Бихте ли дарили яйцеклетка?

  • 13 137
  • 344
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 62 595
Може би, ако не е нужно да се прави изкуствена стимулация повече жени биха се престрашили да дарят яйцеклетки. ПОне на мен ми е става страшно като си помисля, че ще трябва да се тъпча с всякакви медикаменти и пак да не е ясно дали ще има достатъчно годни яйцеклетки и да поема рисковете за здравето си.

# 331
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Мисля, че е много по-благородно и здравословно за самата жена да осинови вече родено дете, вместо да се тъпче с хормони и каквото там се прави при ин-витро процедурата.

Гледам редактирала си си мнението.

Да спориш кое е "по-благородно и здравословно за самата жена" - осиновяване или опити да има свое дете, които ти наричаш "да се тъпче с хормони и каквото там се прави при ин-витро процедурата" е меко казано неблагоприлично, особено в тази тема.
Доста обидно си се изказала. Без никакъв респект и съчувствие към страданието на жените, които години наред се борят за да имат дете. Не бива да си толкова зла, това нещастие може да почука и на твоята врата. Никой не е застрахован.

Това е моето мнение. Не съм изказвала обидни квалификации по ничий адрес. Темата доколкото си спомням се казва "Бихте ли дарили яйцеклетка". А не - "Имате ли проблем със забременяването?"

# 332
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Бих дарила без колебание...майка ми се бори за 2-ро дете 7 години,има n броя опити инвитро-всичките неуспешни,последния вариант беше,когато и предложих сама да даря яйцеклетка,но се оказа,че е забранено и лекарите категорично отказаха...майка ми вече се отказа...

# 333
  • Мнения: 3 988
Бих дарила, ако бе на принципа на взимане на кръв.
Обаче разбирам, че е доста сложна процедура, свързана с хормонално стимулиране. При това положение - не. Егоистична съм. Не искам аз да се увреждам, за да може някоя друга хипотетична жена да роди.

Споделям мнението на Монда. Мисля, че е много по-благородно и здравословно за самата жена да осинови вече родено дете, вместо да се тъпче с хормони и каквото там се прави при ин-витро процедурата.

Готова съм да си понеса камъните.

Ето това е обидно. Да, не си "изказвала обидни квалификации по ничий адрес", защото обиди направо група жени.
ЕДИТ: Посочила съм ти "обидната квалификация". В тъмночервено е.
Престани да пишеш в темата. Ролята ти в тоя филм свърши - не си готова да дариш, ок, разбрахме. Довиждане.


ahasver, обикновено даряваш яйцеклетка анонимно. Т.е. ти даряваш една на банката, а на жената, за която даряваш (в случая майка ти) дават някоя друга от същата банка. Не знам защо са ви отказали. Съжалявам за което.  Sad

# 334
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Това е моето мнение, затова съм сложила и глагола 'мисля' пред него.
Би ли посочила къде е обидната квалификация, моля. Нали съм зла, държа да зная.

# 335
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Може ли аз да кажа. Защото :
1 да се тъпче с хормони и каквото там се прави при ин-витро процедурата - поне на мен ми звучи пренебрежително, особено на фона на цялостните ти изказвания. Аз няма да се "тъпча", ще ме стимулират. Да стимулациите са с високи дози хормони, но високи дози от лекарства се прилагат и при лечението на различни заболявания. Защото мен ще ме лекуват, няма да ме угояват.
2 че е много по-благородно - а сега пък ми казваш, че ми липсва благородство, защото видите ли искам да родя. И не само аз, всички които искаме да бъдем бременни. Защото ние майки така или иначе, по един или друг начин ще бъдем.
Ето това за мен и явно не само, е обидно.

# 336
  • София
  • Мнения: 313
 offtopic
Пешек, за мен винаги е удоволствие да те чета  Grinning
Аз като средностатистически финансист нямам кой знае калко дар слово Blush и затова много ти се радвам  Wink

Иначе по-назад в темата съм изказала мнението си по темата.

# 337
  • Мнения: 1 095
ahasver, обикновено даряваш яйцеклетка анонимно. Т.е. ти даряваш една на банката, а на жената, за която даряваш (в случая майка ти) дават някоя друга от същата банка. Не знам защо са ви отказали. Съжалявам за което.  Sad
Може би са отказали,защото едно от условията е дарителката да има поне 1 живородено дете.  newsm78

# 338
  • Мнения: 12 663
За близък човек - да. Анонимно - предполагам не. Защото и аз ще си мисля, че някъде расте мое дете. Дарителството на сперма май потвърждава една теория - че мъжът гледа да си разпръсне семето.

По въпроса за благородството - не е ли по-благородно всички вместо да раждаме да си осиновим дете. Има достатъчно. 

# 339
  • Мнения: 1 900
По въпроса за благородството - не е ли по-благородно всички вместо да раждаме да си осиновим дете. Има достатъчно. 
Shocked
 

# 340
  • Мнения: 12 663
По въпроса за благородството - не е ли по-благородно всички вместо да раждаме да си осиновим дете. Има достатъчно. 
Shocked
 




В отгоор на изказване по-нагоре.

# 341
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Валерия , това е ирония.
Мадам Х, добър отговор, не се сетих за това  Laughing

# 342
  • Мнения: 233
Бих дарила ако не бях такава пъзла. Аз от един преглед при гинеколог припадам, а какво отстава............... Като се замисля мъжете даже им е удоволствие да даряват сперма, а ние все трябва да се гърчим. Ама че справедливост  ooooh!

# 343
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ами може би бяха категорични,заради това,че майка ми действа прекалено емоционално и веднага се обади и обсъди въпроса с лекаря си,а отговора беше,че имаме родствена връзка или нещо такова беше,вече не си спомям много добре,минаха 2 години от тогава...а и тя повече не пожела да проучва въпроса...

# 344
  • Мнения: 1 900
Валерия , това е ирония.
Сега разбрах. Извинете.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт