Къде е пъпчето на вашето дете?

  • 17 088
  • 149
  •   1
Отговори
# 90
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Добре че ме подсетихте с таз темичка, че ние още не сме решили с таткото къде да г хвърлим, но кумът ни, който е американец, си заминава за САЩ след месец и смятам даму го дам да го хвърли в някой университет, да стане учено детето Laughing

# 91
  • Мнения: 3 777
Рошалче, нашия тати изкопа дупка и го зарови, да не би да пусне краци и да избяга от отреденото му място.

# 92
  • Мнения: 1 102
Нашето пъпче е в градината на Техническия Университет-Пловдив.

# 93
  • Мнения: 3 562
..... Акушерките казаха, че Богдана се родила със "щастлива риза" (було). Дадоха ми я изсушена и сгъната на малко парченце. Някой от вас знае ли нещо за това?!? Wink Thinking.....

Подчертавам, че това е инфо то баба ми  Wink
Който се роди с "риза" (в нашия край така му викат) е супер голям късметлия, това се случва много радко. Има приказка, че който носи част от такава риза и куршум не го лови  Wink
Абе с две думи - голям късмет  Laughing
Направи медальон на бебка и сложи частичка то ризата да я носи винаги с нея  Laughing
По-голям късмет от това - здраве му  кажи   Laughing

# 94
  • Мнения: 3 777
Я ме светнете какво представлява това було?

# 95
  • Мнения: 1 645
На Янчо пъпчето съм го прибрала за сега в една кутийка,но това лято като се прибера в България ще го оставя на нашите.Не съм мислела изобщо-още от началото знаех,че ще направя така...Да знае от къде е майка му,да обича България и да е свързан с нея без значение къде живее и ходи Grinning Grinning Grinning

# 96
  • Мнения: 3 562
Я ме светнете какво представлява това було?
Пак подчертавам инфо на баба ми  Laughing
Ризата е нещо като кожа, която се отлепя от бебето newsm78

# 97
  • Мнения: 3 777
Рошалче ти ме хвърли в размисъл... newsm78
хммм, ще потърся инфо аз, заинтересовах се.

# 98
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Увила съм го в хартия и после в едно наелоново пликче. Сложила съм го в една кутия в която има още чорапките от изписването, гривничките от родилния дом, бележки от женската консултация и т.н.

# 99
  • София
  • Мнения: 3 687
Аз пък знам, че въпросната риза или було е всъщност плацентата. Случва се рядко да се роди наведнъж бебе и плацента. Както всички знаете плацентата се ражда малко по-късно от плода.

# 100
  • Мнения: 68
i nie o6te ne sme re6ili kade da go xvarlim ta zasega sedi v 1 kutia vka6ti

# 101
  • София
  • Мнения: 6 743
Aми и двата са още в къщи ,но се чудя къде да ги хвърлим за късмет! newsm78 newsm78 newsm78

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Ами срам-не срам да си призная направо бях забравила за пъпчето.Сина ми е почти на 8 години вече,до миналата година беше в една книга,после го сложих в портмонето,за да се сетя някъде да го хвърля и така си е останало там.Май е време вече да го хвърля някъде,дано не забравя пак за него.

# 103
  • Мнения: 1 639
Ами за сега е в къщи в една кутия,където си държим парите....Мислех да го  хвъвля в Софийския Университет  ,ама като ходих последния път на изпит ,бях много притеснена и го забравих......Другият път като ида, ще го занеса да го хвърля там......А колко  важи това суеверие.....ще видим .Важното е детето да намери себе си в този свят!!!!!! И тогава ще бъде щастливо....

Последна редакция: сб, 08 окт 2005, 13:29 от Bisttra

# 104
  • Мнения: 113
И на двете ми деца заровихме пъпчета в здравец. Не вярвам особено много в тази оирисия и поради тази причина въобще не съм се замисляла - още в деня на падане на пъпчето го заровихме в здравеца в двора, понеже ми се стори най-естествено. Така или иначе, това, което желая на децата ми е преди всичко здраве.

Общи условия

Активация на акаунт