Бихте ли дарили яйцеклетка?

  • 13 140
  • 344
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 259
Прочетете написаното от Ема 2,а ако  искате и цялата тема!
Малко е по встрани от тази тук ,но е свързана с донорство!
Прекланям се пред тази жена!

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28090.200

# 301
  • Мнения: 13 512
МАлко съм объркана в момента и може би ще разбуня духовете. Имам биологични 2 деца, както и едно, което взех от Дом . Разлика- не правя, естествено. Ако нямах собствени, щях също да осиновя, а не да правя такива огромни жертви, за да се сдобия. Разбрах, че самият акт на раждане на дете не означава нищо. Думи от рода на...моя плът и кръв са абсолютно нищожни. Ако съдбата е отредила да не можем да имаме собствени деца, смятам че осиновяването на вече родени и изоставени  е правилното решение. Поне за мен е така, казвам го от личен опит, макар че нямам репродуктивни проблеми.

# 302
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Монда, може и да си права като казваш
Цитат
самият акт на раждане на дете не означава нищо
. Но това е нещо което никоя от нас няма да приеме на юнашко доверие. Това трябва да се провери лично, да се изпита лично, да се изстрада лично. Ти имаш база за сравнение, а аз не.
А това за съдбата .... ами не е ли длъжен всеки да направи всичко по силите си, за да постигне това което иска. Ако при първия неуспех, в каквато и да било област, кажем "ами тя Съдбата така е решила", докъде ще я докараме. Не е ли твърде примиренческо това. Нали се сещаш - "помогни си сам, за да ти помогне и Господ". И при някои това сработва. А другите така или иначе стигат до осиновяване. Или пък не - въпрос на личен избор.

п.п. Поздравления за твоя избор  bouquet

# 303
  • Мнения: 139
Не бих дарила яйцеклетка,но бих дарила органи след смърта ми Mr. Green
А,това ,че да родиш дете било нищо направо ми звучи доста глупаво Shocked

# 304
  • Мнения: 396
Да бих.
Не мисля, че това означава, че детето ще е мое.
Гледам на това като да даря орган или кръв.
Просто мога и ще съм доволна да мога да помогна!

# 305
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967

А,това ,че да родиш дете било нищо направо ми звучи доста глупаво Shocked
Според мен Монда имаше предвид, че любовта, грижата към едно дете е еднаква, независимо дали е родено от теб или осиновено,

# 306
  • Мнения: 1 447

А,това ,че да родиш дете било нищо направо ми звучи доста глупаво Shocked
Според мен Монда имаше предвид, че любовта, грижата към едно дете е еднаква, независимо дали е родено от теб или осиновено,
И аз това разбрах.

# 307
  • Мнения: 139
Разбрах, че самият акт на раждане на дете не означава нищо. Думи от рода на...моя плът и кръв са абсолютно нищожни.
newsm78 Едва ли,но не това е темата ,а дали бихме дали яйцеклетка Mr. Green

# 308
  • Мнения: 3 988
sadra80, ти не прочете ли последните два постинга?  ooooh!
Или ти е трудно да си представиш, че може някой да е способен да обича безрезервно и да се грижи за дете, което "не е негова плът и кръв"?

И смятам, че Монда си беше съвсем по темата.  Peace Ти въртиш волана в друга посока.

# 309
  • Мнения: 17
това с даряването на яйцеклетка ми звучи малко като да родиш дете и да го изоставиш Thinking,макар че не  е съвсем същото но мисля че цял живот ще ме човърка отвътре,особено след като имам вече дете и знам за какво става въпрос ще се чувствам още по-зле Confused

# 310
  • Мнения: 817
Ще бъда честна-не бих!  Blush

# 311
  • Мнения: 1 095
Ще бъда честна-не бих!  Blush
Така и трябва ! Peace
Имам предвид честния отговор.

# 312
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Интересно, а защо жена над 34 години да не може да стане донор? Ако в днешно време е възможно жените да раждат за пръв път след 35 и децата им са живи и здрави защо да не стават и донори? Яйцеклетките пак са си там и при всички случаи се прави стимулация. Доколкото съм чувала настъпването на критическата се измества във времето и жените са по-дълго време способни да заченат.
увели4ава се риска от  генети4ни заболявания(напримр синдрома на Даун)
по темата....
с  удоволствие  но ,
за съжаление   съм на  40 и не ставам за донор  Знам какво е да не може6 да има6 деца....(осем години  се налага6е да живея с тази мисъл, но после   на пук на вси4ки диагнози забременях по естествен на4ин и  на 36 родих здраво бебе)
 Категори4носста на много от  постовте  ме  смути.....лесно се дават мнения и съвети , когато не носи6 диагнозата стерилитет...




Тук са ре6или въпроса като има банки за генети4ен материал. В смисъл 4е ако някой иска може да "дари" яйцеклетки сре6ту 800 евро. изискванията са по4ти съ6тите като тези, които сте пуснали,  но има огране4ение 4е една жена не може да "дари" пове4е от два пъти
 

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 22:16 от sl

# 313
  • Мнения: 4 915
Да, бих.

Била съм част от "Проблемното" почти 3 години - още в клуба в дир.бг. Чудесно зная какъв е стремежът да родиш и гушкаш бебе. Макар че бях решила след 3-годишни опити да осиновявам дете, съдбата точно тогава ме изненада с голямата щерка.  Blush

Не смятам яйцеклетката за бъдеще свое дете. Носи моя генетичен код, но не е ембрион, нито бебе. Дете ще бъде на онази, която го износи, роди и отгледа с любов и грижа.

# 314

Общи условия

Активация на акаунт