Кажи ми с какво се храниш, за да ти кажа каква кожа имаш?

  • 5 732
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 731
Незнам кое ми действа добре на кожата ,но знам кое не ми действа добре.
Шоколада,хляба,месото и газираното ,също и негативните емоции и когато не се чувствам обичана.
Sad

# 16
svetlanka, mislq, 4e za lifting ima6 predvid uprazneniqta za lice. 4uvala sam, 4e modelirat bradi4kata, skulite, stqgat 6iinite muskuli. Po tozi na4in ne se otpuska kogata na liceto. 4uvala sam 4e geni s qsno izrazeni skuli i bradi4ka imat po malko bra4ki, no moge da e samo mit newsm78

# 17
  • Smallville
  • Мнения: 994
Много се заклеймява шоколада в темата Thinking
Аз пък го хапвам за настроение Party
А по темата,да, има значения какво ядеш,аз лично хапвам здравословно,салатки,само зехтин,месце на скара,плодове,но нищо не може да ме спаси от ПМС-пъпчасването,ето на толкова години съм станала,а пъпчасвам като пубер всеки месец #Cussing out

# 18
  • Мнения: 250
Най-добре ми се отразяват плодовете и зеленчуците в суров вид и съня , а най-зле алкохола и цигарите. От шоколада трудно бих се отказала, много го обичам.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
От храните само ягодите ми влияят на кожата - изривам се (може и от химикалите, с които ги торят).
За мой късмет мога да ям всеки ден по 1 шоколад  без да пъпчасвам.
Не правя никакви маски - не съм убедена, че плодове и зеленчуци с нитрати ще ми се отразят добре на кожата.

svetlanka85 , стана ми интересно да видя резултата  при толкова грижи и разлика между ЕГН и външен вид, както казваш.
Би ли пуснала снимка, може и на лични!  Grinning

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 09:18 от Karen

# 20
  • Мнения: 528
При мен най-добре ми се отразява морската храна и зеленчуците.
От пържени храни, Макдоналдс, КФС, коли и всякакви газирани напитки се опъпчвам.
Най-зле ми влияеха цигарите, кожата ми ставаше сивкава, безжизнена, уморена, с огромни сенки под очите.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 176
Определяща е храната за вида на кожата.
Зеленчуците са ми на първо място, ако трябва да степенувам. Те ми влияят най-добре. Хубавото е, че ги обичам повечето. Много дори.
Морски храни не ме изкушават. Пържено и сладко не че не ям, но наистина не са неща, без които не мога.
Цигарите правят кожата ми суха и понякога без онзи тен. Сухата храна, прекаляването с нея, също се отразява по-скоро зле. На мен поне.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 515
Освен че не пуша и не ям хляб, нищо друго специално не се старая да ям. Напоследък яко пия бира и ям чипс и сладолед. Обаче съм се изпекла и кожата ми е супер!

# 23
  • Мнения: 2 388
Хапвам банички и кифли ежденевно. Не се храня здравословно. Пуша и цигари.
Кожата на лицето ми си изглежда много добре. Сигурно е от водата, която пия в сериозни количества и от качествения сън.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Дори докато отговарям предъвквам поредния бонбон Lindt...ям много шоколад, картофи и пилешко...с плодовете и зеленчуците съм скарана...но пък си харесвам кожата за сега Crazy

# 25
  • Мнения: 247
Еластичността на кожата зависи  от силата и тонуса на поддържащите я мимически мускули.С помощта на  гимнастика можете да развиете и стегнете лицевите мускули.Ето няколко лесни упражнения.Повтаряйте ги по 10-15 пъти когато се присетите пред огледалото, а може и да не е пред него.

1.Всмукнете бузите между зъбите,задръжте  и отпуснете.
2.Последователно захапете за 3-4 секунди първо горната,а след това и долната устна.
3.Надуйте бузите си и "жабурете" с въздуха.
4.Пред огледалото силно и отчетливо произнасяйте буквите-"а" "у" "и" & … t; "е".
 
 
 

# 26
  • Мнения: 1 174
Забелязали ли сте от коя храна, кожата ви става по стегната и сияйна?...
...ЕГН и лице нямат нищо общо!

А ЕГН и ген имат ли общо, по отношение на лицето, че и тялото?  Wink Laughing
Хайде, това пак към друга тема ще отиде, но аз да кажа, че съм не само склонна да, ами направо си вярвам, че състоянието на кожата и въобще цялостното здраве на организма зависи от кръвната група и храненето, според нея. Simple Smile
На мен лично, много добре ми се отразяват плодовете, зеленчуците - почти всички и ежедневното им приемане, както и боб, леща, ориз (особено го предпочитам, а и ми пасва с нуждите, според кръвната група).Мляко и млечни продукти - всичко, каквото се сетиш е за мен и го обичам.За месата...пилешко по-рядко, а риба - почти всеки ден!
Не мога да кажа коя от тези предпочитани храни е "виновна" за доброто състояние на кожата ми, но важното за мен е да ги приемам с желание, със спокойствие и удоволствие. Simple Smile И да е разнообразно.И много вода!
Зная със сигурност кое не ми се отразява добре: цигарите и умората.

Спортът, придружаващ качественото хранене изобщо не е за пренебрегване, но аз по начало съм мързелива в това отношение.От 3 години не съм спортувала, липсва ми, но все отлагам покрай бебешките грижи.

# 27
  • Smallville
  • Мнения: 994

Хайде, това пак към друга тема ще отиде, но аз да кажа, че съм не само склонна да, ами направо си вярвам, че състоянието на кожата и въобще цялостното здраве на организма зависи от кръвната група и храненето, според нея. Simple Smile

И как точно го установи това?Чрез някакъв тест ли?

# 28
  • Мнения: 212
на първо място са плодовете , на второ зеленчуците и на трето сладкото ,месото и хлябът не са ми любими, но когато ми се прияде нещо не се лишам, за пиене вода и бяло вино , цигари....
кожата ми е добра, освен че е малко суха нямам други оплаквания, но най-зле ми влияят безсънието и стреса, но мисля че и храната оказва голямо влияние,колкото по-здравословна храна ,толкова по хубава кожа, на не може без прегрешения

# 29
  • Мнения: 1 174

Хайде, това пак към друга тема ще отиде, но аз да кажа, че съм не само склонна да, ами направо си вярвам, че състоянието на кожата и въобще цялостното здраве на организма зависи от кръвната група и храненето, според нея. Simple Smile

И как точно го установи това?Чрез някакъв тест ли?

Ами не, чрез себе си, храненето си и после книжки по тази тема.В една от тях направо си има схеми за полезните и вредни, както и неутрални храни за организма ти, според групата.
Ще кажа, че никога не съм се оплаквала от проблеми с кожата си, но имах здравословен проблем.И тъй като много отдавана, споделяли сме и между приятели, си слушам организма какво иска, какво ми се яде, точно през този ми период на проблеми, се самоизлекувах, така да се каже. Или...разбирай, че значително подобрих състоянието си с "моята храна".Не  ми беше много трудно, а просто без да се влиая от лекарски предписания, се сещах за всичко, което не съм хапвала и отлагала във времето.Посъветвах се и книгите, дадени ми от моя близка и така...Постигна се успех - вярвам в това и в положителната настройка за крайния резултат, защото след като казах на доктора си какви съм ги вършила, за да избегна хапчетата, той ми се учуди, но каза "може, може".

Можеш да се поинтересуваш от подобна литература в книжарниците, аз вземах на заем.Разполагам с една енциклопедия, така се води, на кръвните групи, но тя е малко по-подробна и пълна с медицинска терминология. Ако искаш си я вземи или разгледай при възможност.

"Правилният начин на лечение и хранене за вашата кръвна група" - Катрин Уитни и Д-р Питър Адамо. - това е моята

Общи условия

Активация на акаунт