Кажи ми с какво се храниш, за да ти кажа каква кожа имаш?

  • 5 734
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 174
...(зеленчуци и зеленчукови сокове):

Глухарче

А, АБ, 0 - полезна: съдържа компонент, влияещ положително върху податливостта към заболявания
Б - неутрална


Градинска жлъчка

Неутрална реакция при всички.

Грах

Неутрална р-ия при всички

Гъби (култивирани)

А - полезна.
Б, АБ, не-секретори при 0 - неутрална.
0 - да се отбягва.

Джинджифил

А, Б, 0, не-секретори при АБ - полезна.
АБ - неутрална.

Домат/доматен сок

А - да се отбягва: съдържа лектин или друг аглутинин; потиска метаболизма; предизвиква анормална кръвна р-ия.
Б - да се отбягва: предизвиква анормална кръвна р-ия, за не-секретори - полезна.
АБ, 0 - неутрална.

Жълта ряпа

Неутрална за всички.

Жълта тиква (лятна/зимна)

Неутрална за всички.

Зеле (кел)

Полезно за всички.

Зеле (китайско/червено/бяло)

А - да се отбягва.
Б - полезна, не-секретори - неутрална.
АБ, 0 - неутрална, да се отбягва от не-секреторите при 0-ва.

Зелев сок

А, 0, не-секретори при Б - неутрална, да се отбягва от не-секретори на 0-ва.
Б, АБ - полезна.

Каперси

А, АБ, 0 - да се отбягва: утаява серума или серумните протеини, при 0-ва потиска метаболизма.
Б - неутрална.

Картоф (бял/червен/син/жълт)

А, 0, не-секретори при Б - да се отбягва: съдържа лектин или др. аглутинин; потиска метаболизма; предизвиква анормална кръвна р-ия при А, а при 0-ва - съдържа компонент, влияещ отрицателно в/у податливостта към заболявания.
Б, АБ - неутрална.


Картоф (сладък)

А - да се отбягва.
Б, АБ, 0 - полезна, при не-секретори на 0 - неутрална.

Карфиол

А - неутрална.
Б, АБ - полезна.
0 - да се отбягва.

Кафяви водорасли/келп

А, Б, АБ - неутрална.
0 - полезна: засилва метаболизма.

Кисело зеле

А, не-селретори на 0 - да се отбягва.
Б, АБ, 0 - неутрална.

Краставица

А, Б - неутрална.
АБ - полезна: съдържа аглутинин, влияещ положително върху податливостта към заболявания.
0 - да се отбягва: съдържа лектин или др. аглутинин.

Лук (червен/испански/жълт/бял)

А, 0, не-секретори на Б - полезна.
Б, АБ - неутрална.

Люта чушка

А,АБ - да се отбягва.
Б, 0, не-секретори на А - неутрална.

Люцерна (кълнове)

А, АБ - полезна.
Б, не-секретори на А - неутрална.
0 - да се отбягва.

Маруля (дълголистна)

А, 0 - полезна.
Б, АБ, не-секретори на 0 - неутрална.

Маруля (освен дълголистната)

Неутрална за всички.

Маслини (гръцки/испански)

А, Б, не-секретори на 0 - да се отбягва: предизвиква анормална кръвна р-ия.
АБ, 0 - неутрална.

Маслини (зелени)

А, АБ, 0 - неутрална.
Б, не-секретори на А и 0 - да се отбягва.

Маслини (черни)

Да се отбягват от всички.

Морков

А, Б, не-секретори на 0 - полезна.
АБ, 0, не-секретори на А - неутрална.

Обикновена хвойна

Да се отбягва от всички, неутрална за секреторите при АБ.

Патладжан

А, не-секретори на 0 - да се отбягва: съдържа лектин или друг аглутинин; потиска метаболизма.
Б, АБ - полезна.
0, не-секретори на А и Б - неутрална.

Пащърнак

Полезен за всички, за не-секретори на 0-вата - неутрална р-ия.

Праз-лук

Полезен за А, неутрална храна за Б, АБ и да се отбягва от 0-ва.

Репичка (корен/кълнове)

А, 0 - неутрална.
Б, АБ - да се отбягва.

Ряпа

А, 0 - полезна.
Б, АБ, не-секретори на 0 - неутрална.

Сок от краставица

Неутрална за всички, да се отбягва от 0.

Сок от моркови

А, АБ - полезна.
Б, 0, не-секретори на А - неутрална.

Тиква

А, 0 - полезна.
Б - да се отбягва.
АБ и не-секретори на Б - неутрална.

Тиквички

Неутрална за всички.

Туршия в оцет

Да се отбягва от всички, неутрална само за Б.

Тупшия в саламура

А, Б - неутрална.
АБ, 0, не-секретори на А - да се отбягва.

Холандско къдраво зеле

Полезно за всички.

Хрян

А, 0 - полезна.
Б, АБ, не-секретори на А - неутрална.

Цвекло (ифеноплоди)

А, 0, не-секретори при АБ - неутрална.
Б, АБ - полезна.

Цвекло (листа)

Полезна за всички.

Целина/сок от целина

А, АБ - полезна.
Б, 0, не-секретори на А - неутрална.

Цикория

А, 0 - полезна
Б, АБ - неутрална.

Чесън

А, АБ, не-секретори на Б и 0 - полезна.
Б, 0, не-секретори на А - неутрална.

Чушки (зелени/жълти)

А, АБ - да се отбягва: предизвиква анормална кръвна реакция.
Б - полезна.
0, не-секретори на А и Б - неутрална.

