Бихте ли дарили яйцеклетка?

  • 13 142
  • 344
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 716
Пиша тук,защото на момичето, което ми писа ЛС, кутиятя е пълна.
Аз отговаряйки изтрих съобщението и не запомних от кой е  Embarassed
МОМИЧЕ ИЗЧИСТИ СИ КУТИЯТА И МИ ПРАТИ НОВО ЛС

# 286
Не бих го направила.Не мога да живея с мисълта,че това детенце ще е част от мен ,а няма да сме заедно,няма дори да подозираме за съществуването си и то няма никога да разбере какво ни свързва....

# 287
  • Мнения: 1 520
Не бих дарила яйцеклетка при никакви обстоятелства, нито анонимно, нито неанонимно, и независимо дали процедурата е болезнена или безболезнена.
Да, много жени биха родили и отгледали дете, което не носи тяхната кръв, но има и още нещо и то е - самото дете. Мисълта, че някъде има дете което носи ТВОЯТА плът и кръв, но за което дете ти не знаеш нищо - коя е майка му, как го отглежда, дава ли му всичко и т.н., може никога да не ти даде покой. А ако това дете е нещастно и страдащо как ще спиш спокойно? Как ще понесеш факта, че и да искаш нищо не можеш да направиш за да му помогнеш?
Интересно дали жените, готови да си дарят щедро яйцеклетките, не ги измъчват подобни въпроси или съвестта им е достатъчно приспана, че да не изпитват евентуални угризения...

# 288
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Мен не ме измъчват подобни мисли. Аз не дарявам дете, а яйцеклетка. Намирам разлика, а ти?

Повече ме измъчва въпроса, че хора, които биха отгледали чудесно деца, трябва да се молят по форумите. И дано, Крем-карамел, не се случва на теб, дъщеря ти или внучка ти. Та тогава да се чудиш...

# 289
  • Мнения: 1 520
Момичета, темата е интересна, нова и предизвиква много размисли във всички нас. Дарителството е нещо, което не може да бъде направено, ако човек не е убеден, че това е правилното за него нещо. А всички аргументи, които се изказват са верни в момента за човека, който ги прави. Едно притеснение, тревога и болка по детето, което евентуално би се родило, може да се отрази зле на бъдещия живот на жената, направила дарението. Но за друга, даряването може да е повод за радост, гордост и усещане за пълнота.
Shocked Ако за някой приносът към увеличаване поколението на земята е повод за гордост и усещане за пълнота, то аз мисля че повод за гордост могат да бъдат само децата, на които си се посветил за да ги отгледаш и направиш хора, а не децата, които са се появили на бял свят само защото някой е проявил(а) завидната щедрост да си дари половата(те) клетка(и)...

# 290
# 291
  • Мнения: 1 380
Четох една статия в списание, не помня кое, за една жена, която от нашият форум се свързала с друга и и дарила яйцеклетка.
Замислих се защо и аз да не го направя, но като прочетох на какъв хормонален бум е бил подложен организмът на донора, се отказах. ooooh!
Иначе, ако имаше по-лесен начин с удоволствие.

# 292
  • Мнения: 5 297
Не, не бих дарила яйцеклетка. Самата мисъл, че някъде ще има мое дете  и аз никога няма да мога да го видя и да го гушна, за мен е побъркваща.
За сестра ми бих станала сурогатна майка.

# 293
  • Мнения: 1 380
Не, не бих дарила яйцеклетка. Самата мисъл, че някъде ще има мое дете  и аз никога няма да мога да го видя и да го гушна, за мен е побъркваща.
За сестра ми бих станала сурогатна майка.
Доколкото съм запозната, даряването е анонимно и се подписваш пред нотариус, че няма да търсиш майката на която си дарила яйцеклетката, а и не се знае, дали тази която си дала, ще попадне при сестра ти.
Бе луда работа.....

# 294
  • Мнения: 1 520
Мен не ме измъчват подобни мисли. Аз не дарявам дете, а яйцеклетка. Намирам разлика, а ти?
Повече ме измъчва въпроса, че хора, които биха отгледали чудесно деца, трябва да се молят по форумите. И дано, Крем-карамел, не се случва на теб, дъщеря ти или внучка ти. Та тогава да се чудиш...

Изпитвам дълбоко състрадание към жените и семействата, които имат репродуктивни проблеми и не могат да се сдобият със собствено дете.
Но също така не разбирам повърхностното мислене и мотивите на жените, даряващи яйцеклетки т.к. за мен това съвсем не е толкова хуманен и безобиден акт.

# 295
  • Мнения: 5 297
sladkish4e, ако не греша, сурогатната майка не дарява яйцеклетка. Тя само износва бебе на други родители.

# 296
  • Мнения: 4 753
krem-karamel, моите уважения, но май не знаеш какво точно пишеш в тази тема...

Мисълта, че някъде има дете което носи ТВОЯТА плът и кръв, но за което дете ти не знаеш нищо - коя е майка му, как го отглежда, дава ли му всичко и т.н., може никога да не ти даде покой. А ако това дете е нещастно и страдащо как ще спиш спокойно? Как ще понесеш факта, че и да искаш нищо не можеш да направиш за да му помогнеш?

Виждала ли си по-желани деца от тези на семейства с репродуктивни проблеми, които са минали през ада, хвърляли са хиляди левове за ин витро, блъскали са се с хормони и всичките им мечти и надежди са се сривали при поредния неуспешен опит, при поредния изгубен лъч надежда????

Интересно дали жените, готови да си дарят щедро яйцеклетките, не ги измъчват подобни въпроси или съвестта им е достатъчно приспана, че да не изпитват евентуални угризения...

Грозно, много грозно и жалко за всички жени, готови да помогнат и подложили се на манипулацията по даряване с риск за собственото си здраве...

Едно притеснение, тревога и болка по детето, което евентуално би се родило, може да се отрази зле на бъдещия живот на жената, направила дарението. Но за друга, даряването може да е повод за радост, гордост и усещане за пълнота.
Shocked Ако за някой приносът към увеличаване поколението на земята е повод за гордост и усещане за пълнота, то аз мисля че повод за гордост могат да бъдат само децата, на които си се посветил за да ги отгледаш и направиш хора, а не децата, които са се появили на бял свят само защото някой е проявил(а) завидната щедрост да си дари половата(те) клетка(и)...

По това, което пишеш ми е ясно, че деца нямаш, щото ако имаш - много жалко за тях... Явно те за теб не са "повод за радост, гордост и усещане за пълнота", а чисто и просто "приносът към увеличаване поколението на земята"...

# 297
  • UK
  • Мнения: 1 351
 stelt77  Peace

 krem-karamel кой те пита изобщо за мнение теб. Като не искаш да си дарител млъкваш и толкоз. Какво си тръгнала да ми се правиш на философ и да убеждаваш хората, че да даряват е лошо и грешно. От такива като теб ми се повръща  Sick.
 

# 298
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219


Но също така не разбирам повърхностното мислене и мотивите на жените, даряващи яйцеклетки т.к. за мен това съвсем не е толкова хуманен и безобиден акт.

Можеш ли да ми обясниш (пък и не само на мен) какъв смисъл си вложила в болднатте думи. Кое е повърхностно и кое не е хуманно? Дарението винаги е хуманно. Пък дали решението е повърхностно или не - ти ли си човека който го решава това? Всички които наистина имат нужда от такова дарение, не осъдиха решението на нежелаещите да дарят, макар че са лично заинтересовани. На теб кое ти дава право по този начин да осъждаш решението на желаещите да дарят? Това е много личен избор и всеки сам за себе си решава какво да направи.

# 299
  • Мнения: 1 900
 stelt77, Pesheck  Peace
И на мен ми е интересно имаш ли деца krem-karamel. Почти съм сигурна, че отговора е не.

Общи условия

Активация на акаунт