Болни деца в ясли и детските градини

  • 13 704
  • 232
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 737
В нашата ясла деца с къртеща кашлица и зелени сополи не приемат. И с прозрачни ме връщат, след 10 бележки от лекаря, че е здрав,но със сополи. Ако някое дете е  по-кисело и раздразнително, започват да му мерят температурата, опипват корема, линфните възли, каквото друго се сетят, изобщо гледат да го изкарат болно и предупреждават майката, че има някакъв проблем, ако може да не го води, че е пред разболяване.  Crazy
Бяха викнали една приятлка да си вземе детето, защото се изакало 2 пъти - следователно е болно от диария. И тя им го върна на следващия ден с бележка.
Веднъж ме пратиха в Пирогов, защото синът ми се стреснал в съня си, разревал се и те като не му открили нищо го питали: Боли ли те коремчето и той им казал - Да! Директно ме пратиха в Пирогов само за това. Аз разбира се не отидох, след като го питах дали го боли и краченцето, ушенцето и т.н. и получих положителен отговор. Естествено нищо му нямаше.

Иначе детето ми се е заразявало неведнъж от други деца в яслата, които са били в процес на разболяване, но без изразени симптоми - Иванчо вдигнал 39 градуса температура изведнъж и майка му го взела след половин час. На другия ден на още 5 деца  им се случило същото и се оказало, че е тежък грип, който държи 2 седмици, много по-сериозен от едните сополи.
Аз никога не съм обвинявала родителите на заразилите моето дете. Ходи на ясла - нормално е да се разболява.

Така, че не знам в кои градини приемат болни деца (в истинския смисъл на думата), в нашата градина не е така. Даже връщат и здравите.

# 61
  • София
  • Мнения: 5 289
Ами мога само да те поздравя,че сте случили на градина,друго немога да ти кажа.Незнам на есен като тръгне моя син на градина как ще е,но в яслата всяка сутрин се приемаха деца със зелен виснал сопол и кашлящи Stop.За съжаление това е практика в повечето детски ясли. ooooh!
Нормално е децата да боледуват няма начин,това са си детските болести,аз като малка не съм ходила нито на ясла,нито на градина,но все си бях болна,така чее.....
Но все пак когато може да се предотврати нещо е по добре да се направи,а не да си затваряш очите.

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 21:55 от КАРЧЕВА

# 62
  • Мнения: 2 757
Зеленият опол обикновено почва като воднист. Като не те върнат от ясла с воднистия един ден и стига да омажеш с цифки всички играчки и да прехвърлиш заразата на цялата група. По-малко паника

# 63
  • Мнения: 827
Еми Калина ходи на ясла от 11мес. възраст - частна ясла, демек имат много повече далавера да вземат и болните деца, ама ни веднъж не съм видяла описаното: зелени сополи, къртеща кашлица, температура. Все си мисля, че няма майка, дето да заведе истински болното си дете на ясла/градина, а не съм го и виждала.
Имам наблюдения обаче, че "госпожите" в държавните ясли/градини умрат да изкарат някое дете болно (мотивът на всички трябва да е ясен), а пък ако вземат, та се поразболеят няколко юнака един през друг - задължително някоя майка е довела болното си дете и така е завъдила една мини епидемия, никога не са самите те виновни като нопример са пропуснали да видят, че въпросните се наливат със студена вода, след като са целите потни от игра и после са се сврели на сенчестия и ветровит ъгъл в двора. Моя колежка води дъщеря си една седмица в детски клуб, защото "госпожите" в градината бяха решили, че момата й е болна и заразна! Не й признаха бележки от двама педиатри! Що - щото те повече знаят ли, или типично по български - царят дава, ама пъдаря - не? Не казвам, че педиатрите ни са перфектни, ама в края на краищата те са овластени да дават това становище, предвид образованието и опита си; не е правилно, май само на мен ми се струва обаче, да се ръсят обвинения на общо основание. Мисля се, че ако всички наистина се съобразявахме с установените правила, все пък трябва да е по-добре; освен това смятам, че е препоръчително вместо все да се набеждава някой, да се търси решение.
И в този смисъл - като преглеждат децата сутрин и те влизат здрави според съответния лекар, как така някой преминава бариерата и то толкова често? Ако смятате, че съответният проверяващ не струва - сменете го, нека това да е решение, в което взимат участие и родителите. Ако няма пари за заплата на такъв човек на щат, може би няма да са много родителите, които ще откажат срещу месечен хонорар да идва избрано лице, за да провежда този преглед сутрин, обед или вечер.

# 64
  • Мнения: 14 654
никога не са самите те виновни като нопример са пропуснали да видят, че въпросните се наливат със студена вода, след като са целите потни от игра и после са се сврели на сенчестия и ветровит ъгъл в двора.
Не виждам как някой може да се разболее ако прави тези неща, т.е. да настине  Laughing Друг въпрос е, че децата пият вода от метални чашки- 2 или 3 чаши се изнасят за цялата група, а вода се налива в пластмасово шише от кока-кола  Crazy Децата седят около учителката, не се разхождат самоволно из целия двор.

# 65
  • Мнения: 827
никога не са самите те виновни като нопример са пропуснали да видят, че въпросните се наливат със студена вода, след като са целите потни от игра и после са се сврели на сенчестия и ветровит ъгъл в двора.
Не виждам как някой може да се разболее ако прави тези неща, т.е. да настине  Laughing Друг въпрос е, че децата пият вода от метални чашки- 2 или 3 чаши се изнасят за цялата група, а вода се налива в пластмасово шише от кока-кола  Crazy Децата седят около учителката, не се разхождат самоволно из целия двор.
Това беше стандартното обяснение на лекари и "другарки" (нали така им викахме някога) за моите безбройни ангини в детската градина. Тогава всички пък мен обвиняваха, че пия студена вода като съм потна, ама нали аз тайно все ги бях извършвала тея прегрешения и никой никога не успя да ме хване Овреме...  Crazy

# 66
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Модата с алергиите не идва от родителите, а от педиатрите. На 3-ма специалисти съм си водила детето за прозрачните му сополи - лична педиатърка, частна педиатърка от правителствена болница и УНГ специалист. И тримата са на мнение - алергия. Като не знаят от какво може да бъде - веднага слагат диагноза алергия.



 За съжаление е така,и моята малка дъщеря е с такъв проблем. Cry
 Детето кашля месеци наред,водихме го на какви ли не лекари.Правихме мнооого снимки и изследвания,до диагноза не стигнахме.Според лекарите е абсолютна здрава. ConfusedГласа и пресипна и стана дрезгав и си говори така вече повече от година. ooooh!
След всяко ходене в провинцията връщането в София е кошмар.Детето се задушава,тичаме по болници посред нощ...,та лекарите стигнаха до извода,че има алергия към прах.Мръсния въздух в София и пречи. Cry
 Ама то май не остана чист град в България,в който да има работа. Cry Cry Cry

Последна редакция: пн, 30 юни 2008, 11:57 от Фантичка

# 67
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
никога не са самите те виновни като нопример са пропуснали да видят, че въпросните се наливат със студена вода, след като са целите потни от игра и после са се сврели на сенчестия и ветровит ъгъл в двора.
Не виждам как някой може да се разболее ако прави тези неща, т.е. да настине  Laughing Друг въпрос е, че децата пият вода от метални чашки- 2 или 3 чаши се изнасят за цялата група, а вода се налива в пластмасово шише от кока-кола  Crazy Децата седят около учителката, не се разхождат самоволно из целия двор.

 При нас всяко дете си има шише и си пие от него. Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 17 592
Предполага се, че възрастен човек може да боледува до 180 дена в годината, а малко детенце - само 60!?  Joy Признавам си честно, Наредбата съм я чела преди да имам дете и тази част съм пропуснала да я забележа, но... Хора, това е смешно!

# 69
  • Мнения: 2 757
Колкото и странно да изглежда на някои, но наистина от ядене на сладолед и пиене на студена Кола може да те заболи гърло. Както и от седене на течение потен. В тялото има много болестотворни организми, които само чакат да загубиш повечко енергия и да те гепнат. Тези с по-силен умитет разбира се вадят късмет. Факт е, че в яслите не ги гледат като хората и това е друга причина да се разболяват по-често децата. Тук примерно в някои ясли родителите носят храна за децата си от вкъщи, в бурканчета, които разбира се седят в хладилника. И после хранят децата със студена храна щото не могат да топлят за всички поотделно. Мани че ще настинат, ами и студената манджа не е вкусна и много деца не я ядат. Ама на кой му пука, може само да се нервиш. Една приятелка им напраила забележка, че детето и не обича студена манджа и гладува и те я отрезали като кисела краставичка. Самата аз сега съм в напрегнато очакване, защото вчера давах на бебетата кис мляко от хладилника, което стоплих в микровълновата, но явно не достатъчно и децата се стресоха като почнаха да ядат, не им хареса, че е студеничко. Дано не се разболеят, аз ще съм си виновна

# 70
  • Мнения: 46 567
NikiFin, предполагам ги държат в плюсовата част на хладилника newsm78 за да се преохлади организма и да падне имунитета е необходимо доста по-голямо преохлаждане, в смисъл, че самите деца няма да погълнат храната, ако им е некомфортно студена.
Аз действам на принципа, че в студеното се развиват по-трудно болестотворни гадинки и затова давам студени храни и напитки, дори, когато е болна, до сега не е имало случай, в който да навреди.

# 71
  • Мнения: 9 052
zа болни деца ли става дума или zа настинали ?

# 72
  • Мнения: 953
zа болни деца ли става дума или zа настинали ?

Настиналите не са ли болни ?

# 73
  • Мнения: 9 052
zа болни деца ли става дума или zа настинали ?

Настиналите не са ли болни ?


ти болен човек виждала ли си? може да се радва ако опира само до чифт сополи.
днес zаведох малкия на ясла , има сополи от петук и нищо друго, каzах и има сополи, настинал е , наблюдавайет го, ако има Т ми се обадете. ОК ...  от вреем на вреем zасичам на вратат бележка , че имат случай на конюнктивит или там нещо друго в групата ... Ок . Вzимам си го, наблюдавам очите колкто се сетя и до там ... виж , ако имаше детски паралич , менингит или пневмония ... бих се шашнала

# 74
  • Мнения: 982
Много ще е хубаво да се включи тук лекар и да направи някои разяснения, че съвсем ще се объркаме.

jabata_dil, детето ми като го пипне вирус, обикновено има само сополи, това за мен, обаче, не означава, че не е болен.Същият този вирус може при друг човек да причини сериозни неприятности.За мен е нередно да си казвам, че това са просто сополи и да го събирам с дечица.Не знам...може и да греша, но понякога от "безобидни" вируси или бактерии стават големи поразии. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт