, че моментът не е подходящ за второ дете, е трябвало да вземе мерки преди да забременееш. Второ - принуждавайки те да направиш аборт, то той абсолютно с лека ръка може би те е обрекъл на бъдещо бездетие. Всеки аборт крие рискове. Той не уважава тялото ти, следователно не уважава и теб. Дано да не ти звуча грубо, но твоят мъж не мисли достатъчно за теб, държи се като абсолютен егоист.
За аборта недей да страдаш. Едно нежелано дете е по-лошо от аборта. Може да страдаш само за това, че до теб не стои мъж, който може да поеме отговорност за своите действия. Все пак бебе не се прави само от един човек, нали?
Аз не бих простила такова отношение, никога.

Това е и моето мнение . Сега трябва да се стегнеш и да се опиташ да не мислиш за мъката  , която са ти причинили роднините ти и мъжът ти . Но те съветвам да се замислиш какво е отношението на мъжът ти към теб , щом той самият те е подтикнал към аборт . Замисли се и за отношението на роднините си . И най - накрая ( но не по и важност) се замизли от тук нататк какво искаш да направиш с живота си и дали трябва да се оставяш да те манипулират по този гаден и подъл начин . 

# 91
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Наистина мъжът е постъпил безотговорно, но станалото - станало. Да си остане в миналото. Те вече имат едно малко детенце и според мен трябва да си го гледат, а не заради тази грешка да го оставят да расте без родители и в такава среда.
Но ... бягай далеч от родата Peace само с мъжът ти ще се оправите Peace
Мисля ,че с времето ще си покаже дали можете да живеете заедно и да се разбирате  bouquet

# 92
  • София
  • Мнения: 5 079
НЕ бих направила аборт НИКОГА.
По - скоро бих се разделила с "любимия", ако застане по този начин срещу мен, срещу живота ми, срещу щастието ми .  Cry
Наскоро най - близката ми приятелка преживя същото. Затова те разбирам. Но не мога да те оправдая или успокоя.
Другите момичета са ти дали добри съвети... дано да ти бъдат от полза (и за в бъдеще най - вече...) Rolling Eyes

# 93
  • Мнения: 1 062
НЕ бих направила аборт НИКОГА.
По - скоро бих се разделила с "любимия", ако застане по този начин срещу мен, срещу живота ми, срещу щастието ми .  Cry
Наскоро най - близката ми приятелка преживя същото. Затова те разбирам. Но не мога да те оправдая или успокоя.
Другите момичета са ти дали добри съвети... дано да ти бъдат от полза (и за в бъдеще най - вече...) Rolling Eyes

Много от майките тук не биха, дори не биха избрали такъв мъж за съпруг. Но подобни реплики биха и насадили допълнително чувство за вина и тъга, от което според мен тя сега няма нужда, защото вече не е изправена пред избора - дали... Направила го е и просто споделя, че и е тъжно. Дори да се самообвинява, нищо няма да се промени. Освен това поговорката "никога, не казвай, никога..." е много вярна  Wink, така че нека не се заричаме. И е трудно да се направи подобен избор, когато си на едно майчинство, без подкрепа от съпруг, родители, без дом, с дете на 1г.7м. А и не е лесно да оставиш бащата на детето си, особено ако е добър баща и го обичаш. Сложно е. Просто исках да посъветвам да не пишем постове, които биха я накарали да се почувства още по-зле. И без това явно не среща разбиране от близките си, затова споделя мъката си тук.  Hug

# 94
  • Мнения: 13 868
Мила Анхелика
Ах каква трудна ситуация, разбирам и колко много си изстрадала, колко е комплицирано всичко и колко би било хубаво дори при същия болезнен за теб завършек да имаш едно рамо на което да поплачеш. Жалко, че мъжът ти не е това рамо, но какво да се прави, вярвам че щом го обичаш и си избрала да живееш с него той си има своите достойнства.
Може би ще ме линчуват заради изказването ми, но си мисля че решението ти е правилно, макар и в никакъв случай не е било лесно. Според мен едно дете се ражда и отглежда "заради" а не "въпреки" - както е в твоят случай, така би го обрекла , както и себе си на страдание и може би подмятания от сорта на "мамината грешка", никак не лесно за едно дете, децата са мноооого чувствителни към такива ситуации. Това не би те сближило и с мъжът до теб а може би дори би те и отдалечило, но кой знае.
Срам за родителите ти, че не са те подкрепили, тогава може би дори "въпреки" щеше да има шанс. Не съм набожна но си мисля че онова там дето е над нас ще ги накаже за жестокостта и коравосърдечието им...
Поплачи си мила, дано ти олекне ...

П.С а жените които тук казват неща като НИКОГА, просто да се молят съдбата им никога да не ги постави в такава ситуация

# 95
  • Мнения: X
Здравей те момичета.Благодаря ви много за разбирането.И аз си мислех,че никога няма да мога да направя такова нещо,но ето случи се.Трябва да се опитам да гледам напред заради дъщеря ми,тя ми е най скъпотото нещо.Благодаря ви и ви прегръщам най искрено. Hug

# 96
  • Мнения: 121
Миличка сигурно вече си преосмислила миналото. Гледай напред оптимистично и дано в бъдеще имаш подкрепа от близките и най-вече от съпруга ти. Hug

# 97
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
anhelika, само така! Само свежи мисли занапред!  Hug

# 98
  • Мнения: 3 092
anhelika,  не мога да повярвам  #Crazy
Аз си спомням как тръпнеше в очакване да разбереш дали си бременна, колко много искаше да видиш двете чертички и колко се зарадва, когато докторът е потвърдил бременността. Направо не знам как си се решила на аборт само месец след това  Cry
и аз така .....акъла не ми го побира , но вече станалото е станало -няма връщане назад каквото и да си говорим .

# 99
  • Мнения: 3 929
Всяко зло за добро, колкото и банално да звучи. С времето сама ще го осъзнаеш. Аз бих предпочела да направя аборт, вместо да отглеждам дете в такава обстановка и с такова отношение от страна на най-близките ми хора.

# 100
  • Мнения: 750
И аз "се качих на влака - хайде да ти угодя за второ, то няма да стане от един път", но стана. Отначало натиска беше голям, но аз съм  голямо момиче и казах, че няма да махна детето. После дойдоха дните, когато мъжа ми по никакъв повод не се сещаше, че съм бременна, нито споменаваше, нито предприемаше нещо за бебето, просто все едно няма такова. Чувствах се ужасно, не съм и първа младост, по принцип срещах неразбиране заради годините ми  и много плаках. Сега по-щастлив татко сигурно няма, много съжалява за постъпката си и истински обича малкия, простих и забравих.
Живота продължава, не отстъпвай никога повече от това, което ти казва сърцето.Момичетата, правилно те съветват, намери начин да живеете сами.   bouquet

# 101
  • Мнения: 52
Не мисля че имаш нужда от обвинения,а по скоро от подкрепа.Бъди силна.Намери начин да се отделите по скоро. Hug Успех

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 14:34 от jacky_m

# 102
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
anhelika  , мъжът ти е постъпил безотговорно - първо, ако е смятал, че моментът не е подходящ за второ дете, е трябвало да вземе мерки преди да забременееш. Второ - принуждавайки те да направиш аборт, то той абсолютно с лека ръка може би те е обрекъл на бъдещо бездетие. Всеки аборт крие рискове. Той не уважава тялото ти, следователно не уважава и теб. Дано да не ти звуча грубо, но твоят мъж не мисли достатъчно за теб, държи се като абсолютен егоист.
За аборта недей да страдаш. Едно нежелано дете е по-лошо от аборта. Може да страдаш само за това, че до теб не стои мъж, който може да поеме отговорност за своите действия. Все пак бебе не се прави само от един човек, нали?
Аз не бих простила такова отношение, никога.

Подкрепям абсолютно  Peace

# 103
  • София
  • Мнения: 11 767
anhelika  , мъжът ти е постъпил безотговорно - първо, ако е смятал, че моментът не е подходящ за второ дете, е трябвало да вземе мерки преди да забременееш. Второ - принуждавайки те да направиш аборт, то той абсолютно с лека ръка може би те е обрекъл на бъдещо бездетие. Всеки аборт крие рискове. Той не уважава тялото ти, следователно не уважава и теб. Дано да не ти звуча грубо, но твоят мъж не мисли достатъчно за теб, държи се като абсолютен егоист.
За аборта недей да страдаш. Едно нежелано дете е по-лошо от аборта. Може да страдаш само за това, че до теб не стои мъж, който може да поеме отговорност за своите действия. Все пак бебе не се прави само от един човек, нали?
Аз не бих простила такова отношение, никога.



anhelika аз те подкрепям и те разбирам колко ти е тежко.Сигурна съм,че някой ден ще имаш друго бебче.
Обаче не мога да не се съглася с горния пост.Извини ме,но мъжа ти е за бой и очевидно не можеш да разчиташ на него.
А за това дали да оставиш детето мисля,че майка ти няма думата,независимо от факта,че живеете при нея.
Кураж мила,нещата ще се наредят,просто бъди по-твърда от тук нататък! Hug

# 104
  • Мнения: X
Милички вие сте златни.Дадохте ми кураж да продължа напред и да вярвам,че всичко ще се оправи.Целувам ви и ви прегръщам. Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт