82ра гюрултия по италиански.

  • 19 120
  • 297
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 5 710
Мирише на расизъм, да. Не съм сигурна дали ЕК ще им разреши такова нещо, за мен това нарушава основни човешки права.
Въъъпреки, че аз ясно помня, че ми снеха пръстови отпечатъци, като ми правиха разрешението за престой, когато дойдох. Тоест, мен ме има - дошла, законно пребиваваща, с пръстчетата в картотеките им.
Един циганин от катун с какво се различава в случая?
Е такива неща, както проектите за лични документи с биометрични данни в БГ ( не знам дали и тук ще стане, спрягат) за всички граждани  ми размиват понятията за човешки права, да си призная.

# 226
  • Мнения: 764
И аз не съм много сигурна,дали е расизъм newsm78В смисъл,4е и моите пръст4ета,като тези на Ленката си ги имат HugВ Америка искаха да свалят ириса на всеки влизащ,не знам какво стана...Проблемът е,4е 6те вземат отпе4атъци не само на новодошлите цигани,но и на собствените им италиански.Но пък до 2 години искат да го вкарват в ли4ните карти и на италианците.Мен ме притеснява друго(ако приемем,4е го направят)Вземат отпе4атъци на 6 месе4но бебе(не казаха кога ще е за 1ви път май)и после го хванат да краде на 16 години.Ще ли е възможно да се определи,4е е 1 и същи 4овек  newsm78 Отпе4атъкът е уникален,да,но са се променили съотношенията и това някой адвокат може да го използва....вероятно/имайки предвид правосъдната система/
Ина4е,принципно, след толкова трагедии от всякакъв характер,толкова тероризъм и страх аз съм за всякакви мерки за безопасност.Не ме притесняват никакви телекамери по площади,стадиони,банки...,не ме е страх,4е биха ми подслушвали телефона,4е ми имат отпе4атъците...не правя нищо лошо и следователно тяхна работа ако искат да ме снимат на пазар или да ме слушат как си лафя с мъжо...щом им се слуша Mr. GreenТова с прайвъзито е само удобно перденце за онези които имат от какво да ги е страх.Щом не пристъпваш закона,зна4и си на 4исто и с тях и със себе си.Така сме по защитени,мисля. Peace

# 227
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Италинка, още през 2005 лятото ни " савлиха" ирисите на  кпп-то на летището в Портланд, САЩ.
Аз не виждам нищо лошо в това, ни в снемането на отпечатъци от пръстите, независимо дали са от нас или от циганите, айде стига с тия ром. За мен няма разлика какъв е човек, всички еднакви и трябва да имаме еднакви права и задължения!

# 228
  • Мнения: 52
Здравейте от нас. Уилям се роди на 21-ви в 11 часа, тежи 3350 г и е дълъг 49 см. Аз се възстановявам след секциото сравнително добре. Днес ни изписаха и сме си вкъщи. Кърма имам много и той суче доста добре. Добре, че се съгласих на секцио и не настоявах да пробвам нормално раждане, защото беше с двойно увита пъпна връв около врата.
Не съм се обаждала на никой, нито съм пращала смс-си този път, само отговарях ако някой ми пратеше или се обадеше.
До скоро.

 Деси 4естита ви радост,,да баде здраво и жизнерадостно дете,да ръсте обгърнато в оби4 и да бъде гордост за мама и за тати.


# 229
  • Мнения: 52
Здравейте от Италия,,трябваше да се приберем кам то август но мойто мъж каза: Ако искаш и друг път да се върна в България сега трябва да приберем.В на4алото му се ядосах,карах се с него,тръшках се и НА прибрахме се.Сега расъждавам над въпроса защо?
Нали бяхме с колата та :незнам за циганите ама за турците с немска,австрииска,белгиска,френска и т.н. регистрация..с закъ4ени знамена на турция,цигани с микробусите с френска регистрация,ужас.Километри4ни опашки по границите,пристигаме си и минахме през магазина за първи4ни продукти,и на паркинга една много добре обле4ена (видимо) циганка с 2 щерки искаше да ми гледа на ръка,ОТКАЗАХ. Искаше пари за малките и деца ,(малките и деца бяха високи колкото моят син който е по висок от мен).Синът ми гледаше втрещтено а тя по4на да ме кълне на сръбски.
За историята на форума: Другото лято ще си ходя сама за БГ,а семйно на някое остров4е.
А за китките,като се прибрах и видях 4е на мястото на магданоза и копара дето сама съм си посадила ,сега има малки 4ушлета,Страшна ми е комшииката. Joy Joy Joy

# 230
  • Мнения: 2 804
Добре завърнал се от БГ на Жуфка . Flutter
Аз съм за това да има контрол , пък било то и наречено расизъм .
И аз съм давала отпечатъци и то на 2 пъти , не мисля че това е расизъм .
Жалкото е , че тия дето са батакчии няма да дадат и нищо няма да се промени .

# 231
  • Мнения: 708
ДЕСКА, 4ЕСТИТО ТИ МОМ4ЕНЦЕ.НЕКА ДА ВИ Е ЖИВ И ЗДРАВ И МНОГО,МНОГО ДА ВИ РАДВА  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes



Ние се завърнахме в4ера от море. Мина добре, Алето се забавлява подобава6то  Grinning
За съжаление утре сме на работа, ама няма как 6те 4акаме отпуската през август  Whistling

Даниелка пекрасни са ти де4ицата. Малката Ясмин е като кукла  Heart Eyes


Преди време видях 4е сте обсъждали въпроса за сепарационе деи бени или комунионе ....
Който се интересува да пита....знам вси4ко по въпроса  Mr. Green

# 232
  • Мнения: 247

На всички завърнали се - Добре дошли!Днес във вестник "Стандарт" прочетох, че италианското правителство засилва мерките срещу емигрантите, които надвишавали с около 10 хиляди дошлите от миналата година. Може би са имали предвид "декрето ди сигуреца", поправете ме ако греша. Утре като съм по-свободна, ще отделя време да прочета какво точно се визира в цялата тази работа.
  Открих днес снимка на това растение гличине, много е красиво. Виждала съм го  в зоологическата градина. Доста е големичко.
Като намеря читава информация ще пиша, но сега нищо не мога да кажа повече по повдигнатата тема.
Как са бебоците?

# 233
Добре завърнал се от БГ на Жуфка . Flutter
Аз съм за това да има контрол , пък било то и наречено расизъм .
И аз съм давала отпечатъци и то на 2 пъти , не мисля че това е расизъм .
Жалкото е , че тия дето са батакчии няма да дадат и нищо няма да се промени .

Съгласна съм,спор няма но .....Аз имах предвид друго,Бг се тресе от парите които трябва да връща,а аз какво виждам.....Излизане от Бг границата на Малко Търново с Турция: Любезен служител : паспорти и документ на колата,ОК.Връща ми вси4ко но с допълнение една кявета (USB)която трябваше да я предаваме на следващите 4 гишета(.Докато пътувахме правехме сметки с мъжа ми.Влизаме в БГ и пак същото нещо,аз се опитах да се (изтарикатя)така ми казаха,а слу4ая:мислех 4е като веднъж сме платили дезинфекцията която я има само в БГ не е нужно да се плаща пак(показвам квитанци),но съм ГРЕШАЛА,пишело си на кяветата и не могат да се преска4ат пунктове,ама аз имах и винетка(нека си имам пак трябвало,ама 4е е валидна не се интересуват,да съм стояла в Бг да я ползвам)а то километри4ни опашки с коли от германия,австрия и т.н. ама с турски знамена .Влизане излизане,ама макар и само за едно кафе в Турция,плащашшш.Но не е това,на калотина дизинфекция 4 лв,а на свиленград и малко търново 6 лв,и защо тази разлика?Ами защото на калотина не използвали кявети,а те са с хиляди и хиляди.Всяка кола кявета ,опитах се да правя елементарни сметки,по колко са я купили,кои е прибрал пари,по колко я е продал,кои има интерес,но но но се отказах.За това не само 4е ще трябва да се връщат 7 милярда ди евро на ЕС ами и пове4е ще бъдат.

Деска разказваи ,,, пъп4ето падна ли?
Светланке гледаи Берлускони какви ги по4ва

# 234
  • Мнения: 5 710
Ох, какви 7 милиарда те гонят Mr. Green

Връщаме се от кино, посестрими - гледахме новия Батман. Страшен! Препоръчвам ви го, горещо!

# 235
  • Мнения: 2 804
Ох , ами ако си говорим за граничните ни , много а зле !
Ако зависи само от мен не искам вече никога да минавам тази граница , но все още имам сестра ми и баща ми в БГ и със сигурност един ден ще трябва да се прибера до там .

Връщаме се от кино, посестрими - гледахме новия Батман. Страшен! Препоръчвам ви го, горещо!
На кино не съм ходила от когато бях на 19 и едва ли скоро ще мога да отида , но на ДВД ще го взема обезателно .

Деалема , добре завърнали се и мерси !
Светланка , моите са добре , преди малко се прибрахме от парка  .
 И ми идваше направо с дрехите в пералнята да ги пусна , но нали съм добричка ги оставих да се плицикат във ваната докато сготвя .
Ядоха и хич и не разбрах кога са заспали .
А малката я мъчат зъби един вече и изби , но е много лигава  Sick .

# 236
  • Мнения: 359
Другарки,младежки и свежарки, салве.Нямам време да прочета 5-6 теми назад ,но видях едно синьо поздравче за Уилям на Деси.Да е жив и здрав,майката,бащата,бабите и дядовците също.Моето инвече е розово и се казва Франческа-Грегори,която всъщност е и причината за хваналата ме липса.Осиновихме я когато беше на 5 месеца.Вече е почти на седем  ,а аз 7 кила назад.Добре,че задникът ми държи положение иначе бих минала за анорексичка.Излишно е да казвам ,че няма по красиво същество от нея, сами се сещате.На рагацовите майки от сега казвам,че кандидат листата е почти запълнена. Thinking,а баща и е обградил с жива плет на около 10 метра от нас.Абе битовизми колкото щеш,а аз продължавам да си мечтая да спя поне 7 часа някой път.В такива моменти се сещам за вас и си мисля,че щом и за форума намирате време,значи и аз все някога ще се организирам.Бебефона взе да бучи ,така,че дами чао.

# 237
  • Мнения: 2 786
Според мен няма нищо расистко в мерките на италианското правителство, защото единствения начин да проследиш (незаконно) самонастанилите се чужденци на територията ти ... е я пръстов отпечатък, я ирисов отпечатък, нещо, което да ги идентифицира.
При условие, че нямат никакви документи и реално не се водят записани никъде, без ЕГН, без разрешително, без регистрация за постоянен адрес ... как ще бъдат разграничени от другите, живеещи постоянно?
Да не говорим, че голяма част от тях не работят и не плащат данъци, а в същото време е логична връзката "безработен -> престъпник".
Убедена съм, че тези, които са дошли законно, работят, плащат данъци и са регистрирани, няма да имат проблеми с полицията.
 bouquet

# 238
  • Мнения: 2 804
Добро утро мили дами !
Овчева , много се радвам за прекрасната новина !
Честита ви рожба ! Пожелавам и много здраве , щастие и късмет в живота !
А а теб да свикнеш по бързо да се справяш с малката и да отделяш време и за нас .



Момичета , на времето и аз бях кландестина зная много добре какво и как съм го преживяла , но независимо от това съм за повече мерки .
Зная и , че когато си отиде от този свят майка пермесото ми беше в Куестура за подновяване и това също ме спря да отида да я видя за последно .
Ех живот ли беше то да го описвам , но е факт и част от мен .
Но определено когато си с редовни документи се живее много по спокойно .
Аз тази нощ спах 4 часа , днес мъж ми трябваше да почива , но прекрасните му шефове са казали , че ще му дадат сряда .
Вчера е продал 2 голями шиша с месо и се върна много изморен , нали сега работи сам прави дюнер , фелафели и салати та не му е много лесно . Поне си е шеф той в кухнята , а не залухавия тунизиец . Жалко , че само летния сезон ще е отворено . Така и заплатата му е по висока , но уви .

# 239
  • Мнения: 5 710
Ох, как хубаво започва деня!

Ов4ева, знаех си!!!  Hug
Да ви е жива и здрава Франческа, щастие за цялото семейство!
С нетърпение да чакам да имаш минутка време да разкажеш по-... подробно! А защо не и да покажеш някоя и друга снимка на Ов4ева и дъщеря.

Щастлива - както казах са ми леко размити понятията за човешки права. По принцип ми се иска да не е така, за мен прайвъси е свещено, не искам да живея в свят, в който сме просто някакъв код. Но в слчая, ако няма връзка между права/задължения... - имало хора, които имат по 20 имена , няколко паспорта , или изобщо съвсем никакви. Излиза, като Хасан, влиза, като Мохамед. Продължавам да недоумявам защо изобщо тази страна е дестинация за емиграция. Но Италия тепърва ще бере плодовете на това, че пропуска почти само е такива, а е ултра затворена за чужд опит и капацитет. Според мен , за италианците емигранта е мароканец/албанец/румънец..българин, който се почесва по топките в мисли кого по-напред да окраде. Не е образован англичанин (напр.), който работи в страната и носи реално някакви ползи. Според мен Италия трябва да е много по-отворена за вторите,  да се отърсят от сума ти нагласи, да признаят тесногръдието си ( най-малко), за да тръгнат нещата, и да се появят в икономически растеж, накрая.
И затова тези полицейски мерки ми се струват хем адекватни, хем не.
Тоест, от една страна, явно има нужда от по-здрава ръка, от друга 'емиграцията' ми се струва по-скоро проблем на обществената нагласа към 'чуждото'.

С което спирам за момента и отивам да се огледам в огледалото, защото любимата ми зъболекарка, чиято корона е на по-малко от година и вече е отлепена, явно прави проблем и май започвам да се подувам  Sick

Общи условия

Активация на акаунт