Чушки (червени/много люти)

А, АБ - да се отбягва.
Б, 0 - полезна, не-секретори на Б - неутрална.

# 61
  • Мнения: 7 418
Селма, хубаво правиш, но откъде тази извадка? Simple Smile Ползвам книгата от същите автори, има разлики... newsm78

П.п. Намерих твоя материал Simple Smile

http://www.bgtrener.com/hr/hrani2.php?shrani_id=37

Намерих и интересна информация из други форуми, в които се споделя опит от храненето според кр.гр., пак от тези автори. Simple Smile
   Да,ти вече намери  страничката. Wink
   Постнах я тук,защото видях,че има интерес.Аз самата не я възприех много сериозно.... Confused
   Повече ми допада храненето според Аюрведа.Определяш си дошата и правиш изводи.Въобще,според мен, си струва да се обръщаме по на изток,когато говорим за храненето,здравето,запазването на младостта. Simple Smile
  Дипак Чопра е безценен автор в това отношение!

# 62
  • Мнения: 1 174
"...Въобще,според мен, си струва да се обръщаме по на изток,когато говорим за храненето,здравето,запазването на младостта."

Simple Smile Тук съм много съглана с теб, но и тези двама автори, от чиято книга поствам информация с тези таблици-протоколи, не са за подценяване...Simple Smile Може да е съвпадение, но много от продуктите, които описват като вредни за моята кръвна група, не харесвам от най-ранна детска възраст. Затова и ги вземам под внимание. А и те също препоръчват много от нещата, характерни за китайската медицина, например. Никъде в книгата-енциклопедия не срещнах препоръки за синтетични продукти, като хапове и още повече антибиотици, ами напротив - методите им на лечение се препокриват с тези на алтернативната медицина, макар по един традиционен образец и последователност. Simple Smile Звучат ми съвсем отговорно за американци. Wink

Много малко съм чела за Аюрведа-храненето, познавам Чопра само задочно от разговори с приятели, интересуващи се от здравословен начин на живот и езотерична литература, свързана с хранене и т.н., но в най-скоро време вече и ще го чета. Ти си поредният човек, който ми напомня да си взема негови книги - благодаря ти! Simple Smile

# 63
  • Мнения: 7 418
Може да е съвпадение, но много от продуктите, които описват като вредни за моята кръвна група, не харесвам от най-ранна детска възраст.
    За пореден път стигам до извод,че децата най-добре усещат ,какво е полезно за тях, а какво - не...Колкото повече порастват,обаче,толкова повече се объркват.Ние ги запознаваме с различни вредни вкусотийки,само и само да им стимулираме апетита и .....резултата е  Cry Cry Cry :лоши кожи,дебели тела,развалени стомаси и т.п......

# 64
  • Мнения: 1 174
За пореден път стигам до извод,че децата най-добре усещат ,какво е полезно за тях, а какво - не...Колкото повече порастват,обаче,толкова повече се объркват.Ние ги запознаваме с различни вредни вкусотийки,само и само да им стимулираме апетита и .....резултата е  Cry Cry Cry :лоши кожи,дебели тела,развалени стомаси и т.п......

Да, да, така е...Simple Smile Не само по себе си съдя, а и по малката си дъщеря в момента, която приучавам да се храни и избира сама.Наблюдавам я, рано е да се говори още, но имам някакви впечатления за нейни предпочитания.И не само защото предлаганата храна е нова или просто интересна и по тази причина желана, ами след повторения, които могат да накарат малкото дете да се отегчи дори, тя отново е избирала "нейната храна", по-полезната. Няма да влизам в подробни разкази, точно защото трябва да бъдат подробни, но мога и да кажа, че тя е един малък "тестер" за добро и лошо качество на продуктите. И ако аз купувам без подбор и четене на етикетите, ще трябва да отворя нова тема за детските способности. Wink

# 65
  • Мнения: 201
Усетът на децата към полезните за тях храни съм го забелязала и при моите момчета, а честата промяна в предпочитанията е напълно закономерна, т.к. на човек му се яде това, от което организмът му има нужда /изключвам тестените мазнотии и сладкиши, с които болшинството започваме да залъгваме глада от ученическа възраст нататък/. Ние като майки просто трябва да предлагаме разнообразна и здравословна храна. Що се отнася до храненето според кръвните групи обаче аз съм малко скептична, а ако взема да готвя на този принцип, ще лудна - мъжът ми е "0", аз съм "АВ", единият ни син е "А", другият - не знам, може и да е "В"/ при такава родителска комбинация от наша страна, вариантите за кръвни групи на децата ни са 50:50 "А" или "В"/  Laughing  .

Иначе по темата - моята хранителна рецепта за хубава кожа е тараторът. Забелязала съм, че когато го ям често,тенът на лицето ми се избистря и кожата ми става по-сияйна. Съставките по отделно - кисело мляко и краставици, ползвам и като маски за лице.
Морковите също влияят добре на кожата ми, но ако прекаля с количествата, започвам да оранжевея.
Отвратително на външния ми вид се отразяваха цигарите докато пушех - сивкава суха кожа, бързо омазняваща се коса...отврат.

# 66
  • Мнения: 1 986
  Аз съм кр.група А, забелязвам,че всички любими мои храни не са за предпочитане Confused,особено млечните-а тях обожавам от дете,както и пилешкото,и много зеленчуци,които не са подходящи за моята кръвна група Cry
  По себе си съдя,че храните от които има най-видим ефект върху кожата това са : киселото мляко/ям по 1-2 кофички на ден Wink/,рибата и зеленчуците Peace

Общи условия

Активация на акаунт