Дюкански метаморфози - 112 тема

  • 43 830
  • 1 015
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 454
Сани , влез си в профила , от там в менюто в ляво - " потребителски настройки " , Показвай своя статус (online/offline) на другите?  - трябва да имаш отметка. Даваш на - промени профил и готово  Peace

# 1 006
  • Мнения: 359
Айде стига вече де #Cussing out.
Стига с тоя негативизъм. Сега  и Вещи нападнахте.Спрете се де!
И аз като почнах имах много въпроси, и на мен ми се караха преди няколко теми, може би имаше защо, може би не но се разбрахме.
Много от нещата ги пише в книгата, но не са съвместими с българския пазар, и си намираме заместители. Нещата са обсъждани многократно-100теми са изписани по въпроса.
Аз спортувам, въпреки че не се препоръчва, ям сирене-пак не е препоръчително-но това си е МОЯ личен избор и не натоварвам никого с него.Споделям кое как върви при мен-за пример на токущо започващите.
Тук всички са се убедили, че когато се прегрешава , кантара, не го отчита веднага, но след седмица се започва гадното задържане.
Но първоначално започващи, ние не сме го видели , още, и си викаме, абе тия тука старите говорят само някакви техни интерпретации-да ама на 80 % нещата са такива каквито са ги описали.
Та в темата могат да се научат много неща и то полезни, изпитани най вече в български условия, а не само на книга.


Успех на всички, и стига с тия дрязги Hug

# 1 007
  • Мнения: 1 875
Мислех да не взимам отношение.
Но ще пиша.
Все чета „темата не е както преди”. „вече не е същото в темата”…
И се питам каква е била темата преди – това е лесно, отивам в архива и я препрочитам.
За кой ли път – чела съм всичко от самото начало, знам кои са първите жени, съпричастна съм била с емоциите им, успехите им, прегрешенията, тревогите им.
И всичко ми е толкова близко и познато, сякаш съм била една от тях.
Но не съм – прописала съм за първи път на 20 февруари.
Всяка една от нас има своето „преди”, своите първи крачки в темата, за всяка една е имало първи път, всяка е искала съпричастност, подкрепа, опора, съвет.
Много ясно, че нищо няма да е както някога, когато са били десетина жени!
Много ясно, че някой започва днес и няма време да изчете всичко, прехвърля набързо първа страница, защото шефът му виси на главата,  и иска веднага да получи отговор на някакъв свой въпрос.
Много ясно, че всички се дразнят и му казват да ходи да чете.
Много ясно, че ако този човек е започнал преди година и е влязъл в тази тема е щял да получи веднага отговор, защото темата не е била толкова натоварена и на „старите” още не им е писнало да отговарят.
Не сме толкова велики и недостижими, и ние сме почнали отнякъде – толкова ли е трудно да бъдем една идея по-отзивчиви, или най-малкото да  подминаваме това, което ни дразни – има по-новички, които с удоволствие ще отговорят!
Нали разбирате, че не новопристигналите са се променили като хора изведнъж, а тези които отговарят?

Какво толкова се е опорочила темата, че се възмущавате – лицемерието си е същото, поздравите и цуфките – също, картинките са по-малко и по-малки, вярно, а това, че вече не са  няколко човека не може да се промени.
Сори за тона, ама се ядосах – докато се образуват някакви изолирани общества, в които не се приемат нови хора – така ще е темата. Няма да се харесва.
Дюканки са не само мацките, присъствали на събитието на Ягодите, например, нито тези, които бяхме на голямата среща на 29.03.,  дюканки са и всички, които през това време работиха зад бюра и намираха време да пишат в темата. Дюканки има и извън тая тема, при това много стойностни и с добри намерения, въпреки, че не знаят какви спорове вихрим за кисело мляко Култура, например.
И знам, какво ще си кажете сега – Орелия я е яд. Не я е яд за нищо друго, освен за тая каспулованост, която  подмолно се е наложила, затова и не искам да пиша във въпросния чат, въпреки, че там са любимите ми муцуни! Но има и такива, които стоят отстрани, наблюдават и се чудят за какво да се хванат – ами моят избор е да си бия камшика и да спра и чат и мат и тема – на мен също не ми харесва наложения стаден маниер с комунистически привкус и отказвам да пиша.


Много съм получила от този форум, много и съм откраднала най-безцеремонно за себе си, без да ощетя никого, поучила съм се от опита на "старите", всяка една от вас ми е дала по нещо.

Но това не значи, че ми допадат изцяло отделните постановки, интерпретации, а за интригите, за които разбирам, и в които съм "деен" участник" - думи нямам просто ooooh! Много ясно, че не допадам на всички, много ясно, че и аз не съм очарована от всички!
И единственият начин да огранича собственото си интригантстване, за което, ей богу,  не знаех до преди малко – избирам да липсвам тук. И темата ще олекне.

Та успех на всички пожелавам, ще продължавам да ви чета.
За протокола - имах къде да пиша, да се отчитам, да споделям и да намирам подкрепа през цялото време, изборът ми това да става тук беше именно атмосферата, която не новодошлите обаче "замърсиха".
Да живее правото на избор и пийте си водата, мацки!




# 1 008
  • Лом
  • Мнения: 235
Eй  ,женоря,хайде стига. smile3511И аз съм нова тук и аз съм задавала тъпи въпроси.Докато не се стегнах и започнах всичко мота мо от началото-както се казва, буква по буква..А момичетата ,в интерес на истината ,ми отговаряха.Сега вече виждам как едни и същи въпроси се повтарят, но...и аз съм минала по този път.Не знам вече защо не спрем.Каквото било-било.Нека не разваляме всичко .Това, което правим ЗА СЕБЕ СИ е ПРЕКРАСНО.УСМИХНЕТЕ СЕ.ПРЕГРЪЩАМ ВИ ,МАКАР И ДА НЕ ВИ ПОЗНАВАМ.

# 1 009
  • Мнения: 109
Момичета-кокичета!

Вземете малко да се спрете.. форума е за отслабване, а не за надприказване, ясно е, че всички могат да пишат много остри неща... но и много добри, и подкрепящи. Аз поне влизам тук, защото искам да сваля огромния товар от мазнини и това, че някой ще ми е праснал 1-2 тигана или ще е звучал малко назидателно... ако успея, хич не ми дреме, даже ще се върна за още малко!

Относно делението на нови и стари - никога ли не сте били някъде нови - в у-ще, на работа... естествено, че приемането става малко бавно и резервирано, предполагам, колкото повече годинки минават от живота на човек, толкова това става по-трудно... но има толкова "нови", които вече са си като едни истински ветеранки...и аз съм от новите, ама когато реша, че имам да кажа нещо, го казвам...който иска да го чете, форума е за това. Истината е, че с четенето на темите много неща се изясняват... просто трябва да влезе човек в ритъма, има си доста записи, кафенца и петъци, които ми бяха малко странни в началото, но сега по-скоро са ми забавни...Повечето мацки имат да изкарат дълго време с режима (или вече са го изкарали) и не може без малко странични изказвания, било шеги или порицания.  Едва ли с някой друг споделяте, че сте свалили 200 грама или, че имате още 5 или 30 кг за сваляне... а тук това е много лесно... не го подценявайте и не разваляйте хубостта на дюканския форум, моля ви!

Иначе и аз тръпна за James & Co на 25-и... явно ще има и други дюканки там!

# 1 010
  • Бургас
  • Мнения: 236
Nelly# - Благодаря ти,веднага го поправям.

И от мен едно ЧЕСТИТО НА ИМЕННИЧКИТЕ !МНОГО ЗДРАВИ,МНОГО КЪСМЕТЛИЙКИ И СБЪДВАНЕ НА ЖЕЛАНИЯТА /и в минусите/! baloni Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover

# 1 011
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
За бога сестри спрете се. Naughty
Ори моля те недей спира да пишеш. PraynigТи беше човека който в началото ми отговаряше на всички въпроси и ме забеляза.Не те познавам лично ,но ЧЕСТНО ще ми липсваш. Tired(който иска да каже ,че съм лицемерна)
Нека Вещи пусне новата тема ,и да се опитаме да забравим за днешния ден,моля ви. Praynig

# 1 012
# 1 013
  • Мнения: 9
М-зИленкУтУ - благодаря ти за инфото, макар че останах малко разочарована, ама ще се борим какво да правим  Hug
Между другото не знам дали съм се представяла- чета ви от доста време. Аз съм Петя, но записвам тук и мъжо- Тихомир (заедно отслабваме). Та исках да споделя, че ако се бях заела сама с тази диета на 2-я ден щях да съм спряла. Така че за спорещите- радвайте се, че имате този форум- тук можете да споделите всичките си тревоги, съмнения, желания и т.н.
 Успех на всички Simple Smile

# 1 014
  • Мнения: 1 403
Кво става, бе, момичета? Ще рече някой, че сте гладни... Mr. Green Ми хапвайте по повечко / пилешки пържолки/. Тогава ще гледате по-ведро на живота, даже и на Дюканките-ветеранки/към които аз не смея да се причисля/ ще гледате по-ведро. Щото всички, като дойдем първите дни, им се възхищаваме и се надъхваме от техните снимки и от тяхната упоритост, пък после се почва типично по български: Кой бе? Те ли бе?!  На мене ли?! Ма те знаят ли ме мене аз колко съм компетентна?!
Да, темата не е каквато беше, затова вместо да седят някои в чата, а други на балкона само, да се върнат тук, за да ни бъде пак хубаво заедно.
А на който не му харесва, може да си направи тема- ето амбър например...

Ми видях, че има нова тема, ама тъй и тъй го написах...

# 1 015

Общи условия

Активация на акаунт